Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Κάτοχος εδώ και 1 εβδομάδα σας διαβάζω και ύστερα από προσπάθειες κατάφερα και το έκανα root και πέρασα την SenSation.

 

Γενικά μου φαίνεται καλή η έκδοση, εκτός από 2-3 θεματάκια και σας ρωτώ μήπως έχετε άποψη...

 

- Κατά την πληκτορλόγηση SMS, δεν έχω εμφάνιση πλήθος χαρακτήρων που απομένουν και δεν ξέρω πόσα SMS στέλνω

- Έχοντας αποθηκευμένα τα τηλέφωνά μου με πρόθεμα +30..., όταν με καλούν δεν έχω αναγνώριση επαφών. (Εδώ να πω ότι στην εργοστασιακή του ROM, αλλάζοντας στις ρυθμίσεις την αναγνώριση των digits από 11 se 7 είχε διορθωθεί, αλλά στη Sensation δε βρίσκω πως να το επιλέξω αυτό - και αν φταίει αυτό)

- Επιλέγοντας ring tones δεν με αφήνει να επιλέξω κάποιο mp3 και μου λέει ότι αρχείο δεν υποστηρίζεται.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Αυτό με το πλήθος χαρακτήρων στα SMS δεν το γνωρίζω. Απ' ότι το έψαξα λίγο, δεν βρήκα κάτι.

Εμένα μου αναγνωρίζει κανονικότατα τις επαφές (έχουν πρόθεμα +30) χωρίς να κάνω κάτι.

Σαν ring tone μου επέτρεψε να επιλέξω όλους όσους τύπους αρχείων διάλεξα. Δοκίμασα mp3, amr, mid και aac.

Τώρα όσο αφορά στο τι μπορεί να φταίει, δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις να σε βοηθήσω. Ελπίζω κάποιος έμπειρος φίλος να σου δώσει σύντομα τη λύση. :)

Καλή επιτυχία!!!

 

ΥΓ Δοκίμασα αρκετές ROM και αποφάσισα να κρατήσω αυτή (SenSation) γιατί την βρήκα ως την πιο απροβλημάτιστη, πληρέστερη και πλήρως μεταφρασμένη!!! ;)

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποιο link να δοκιμασω τη lemonade?

 

CUSTOM ROM VIBEUI_VISNU_LEMONADE[/i]

Installation procedure:

Make wipe of data (forced)

Flash zip through TWRP by Xancin

 

https://mega.nz/#!9tMjgRba!IpN1MXpqw8iHBq4FxlWVnCNaixXLxqOHAkVVHpJLT1g

http://www.mediafire.com/download/gxfh0j97o6vdct7/ParcheTemasVisnu.zip patch

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει το tempered glass απο vickmall αλλα το εβαλα-εβγαλα 3 φορες στη προσπαθεια να το βαλω καλα και χαλασε η κολλα.

Το εβγαλα τελειως και παραγγειλα 2 φθηνα απο ebay.

Φτασανε σημερα και ηταν ακριβως τα ιδια με αυτα του vickmall.

Ομως και τα 2 ηρθαν σπασμενα.επικοινωνησα και ειπε θα μου στειλει αλλα.

Εκατσα με το ενα σπασμενο να δοκιμασω να το βαλω και παιρνει ρε γμτ σκονη παλι.

Πως καταφερνετε να το βαλετε χωρις να παρει σκονη?

Επισης το εβαλα με τη πρωτη σωστα αλλα στις γωνιες ηθελε να το πιεσεις για να κατσει καλα γιατι κραταγε αερα.

Πρεπει να του βαλω κατι να το πιεζει για καμια ωρα για να κολλησει?

Link to comment
Share on other sites

CUSTOM ROM VIBEUI_VISNU_LEMONADE[/i]

Installation procedure:

Make wipe of data (forced)

Flash zip through TWRP by Xancin

 

https://mega.nz/#!9tMjgRba!IpN1MXpqw8iHBq4FxlWVnCNaixXLxqOHAkVVHpJLT1g

http://www.mediafire.com/download/gxfh0j97o6vdct7/ParcheTemasVisnu.zip patch

 

σε ευχαριστω πολυ .οταν λεει forced wipe τι εννοει δεν ειναι αρκετο το wipe μεσω TWRP?

