Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για το λινκ αλλα μολις το φλασαρα και bootloop...:rolleyes:

 

Δηλαδη? Τι ενοεις και για εμας που δεν ειμαστε τοσο γνωστες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη? Τι ενοεις και για εμας που δεν ειμαστε τοσο γνωστες!

 

εννοω πως κολλησε στην αρχικη οθονη και επρεπε να κανω restore μεσω twrp .

δεν ειναι κατι σοβαρο μαλλον δεν θα πατησε καλα το αρχειο...οσοι δεν ειστε σιγουροι απλα αποφυγετε το...:X

με ολο τον σεβασμο...

Link to comment
Share on other sites

εννοω πως κολλησε στην αρχικη οθονη και επρεπε να κανω restore μεσω twrp .

δεν ειναι κατι σοβαρο μαλλον δεν θα πατησε καλα το αρχειο...οσοι δεν ειστε σιγουροι απλα αποφυγετε το...:X

με ολο τον σεβασμο...

 

ok! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την καινούρια του ιταλού και δεν μου φορτώνει κανένα widget εκτός από αυτά που έχει η rom.

τι κάνω τωρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το λινκ αλλα μολις το φλασαρα και bootloop...:rolleyes:

 

Παράξενο. Εμένα μου έπαιξε κανονικά.

Στην ίδια σελίδα έχει και το αρχείο απεγκατάστασης (μάλλον για περιπτώσεις bootloop)

Κατεβλαζεις το αρχείο: xposed-uninstaller-arm64.zip και το φλασάρεις με TWRP.

 

Διαφορετικά... ελπίζω να είχες πάρει backup :O

Αν και... εφόσον μόλις φλάσαρες τη ROM, την ξαναφλασάρεις και είσαι OK :rolleyes:

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Με την μέχρι τώρα χρήση της 1.10 του Ιταλού διαπιστώνω κάποιο πισωγύρισμα σε σχέση με την προηγούμενη (1.9 DEV) που βασίζονταν στο android 5.1. Είναι αισθητά πιο αργή με κάποια λαγκαρισματάκια και πολλές φορές στο πρώτο πάτημα ενός widget δεν ανταποκρίνεται. Επίσης δεν έχει καλή διαχείριση της Ram και το κυριότερο είναι ότι ξαναγυρίσαμε στη βλακεία να χρειάζεται να γίνει εφαρμογή συστήματος ένας τρίτος launcher για να μπορείς να τοποθετείς widgets στις επιφάνειες εργασίας. Δλδ εγώ γουστάρω να δοκιμάζω launcher κάθε μέρα, βάλε-βγάλε, αυτή τη δουλειά θα έχουμε με την μετατροπή τους σε εφαρμογή συστήματος; τεσπα περιμένω ενδεχόμενο update από τον Ιταλό μπας και διορθωθεί η κατάσταση!!!!! Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!!!!επισης αυτο με το 4g σπαστικο...ξαναγυρισα στην 1529 ltt lemonade που κανεις οτι γουσταρεις εχεις 1650 free ram και μεχρι και τον lenovo launcher ξηλωνεις αμα γουσταρεις...εγω εβαλα τον cm launcher...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Εχθές το πρωί παρήγγειλα τελικά το κινητό από Vickmall. Ωστόσο, δεν έχω λάβει ακόμη κάποια επιβεβαίωση αν και τα λεφτά έχουν αφαιρεθεί από το λογαριασμό μου. Εχθές το απόγευμα έστειλα και email στη Vickmall αλλά δεν έχω πάρει κάποια απάντηση. Στο https://www.internationalparceltracking.com/#/search βάζω τον κωδικό της παραγγελίας και πάλι μου βγάζει error.

 

Πρέπει να ανησυχώ; Ποιος είναι ο χρόνος που απαντάνε συνήθως αυτοί;

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και sorry αν βγαίνω off-topic, δεν ήξερα που αλλού να το βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Εχθές το πρωί παρήγγειλα τελικά το κινητό από Vickmall. Ωστόσο, δεν έχω λάβει ακόμη κάποια επιβεβαίωση αν και τα λεφτά έχουν αφαιρεθεί από το λογαριασμό μου. Εχθές το απόγευμα έστειλα και email στη Vickmall αλλά δεν έχω πάρει κάποια απάντηση. Στο https://www.internationalparceltracking.com/#/search βάζω τον κωδικό της παραγγελίας και πάλι μου βγάζει error.

