Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κατάλαβα καλά μαζί δίνουν δώρο screen film αυτό δε προστατεύει την οθόνη; χρειάζεται να παραγγείλω και tempered glass;

 

Δίνουν δώρο και ζελατίνα και tempered glass. Απλά υπάρχει και καλύτερο tempered glass . Όσοι το βάλανε από εδώ πάντως μείνανε ευχαριστημένοι, οπότε δοκίμασε το και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν γίνεται και πως να απενεργοποιήσουμε το glonass fix ;; Γιατί όντως χωρίς αυτό είχε μεγαλύτερη ακρίβεια
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν γίνεται και πως να απενεργοποιήσουμε το glonass fix ;; Γιατί όντως χωρίς αυτό είχε μεγαλύτερη ακρίβεια

 

Κοίταξε κανα 2-3 σελίδες πιο πίσω το έχει ποστάρει ένα παιδί.Το βρήκα,αυτό εδώ είναι

 

https://app.box.com/s/008a60xwd1nvdnfc8khjz2g32zas679f

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει καλά αυτό τελικά?

Μετά την εφαρμογή του κλειδώνει πιο γρήγορα? Η ακρίβεια πως είναι?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι η εργοστασιακή ρομ που έχει Google apps. Βάλε την άφοβα. Μόνο να βάλεις ένα άλλο πρόγραμμα για φωτογραφίες, επειδή αυτό που έχει συμπιέζει πάρα πολύ την εικόνα. Το αποτέλεσμα είναι να δημιουργεί μικρά αρχεία αλλά μειωμένης ευκρίνειας.

 

Δεν παρατηρησα κατι τετοιο με την καμερα, τα αρχεια της ειναι 3-4 mb κανα δυο που εβγαλα, οι ROW κανουν update σωστα?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα από vickmall με τα extra που δίνει

και αυτά τα ακουστικά

http://www.vickmall.com/new-original-xiaomi-piston-3-earphone-2015-in-ear-earphones-wire-control-mic-for-iphone-ipod-android-black.html

μου φάνηκαν καλά...

 

σκεφτόμουν για tempered glass αλλά είπα να δοκιμάσω αυτά που στέλνουν δωράκι και βλέπουμε...

 

Όταν παραλάβεις, αν έχεις τον χρόνο, θα εκτιμούσα τα σχόλια από την εμπειρία σου από το εν λόγω μαγαζί. Είναι μέσα στις προσεχείς αγορές μου και ψάχνω όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

 

Να επανέλθω και εγώ. Η συσκευή πέρασε όλα τα τεστ και πραγματικά πρώτη φορά σκέφτομαι ότι έχω μια συσκευή με σοβαρό software. Εντάξει πήρε μισό χρόνο αλλά όπως είπα και σε ένα άλλο μέλος, το πράγμα θέλει υπομονή. Στην περίπτωση μας ΠΟΛΥ.

Το light flow δεν μου έχει λύσει το θέμα 100%. Πως βάζεις το viber? Η μόνη επιλογή που υπάρχει είναι την ρύθμιση για όλα τα notification αλλά αν έχεις κάποιο μόνιμα (πχ καιρό) τότε δεν έχει νόημα.

 

Το άλλο το τραγικό που είχα με την οθόνη λύθηκε τυχαία όταν έβγαλα την ρύθμιση για αυτόματη φωτεινότητα. Το έκανα κατά την τύχη την ώρα που η οθόνη έκανε τα τρελά της και αμέσως σταμάτησε.

 

Ευγε στον δημιουργό της Androium

 

Φιλε δοκιμασε την VibeUI ROW S121 δουλευει αψογα τα κανει ολα και συμφερει ....!!!!!

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατηρησα κατι τετοιο με την καμερα, τα αρχεια της ειναι 3-4 mb κανα δυο που εβγαλα, οι ROW κανουν update σωστα?

Φυσικά, αφού είναι η εργοστασιακή.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass που δινουν ειναι Η4.

Τα αλλα ειναι Η9.

Πιο σκληρα δηλαδη αλλα και πιο χοντρα και χανεις στην αφη.

Εχω αφησει το Η4 του vickmall,ειναι αρκετα καλο.

Και πιστευω επαρκει για τις απλες γρατσουνιες κτλ.Τωρα εαν φαει καμια με την οθονη σε καμια πετρα δε πιστευω οτι το Η9 θα το σωσει και το Η4 οχι.

Για το glonass το εβγαλα με το fix,οντως δε βρισκει τους δορυφορους τωρα αλλα παλι αργει να κλειδωσει,αν και η ακριβεια ειναι οκ.

Δε το δοκιμασα εν κινησει για να δω εαν διατηρει την ακριβεια η τη χανει οπως πριν.

Παντως γιατι το σκαλιζουν το gps.