Link to comment
Share on other sites

H ROW έκδοση είναι ακριβώς σαν να αγοράζεις κινητό Lenovo από Ελλάδα. Δεν έχει καμία σχέση με την κινέζικη ROM + ότι θα έχετε ΟΤΑ updates.

Σε σχέση με την κινέζικη τα μόνα down που παρατήρησα ήταν ότι έχω περίπου 200mb λιγότερα RAM συνεχώς (με τις ίδιες εφαρμογές πάντα εγκατεστημένες) και η ρύθμιση φωτεινότητας στο αυτόματο, τείνει προς το σκοτεινό.

Κατά τ'αλλα, όλα τα υπόλοιπα είναι θετικά!!!

Επίσης μη ξεχνάμε ότι θα υπάρχουν updates στο μέλλον οπότε τα μικροπροβληματάκια θα διορθώνονται συνεχώς...

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση παιδια βλεποντας ενα βιντεακι στο youtube σχετικα με την εκδοση του note ke στην Ινδια παρατηρησα οτι εχει αλλο κωδικο ονομα το δικομασ ειναι κ50-t5 ενω αυτο ειναι a40 αν δεν κανω λαθος, δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο σχετικα με την rom και τυχον ασυμβατοτητες.
Link to comment
Share on other sites

H ROW έκδοση είναι ακριβώς σαν να αγοράζεις κινητό Lenovo από Ελλάδα. Δεν έχει καμία σχέση με την κινέζικη ROM + ότι θα έχετε ΟΤΑ updates.

Σε σχέση με την κινέζικη τα μόνα down που παρατήρησα ήταν ότι έχω περίπου 200mb λιγότερα RAM συνεχώς (με τις ίδιες εφαρμογές πάντα εγκατεστημένες) και η ρύθμιση φωτεινότητας στο αυτόματο, τείνει προς το σκοτεινό.

Κατά τ'αλλα, όλα τα υπόλοιπα είναι θετικά!!!

Επίσης μη ξεχνάμε ότι θα υπάρχουν updates στο μέλλον οπότε τα μικροπροβληματάκια θα διορθώνονται συνεχώς...

 

Σε ποια ROW ROM αναφερεσαι?

 

Εχεις να προτεινεις καποια stable row rom με καλη αυτονομια, καλη ενταση ηχου και γενικα να παιζουν ολα απροβληματιστα?

 

Επίσης για να παιρνω ota updates πρέπει να κανω κατι παραπανω απο τα flashαρω την rom και να εχω και twrp?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ROW ROM αναφερεσαι?

 

Εχεις να προτεινεις καποια stable row rom με καλη αυτονομια, καλη ενταση ηχου και γενικα να παιζουν ολα απροβληματιστα?

 

Επίσης για να παιρνω ota updates πρέπει να κανω κατι παραπανω απο τα flashαρω την rom και να εχω και twrp?

 

Αυτή η εκδοση, είναι η επίσημη έκδοση της Lenovo για την αγορά της Ινδίας οπου και θα πωλείται επίσημα. Οπότε επισήμως πλέον έχει πλήρη υποστήριξη των google services και multilanguage (εννοείται εχει ελληνικα).

Για αυτόν τον λόγο θα έχεις κανονικα ΟΤΑ updates (χωρις Root, cwm ή twrp).

Υπάρχουν οδηγοί μεσα στο διαδίκτυο για το πως να φλασαρεις stock rom (με την βοήθεια υπολογιστή και flash tools)

Αν θέλεις μπορω να σου δώσω μερικά links.