 

Πρέπει να ανησυχώ; Ποιος είναι ο χρόνος που απαντάνε συνήθως αυτοί;

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και sorry αν βγαίνω off-topic, δεν ήξερα που αλλού να το βάλω.

Εχουν live chat μιλα τους εκει.πως το παρηγγειλες? Εχεις λογαριασμό εξωτερικο?

Link to comment
Share on other sites

Εχουν live chat μιλα τους εκει.πως το παρηγγειλες? Εχεις λογαριασμό εξωτερικο?

 

Έχω λογαριασμό στη Skrill. Εχθές έγραψα και μια ερώτηση στη σελίδα του συγκεκριμένου κινητού στο site της Vickmall αλλά σήμερα που μπαίνω δε βλέπω την ερώτησή μου. Στο live chat βλέπω ότι και οι 4 εκπρόσωποι που γράφει είναι offline. Θα το δοκιμάσω αν και δε βλέπω να απαντάνε...

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο και η διαφορα ωρας με Κινα ...μην αγχωνεσαι...

 

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη δεν έχω αγχωθεί γιατί το βρίσκω πραγματικά γελοίο ένα τόσο μεγάλο site να κάνει τέτοια απάτη για €150. Μήπως έχουν πάει διακοπές όλοι και το άφησαν λίγες μέρες free το site; Ή μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά; :D

Link to comment
Share on other sites

Με την μέχρι τώρα χρήση της 1.10 του Ιταλού διαπιστώνω κάποιο πισωγύρισμα σε σχέση με την προηγούμενη (1.9 DEV) που βασίζονταν στο android 5.1. Είναι αισθητά πιο αργή με κάποια λαγκαρισματάκια και πολλές φορές στο πρώτο πάτημα ενός widget δεν ανταποκρίνεται. Επίσης δεν έχει καλή διαχείριση της Ram και το κυριότερο είναι ότι ξαναγυρίσαμε στη βλακεία να χρειάζεται να γίνει εφαρμογή συστήματος ένας τρίτος launcher για να μπορείς να τοποθετείς widgets στις επιφάνειες εργασίας. Δλδ εγώ γουστάρω να δοκιμάζω launcher κάθε μέρα, βάλε-βγάλε, αυτή τη δουλειά θα έχουμε με την μετατροπή τους σε εφαρμογή συστήματος; τεσπα περιμένω ενδεχόμενο update από τον Ιταλό μπας και διορθωθεί η κατάσταση!!!!!

 

Συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχουν προβληματάκια που είχαν λυθεί σε προηγούμενες εκδόσεις.

 

Π.χ. σε προηγούμενες εκδόσεις, στις επαφές, σύροντας προς τα δεξιά την επαφή, καλούσε, ενώ σύροντας προς τα αριστερά έστελνε SMS. Τώρα δεν το κάνει. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση και δεν την έχω βρεί;

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Εχθές το πρωί παρήγγειλα τελικά το κινητό από Vickmall. Ωστόσο, δεν έχω λάβει ακόμη κάποια επιβεβαίωση αν και τα λεφτά έχουν αφαιρεθεί από το λογαριασμό μου. Εχθές το απόγευμα έστειλα και email στη Vickmall αλλά δεν έχω πάρει κάποια απάντηση. Στο https://www.internationalparceltracking.com/#/search βάζω τον κωδικό της παραγγελίας και πάλι μου βγάζει error.

 

Πρέπει να ανησυχώ; Ποιος είναι ο χρόνος που απαντάνε συνήθως αυτοί;

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και sorry αν βγαίνω off-topic, δεν ήξερα που αλλού να το βάλω.

