Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχε παιχτει μια ταινια στο φιλμνετ με δυο γυναικες δολοφονους με μπολικο σεξ χωρις ναναι στις χχχ ταινιες

μηπως θυμαται κανεις πως λεγοταν?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειμουν 17 νομιζω ειχα δει ενα καλο horror film στην ΕΤ1.την αλλη μερα μαλιστα πρωι πρωι θα φευγα κατασκηνωση που περασα τρισαθλια και ετσι μου μεινε η ταινια λωγο κυριως του φιναλε της..

Το μονο που καπως θυμαμαι απ το εργο ηταν μια οικογενοια που ζουσε σε ενα σπιτι στη παραλια και ηταν στοιχειωμενο απο ενα πνευμα ενος αντρα ο οποιος καταφερε <εστω και τεζα>:lol: να γοητευσει τη γυναικα η να τη δαιμονησει.Αυτα για τη περιληψη...Τωρα παμε στο φιναλε.που μου χε μεινει στο μυαλο λωγο οτι ηταv σκερι...

Στο τελος λοιπον ο αντρας της γυναικας μαζι με τη βοηθεια καπιου αλου καταφερε να διωξει το πνευμα.Ηταν λοιπον στην παραλια, η γυναικα του στη ξαπλωστρα ξαπλωμενη και αυτος με τη κορη του στη θαλασσα .Σε μια στιγμη ο πατερας και κορη μαζι εκαναν μια βουτια μεσα στο νερο.Μετα ομως δεν τους ξαναειδαμε παρα μονο τα κυματα .ΔΗΛ ΠΝΗΓΙΚΑΝ...και η γυναικα που ταv ξαπλωμενη στη ξαπλωστρα τα ματια της εγιναν κοκινα δηλ δαιμονονιστηκε απο το πνευμα που δεν πηγε στη κολαση τελικα και μαλον αυτο τους ξεκανε πατερα και κορη.Και κει επεσαν τιτλοι τελους...

Μπας και γνωριζει κανεις αυτο το εργο ; το σκεφτομαι το φιναλε εδω και 20 χρονια :p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας! Προσπαθω εδω και μερες να θυμηθω μια ταινια που ειχα δει περιπου πριν 3 χρονια ισως και πιο πολυ.. θριλερ νομιζω ηταν με ενα ζευγαρι που εμενε σε διαφορετικες χωρες αλλα επικοινωνουσαν μεσω του internet, ολο το σπιτι τους ηταν με καμερες σε καθε δωματιο κ οθονες για να βλεπονται σαν να μενουν μαζι.. ξυπνουσαν το πρωι και ελεγαν καλημερα απο την καμερα κτλ.. μετα για καποιο λογο αυτη σταματησε τη συνδεση, κατι εγινε η δεν θυμαμαι κι εγω τι, κι εκεινος εψαχνε να τη βρει.. μπορει να τα λεω πολυ μπερδεμενα.. αλλα αυτο με τις καμερες σε ολο το σπιτι το θυμαμαι σιγουρα.. μπορει καποιος να βοηθησει? ευχαριστω για το χρονο σας!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας! Προσπαθω εδω και μερες να θυμηθω μια ταινια που ειχα δει περιπου πριν 3 χρονια ισως και πιο πολυ.. θριλερ νομιζω ηταν με ενα ζευγαρι που εμενε σε διαφορετικες χωρες αλλα επικοινωνουσαν μεσω του internet, ολο το σπιτι τους ηταν με καμερες σε καθε δωματιο κ οθονες για να βλεπονται σαν να μενουν μαζι.. ξυπνουσαν το πρωι και ελεγαν καλημερα απο την καμερα κτλ.. μετα για καποιο λογο αυτη σταματησε τη συνδεση, κατι εγινε η δεν θυμαμαι κι εγω τι, κι εκεινος εψαχνε να τη βρει.. μπορει να τα λεω πολυ μπερδεμενα.. αλλα αυτο με τις καμερες σε ολο το σπιτι το θυμαμαι σιγουρα.. μπορει καποιος να βοηθησει? ευχαριστω για το χρονο σας!
μαλλον ειναι αυτο PULSE 3 http://www.imdb.com/title/tt1323946/ Η ταινια αρχιζει ετσι οπως λες και μετα μας δειχνει τι απεγινε ο ολος κοσμοs:p
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Οο εισαι καταπληκτικος!! μπραβο αυτο ειναι!!! δεν περιμενα να το βρω με αυτα τα λιγα στοιχεια που θυμομουν! Σ'ευχαριστω πολυ!! :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω μια παλια τανια που την ειχα δει στο extra 3...ηταν 3,4 η 5 μεγαλες γυναικες και ξαφνικα εκαναν κατι και εγιναν ξανα νεες και εζησαν ομορφα σαν τα νιατα τους...ειχαν παει και σε μια κρουαζερια...και σε κατι δαση...κατι τετοιο θυμαμαι...επισης στην αρχη παιξανε ποκερ με εναν αντρα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πριν χρόνια έβαζε ο αντένα ένα δραματοποιημένο ντοκιμαντέρ για την εξημέρωση των λύκων. Ήταν γυρισμένο στην Αλάσκα. Είχε απίστευτα τοπία. Τα χρώματα και το στήσιμο έμοιαζαν με δεκαετία του 70.