 

Άρα, αν θέλεις να εγκαταστήσεις μια ROM και να μην ξανασχοληθείς με αυτό το θέμα, τότε προτείνω να βάλεις την επισημη ROW

 

Τελος, έχει πολύ καλη αυτονομία μπαταρίας, πολύ καλή ένταση ήχου και ακόμα δεν έχω δει να έχει προβλήματα. Παρ'ολα αυτά, οτι προβλημα και να βγεί στην πορεία, η Lenovo θα το διορθώνει με ΟΤΑ update! (εικάζω)

Edited by DonLeKout
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εκδοση, είναι η επίσημη έκδοση της Lenovo για την αγορά της Ινδίας οπου και θα πωλείται επίσημα. Οπότε επισήμως πλέον έχει πλήρη υποστήριξη των google services και multilanguage (εννοείται εχει ελληνικα).

Για αυτόν τον λόγο θα έχεις κανονικα ΟΤΑ updates (χωρις Root, cwm ή twrp).

Υπάρχουν οδηγοί μεσα στο διαδίκτυο για το πως να φλασαρεις stock rom (με την βοήθεια υπολογιστή και flash tools)

Αν θέλεις μπορω να σου δώσω μερικά links.

 

Άρα, αν θέλεις να εγκαταστήσεις μια ROM και να μην ξανασχοληθείς με αυτό το θέμα, τότε προτείνω να βάλεις την επισημη ROW

 

Τελος, έχει πολύ καλη αυτονομία μπαταρίας, πολύ καλή ένταση ήχου και ακόμα δεν έχω δει να έχει προβλήματα. Παρ'ολα αυτά, οτι προβλημα και να βγεί στην πορεία, η Lenovo θα το διορθώνει με ΟΤΑ update! (εικάζω)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

 

Εγω έχω βάλει την custom rom lemonade που στηριζεται πάνω στην ινδικη που μου ειπες αλλα γενικα δεν βλεπω μεγαλη αυτονομια και θελω να την αλλαξω.(επεσε 50% μεσα σε 8 ωρες μονο με wifi ενεργο και κατεβασμα καποιων εφαρμογων).

 

Αν μπορεις στειλε μου σε παρακαλω τον τροπο που μπορω να περασω την rom που αναφερεις για να τελειωσω με τις rom πλεον, γτ η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα να τις δοκιμαζω ολες.

 

Σ'ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη :O

Νομιζα πως ειχες ηδη χασει τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης και για αυτο δεν εγραψα να παρεις backup οτι αρχεια εχεις στην εσωτερικη.

recovery backup στην sd ειχες παρει ?

και παλι συγνωμη για τη συγχυση :)

οντως ειχε χαθει ηδη ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης,εκει ειχε αποθηκευθει και το backup απο recovery που ειχα παρει.

εν τω μεταξυ ειχα twrp recovery και δεν λειτουργουσε το flash tools για να κανω αυτα που μου ειχες πει.

οταν ξαναφλασαρισα την sensation δεν εμφανιστηκε ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης.

μετα κατεβασα την τελευταια του ιταλου και την εβαλα παλι απο recovery,και ειχα σκοπο αν δεν εφτιαχνε η μνημη,να βαλω το απλο recovery και να δοκιμασω παλι με flash tools.

αλλα ευτυχως με του ιταλου εφτιαξε και η μνημη και τελειωσε εκει η περιπετεια.

αυτη η καινουρια του ιταλου μου βγαζει 46.000 στο antutu που ειχα πολυ καιρο να το δω με limonchelo και sensation.εχει και εναν ωραιο launcher τον hole.επισης μου φαινεται πολυ γρηγορη με ωραιο touch και ολα λειτουργουν αψογα.

καθε εμποδιο για καλο τελλικα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

 

Εγω έχω βάλει την custom rom lemonade που στηριζεται πάνω στην ινδικη που μου ειπες αλλα γενικα δεν βλεπω μεγαλη αυτονομια και θελω να την αλλαξω.(επεσε 50% μεσα σε 8 ωρες μονο με wifi ενεργο και κατεβασμα καποιων εφαρμογων).