Στο site που γραφεις βαζεις το tracking number και οχι τον κωδικο παραγγελιας για αυτο καο το error που βλεπεις.Εμενα σπο Geekbuying εκαναν μια εβδομαδα για tracking number αλλα μολις μου εστειλαν σε μι εβδομαδα ηρθε στην πορτα μου το τηλ.Για το τηλ ολα οκ και μαλλον δεν θα αλλαξω rom συντομα.Ενα προβλημα που εχω ειναι με την εφαρμογξ youtube.Κολλαει πολυ στα βιντεο και βγαζει συνεχεια ενα μηνυμα προβλημα στην αναπαραγωγη.Αγγιξτε για επαναληψη.Το εχει κανεις αλλος αυτο?Μηπως ειναι θεμα ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Στο site που γραφεις βαζεις το tracking number και οχι τον κωδικο παραγγελιας για αυτο καο το error που βλεπεις.Εμενα σπο Geekbuying εκαναν μια εβδομαδα για tracking number αλλα μολις μου εστειλαν σε μι εβδομαδα ηρθε στην πορτα μου το τηλ.Για το τηλ ολα οκ και μαλλον δεν θα αλλαξω rom συντομα.Ενα προβλημα που εχω ειναι με την εφαρμογξ youtube.Κολλαει πολυ στα βιντεο και βγαζει συνεχεια ενα μηνυμα προβλημα στην αναπαραγωγη.Αγγιξτε για επαναληψη.Το εχει κανεις αλλος αυτο?Μηπως ειναι θεμα ρομ?

 

Εγω εχω το ιδιο προβλημα με την 1.9 του ιταλου... Ειναι πολυ ενοχλητικο...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν ειναι μονο της official rom προβλημα αλλα υπαρχει και σε custom?Καμμια λυση κανεις.Απο browser παντως παιζουν τα βιντεο στο yt αλλα σε χαμηλοτερη αναλυση.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!!!!επισης αυτο με το 4g σπαστικο...ξαναγυρισα στην 1529 ltt lemonade που κανεις οτι γουσταρεις εχεις 1650 free ram και μεχρι και τον lenovo launcher ξηλωνεις αμα γουσταρεις...εγω εβαλα τον cm launcher...

 

Αυτή η lemonade που λες είναι η s117 lemonade;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

1529 ltt lemonade.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.mediafire.com/download/sea0i4u90a7jzq0/VIBEUI_V2.8_1529_LTT_LEMONADE.zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως και η μεταφραση του Ιταλου δεν διαφερει απο την κινεζικη αν τη μεταφρασεις με more locale Απο google play ..και πιθανον η κινεζικη να ειναι και με λιγοτερα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν ειναι μονο της official rom προβλημα αλλα υπαρχει και σε custom?Καμμια λυση κανεις.Απο browser παντως παιζουν τα βιντεο στο yt αλλα σε χαμηλοτερη αναλυση.

 

Μάλιστα.

Το έχω και εγώ το πρόβλημα σε sensation, όπως το είχα και με την κινεζική..

Είναι αρκετά τα θεματακια που ίσως με ωθήσουν στο σπρώξιμο του κντ...

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ κατεβασα την τελευταια 1531 official αλλα στο sp tools το scatter μου βγαζει σφαλμα. εαν βαλω απο αλλη ρομ (εννοω προηγουμενη official )το αρχειο θα εχω brickaρισμα? Edited by emmanuelo
Link to comment
Share on other sites

1529 ltt lemonade.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.mediafire.com/download/sea0i4u90a7jzq0/VIBEUI_V2.8_1529_LTT_LEMONADE.zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παντως και η μεταφραση του Ιταλου δεν διαφερει απο την κινεζικη αν τη μεταφρασεις με more locale Απο google play ..και πιθανον η κινεζικη να ειναι και με λιγοτερα προβληματα...

Αυτή περνάει με twrp και 3 wipes ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 1.7 του Ιταλου ενώ πιο πριν εβαλα και το twrp, αλλα δεν μου εχει κάποια ειδοποιηση για ΟΤΑ για τα updates του Ιταλου. Μονο ένα της Lenovo. Τι πρεπει να κανω απο δω και περα? Ευχαριστω

 

Αγνοείστε το παιδια. Βρεθηκε η λυση!

Edited by roofioG
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο playstore και ειδα σχολια απο ολους σχεδον(τα πιο προσφατα)και ειχαν ολοι προβλημα με το yt.Σε ενα αλλο blog ειδα οτι η εφαρμογη yt ειναι κατι σαν malware και βγαινει μονο με root και μετα εγκατασταση της κανονικης απο playstore.Θα το ψαξω(κανω root) και θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...