Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω.Εκανα factory reset με τα κουμπια αλλα τζιφος δεν ανοιγει.Κατεβασα το flash tools οπως λες καθως και την ρομ androium 2.1.Δεν βρισκω ομως ενα βιντεο οδηγο για το πως θα δουλεψω στο flash tool και γενικα την διαδικασια που πρεπει να κανω.Μπορεις να με βοηθησεις?
εδω ειναι ενας οδηγος για flash tools.αν χρειαστεις κατι πες μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδω ειναι ενας οδηγος για flash tools.αν χρειαστεις κατι πες μου.

 

Σε ευχαριστω πολυ,δεν μπορω να κατεβασω την androium 2.1.Προσπαθω με το megasync και ενω κατεβαινει κανονικα κολλαει στο 99%,τι να παιζει αραγε?Στο τηλεφωνο εχω κανει φορματ και εργοστασιακες,δηλαδη ειναι αδειο δεν εχει τιποτα.Εχω θεμα και με τους drivers,δεν βρισκει την συσκευη το adbdriver

Edited by Kotsos83
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μηνες που το χρησιμοποιώ εχω να πω τα εξής: με τη ρομ του Ιταλού έχω 3G/4G και στις 2 καρτες που είναι το πιο σημαντικό για μένα. Απο ταχυτητα τώρα τελευταία κολλαει λίγο και η μπαταρια εχει τρελό σκαλοπάτι, από 35% πάει στο 20% για χαβαλέ. Παίζει κάποια άλλη ρομ με καλή μπαταρία αλλά και 3G στις 2 κάρτες;

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. λογικά δε μπορω να το βρω αλλα μηπως καποιος μπορει να βοηθησει πως ταξινομω τις επαφες με επωνυμο πρωτα? ευχαριστω προκαταβολικα

 

μηπως κανεις? ευχαριστω ξανα

Link to comment
Share on other sites

Επιλογές προβολής στη λίστα με τα ονόματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιλογές προβολής η εμφανισης στη λίστα με τα ονόματα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ,δεν μπορω να κατεβασω την androium 2.1.Προσπαθω με το megasync και ενω κατεβαινει κανονικα κολλαει στο 99%,τι να παιζει αραγε?Στο τηλεφωνο εχω κανει φορματ και εργοστασιακες,δηλαδη ειναι αδειο δεν εχει τιποτα.Εχω θεμα και με τους drivers,δεν βρισκει την συσκευη το adbdriver

Μάλλον χρησιμοποιείς firefox. Δοκίμασε με Chrome.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

μετα απο διαβασμα στο forum πιστευω οτι το τηλεφωνο ειναι VFM.

ειμαι ομως ασχετος με root και σχετικα!!

το τηλεφωνο το πηρα απο vickmall και ηρθε σε 15μερες απο την παραγγελια. ειναι ροοταρισμενο και εχει και SuperSU.(vibeui_v2.5_11520_5.82 7.1_st_k50-t5)

φαινετε κορυφαιο!!! το μονο προβλημα που εχω αντιμετωπιση μαλλον λογο ασχετοσυνης ειναι με το viber, ενω το εγκαθιστω κανονικα δεν λειτουργει κανει κλησεις αλλα δεν ακουγετε τιποτα!!!!!

εαν καποιος μπορει να βοηθησει.....:)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον χρησιμοποιείς firefox. Δοκίμασε με Chrome.

 

Ναι με chrome κατεβηκε.Τωρα τι κανω?Εχω κατεβασει τα adb driver,sp flash tool και τη rom.χρειαζομαι κατι αλλο?Ξαναλεω οτι το τηλεφωνο ειναι αδειο,εχω κανει εργοστασιακες και φορματ,μετα απο αυτα μου κανε εκκινηση,εβαλα γλωσσα και μετα η οθονη εμεινε ελαφρως αναμενη μαυρη

Link to comment
Share on other sites

Ναι με chrome κατεβηκε.Τωρα τι κανω?Εχω κατεβασει τα adb driver,sp flash tool και τη rom.χρειαζομαι κατι αλλο?Ξαναλεω οτι το τηλεφωνο ειναι αδειο,εχω κανει εργοστασιακες και φορματ,μετα απο αυτα μου κανε εκκινηση,εβαλα γλωσσα και μετα η οθονη εμεινε ελαφρως αναμενη μαυρη

Ακολούθησε τον οδηγό της 1ης σελίδας. Εκείλέει ότι χρειάζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μας αρχικά σε ποια φάση είσαι! Δηλαδή σε ποια κατάσταση βρίσκεται το κινητό σου.

Τι recovery έχεις πχ...

 

Ακολουθησα αυτα που εδειχνε ενα βιντεο στο youtube για να κανω root χωρις υπολογιστη με μια εφαρμογη στο κινητο,kingroot αν θυμαμαι καλα,οταν τελειωσα ενφανιστηκαν 2 κινεζικες εφαρμογες και το superuser me.ΚΑΤΕΒΑΣΑ το superuser οπως εδειχνε προκυμενου να αντικαταστησει αυτες τις εφαρμογες.Οταν ανοιξα το superuser μου ζητησε επανεκκινηση.Πατησα να κανει και μετα τζιφος κολλησε στο λογοτυπο της λενοβο.Περιμενα αρκετα αλλα τιποτα.Ετσι εβγαλα μπαταρια και δοκιμασα να το ξανανοιξω μπα ματαια.Πατησα τα 3 κουμπια μαζι και επελεξα και τις 2 επιλογες,κια εργοστασιακες και φορματ.......αποτελεσμα το κινητο κανει πως ανοιγει και παραμενει με ανοιχτη οθονη ελαφρως μαυρη.....λογικα δεν εχω ουτε ρομ μεσα ουτε τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακολούθησε τον οδηγό της 1ης σελίδας. Εκείλέει ότι χρειάζεσαι!