Στου ιταλου οπως ειπα κλειδωνε σε 3 δευτερολεπτα με την ιδια ακριβεια με τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , χθες πήρα και εγω το κινητό. Έχω ένα πρόβλημα με τους launchers που εγκαταστώ.σε κανέναν δεν δουλεύουν τα widjet (γράφει οτι οι ρυθμίσεις σταματούν), μόνο στον

εργοστασιακό δουλεύουν. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ παρακαλώ για δαύτη; Με CWM recovery περνάει έτσι; Το battery calibration προφανώς είναι χρήσιμο μετά το πέρασμα

 

Για ποια rom θελεις?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Androium :)

 

- Recovery TWRP de Xancin προτεινόμενη για Androium (το menu στα ισπανικά)

https://mega.nz/#!jN8QwIAQ!vH_22ER_Jyk9Dr9blDmN6al9P8clSXvDbSm0xki7_rY

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

- Recovery TWRP de Xancin προτεινόμενη για Androium (το menu στα ισπανικά)

https://mega.nz/#!jN8QwIAQ!vH_22ER_Jyk9Dr9blDmN6al9P8clSXvDbSm0xki7_rY

 

Με την κανονική δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ! Να είσαι καλά!!!

Να ζητήσω και μια τελευταία χάρη , αν μπορεί καποιος.

Διέγραψα όλες τις κινεζικες εφαρμογές όπως DU booster κλπ ,οχι με το titanium και δεν έκανα backup . Διέγραψα ένα πρόγραμμα που λεγόταν νομίζω lenovo safe? και σβήστηκε από τις ρυθμίσεις η επιλογή εφαρμογές (app). Αν μπορεί καποιος να το κανει ενα backup με το titanium και να μου το

στείλει ή έστω αν υπάρχει άλλος τρόπος.

Ευχαριστώ και συγνώμη για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Όταν παραλάβεις, αν έχεις τον χρόνο, θα εκτιμούσα τα σχόλια από την εμπειρία σου από το εν λόγω μαγαζί. Είναι μέσα στις προσεχείς αγορές μου και ψάχνω όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες.
Για το μαγαζί όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει τα καλύτερα. Δες και το poll στο thread του καταστήματος με 93% θετικές ψήφους (απλησίαστο ποσοστό για αντίστοιχο poll οποιουδήποτε άλλου μαγαζιού εδώ μέσα):

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379453

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να κανω μια ισως χαζη ερωτηση??? μπορω να εχω μεσα στο κινητο μια καρτα sim με τον αριθμο μου μονο για να μιλαω και μια ακομη καρτα μονο για ιντερνετ σε 4G? ευχαριστω εκ των προτερων (ειμαι πολυ σχετικος με την τεχνολογια!!!)
Link to comment
Share on other sites

Με την κανονική δεν γίνεται;

 

Εγω την έκανα εγκατάσταση έχοντας την τυπική TWRP

TWRP2.8.7.0_cheshkin_SevenMaxs.img

https://mega.nz/#!NwgkwK6Z!MusMUj828ui2n8GppdvbRhhJqftxSb_C6KTBubbOmcg

 

Βάλε απο store το Flasify, και μετά αυτή την έκδοση TWRP

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

παιδια μπορω να κανω μια ισως χαζη ερωτηση??? μπορω να εχω μεσα στο κινητο μια καρτα sim με τον αριθμο μου μονο για να μιλαω και μια ακομη καρτα μονο για ιντερνετ σε 4G? ευχαριστω εκ των προτερων (ειμαι πολυ σχετικος με την τεχνολογια!!!)

 

Ναι μπορείς. Βάλε στην SIM1 την κάρτα μόνο για internet και στη SIM2 αυτή για τις κλήσεις.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αποφάσισα να προβώ σε αγορά κινητού και είμαι ανάμεσα σε Lenovo k3 Note, A7000, P70, Lenovo VIBE Z2(K920mini) και S90. Σκέφτομαι να κάνω τη αγορά από το minideal.

Η διαφορά του LENOVO K3 NOTE από το Lenovo K3 NOTE Teana Angelic Voice έχει να κάνει με την ποιότητα του ηχείου;

Δεν έχω γνώσεις στα κινητά. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η καλή ποιότητα κάμερας, η διάρκεια της μπαταρίας και ο δυνατός επεξεργαστής.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα οικονομικό (να πληρώσω έξτρα) με εκτελωνισμό λόγω ποσού ή μέγεθος πακέτου;

Όσον αφορά κινέζικα θέματα, κάπου διάβασα ότι μπορώ να ζητήσω τα παρακάτω από το κατάστημα αγοράς και να είμαι καλυμμένη.

Please do the following:

1. Install Greek language and greek keyboard.

2. Root the phone (latest firmware).

3. Remove all Chinese applications.

4. Instal Google Play Store and google apps.

5. Send me the tracking number.

6. Make sure that the item is well packed.

7. Send me a European charger.

8. Check if it works properly.

9. Mark it as a low price GIFT.

10. Send the gifts.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Natasazis
Link to comment
Share on other sites

ναι σίγουρα θα γράψω σχόλια αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός που είμαστε εδώ να βοηθάμε όσο μπορούμε με απόψεις ο ένας τον άλλο
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς. Βάλε στην SIM1 την κάρτα μόνο για internet και στη SIM2 αυτή για τις κλήσεις.

 

Σ'ευχαριστω φιλος λεω να παρω το τηλ απο http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-teana-angelic-voice-smartphone-4g-lte-android-5-0-5-5inch-fhd-2gb-16gb-64bit-mtk6752-octa-core-1-7ghz.html

καθαρα για οικονομικους λογους, κατι καλο και προσιτο πιστευω! τα κανει ολα και συμφερει δηλαδη. τι λες για το τηλ σε γενικες γραμμες???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...