Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά το παρήγγειλα από το to2c το οποίο θεωρώ πολύ αξιόπιστο αφού από εκεί έχω παραγγείλει παλιότερα πολλά τηλέφωνα χωρίς να παρουσιάσουν κανένα απολύτως πρόβλημα. Το θέμα είναι πως στη σελίδα που υπάρχει το τηλέφωνο κάτω γράφει το εξής

 

NOTICE:Don't root K3 note with android 5.0 version, because once do it , will lead to a large number of flash back program or make it an error ,even have affect on lenovo own camera application.So we don't root this model.Thanks

 

Μιλώντας και στο τσατ με μια κοπέλα μου είπε πως δεν το ρουτάρουν γιατί αν το ρουτάρουν υπάρχει περίπτωση να προκύψει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια χαρά γίνετε!! θα ζήτησης την original rom που έχει αγγλικά και κινεζικα, θα μπορείς έτσι να κανεις και ota update χωρίς να πρέπει να ασχολείσαι!!απλά πρέπει να το ροοταρις για να δίωξης τις 2-3 εφαρμογές που έχει μέσα ,καθώς και να ακολουθήσεις τον οδηγό για να μην έχεις θέμα με τα νούμερα,Αν και λένε ότι έχουν θεματα μονο αυτοι που έχουνε cosmote:confused:
Cosmote έχω κι εγώ που να πάρει ο διάολος! :(

Όσο για το ρουτ κοίτα τι λέει από πάνω ο bleck69. Μπορεί να προκύψουν προβλήματα. Άρα περιμένουμε και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω απο 21 απριλιου. Απο το πρωτο λεπτο cwm και root. Κανενα απολυτως προβλημα. Ασε που σβηνεις και τις κινεζιες και παει σφαιρα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αν έχει κάποιος να μοιραστεί πληροφορίες σχετικά με τη ποιότητα του One Glass Solution σε σχέση με Gorilla Glass ας τις μοιραστεί μαζί μας.

Επίσης αναμένουμε πληροφορίες για ποιότητα κλήσεων, 4G και κάμερας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αν έχει κάποιος να μοιραστεί πληροφορίες σχετικά με τη ποιότητα του One Glass Solution σε σχέση με Gorilla Glass ας τις μοιραστεί μαζί μας.

Επίσης αναμένουμε πληροφορίες για ποιότητα κλήσεων, 4G και κάμερας. ;)

 

Το οne glass solution το έχουν όλα τα σύγχρονα κινητά πρόκειται για τύπο οθόνης που αφαιρεί τα παραδοσιακά στρώματα γυαλιού, κάνοντας τις οθόνες να είναι λεπτότερες δεν έχει σχέση με το gorilla glass που είναι ειδικό ανθεκτικό γυαλί. Θεωρητικά η συσκευή δεν έχει κάποιου είδους αντιχαρακτική επίστρωση.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το οne glass solution το έχουν όλα τα σύγχρονα κινητά πρόκειται για τύπο οθόνης που αφαιρεί τα παραδοσιακά στρώματα γυαλιού, κάνοντας τις οθόνες να είναι λεπτότερες δεν έχει σχέση με το gorilla glass που είναι ειδικό ανθεκτικό γυαλί. Θεωρητικά η συσκευή δεν έχει κάποιου είδους αντιχαρακτική επίστρωση.

 

Οπότε TemperGlass οπωσδήποτε... Για αυτό τα μοιράζουν δωράκια με το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εγώ για κάποιες ημέρες αλλά περισοτερο με δυσχεραίνε στην πληκτρολόγηση

 

Το free που στέλνουν δεν είχες βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εγώ για κάποιες ημέρες αλλά περισοτερο με δυσχεραίνε στην πληκτρολόγηση

 

Τι εννοείς; δεν είχε καλό και άμεσο touch;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; δεν είχε καλό και άμεσο touch;

 

Αυτό ακριβώς. Έχω εκείνο που στέλνει το Vickmall και μάλιστα τότε πριν ένα μήνα δεν ήταν δωρα όπως τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με την μπαταρια? Μετα απο πληρη φορτιση μου παει για 15-18 ωρες (με δεδομενα ανοιχτα) κ εχθες που χρειαστηκα gps για κανα μισαωρο μου πηγε 8 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να ζητήσω να είναι απλώς ρουταρισμένο από το vickmall αλλα με την official rom στα Αγγλικά και απλώς να περιμένω την official multi rom ??

