Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αρχεία μπορείς να τα κατεβάσεις από το site των xda-developers .

 

Η τελευταία (μέχρι τώρα) έκδοση είναι η v.75. Συγκεκριμένα για το K3-Note κατεβάζεις:

 

  1. xposed-v75-sdk22-arm64.zip, το οποίο το περνάς με TWRP.
  2. XposedInstaller_3.0_alpha4.apk, το οποίο και κάνεις εγκατάσταση.

 

Το πέρασα πρόσφατα σε Androium 2 και παίζει κανονικά.

:!: ΣΥΜΒΟΥΛΗ: Πρίν κάνεις εγκατάσταση το Xposed, ΠΑΡΕ BACKUP :!:

 

Παιδιά μπορεί κάποιος να βάλει ένα link με τα αρχεία

που χρειάζονται για να βάλω xposed στην Androium?

Το αρχείο για φλασαρισμα και το apk.

Δεν τα βρίσκω ποια είναι συμβατά με την rom.

Ευχαριστώ

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει τροπος να δουλευει μονο 2g δικτυο?

 

Ενας τροπος ειναι να βαλεις μια εφαρμογη νομιζω 3g/2g switch λεγοταν... Αν δεν ειναι αυτη μπορεις να ψαξεις σε παλια ποστ και θα την βρεις...

 

Αλλη λυση ειναι το xposed αλλα εγω δεν ειχα καταφερει να το κανω...

 

Βασικα την βρηκα... Ειναι η switch network type 2g/3g

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

τι ενοουν στο βικμολ οταν γραφουν, "Can update online "?

1) Install the clean multi-language rom ,with google paly,no Chinese apps.

2) Can update online to newset rom,will not lost google play,multi-language.

αυτο που εννοειται εδω ειναι παρολο το "root" και την εγκατασταση της "multi-language rom" εχει αναβαθμιση "ota"?

Aν μπορει να πει καποιος προσφατος κατοχος της συσκευης απο "βικμολ", τις εντυπωσεις του, θα ημουν ευγνωμων (επιδοσεις χωρις gaming και αυτονομια).

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

τι ενοουν στο βικμολ οταν γραφουν, "Can update online "?

1) Install the clean multi-language rom ,with google paly,no Chinese apps.

2) Can update online to newset rom,will not lost google play,multi-language.

αυτο που εννοειται εδω ειναι παρολο το "root" και την εγκατασταση της "multi-language rom" εχει αναβαθμιση "ota"?

Aν μπορει να πει καποιος προσφατος κατοχος της συσκευης απο "βικμολ", τις εντυπωσεις του, θα ημουν ευγνωμων (επιδοσεις χωρις gaming και αυτονομια).

 

Γνωμη μου... ροοτ και η androium η phoenix... η androium ειχε τα παντα καλα εκτος απο τα γνωστα bugs ()και ενα αλλο μεγαλο - ηταν οτι δε συγχρονιζοταν το φλας με τη καμερα και ειχε ως αποτελεσμα να βγαζει σκοτεινες φωτος θερμοκρασιες και ολα τα αλλα ηταν κομπλε... γι αυτο ροοτ και phoenix μεχρι να βγει κατι καλο... ελπιζω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Miui διορθωμένη, δουλεύει το led, η γκαλερί, και το βίντεο σε HD

http://en.miui.com/thread-163464-1-1.html

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει miracast η κατι αναλογο?οπως βλεπω υπαρχει πληθωρα rom και αναβαθμισεων.ειστε ευχαριστημενοι?

 

 

Πολύ ευχαριστημένοι. Τώρα οσον αφορά miracast κλπ κάτι είχε πάρει το μάτι μου αλλά δεν είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει miracast η κατι αναλογο?οπως βλεπω υπαρχει πληθωρα rom και αναβαθμισεων.ειστε ευχαριστημενοι?

 

Σε καποιες rom υπηρχε ρυθμιση miracast νομιζω... Αν θυμαμαι καλα ειναι αυτο για τα χρωματα... Στην androium και στην nexus το ειχα δει...

 

Τελικα λαθος εκανα... Ειδα τι ειναι το miracast και δεν εχει σχεση με αυτο που περιεγραφα...

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου... ροοτ και η androium η phoenix... η androium ειχε τα παντα καλα εκτος απο τα γνωστα bugs ()και ενα αλλο μεγαλο - ηταν οτι δε συγχρονιζοταν το φλας με τη καμερα και ειχε ως αποτελεσμα να βγαζει σκοτεινες φωτος θερμοκρασιες και ολα τα αλλα ηταν κομπλε... γι αυτο ροοτ και phoenix μεχρι να βγει κατι καλο... ελπιζω να σε βοηθησα.