 

Αν μπορεις στειλε μου σε παρακαλω τον τροπο που μπορω να περασω την rom που αναφερεις για να τελειωσω με τις rom πλεον, γτ η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα να τις δοκιμαζω ολες.

 

Σ'ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Σου στέλνω μερικά λινκ:

ROM: https://cloud.mail.ru/public/7RTL/N474YBKte

USB DRIVERS: http://rootjunkysdl.com/getdownload.php?file=Android%20Drivers/Lenovo/MTK_UsbDriver_autorun_1.0.14_internal.exe

FLASH TOOLS: http://androidxda.com/smart-phone-flash-tool Επελεξε την τελευταία έκδοση: 5.1516

 

Γενικός οδηγός για να φλασαρεις stock rom: http://androidxda.com/flash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool

 

SOS: Προσοχή όταν μπείς στο flash tools, να επιλέξεις Options->Download, Checked "DA DL all with Checksum" for USB and EMMC checksum τικάρισμα και στα δύο.

 

Αυτα ακριβώς έκανα και όλα δούλεψαν οπως έπρεπε.

Καλή επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνω μερικά λινκ:

ROM: https://cloud.mail.ru/public/7RTL/N474YBKte

USB DRIVERS: http://rootjunkysdl.com/getdownload.php?file=Android%20Drivers/Lenovo/MTK_UsbDriver_autorun_1.0.14_internal.exe

FLASH TOOLS: http://androidxda.com/smart-phone-flash-tool Επελεξε την τελευταία έκδοση: 5.1516

 

Γενικός οδηγός για να φλασαρεις stock rom: http://androidxda.com/flash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool

 

SOS: Προσοχή όταν μπείς στο flash tools, να επιλέξεις Options->Download, Checked "DA DL all with Checksum" for USB and EMMC checksum τικάρισμα και στα δύο.

 

Αυτα ακριβώς έκανα και όλα δούλεψαν οπως έπρεπε.

Καλή επιτυχία!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια . Θα προσπαθησω να τα καταφερω.

 

Επίσης, υπαρχει τροπος να κανω καποιο back up πρωτα απο αυτα που εχω μεσα για να μην χαθουν?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια . Θα προσπαθησω να τα καταφερω.

 

Επίσης, υπαρχει τροπος να κανω καποιο back up πρωτα απο αυτα που εχω μεσα για να μην χαθουν?

 

Για να κάνεις συνολικό backup πρεπει πρωτα να κάνεις root και να παρεις backup με κανα πρόγραμμα όπως το titanium...

Εύκολο είναι, και έχει μπολικους οδηγούς στο διαδίκτυο. Αν έχεις root όντως προχώρα πρώτα σε backup για ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από okokok >

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ως τώρα αλλά είναι πάρα πολλά τα σχόλια για να το ψάξω..

το πρόβλημα ειναι το εξής: έχω το κινητό rootarismeno με cwm αλλά official rom(την είχαν βάλει απτο to2c)

το κινητό ήταν νορμαλ..κάποια φάση κολλάει ιούς, και πάω από cwm να κάνω restore ένα backup που είχα κανα μήνα πριν. από τότε ανοίγει συνέχεια στο cwm..και δεν μπαίνει ποτέ στην ρομ. Έχω δοκιμάσει ό,τι ξέρω: επανεγκατάσταση cwm, βάλε βγάλε μπαταρίες, καθάρισμα dalvik, wipe data..τίποτα...τι κάνω τώρα;;

 

μήπως έχεις κάνει το backup στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης?μήπως ήταν ήδη γεμάτος και δεν αποθηκεύτηκε σωστά το backup?

αυτό πρέπει να ελέγξεις και αν έχει συμβεί αυτό,η λύση είναι αφου είσαι root να φλασαρεις άλλη ρομ.

