Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπερθερμανσεις ειδες? Γενικα για καποιον που δεν θελει πολλα πολλα αξιζει να μεινει με την 1520 ?

 

Έχω συναντήσει υπερθερμάνσεις (και τις νιώθεις όταν το πάρεις το κινητό στο χέρι να καίει) καθώε και κατανάλλωση μπαταρίας .Κυρίως όμως έιναι αργό. Θυμάμαι όταν το πρωτοπήρα η 1511 που είχε ήταν πιο γρήγορη..Γενικά έιμαι άτομο που δεν θέλει πολλά (αλλάζω ρομ μια φορά στα δυο χρόνια) όμως θα συνέστηνα αν κάποιος μπορει να βρει μια καλύτερη να προχωρήσει στην αλλάγη.Αυτός είναι ο λόγος που ρωτώ.

 

Συμβαναίνει ωστόσο να έχω κατεβάσει χάρτες και διάφορες άλλες εφαρμογές. Μου δείχνειι διαθέσιμο εωτερικός χώρος 1.4gb ,

os occupied size 4.69gb και miscellaneous files 6.4gb συν το χώρο των apps . Έψαξα με file expolrer να τα βρώ αλλά δεν τα εντόπισα Αυτα τα miscellaneous files πώς τα στέλνω στην sd;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ακόμη δεν είναι τόσο γρήγορη η ινδική.Λογικά με τα επόμενα updates θα πάει και σε 5.1 k θα είναι κομπλέ

 

Στο needrom στο ofiicial απο την 15.26 πάει στην 15.30 την 15.29 δεν την εχει καθόλου ισχύει κάτι διαφορετκό; Την εχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα απο το to2c και ηρθε σε 12 μερες ! Και ειναι αξιοπιστοι!!!!

 

ειπες να στο στειλουν με ταχυδρομιο που πληρωνεις extra για να ερθει τοσο γρηγορα και αν ναι ποιο??

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει η ινδική rom s117 row ετοιμη για φλασάρισμα μέσω twrp .Απλά μετα πρέπει να αλλάξεις το region απο ru σε gr . https://cloud.mail.ru/public/DFay/2jcSniRyC

Eδώ είναι η σελίδα που υπάρχει.http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=659110&view=findpost&p=41670603

 

Την δοκίμασα και εγώ αλλά ατύχησα.

Πρώτον το region δεν άλλαζε και έτσι δεν είχα Glosnass δορυφόρους.

Δεύτερον κάτι στράβωσε και δεν είχα OTG.

Εκανα restore σε προηγούμενο backup αλλάζοντας και την NVram και έστρωσε.

Τώρα δοκιμάζω την VIBEUI_S117_VISNU_LEMONADE .

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Στο needrom στο ofiicial απο την 15.26 πάει στην 15.30 την 15.29 δεν την εχει καθόλου ισχύει κάτι διαφορετκό; Την εχει δοκιμάσει κανείς;
Αυτές που λες είναι dev εκδόσεις.Oι stable είναι εδώ βασικα έχει όλες τις official stable dev και row.

 

https://mega.nz/#F!DkxVWSbZ!5TlqY7Ge_YuvKzSn7X52Wg

Link to comment
Share on other sites

ειπες να στο στειλουν με ταχυδρομιο που πληρωνεις extra για να ερθει τοσο γρηγορα και αν ναι ποιο??

 

Με singapore post για να μην πληρωσω τελωνειο και δεν πληρωσα ουτε μεταφορικα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει του ιταλού και έχω την v 1.9.δεν μου ανοίγει το messenger.έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Αυτές που λες είναι dev εκδόσεις.Oι stable είναι εδώ βασικα έχει όλες τις official stable dev και row.

 

https://mega.nz/#F!DkxVWSbZ!5TlqY7Ge_YuvKzSn7X52Wg

 

Κ αν δεν γίνομαι κουραστικός ποιες οι διαφορές αυτών;

Link to comment
Share on other sites

Κ αν δεν γίνομαι κουραστικός ποιες οι διαφορές αυτών;

 

Stable = Σταθερές κινέζικες Ρομ που έχουν μόνο αγγλικά και κινέζικα και χωρίς το playstore και gapps.

 

Dev = beta κινέζικες rom που έχουν πολλά νέα χαρακτηριστικά αλλά δεν είναι για καθημερινή χρήση έχουν bugs

 

Row-ινδική = Επίσημη rom για την αγορά της Ινδίας και για τον υπόλοιπο κόσμο αφού είναι multilanguage και με playstore κλπ, σαν να έπαιρνες κινητό από Ελλάδα χωρίς κινεζιες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω συναντήσει υπερθερμάνσεις (και τις νιώθεις όταν το πάρεις το κινητό στο χέρι να καίει)

Τοτε τι γραφουν μερικοι οτι τελος οι υπερθερμανσεις μετα την 1520? :(

Link to comment
Share on other sites

Ψήνεται η αδερφή μου να το αγοράσει.

Θα ήθελα να μάθω ομως το εξής : στην αναβάθμιση σε Android lollipop θα υπάρχουν ελληνικά;

Για ρομς κλπ δεν ενδιαφέρεται, αντε το πολύ πολύ να της το κάνω ρουτ για back up.

Link to comment
Share on other sites

Ψήνεται η αδερφή μου να το αγοράσει.

Θα ήθελα να μάθω ομως το εξής : στην αναβάθμιση σε Android lollipop θα υπάρχουν ελληνικά;

Για ρομς κλπ δεν ενδιαφέρεται, αντε το πολύ πολύ να της το κάνω ρουτ για back up.

