Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω μια παλιά ταινία.Ρώτησα και παλιότερα αλλά δυστυχώς δεν βρέθηκε.Την είχα δει παλιά στο alpha αν θυμάμαι.Δεν θυμάμαι πολλά.Είναι μια ομάδα σε ένα εργαστήριο και κάνουν κάτι πειράματα.Η ταινία έχει να κάνει με κάτι περίεργα έντομα και απ'ότι θυμάμαι μπαίνουν μέσα σε ανθρώπους, κάτω απ'το δέρμα και καθώς περνάνε βλέπεις το δέρμα να παραμορφώνεται!Σόρυ για την αηδιαστική περιγραφή αλλά αυτό είναι που θυμάμαι περισσότερο.Η πρωταγωνίστρια πρέπει να είναι μια κοπέλα, βιολόγος ή κάτι παρόμοιο και κάνουν κάτι έρευνες.

Άμα κατάλαβε κανείς:ninja:

 

Πρέπει να λες το Mimic με τη Mira Sorvino.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να λες το Mimic με τη Mira Sorvino.

Δεν πρέπει να ναι αυτό.Θυμάμαι χαρακτηριστικά τα έντομα να περνάνε κάτω από το δέρμα ανθρώπων και να φουσκώνει καθώς περπατάνε από μέσα.Και η πρωταγωνίστρια πρέπει να ήταν καστανή χωρίς να είμαι και πάρα πολύ σίγουρος..

Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!

 

ψάχνω να βρω μια ταινια (πρεπει να ηταν καποθ στα μεσα της δεκατιας του 90)

που μια νε ακοπελα βρισκει δουλεια σαν νταντα/δασκαλα στα παιδια ενος επιχειρηματια. καθοδον ερωτευονται.

 

Νομιζω πως υπηρχε και σικουελ που αν θυμαμαι καλα ειναι ζευγαρι και η γυναικα πλεον εχει ενεργο ρολο και στις επιχειρησεις καθοτι εχει τελειωσει οικονομικα.

 

Θυμιζει σε κανενα κατι??

 

Ευχαριστώ

ach2010

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ψαχνω να βρω μια ταινια που ειχα πριν απο περιπου 6-7 χρονια η οποια ειχε να κανει με μια βιλα (στοιχιωμενη κλασικα) η οποια λεει χτιζονταν και ξαναχτιζονταν συνεχεια δυστηχως δεν μπορω να θυμηθω αλλες λεπτομερειες. (να επισυμανω οτι το εργο ειναι αρκετα μεγαλο, το ειχα δει σε dvd και ηταν δυο discs).

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ψαχνω να βρω μια ταινια που ειχα πριν απο περιπου 6-7 χρονια η οποια ειχε να κανει με μια βιλα (στοιχιωμενη κλασικα) η οποια λεει χτιζονταν και ξαναχτιζονταν συνεχεια δυστηχως δεν μπορω να θυμηθω αλλες λεπτομερειες. (να επισυμανω οτι το εργο ειναι αρκετα μεγαλο, το ειχα δει σε dvd και ηταν δυο discs).

ευχαριστω εκ των προτερων

Rose Red

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, εγώ ψάχνω μια ταινία, που έπαιζε κυρίως στο σταρ.

το στόρυ ήταν γύρω από κάτι σαν ακδημίες/ορφανοτροφείο/αναμορφωτήριο. Εκεί πηγαίνει ένας νέος υπεύθυνος(μαύρος ηθοποιός) που κάποια σχέση είχε και με στρατό κλπ. και αναλαμβάνει την προετοιμασία των παιδιών για ένα πρωτάθλημα δεξιοτήτων μεταξύ άλλων τέτοιων ακαδημιών.

χαρακτηριστικές σκηνές:

ο "υπεύθυνος" είναι ραντεβού με μια κοπέλα, που επίσης έχει κάποια θέση στην ακαδημία, και καταβροχθίζει το φαγητό του σε λίγα λεπτά με πολύ γρήγορες κινήσεις.

λίγο αργότερα χορεύουν και κάνει ρομποτικές κινήσεις

σε μια άλλη σκηνή ένα παιδάκι (μαύρο και αυτό) του λέει ότι φοβάται ότι κάτι είναι στην ντουλάπα και αυτός την πυροβολεί.

σκηνή με το ίδιο παιδάκι, του λέει ένα παραμύθι και κάνει το τρένο "τουβ τουβ τουβ, τσααα τσααα" ή κάπως έτσι.

 

την ψάχνω χρόνια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, εγώ ψάχνω μια ταινία, που έπαιζε κυρίως στο σταρ.

το στόρυ ήταν γύρω από κάτι σαν ακδημίες/ορφανοτροφείο/αναμορφωτήριο. Εκεί πηγαίνει ένας νέος υπεύθυνος(μαύρος ηθοποιός) που κάποια σχέση είχε και με στρατό κλπ. και αναλαμβάνει την προετοιμασία των παιδιών για ένα πρωτάθλημα δεξιοτήτων μεταξύ άλλων τέτοιων ακαδημιών.