Αυτοί πάντως μου είπανε ότι δεν το ρουτάρουνε γιατί έχουν εμφανιστεί πολλά προβλήματα αλλά τις κινεζιές θα τις βγάλουν αυτοί και βάζουν την Multi-language για να έχω Ελληνικά. Οπότε τι να κάνω??

We can't root for this , because once it root , there will many problems with its problems . But we could install Multi-language for it , the Chinese apps also will be removed .So you don't worry about the Chinese apps .Thanks

Edited by markstam
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σαν μια και δεν είχα ξανακάνει root πριν απο αυτή τη φορά

Αντε όλα τα πέτυχα οκ (γκατζετάκιας, χομπιστας προγραμματιστής είμαι)

Αλλά έχω λίγες απορίες :

 

1. Περνάει λέει ο άλλος άλλη ρομ ανα 6-μηνο... και με τα apps τι γίνετε ρε συ; Αντε ξανα τα περνάει όλα απο την αρχή;;;

Και με κάποια παιχνίδια που δεν κρατάνε προφίλ μέσο google τα χάνω όλα;

2. Μπορώ να κάνω buckup ΤΑ ΠΑΝΤΑ μέσω CWM Recovery?

3. Υπάρχει διαφορά αν περάσω ρομ απο install package μέσω CWM ή αν την φλασάρω απο το φλασερ όπως πέρασα δηλαδή το ίδιο το CWM Recovery?

 

Θα ήθελα πχ να δοκιμάσω 2 ρομ την original κινεζο-αγγλική και την AOSP αλλά δεν θέλω να χάσω την τρελή δουλεια που έκανα να βάλω τα apps μου και να τα σεταρω όλα ενα ενα

 

ΥΓ. Η default εφαρμογή για την κάμερα βγάζει την καλήτερη HDR φώτο που έχω δεί!!!!

ΥΓ-2 Η μπαταρία με το ζόρι μια μέρα μου κρατάει (1511 φιρμ έχω, με την κινεζιά πεταγμένη έξω απο ρουτ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σαν μια και δεν είχα ξανακάνει root πριν απο αυτή τη φορά

Αντε όλα τα πέτυχα οκ (γκατζετάκιαμε το ο , χομπιστας προγραμματιστής είμαι)

Αλλά έχω λίγες απορίες :

 

1. Περνάει λέει ο άλλος άλλη ρομ ανα 6-μηνο... και με τα apps τι γίνετε ρε συ; Αντε ξανα τα περνάει όλα απο την αρχή;;;

Και με κάποια παιχνίδια που δεν κρατάνε προφίλ μέσο google τα χάνω όλα;

2. Μπορώ να κάνω buckup ΤΑ ΠΑΝΤΑ μέσω CWM Recovery?

3. Υπάρχει διαφορά αν περάσω ρομ απο install package μέσω CWM ή αν την φλασάρω απο το φλασερ όπως πέρασα δηλαδή το ίδιο το CWM Recovery?

 

Θα ήθελα πχ να δοκιμάσω 2 ρομ την original κινεζο-αγγλική και την AOSP αλλά δεν θέλω να χάσω την τρελή δουλεια που έκανα να βάλω τα apps μου και να τα σεταρω όλα ενα ενα

 

ΥΓ. Η default εφαρμογή για την κάμερα βγάζει την καλήτερη HDR φώτο που έχω δεί!!!!

ΥΓ-2 Η μπαταρία με το ζόρι μια μέρα μου κρατάει (1511 φιρμ έχω, με την κινεζιά πεταγμένη έξω απο ρουτ)

 

Απλά θα περάσεις το titanium back Up pro και θα κάνεις ένα back up όλες τις εφαρμογές και τα μηνύματα Wi-Fi δίκτυα μέσω αυτού. Στειλε pm με το email σου να σου το στείλω ;-)

Link to comment
Share on other sites

οκ την εκανα την πατατα μου. Μετα απο φλασαρισμα μου ανοιγει το κινητο με μια λιστα με 5 επιλογες στα κινεζικα και με πεταει συνεχως απ οτι καταλαβαινω οτι κατι σταματησε να λειτουργει. :) τωρα?
Link to comment
Share on other sites

οκ την εκανα την πατατα μου. Μετα απο φλασαρισμα μου ανοιγει το κινητο με μια λιστα με 5 επιλογες στα κινεζικα και με πεταει συνεχως απ οτι καταλαβαινω οτι κατι σταματησε να λειτουργει. :) τωρα?

