Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι ήταν το προηγούμενο που ειχα και ήταν πολύ λεπτό σε σημείο που λύγιζε, αυτό είναι πολυ σκληρό και δε λυγιζε οταν το δοκιμασα πριν το βάλω! Επίσης δεν έχω κανένα θέμα με δαχτυλιές! Θα σταματήσω να λεω όμως γι αυτη γιατι αγγίζω τα όρια της διαφήμισης :lol:

 

 

 

Ποια απο τις 2; super frosted ή Sparkle :)

Άστο, τώρα το δα ότι εννπείς την Sparkle - σωστά;

Θέλει κάποιο app για να παίξει το παραθυράκι;

 

Ναι θέλει εφαρμογή, την s view, σε άλλες ρομ δουλεύει σε άλλες όχι, και δεν μπορώ να απαντήσω όταν είναι κλειστή, ίσως φταίει το γυαλί

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρα κανω το root and istail custom cwm recovery ,,,, που λεει το βιντεο βημα βημα!! μετα κανω εγκατασταση κ την cystom rom του ιταλου,, αν σου ειναι ευκολο να μου γραψεις πια ειναι αυτη η cystom rom εδω μεσα ? για να μην κανω λαθος εγω αλλη rom,,, κ απο που την κατεβαζω ? απο το play store ? η απο αλλου ? μετα βαζω κ μια πολυγλωσση που μου ειπες οπως αυτη την ,,,,swiftkey,,,που ειδα εδω μεσα αν ειναι καλη ? να φυγουν η κινεζιες,, απο το play store κ αυτη ? ,,, κ μετα ειναι ολα οκ? χρειαζετε μετα που θα τα κανω ολα αυτα να κανω κ κλεισιμο του τηλ κ να το ξανανοιξω ? για να ειμαι οκ ,, η οχι? Σε ζαλισα λιγο αλλα δεν ξερω και πολλα κ για να μην κανω ρωταω διαφορα!!! κ παλι σε ευχαριστω!
σου εστειλα pm.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/rom-sense-7-v2-update/ αυτήν την ρομ την έχει δοκιμάσει κανείς... βλέπω καλή αξιολόγηση αλλά βαριέμαι να στήνω από την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου βγάζει συνεχώς ένα μήνυμα ότι ή υπηρεσία exchange έχει στάματησει κάτι με τον συγχρονισμό πρέπει να γίνεται, έχετε καμία ιδέα τι πρέπει να κάνω γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα...
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/rom-sense-7-v2-update/ αυτήν την ρομ την έχει δοκιμάσει κανείς... βλέπω καλή αξιολόγηση αλλά βαριέμαι να στήνω από την αρχή...

Χθες την πέρασα. Πριν από αυτή είχα την vibe ui 2.8 1540.

Πρώτες καλές εντυπώσεις είναι η μπαταρία και το gps (με το που βγήκα στο μπαλκόνι κλείδωσε σε δευτερόλεπτα).

Με το layers manager κατεβάζεις θέματα τα οποία (κάποια) είναι πολύ ωραία.

Double tap δεν λειτουργεί και Notification LED αν και λέει ότι λειτουργεί μόνο με την εφαρμογή light flow εμένα δεν κάνει τίποτα.

Τέλος το σήμα της μπαταρίας (κάθετα), του σήματος της κάρτας και του wi-fi δεν μου αρέσουν. Δεν είναι όπως στις φωτογραφίες αν και δοκίμασα 5-6 themes.

 

Υ.Γ. Το boot animation είναι από το HTC one M9 κάτι που θεωρώ τραγικό αλλά μπορείς να το βγάλεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε MIUi 5.11.19, άψογη από όλες τις απόψεις, led δουλεύει αψογα, το tap όχι ακόμα. Δεν έχω βρει κάποιο bug

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου βγάζει συνεχώς ένα μήνυμα ότι ή υπηρεσία exchange έχει στάματησει κάτι με τον συγχρονισμό πρέπει να γίνεται, έχετε καμία ιδέα τι πρέπει να κάνω γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα...