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω μια παλια τανια που την ειχα δει στο extra 3...ηταν 3,4 η 5 μεγαλες γυναικες και ξαφνικα εκαναν κατι και εγιναν ξανα νεες και εζησαν ομορφα σαν τα νιατα τους...ειχαν παει και σε μια κρουαζερια...και σε κατι δαση...κατι τετοιο θυμαμαι...επισης στην αρχη παιξανε ποκερ με εναν αντρα

 

μπας και ήταν σειρά αυτό που είδες; με θυμίζει ένα επισόδειο από μια σειρά με ένα "μαγικό" νησί. το έδειχνε τώρα τελευταία στο μακεδονία

Link to comment
Share on other sites

μπας και ήταν σειρά αυτό που είδες; με θυμίζει ένα επισόδειο από μια σειρά με ένα "μαγικό" νησί. το έδειχνε τώρα τελευταία στο μακεδονία

 

δεν νομιζω..κατι που δεν ανεφερα ειχε πολυ ερωτικο περιεχομενο η ταινια...εχω βρει μια σκηνη στο ιντερνετ τυχαια αλλα δεν την βαζω γιατι θα παραβιαζω τους Ο.Π.Χ...δεν νομιζω να ηταν σειρα γιατι ηταν περιπου 2 ωρες...λινκ με την σειρα εχεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

όχι , δεν έχω, δε θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται :(

 

Μήπως εννοείς το Fantasy Island;

Είναι μάλλον απίθανο να έχει σχέση με αυτό που ψάχνει ο giothesuper μιας και εκείνη η σειρά ήταν παλιά κι εκείνη την εποχή δεν έδειχναν ούτε φιλιά, πόσο μάλλον ερωτικές σκηνές.

 

giothesuper κανέναν ηθοποιό θυμάσαι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι anarxaki! αυτ'η είναι η σειρά που έλεγα. βασικά θυμάμαι ένα επισόδειο, πάνω κάτω όπως το περιέγραψε ο Γιώργος στο αρχικό του ποστ :)

ηταν 3,4 η 5 μεγαλες γυναικες και ξαφνικα εκαναν κατι και εγιναν ξανα νεες και εζησαν ομορφα σαν τα νιατα τους...ειχαν παει και σε μια κρουαζερια...και σε κατι δαση...κατι τετοιο θυμαμαι...επισης στην αρχη παιξανε ποκερ με εναν αντρα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το Fantasy Island;

Είναι μάλλον απίθανο να έχει σχέση με αυτό που ψάχνει ο giothesuper μιας και εκείνη η σειρά ήταν παλιά κι εκείνη την εποχή δεν έδειχναν ούτε φιλιά, πόσο μάλλον ερωτικές σκηνές.

 

giothesuper κανέναν ηθοποιό θυμάσαι;

 

οχι...αμα θες σου στελνω με πμ την σκηνη που ειχα βρει...αυτη που ψαχνω ειναι περιπου παλια ταινια...να στειλω???ειχε πολλες ερωτικες σκηνες και σε δωματια και στις μηχανες κατω στο πλοιο και τετοια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οχι...αμα θες σου στελνω με πμ την σκηνη που ειχα βρει...αυτη που ψαχνω ειναι περιπου παλια ταινια...να στειλω???ειχε πολλες ερωτικες σκηνες και σε δωματια και στις μηχανες κατω στο πλοιο και τετοια

 

Χωρίς να θέλω να το παίξω moderator, φαντάζομαι ότι όταν το βίντεο εξυπηρετεί τις ανάγκες του topic (δηλαδή να βρεθεί η ταινία) δεν παραβιάζει τους Κανόνες. Κάνε τον κόπο και στείλε το link, αν και φοβάμαι ότι δε θα μπορέσω να σε βοηθήσω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Extra 3, αργά το βράδυ και ερωτικές σκηνές μόνο ένα πράγμα μπορεί να σημαίνουν.