 

αυτη που βαζει το βικμολ της λενοβο δεν ειναι ? καιι υποστηριζει ΟΤΑ με ROOT ? ακομη μιλαμε για εμπειρια χρησης τοσο ασχημη στη "multilanguage clean rom with root " οπως τη λεει το βικμολ που καταφευγεις σε πιο custom εμπειρια ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος ποσος ειναι περιπου ο χρονος παραλαβης του κινητου απο vickmall απο sgpost?Επισης ποια ειναι θεωρητικα η καλυτερη επιλογη για ροοταρισμα?(Δεν θελω τιποτα σπουδαιο να κανει το κινητο). Επισης αν ειναι πιο ευκολο το rootαρισμα με την προυποθεση οτι τους ειπα ηδη να μου το ρουταρουν αυτοι στην 1520 εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Το ποσο θα κανει δε μπορει να στο πει κανεις.

Μπορει 1 βδομαδα μπορει 1 μηνα.

Αφου θα σου το ρουταρουν αυτοι,τι να ρουταρεις εσυ?

Συνηθως οποια ρομ βαλεις ειναι ηδη ρουταρισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω καποια αλλη εκδοση απο αυτη που θα μου βαλλουν εκεινοι.Αυτο δεν ειναι ρουταρισμα;Η διαδικασια μετα ειναι απλη;ειμαι λιγο ασχετος (αν και εχω κανει lollipop το xperia s απλα μου ειχε βγει η πιστη)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να αφαιρέσω τη "σαβούρα", αφαίρεσα κατά λάθος και το ultra power saving mode. Μήπως υπάρχει τρόπος να το ξαναπερασω;

 

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω καποια αλλη εκδοση απο αυτη που θα μου βαλλουν εκεινοι.Αυτο δεν ειναι ρουταρισμα;Η διαδικασια μετα ειναι απλη;ειμαι λιγο ασχετος (αν και εχω κανει lollipop το xperia s απλα μου ειχε βγει η πιστη)

 

Η ορολογια που με βοηθησε ειναι αυτη.... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

 

Τo βιντεο για πως να ροοταρεις το κινητο ειναι αυτo...

1)

ή 2)

ή 3)

 

Και για να φλασαρεις αλλη ρομ θα το κανεις οπως εδω....

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Αγόρασα αυτό το τζάμι για την οθόνη που μου έσπασε αλλά τελικά δεν το χρησιμοποίησα γιατί δεν μπόρεσα να χωρίσω το τζάμι από την οθόνη και στο τέλος αγόρασα και οθόνη...

 

Το πουλάω 10 ευρώ χωρίς τα εργαλεία. Αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορεί να μου στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 1529 και εχω προβλημα στα sms εχουν 70 χαρακτηρες

 

Μόνο με xposed installer και gravity box φτιάχνει αυτό στο στοκ sms, αλλιώς βάζεις άλλο πρόγραμαμ για τα sms , όπως chompsms,evolvesms και handcent sms. που το υποστηρίζουν σίγουρα για 160 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

τα εβαλα αυτα chompsms,evolvesms και handcent sms αλλα τιποτα
Δεν αρκεί να τα βάλεις, πρέπει να ενεργοποιήσεις την αντίστοιχη ρύθμιση στα Settings τους. Στο evolvesms είναι στο settings->advanced settings->strip unicode. Κάτι αντίστοιχο είναι και στις άλλες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί να τα βάλεις, πρέπει να ενεργοποιήσεις την αντίστοιχη ρύθμιση στα Settings τους. Στο evolvesms είναι στο settings->advanced settings->strip unicode. Κάτι αντίστοιχο είναι και στις άλλες εφαρμογές.

 

Aκριβώς έτσι.Πρέπει να ενεργοποιήσεις την αντιστοιχη επιλογη στην εκάστοτε εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!θελω τη βοήθεια σας.έχω το lenovo k3 note το έχω πάρει από την Κίνα και δεν έχει ράδιο ενώ μέσα γράφει ότι έχει.τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!θελω τη βοήθεια σας.έχω το lenovo k3 note το έχω πάρει από την Κίνα και δεν έχει ράδιο ενώ μέσα γράφει ότι έχει.τι μπορώ να κάνω?

 

τι ρομ φορας?

Δεν εχει την εφαρμογη για το ραδιο?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω .μεσα στα αρχεία γράφει ότι έχει ραδιο

Αν θυμάμαι καλά από το δικό μου είχε, αλλά ήταν στα κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...