 

Εντάξει τελικά μπήκα titanium και την έκανα εφαρμογή συστήματος και από ότι φαίνεται λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει βάλει κάποια stable rom 35, 44 κτλ:1) πως αντικαθιστώ το radio, video και music lenovo που έχουν κινέζικα με αυτά που έχουν διάφορες custom χωρίς κινέζικα και 2) η 1544 St πως πάει από μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει βάλει κάποια stable rom 35, 44 κτλ:1) πως αντικαθιστώ το radio, video και music lenovo που έχουν κινέζικα με αυτά που έχουν διάφορες custom χωρίς κινέζικα και 2) η 1544 St πως πάει από μπαταρία.

 

Απεγκαθιστωντας με το titanium back up pro τις εφαρμογές αυτές και βάζοντας τις αντίστοιχες αγγλικές.Εχω το Music εύκαιρο , video βάλε τον mxplayer pro, είναι καλύτερος.Το ραδιόφωνο το έιχα δει κάπου,νομίζω στο αντίστοιχο thread του xda

https://mega.nz/#!O8BCVAYC!8y8ddnIPqZz_RsFgcFz71m22WeKliwI9uS3XKYm3ACs

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε MIUi 5.11.19, άψογη από όλες τις απόψεις, led δουλεύει αψογα, το tap όχι ακόμα. Δεν έχω βρει κάποιο bug

 

Υπάρχει κάποιο link?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link?

 

http://en.miui.com/thread-163464-1-1.html

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Χθες την πέρασα. Πριν από αυτή είχα την vibe ui 2.8 1540.

Πρώτες καλές εντυπώσεις είναι η μπαταρία και το gps (με το που βγήκα στο μπαλκόνι κλείδωσε σε δευτερόλεπτα).

Με το layers manager κατεβάζεις θέματα τα οποία (κάποια) είναι πολύ ωραία.

Double tap δεν λειτουργεί και Notification LED αν και λέει ότι λειτουργεί μόνο με την εφαρμογή light flow εμένα δεν κάνει τίποτα.

Τέλος το σήμα της μπαταρίας (κάθετα), του σήματος της κάρτας και του wi-fi δεν μου αρέσουν. Δεν είναι όπως στις φωτογραφίες αν και δοκίμασα 5-6 themes.

 

Υ.Γ. Το boot animation είναι από το HTC one M9 κάτι που θεωρώ τραγικό αλλά μπορείς να το βγάλεις εύκολα.

 

Σε ευχαριστω... Απο ταχυτητα πως παει???

 

Για το led μηπως δεν εκανες τις καταλληλες ρυθμισεις γιατι εγω σε οποια ρομ το εβαλα δουλεψε... Αν κανεις αναζητηση στο thread θα τις βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ραγισε η οθονη μ πριν λιγο καιρο, παρηγγειλα αλλη κ δυστυχως δοκιμασα να κανω μονος μ την αλλαγη..

Να μην τα πολυλογω, την αλλαξα με βαση καποια videos που ειχαν ανεβει στο thread κ μαζι με ακομα ενα που βρηκα

αλλα δεν στεφθηκε με επιτυχια.. Το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα, ακουω τον ηχο απο μηνυματα του facebook αλλα το μονο που δειχνει ειναι ασπρο (οταν ανοιγει) και μετα μενει αναμενη σε μαυρο-γκρι. Οποιος μπορει να σκεφτει κατι που θα βοηθησει τον ευχαριστω πολυ.

 

Ακριβώς το ίδιο αντιμετώπισα κι εγώ αλλάζοντας την σπασμένη οθόνη με μια καινούργια από aliexpress, το τηλέφωνο δείχνει να λειτουργεί αλλά η οθόνη είναι πλήρως γκρι. Υπάρχει κάποια λύση ή υποθέτουμε ότι η οθόνη ήρθε ελαττωματική; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε MIUi 5.11.19, άψογη από όλες τις απόψεις, led δουλεύει αψογα, το tap όχι ακόμα. Δεν έχω βρει κάποιο bug

 

Και κατι πολυ βασικο, ξεχασα να το γραψω μπορεις να βαλεις τις επαφες κατα επιθετο......!!!!!!:clap::superman::yahoo::dance::up:

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

έχ ω τη ΡΟΜ του Ιταλού την

VIBEUI_V2.8_CUOCO92_ROW_1540D K3.VIBE.15.40

και μου βγάζει αναβάθμιση σε K3.VIBE.154001.