 

Στον οδηγο λεει για την 1520 ενω εγω θελω να βαλω την androium 2.1,αλλαζει κατι?θα χρειαστω drivers γιατι απο τη στιγμη που δεν ανοιγει το κινητο λογικα με sd card δε θα την περασω?Καποιος πιο πανω ειπε πως την androium την περναμε με twrm

Edited by Kotsos83
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο αξιζει ; Γιατι ειδα πως σχεδον ολοι εχουν θεμα γενικα με αυτο το κινητο.

 

Αξιζει, μην το σκέφτεσαι.

Και δεν χρειαζεσαι modding, εχω βαρεθεί να το λεω.

Ασε τους πορωμένους (με την καλη εννοια) να κανουν το χομπυ τους και να αλλαζουν rom κάθε μερα.

Καλα κανουν τα παιδια, όπως γουσταρει ο καθενας.

Kαι στο galaxy s6 εκει να δεις τι Mod και customiες παιζουν. Τι παει να πει ότι το κινητο είναι μουφα με την μαμα rom;

Εγω δεν παιζω με customιες και δεν εχω κανει ουτε root.

Το πηρα για 2ο κινητο και το χρησιμοποιώ περισσοτερο τελικα.

Οθονη απολαυστικη, ότι πρεπει για σερφαρισμα.

Εξάλλου με 150 ευρω δεν υπαρχει αντιπαλος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ απόλυτα ικανοποιημένος με την S121, εκτός απο μικρά κολλήματα (lagάρει για 4-5 δευτερόλεπτα) όταν το παρακάνω (switching απο παιχνίδι σε browsing, και παράλληλα fb chat με messenger chatheads).

 

Κατα τα άλλα, για την χρήση που του κάνω, η μπαταρία του αποδίδει πολύ καλά (μου βγάζει 28-30 ώρες, χωρίς να παίξω παιχνίδι.)

Το παρέλαβα την προηγούμενη Δευτέρα (μια βδομάδα ακριβώς), και εκτος του οτι το'χω ξεσκίσει, το λατρεψα σαν συσκευή!

 

Ευτυχώς βγήκε και κάποιος να πει ότι λαγκάρει γιατί ήμουν έτοιμος να την ξαναπεράσω...είπα λες τόσο λάθος να έκανα αφού θυμάμαι ότι λάγκαρε στο ιντερνετ και όταν ζεσταινόταν ειδικά το καλοκαίρι που την περασα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς βγήκε και κάποιος να πει ότι λαγκάρει γιατί ήμουν έτοιμος να την ξαναπεράσω...είπα λες τόσο λάθος να έκανα αφού θυμάμαι ότι λάγκαρε στο ιντερνετ και όταν ζεσταινόταν ειδικά το καλοκαίρι που την περασα.

 

Κοίτα, έγραψα με ποιον τρόπο μου έχει lagάρει για λίγο. Κατα τα άλλα, στις ώρες που έχω μονο FB Chatheads και κανα Chrome (με 5+ καρτέλες), Outlook και Hangouts, δεν έχω κανένα απολύτως lagάρισμα, ούτε στην εναλλαγή γλωσσών πληκτρολογίου (και χρησιμοποιώ το Swiftkey, όχι το εργοστασιακό). Κι εγώ το παρακάνω λίγο! Στον υπολογιστή όταν παίζω κανα παιχνίδι, δεν έχω ανοιχτά άλλα προγράμματα, και όπως και να το κάνουμε, κινητό είναι, όχι παιχνιδομηχανή! :p

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Σας συμβαίνειι και εσάς κάτω δεξιά στην οθόνη κατά την πληκτρολόγηση να κολλάει συνήθως εκεί που είναι το Λ ή γενικότερα στο πληκτρολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι, δε μου έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα η οθόνη, ούτε το πληκτρολόγιο σε εκείνο το σημείο.. Στο κάνει απο την αρχή που το πήρες;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Το πλέον αξιόπιστο.

Δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6325209#post6325209

Παιδια καλημερα απο VickMall εχουμε πληροφοριες?αξιοπιστο? και σε ποσο χρονο στελνει περιπου?
Link to comment
Share on other sites

Το πλέον αξιόπιστο.

Δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6325209#post6325209

 

Να σαι καλα,το Minideal το εχει 141.50 και το VickMall 148.50,τι να προτιμησω?γιατι το Minideal και στο coolpad f1 που πηρα πριν λιγο καιρο μου εστειλαν μια μουφα θηκη σιλικονης που ξεκουμπωνει το κινητο για πλακα.Το εχει αντιπμετωπισει καποιος αλλος με το συγκεκριμενο καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον οδηγό της 1ης σελίδας. Εκείλέει ότι χρειάζεσαι!

 

Ο οδηγος της πρωτης σελιδας λεει για εγκατασταση με flash tool,εγω θελω να περασω την androium η οποια χρειαζεται twrn η kwm,καποιος αλλος οδηγος με αυτα υπαρχει?....και πως κατεβαζω το twrn η kwm?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι, δε μου έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα η οθόνη, ούτε το πληκτρολόγιο σε εκείνο το σημείο.. Στο κάνει απο την αρχή που το πήρες;

 

Ας πούμε ναι απο την αρχή.Έχω αλλάξει ένα σορό πληκτρολόγια αλλά δε το λύνω.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...