 

Solved. Τελικά το Cwm ήταν προβληματικό(το βρήκα τυχαία διαβάζοντας το forum της cwm και υπήρχαν και άλλοι με αυτό το πρόβλημα). Οπότε ξαναπέρασα το fixed cwm και έκανα restore..δεν έπιασε.. οπότε έκανα πάλι τα πάντα wipe και ξαναέκανα restore αλλά advanced (νομίζω data και cache) και το restore δούλεψε μια χαρά ;)

Edited by okokok
δεν μπήκε το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι, μόλις φlάσαρα την sensation έκανα reboot και μου βγάζει συνεχώς στην αρχή πριν ακόμα βάλω pin το μήνυμα

Δυστυχώς η διαδικασία

android.process,acore έχει σταματήσει

ΟΚ Προσπάθεια επίλυσης

 

αλλά ότι και να πατάω ξαναβγαίνει και δεν με αφήνει να μπω, ξέρετε τι πρέπει να κάνω αν το έχει κάποιος αντιμετωπίσει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι, μόλις φlάσαρα την sensation έκανα reboot και μου βγάζει συνεχώς στην αρχή πριν ακόμα βάλω pin το μήνυμα

Δυστυχώς η διαδικασία

android.process,acore έχει σταματήσει

ΟΚ Προσπάθεια επίλυσης

 

αλλά ότι και να πατάω ξαναβγαίνει και δεν με αφήνει να μπω, ξέρετε τι πρέπει να κάνω αν το έχει κάποιος αντιμετωπίσει?

δεν έκανες σωστά τα wipe case και dalyik και το επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν φλασαρεις την rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν έκανες σωστά τα wipe case και dalyik και το επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν φλασαρεις την rom.

 

Και τώρα τι πρέπει να κάνω ??

Πες σε παρακαλώ λίγο πάλι την σειρά με τα wipes

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ROW δεν μπορει να μπει με cwm ;;
Link to comment
Share on other sites

οντως ειχε χαθει ηδη ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης,εκει ειχε αποθηκευθει και το backup απο recovery που ειχα παρει.

εν τω μεταξυ ειχα twrp recovery και δεν λειτουργουσε το flash tools για να κανω αυτα που μου ειχες πει.

οταν ξαναφλασαρισα την sensation δεν εμφανιστηκε ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης.

μετα κατεβασα την τελευταια του ιταλου και την εβαλα παλι απο recovery,και ειχα σκοπο αν δεν εφτιαχνε η μνημη,να βαλω το απλο recovery και να δοκιμασω παλι με flash tools.

αλλα ευτυχως με του ιταλου εφτιαξε και η μνημη και τελειωσε εκει η περιπετεια.

αυτη η καινουρια του ιταλου μου βγαζει 46.000 στο antutu που ειχα πολυ καιρο να το δω με limonchelo και sensation.εχει και εναν ωραιο launcher τον hole.επισης μου φαινεται πολυ γρηγορη με ωραιο touch και ολα λειτουργουν αψογα.

καθε εμποδιο για καλο τελλικα!:)

 

Μπορεις να μας πεις ποια κατα την γνωμη σου ειναι καλυτερη rom γιατι απ οτι καταλαβα τις εχεις δοκιμασει ολες, εγω την τελευταια του ιταλου δεν την δουλεψα καθολου αξιζει περισοτερο απο τις sansention και lemonchelo;

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι πρέπει να κάνω ??

Πες σε παρακαλώ λίγο πάλι την σειρά με τα wipes

μπαίνεις στο recovery και κάνεις πρώτα factory reset.μετά πηγαίνεις advanced και κάνεις wipe dalyik και wipe case.δεν κάνεις τίποτα άλλο εδω.γυρίζεις πίσω και κάνεις install zip.