Κάνω την αναβάθμιση, ολοκληρώνεται κανονικά αλλά όταν ανοίγει πάλι βγάζει την ίδια αναβάθμιση..

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό??? Γιατί γίνεται???

Our Demo-Krasi Has Been Hacked...:X
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω... Απο ταχυτητα πως παει???

 

Για το led μηπως δεν εκανες τις καταλληλες ρυθμισεις γιατι εγω σε οποια ρομ το εβαλα δουλεψε... Αν κανεις αναζητηση στο thread θα τις βρεις...

 

Η αλήθεια είναι πως δεν το πολυέψαξα για το LED, γιατί λόγο του desigh θα την αλλάξω. Τώρα από ταχύτητα είναι πιο γρήγορη απο την προηγούμενη (vibe 1540) αλλά δεν έχω πολλές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

έχ ω τη ΡΟΜ του Ιταλού την

VIBEUI_V2.8_CUOCO92_ROW_1540D K3.VIBE.15.40

και μου βγάζει αναβάθμιση σε K3.VIBE.154001.

Κάνω την αναβάθμιση, ολοκληρώνεται κανονικά αλλά όταν ανοίγει πάλι βγάζει την ίδια αναβάθμιση..

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό??? Γιατί γίνεται???

Δεν θα επιλέξεις κανένα κουτάκι από τις επιλογές που έχει.. Δλδ wipe data, backup και cache νομίζω.. Ακόμα νομίζω πρέπει να έχεις το twpr recovery.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

έχ ω τη ΡΟΜ του Ιταλού την

VIBEUI_V2.8_CUOCO92_ROW_1540D K3.VIBE.15.40

και μου βγάζει αναβάθμιση σε K3.VIBE.154001.

Κάνω την αναβάθμιση, ολοκληρώνεται κανονικά αλλά όταν ανοίγει πάλι βγάζει την ίδια αναβάθμιση..

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό??? Γιατί γίνεται???

αν έχεις το cwm για recovery πρέπει να το εγκαταστήσεις χειροκίνητα . θα βρεις το αρχείο στη μνήμη του τηλεφώνου στο φάκελο ota updater > download >rom . μπαίνεις στο recovery και επιλέγεις install zip και επιλέγεις το αρχείο K3.vibe.15.40_k3.vibe.15.4001.zip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το κινητό με την ισπανική ρομ vibeui 3 1544 λεμοναδα, όλα καλά, από όσες έχω δοκιμάσει είναι η καλύτερη, αλλά από προχθές μου κάνει κάτι κουλά, μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα http://i.imgur.com/mRvA70L.jpg

και είτε πατήσω install είτε cancel δεν γίνεται τίποτα και σε άσχετη στιγμή το ξαναπεταει

Link to comment
Share on other sites

 

Κάνεις wipe cashe μετά το update? Γιατί εγώ κάνω και μου κρασάρει.Περιμένω είκοσι λεπτά αλλά τίποτα.

Edited by Nikoump
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις wipe cashe μετά το update? Γιατί εγώ κάνω και μου κρασάρει.Περιμένω είκοσι λεπτά αλλά τίποτα.

 

Όχι δεν έκανα, μόνο μπουτ μετά από κάθε οτα απντειτ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το κινητό με την ισπανική ρομ vibeui 3 1544 λεμοναδα, όλα καλά, από όσες έχω δοκιμάσει είναι η καλύτερη, αλλά από προχθές μου κάνει κάτι κουλά, μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα http://i.imgur.com/mRvA70L.jpg

και είτε πατήσω install είτε cancel δεν γίνεται τίποτα και σε άσχετη στιγμή το ξαναπεταει

 

Ναι μου το κανει και μενα αραια και που.

Εσβησα ενα app Και παρακολουθω να δω εαν αλλαξει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έκανα, μόνο μπουτ μετά από κάθε οτα απντειτ

 

Μάλλον έχω χάσει κάποιο ΟΤΑ Update. Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω χάσει κάποιο ΟΤΑ Update. Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.Ευχαριστώ πάντως.

 

Είναι πέντε αρχεία με το βασικό, μια ή ρομ και τέσσερα ΟΤΑ απντειτ πρέπει να τα κανείς με αυξουσα σειρά όπως λεει και στην σελίδα αλλιώς κολλάει

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...