χαρακτηριστικές σκηνές:

ο "υπεύθυνος" είναι ραντεβού με μια κοπέλα, που επίσης έχει κάποια θέση στην ακαδημία, και καταβροχθίζει το φαγητό του σε λίγα λεπτά με πολύ γρήγορες κινήσεις.

λίγο αργότερα χορεύουν και κάνει ρομποτικές κινήσεις

σε μια άλλη σκηνή ένα παιδάκι (μαύρο και αυτό) του λέει ότι φοβάται ότι κάτι είναι στην ντουλάπα και αυτός την πυροβολεί.

σκηνή με το ίδιο παιδάκι, του λέει ένα παραμύθι και κάνει το τρένο "τουβ τουβ τουβ, τσααα τσααα" ή κάπως έτσι.

 

την ψάχνω χρόνια!!! :D

 

Αχαχαχαχα, αγαπημένη κωμωδία φίλε! Ο τίτλος είναι Major Payne (1995). :)

Ο κεντρικός ηθοποιός έπαιζε και σε μια σειρά όπου ήταν ο οικογενειάρχης: My Wife And Kids. Πολύ γέλιο και σ' αυτήν.

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! :)

Θα ψάξω να βρω και την σειρά, αφού λες οτι είναι καλη!

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα με ειπαν για μια ταινια, θριλερ. στην αρχη λεει ηταν ενα κοριτσακι που το εκαιγαν οι γονεις της γιατι νομιζαν οτι ειναι ο διαβολος. απο οτι καταλαβα σωθηκε αυτο και το πηρε μια αλλη οικογενεια που "τραβηξε" παρα πολλα και σκοτωσε (ή πηγε να σκοτωσει) το κοριτσακι.

τιτλο ακριβη δε θυμοταν να με πουν, αλλα ανεφεραν κατι για "gate".

ποια ταινια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

σημερα με ειπαν για μια ταινια, θριλερ. στην αρχη λεει ηταν ενα κοριτσακι που το εκαιγαν οι γονεις της γιατι νομιζαν οτι ειναι ο διαβολος. απο οτι καταλαβα σωθηκε αυτο και το πηρε μια αλλη οικογενεια που "τραβηξε" παρα πολλα και σκοτωσε (ή πηγε να σκοτωσει) το κοριτσακι.

τιτλο ακριβη δε θυμοταν να με πουν, αλλα ανεφεραν κατι για "gate".

ποια ταινια ειναι?

 

Μήπως είναι το Case 39;http://www.imdb.com/title/tt0795351/

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω. στο case 39 η υποθεση ειναι σαν αυτη που ειπα? α ναι, τοτε αυτο θα ειναι.

οπως και να χει, σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! ψαχνω μια ταινία που στο trailer ηταν η εξής υπόθεση. Μαζευουν καμια δεκαριά Top πληρωμένους δολοφόνους και τους βάζουν ποιος θα σκοτώσει τον άλλο. Υπάρχει και χρόνος για να λήξει το κυνηγητό και νομίζω μπλεκεται στο παιχνίδι και ένας ασχετος με δολοφονίες.:D
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ψαχνω μια ταινία που στο trailer ηταν η εξής υπόθεση. Μαζευουν καμια δεκαριά Top πληρωμένους δολοφόνους και τους βάζουν ποιος θα σκοτώσει τον άλλο. Υπάρχει και χρόνος για να λήξει το κυνηγητό και νομίζω μπλεκεται στο παιχνίδι και ένας ασχετος με δολοφονίες.:D

Μήπως είναι το The Club?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι το The Club?

 

Ξέχασα να αναφέρω οτι ειναι καινούργια. Το πολύ 2009:rolleyes:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω οτι ειναι καινούργια. Το πολύ 2009:rolleyes:

Σόρρυ ξέχασα.. Το Club που είπα είναι videogame

Link to comment
Share on other sites

ναι το tournament ειναι! ευχαριστώ captum. Δεν άσχημες κριτικές. Καλή φάση φαση φαίνεται :shoot:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σας παιδιά:D!!! Εχω κι εγω μια απορία σχετικα με μια ταινία που έχω δει πριν απο πολλά χρόνια και δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες.Ημουν και μικρή τότε :p Είναι ταινία ανιμέισον οπότε δεν μπορώ να πω πότε γυρίστηκε σίγουρα όμως πριν την δεκαετία του ενενήντα.Αν δεν κάνω λάθος εναλλασσόταν το ανιμέισον με κανονική ταινία. Ήταν και καλά σε έναν άλλο πλανήτη κάτι παράξενοι άνθρωποι μικροσκοπικοί που είχαν σαν άβαταρ κάτι γίγαντες ολόιδιους με αυτούς. Μια χαρακτηριστική σκηνή που θυμάμαι ήταν ένας απο τους μικροσκοπικούς να είναι γυμνός και να χορεύουν γύρω του πιασμένες χέρι χέρι γυμνές γυναίκες. Γενικότερα ήταν ψιλοάσχημη τανία σε κάποια φάση ο γίγαντας σκοτώνει τον μικρό ή το αντίστροφο και είχε γενικά αίμα.Σας λέει κάτι μήπως?
Link to comment
Share on other sites

Σε animation ταινία παραπέμπει στο "Fantastic Planet" (ή Savage Planet / La Planete Sauvage).