Μπορεις να μας πεις ποια κατα την γνωμη σου ειναι καλυτερη rom γιατι απ οτι καταλαβα τις εχεις δοκιμασει ολες, εγω την τελευταια του ιταλου δεν την δουλεψα καθολου αξιζει περισοτερο απο τις sansention και lemonchelo;
αυτές οι τρεις είναι πολύ κοντά .είχα καταλήξει στην sensation λόγω πιο φιλικού interface ,αλλά βάζοντάς την τελευταία του ιταλού είδα ότι γλυστρουσε πιο εύκολα στις αλλαγές των σελίδων και ένοιωθα πιο ωραία το touch.αφου την έκανα τεστ σε σήμα τηλεφωνου,ηχο,φωτογραφίες με φλας η χωρίς φλας,κλείδωμα gps,συμβατότητα με ελληνικες εφαρμογές στο google play,αφου μου έβγαλε 46.000+ στο antutu,και αφου είναι η μοναδική που η εφαρμογή lenovo καιρός βρήκε αυτόματα την τοποθεσία μου,αποφάσισα να μείνω με αυτήν.πιστεύω με τις λύσεις που έχουμε στα χέρια μας τωρα,είναι η πιο ολοκληρωμένη.αν βγει κατι καλύτερο,εδω είμαστε να το δοκιμάσουμε!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλας για την 1528 του ιταλου ετσι?

Ολες οι δικες του ερχονται ετοιμες ροοτ,gapps και χωρις κινεζιες πολλες ε?

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για την 1528 του ιταλου ετσι?

Ολες οι δικες του ερχονται ετοιμες ροοτ,gapps και χωρις κινεζιες πολλες ε?

μιλαω ΜΟΝΟ για την τελευταια του ιταλου.

οι προηγουμενες που ειχε βγαλει,ειναι σαφως κατωτερες απο limonchelo και sensation.

η τελευταια ομως ειναι η μοναδικη που σ εμενα τουλαχιστον μου βγαζει αμεσα και με ηχο ειδοποιησης τα μηνυματα και τις ειδοποιησεις στο facebook,βρισκει αυτοματα την τοποθεσια στον καιρο,και εχει τις καλυτερες επιδοσεις στο antutu.

κατα τα αλλα,ειναι το ιδιο καλη σε μπαταρια,καμερα και τηλεφωνο με τις αλλες δυο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα notifications δεν εμφανίζονται στην μπάρα πάνω όταν το κινητό είναι κλειδωμένο. Πρέπει να το ξεκλειδώσω με swipe και στην συνέχεια εμφανίζονται, αλλά αυτό δεν είναι καθόλου πρακτικό. Αντιμετωπίζει κανέις άλλος αυτό το πρόβλημα και αν ναι υπάρχει κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον ROW, πόσα update έχει πάρει;

Βλέπω αρκετά update στην stock κινεζική αλλά αναρωτιέμαι αν βγάζει αντίστοιχα για την ROW.

Μέχρι στην στιγμής έχω ακούσει μόνο ένα, αυτό που όλοι εγκαθιστάν αυτόματα.

 

Μια ερώτηση.

Αν την κάνεις εγκατάσταση από το recovery που ανέβασε ένας από το xda, θα κάνει OTA?

Στο xda αναφέρουν αρκετά προβλήματα πάντως συμπεριλαμβανομένου του root.

Γενικά δεν έχει και το πιο ευκολο install σε σχέση με το recovery .....

 

Εγώ περιμένω να πάω σε αυτή και να παρατήσω το moding. Αλλά προς το παρών ένα δυο προβλήματα παλεύονται και κάνω υπομονή μέχρι να ωριμάσει η ROW

Έχω βάλει την ROW μέσω recovery από το backup ενός παιδιού στο XDA εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την θεωρώ την καλύτερη ρομ χωρίς να έχω δοκιμάσει την τελευταία του Ιταλού ή τις Dev 5.1 της Lenovo. Είναι η μόνη έως τώρα που δεν έχει κολλήσει κάπου, είναι πολύ smooth αλλά ίσως όχι η πιο γρήγορη και η πιο καλή σε μπαταρία.

 

Όσο για OTA το βλέπω χλωμό να παίρνει μια και είναι ρουταρισμενη. Θέλει unroot και stock lenovo recovery για να κάνει το update.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...