Με lollipop έρχεται έτσι και αλλιώς, με τα ελληνικά όχι και τόσο καλά μεταφρασμένα, και με τα μισά αγγλικά..

Το παίρνεις του βάζεις την ινδική ρομ row και έχει τέλεια ελληνικά και αναβαθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Ψήνεται η αδερφή μου να το αγοράσει.

Θα ήθελα να μάθω ομως το εξής : στην αναβάθμιση σε Android lollipop θα υπάρχουν ελληνικά;

Για ρομς κλπ δεν ενδιαφέρεται, αντε το πολύ πολύ να της το κάνω ρουτ για back up.

 

Άμα περάσει την επίσημη ινδική ναι

Link to comment
Share on other sites

Stable = Σταθερές κινέζικες Ρομ που έχουν μόνο αγγλικά και κινέζικα και χωρίς το playstore και gapps.

 

Dev = beta κινέζικες rom που έχουν πολλά νέα χαρακτηριστικά αλλά δεν είναι για καθημερινή χρήση έχουν bugs

 

Row-ινδική = Επίσημη rom για την αγορά της Ινδίας και για τον υπόλοιπο κόσμο αφού είναι multilanguage και με playstore κλπ, σαν να έπαιρνες κινητό από Ελλάδα χωρίς κινεζιες.

ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες την παραθεση 1289 του Darth Revan απο το δεύτερο flash και μετά και βάζοντας μόνο το king user. Εγώ έτσι έκανα

Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντησει κανεις σε αυτη την ερωτηση?

 

Έχω την Limonchelo NovaMod MDSTeam (φαντάζομαι αυτή εννοείς). Απροβλημάτιστη 100%, απλή, σταθερή, γρήγορη και καλή!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει του ιταλού και έχω την v 1.9.δεν μου ανοίγει το messenger.έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα?

 

Και σε μένα το ίδιο. Μόλις προσπαθήσω να στείλω μήνυμα, μου εμφανίζει: "Δυστυχώς η εφαρμογή Messenger έχει σταματήσει".

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το πρόβλημα; Υπάρχει λύση;

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..

 

Είμαι μεταξύ του Note και του Huawei Ascend P7..

 

Το Note όπως έρχεται στο κουτί του χωρίς να περάσεις rom δουλεύει ?

 

Έχει προβλήματα ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Και σε μένα το ίδιο. Μόλις προσπαθήσω να στείλω μήνυμα, μου εμφανίζει: "Δυστυχώς η εφαρμογή Messenger έχει σταματήσει".

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το πρόβλημα; Υπάρχει λύση;

 

Δοκιμαστε να δωσετε στην εφαρμογη τα δικαιωματα που ζηταει απο το safe center της lenovo... Σε εμενα στελνει κανονικα απλα δεν εχω ειδοποιησεις...

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κλειδώσω τις φωτογραφίες;Δηλαδή να μπαίνω και να ζητάει κωδικό για να τις εμφανίσεις.Θα ήθελα να το κάνω επίσης στο Messenger και στο Viber.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να δωσετε στην εφαρμογη τα δικαιωματα που ζηταει απο το safe center της lenovo... Σε εμενα στελνει κανονικα απλα δεν εχω ειδοποιησεις...

 

Έχει όλα τα δικαιώματα, αλλά πάλι τίποτα! :(

Κάτι άλλο που μπορούμε να κάνουμε;

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κλειδώσω τις φωτογραφίες;Δηλαδή να μπαίνω και να ζητάει κωδικό για να τις εμφανίσεις.Θα ήθελα να το κάνω επίσης στο Messenger και στο Viber.

Ασχετο με το θεμα του κινητου αλλα τελος παντων. Υπαρχουν πολλοι τροποι μεσω σχετικων εφαρμογων.

Για φωτογραφιες υπαρχουν εφαρμογες που αφηνουν ανοιχτες καποιες φωτο και κρυβουν καποιες αλλες (πχ photovault).

Αλλα εσυ θελεις να κλειδωνεις και αλλες εφαρμογες, οποτε δοκιμασε καποια εφαρμογη app lock, ή καποιο γενικοτερο προγραμμα που εχει αυτην την δυνατοτητα, θυμαμαι πχ καναδυο antivirus το εκαναν.

Σου απαντησα ομως γιατι αυτην την στιγμη και για λιγες μερες παιρνεις δωρεαν μια νεα εφαρμογη με αυτο που ζητας δηλ app lock:

http://android.giveawayoftheday.com/application-lock/

Βαλε τον κωδικο/κουπονι που λεει (OJHJS) και ειναι δωρεαν.

Σημ.

(Αν την κανεις full backup με κανα titanium πχ, μπορεις να την εχεις για παντα δωρεαν και σε περιπτωση φορματ ή αλλο κινητο).

(Η προσφορα δεν θα ισχυει μετα, για οσους διαβαζουν αυτο το μηνυμα)

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανένας το Xposed framework στη ROM 1.9 του Ιταλού;

Προσωπικά προσπάθησα χωρίς επιτυχία (bootloop :( )

Αν κάποιος το έχει καταφέρει, ας μοιραστεί μαζί μας τον τρόπο!

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Limonchelo NovaMod MDSTeam (φαντάζομαι αυτή εννοείς). Απροβλημάτιστη 100%, απλή, σταθερή, γρήγορη και καλή!

 

Όχι αυτή έχω και εγώ την άλλη την limonchelo λέω νομίζω είναι 5.1 και όχι 5.0 όπως ή δικιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...