Αλλά η περιγραφή σου διαφέρει αρκετά από την υπόθεση της ταινίας... πχ α) οι γίγαντες δεν είναι ολόιδιοι με τους μικροσκοπικούς ανθρώπους, β) δεν είναι άβαταρ οι γίγαντες γ) πέφτει πολύς σκοτωμός γενικά δ) δεν πρέπει να έχει εναλλαγές animation με live action.

και δεν είναι για μικρά παιδιά (έχει κάπως εφιαλτικά θέματα) :P

Trailer:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ειναι αυτή :):):):) Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Όσο για την υπόθεση έχεις δίκιο δεν την θυμάμαι καλά γιατί μπορεί και να έχει 20 χρόνια απο τότε που την είδα οπότε πιστεύω δικαιολογούμαι!!Αυτό που θυμάμαι σίγουρα ήταν ότι σε καμία περίπτωση δεν ήταν για παιδιά. Ευχαριστώ και πάλι!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ψαχνω και εγω μια τανια.την ειδα πριν κανα χρονο στο μεγκα.δεν πρεπει να ειναι και πολυ γνωστη "δλδ να εχει βγει σινεμα κτλ". πρεπει να ειναι πριν το 2000. δεν 8υμαμαι και πολυ την υποθεση αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι με εναν τυπο ασπρο που ζει σε μια οικογενεια εγρωμων (νομιζα οτι ηταν ο Woody Harrelson αλλα δεν πρεπει να ειναι αυτος τελικα) και τον κραζουν ο αχρηστος γιος και του δινει η μανα του λεφτα να παει να παρει γαλα-κατι τετοιο-και τα χανει και ειναι σε ενα παγκακι με ενα αλλο μικρο παιδι που το βρηκε εκει και κλαιγεται οτι ειναι αχρηστος κτλ και πανω στο παγκακι εχει διαφημηση οτι ψαχνουν αυτο το παιδακι με μεγαλο χρηματικο επαθλο. μεσα πρεπει να εχει και σε παρωδια την σκηνη του βιασμου απο το Pulp fiction γιατι θυμαμαι σε καποια φαση αυτος που ειναι με τα δερματινα φευγει με μια ροζ βεσπα με αυτον που ηταν να βιασουν. γενικα ειναι κωμωδια λιγο καμενη αλλα θυμαμαι μου ειχε αρεσει, επισης καπως μου καρφωθηκε στο μυαλο οτι την λεγαν bloody sunday η black sunday αλλα δεν εχω βρει κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και εγω μια τανια.την ειδα πριν κανα χρονο στο μεγκα.δεν πρεπει να ειναι και πολυ γνωστη "δλδ να εχει βγει σινεμα κτλ". πρεπει να ειναι πριν το 2000. δεν 8υμαμαι και πολυ την υποθεση αλλα αν δεν κανω λαθος ειναι με εναν τυπο ασπρο που ζει σε μια οικογενεια εγρωμων (νομιζα οτι ηταν ο Woody Harrelson αλλα δεν πρεπει να ειναι αυτος τελικα) και τον κραζουν ο αχρηστος γιος και του δινει η μανα του λεφτα να παει να παρει γαλα-κατι τετοιο-και τα χανει και ειναι σε ενα παγκακι με ενα αλλο μικρο παιδι που το βρηκε εκει και κλαιγεται οτι ειναι αχρηστος κτλ και πανω στο παγκακι εχει διαφημηση οτι ψαχνουν αυτο το παιδακι με μεγαλο χρηματικο επαθλο. μεσα πρεπει να εχει και σε παρωδια την σκηνη του βιασμου απο το Pulp fiction γιατι θυμαμαι σε καποια φαση αυτος που ειναι με τα δερματινα φευγει με μια ροζ βεσπα με αυτον που ηταν να βιασουν. γενικα ειναι κωμωδια λιγο καμενη αλλα θυμαμαι μου ειχε αρεσει, επισης καπως μου καρφωθηκε στο μυαλο οτι την λεγαν bloody sunday η black sunday αλλα δεν εχω βρει κατι τετοιο.

 

Νομίζω ότι είναι αυτή: The Breaks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...