 

Για βάλε καμία φωτογραφία να δούμε ακριβώς τί βγάζει. Μήπως είναι το κινέζικο recovery .

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου βγαζει οτι το "setup wizard" σταματησε να λειτουργει. Δεν υπαρχει UI καθολου.μπορω να μπω μονο στις ρυθμισεις. Κατεβάζω την ρομ που χει στο xda στο official k3 note thread μπας και γινει δουλεια. Μηπως μπορω να κανω εγκατασταση μεσα απο recovery αυτο το setup wizard ? Παιζει να λυθει το θεμα ετσι? Αρχικα: γινεται εγκατασταση apk μεσω recovery?
Link to comment
Share on other sites

τελικα μου λεει οτι το "setup wizard" σταματησε να λειτουργει. Δεν υπαρχει UI καθολου.μπορω να μπω μονο στις ρυθμισεις. Κατεβάζω την ρομ που χει στο xda στο official k3 note thread μπας και γινει δουλεια. Μηπως μπορω να κανω εγκατασταση μεσα απο recovery αυτο το setup wizard ? Παιζει να λυθει το θεμα ετσι? Αρχικα: γινεται εγκατασταση apk μεσω recovery?

 

 

Δεν πρέπει να γίνεται να βάλεις apk μεσα από recovery. Ξαναφλασαρε την rom μέσω sp Flash tool. Έχει μερικές σελίδες πιο πίσω την rom από το vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να γίνεται να βάλεις apk μεσα από recovery. Ξαναφλασαρε την rom μέσω sp Flash tool. Έχει μερικές σελίδες πιο πίσω την rom από το vickmall.

 

Ευχαριστω.:D Θα την ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.:D Θα την ψάξω.

 

Να είσαι καλά φίλε. Μην αγχώνεσαι δεν χαλάει τόσο εύκολα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε. Μην αγχώνεσαι δεν χαλάει τόσο εύκολα το κινητό.

 

Ετσι πληροφοριακα. Το μοιραιο εγινε αφου ρουταρα το κινητο και εσβησα 4-5 κινεζοεφαρμογες, πηγα να ανοιξω το μαρκετ και μου πετουσε force close. Οποτε λεω θα το φλασαρω(τα google services).Φλασάρω και μετα παιχτηκε αυτο. Δεν εχω ιδεα γιατι. Τελοσπαντων. Το προηγουμενο μου κινητο (samsung gt i5800 a.k.a. galaxy 3 mini) το επανεφερα στη ζωη 2 φορες μετα απο hard brick. Δεν ανοιγε ουτε σε recovery, γι αυτο και δεν εχω αγχωθει τοσο πολυ τωρα. Ευελπιστω να βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πληροφοριακα. Το μοιραιο εγινε αφου ρουταρα το κινητο και εσβησα 4-5 κινεζοεφαρμογες, πηγα να ανοιξω το μαρκετ και μου πετουσε force close. Οποτε λεω θα το φλασαρω(τα google services).Φλασάρω και μετα παιχτηκε αυτο. Δεν εχω ιδεα γιατι. Τελοσπαντων. Το προηγουμενο μου κινητο (samsung gt i5800 a.k.a. galaxy 3 mini) το επανεφερα στη ζωη 2 φορες μετα απο hard brick. Δεν ανοιγε ουτε σε recovery, γι αυτο και δεν εχω αγχωθει τοσο πολυ τωρα. Ευελπιστω να βγαλω ακρη.

 

 

Μήπως φλασαρες και τα google apps μαζί με το root? Αρχικά εννοώ. Γιατί ο οδηγός που έχουν πει εδώ τα παιδιά λέει και αυτό σε ένα βήμα.

http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φλασαρες και τα google apps μαζί με το root? Αρχικά εννοώ. Γιατί ο οδηγός που έχουν πει εδώ τα παιδιά λέει και αυτό σε ένα βήμα.

http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/

 

Ναι. Μπηκα σε αυτο το site και εκανα μονο το βημα του root αρχικα.Οχι το δευτερο βημα που λεει για gogle apps. Εφοσον ολα πηγαν καλα πηγα να ανοιξω market και με λεει force stop. Oποτε λεω μλκια εκανα που παρελειψα και το δευτερο βημα, ετσι φλασαρα Google Services και παπαλα.

 

λαθος απαντηση.οχι δεν το εκανα αρχικα. το εκανα ξεχωριστα.

Edited by tasisGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...