 

Κάποιο επεισόδιο της Emmanuelle.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να το παίξω moderator, φαντάζομαι ότι όταν το βίντεο εξυπηρετεί τις ανάγκες του topic (δηλαδή να βρεθεί η ταινία) δεν παραβιάζει τους Κανόνες. Κάνε τον κόπο και στείλε το link, αν και φοβάμαι ότι δε θα μπορέσω να σε βοηθήσω...

 

τι να σου πω...εγω θα το βαλω...παντως αμα επιρεαζει τους ΟΠΧ να σβηστει το μυνημα...δεν θα παραπονεθω..:)

 

ειναι αυτο...αμα παραβιαζει τους ορους χρησης και προσβασης να σβηστει η παραθεση...:)

 

Extra 3, αργά το βράδυ και ερωτικές σκηνές μόνο ένα πράγμα μπορεί να σημαίνουν.

 

Κάποιο επεισόδιο της Emmanuelle.

 

οχι...εψαξα την ξερω την σειρα...δεν ηταν καθολου η ξανθια μεσα...ηταν καποιες μεγαλες γυναικες η οποιες κανανε κατι μαγικο και γιναν νεες....μετα πηγαν βολτα με το καραβι και στο τελος της ταινιας κανανε μαγια και ξαναγινανε οπως παλια

Edited by VeCo
Αφαίρεση λινκ - Βλ. ΟΠΧ 4.2.1.

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι καινουρια στο forum..εχω μια δυσκολη ταινια..που την επαιζε το alpfa(η παλιο σκαι) σειρα θα ελεγα γιτι ηταν σε αρκετα επεισοδια.Ηταν σαν παραμυθι και θυμαμαι πολυ λιγο απο αυτο.. ηταν ενας αντρας που γινοταν λυκος αλλα ηταν καλός και βοηθούσε μια μελαχρινή κοπέλα να κάνει κατι, αλλα τελικά την απήγαγε κάποιος κακός και την κρατούσε κλεισμένη σε ένα σκοτεινό μέρος.τελικά την ερωτεύτηκε(αυτός είχε μακριά μαύρα μαλλιά)... αυτά είναι τα λίγα που θυμάμαι αν μπορεί κάπιος να με βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων..:):)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες το Don't Say a Word?

Bέβαια σε αυτό δεν είχαν απαγάγει τη γυναίκα του, την κόρη του είχαν απαγάγει αλλά ταιριάζει όπως το περιγράφεις κατά τα άλλα.

 

ναι φιλε σε ευχαριστώ πολύ αυτή ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά ψάχνω μια ταινία εδώ και καιρό.. όποιος μπορεί να με βοηθήσει!!

Η ταινία διαδραματίζεται σε ένα σπίτι απέναντι απο ένα φάρο.. Μια κοπέλα το νοικιάζει και ζει τον έρωτα της με ένα παλικάρι που έμενε στο φάρο .. Μετά οι κάτοικοι του χωριού της λένε οτι δεν ζεί κανείς εκεί και προσπαθεί να αποδείξει οτι κάνουν λάθος!

 

Ξέρει κανείς πως λέγεται ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια ταινία εδώ και καιρό.. όποιος μπορεί να με βοηθήσει!!

Η ταινία διαδραματίζεται σε ένα σπίτι απέναντι απο ένα φάρο.. Μια κοπέλα το νοικιάζει και ζει τον έρωτα της με ένα παλικάρι που έμενε στο φάρο .. Μετά οι κάτοικοι του χωριού της λένε οτι δεν ζεί κανείς εκεί και προσπαθεί να αποδείξει οτι κάνουν λάθος!

 

Ξέρει κανείς πως λέγεται ??

 

Half Light

 

Ωραία ταινία :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, σας έχω μια σπαζοκεφαλιά. Ψάχνω μια ξένη σειρά, παιζόταν τουλάχιστον 10-12 χρόνια πριν στο Star Channel (νομίζω). Υπόθεση ήταν ως εξής, μια γυναίκα άγγελος, λευκή με όμορφο παρουσιαστικό, είχε σε κάθε επεισόδειο αποστολή να πηγαίνει από μέρος σε μέρος και να βοηθάει διάφορους ανθρώπους ή οικογένειες να φτιάχνουν τις ζωές τους. Συνήθως τις αποστολές τις έδεινε μια "ανώτερη" άγγελος ο οποία αν θυμάμαι καλά ήταν μαύρη και χοντρή. Αυτά θυμάμαι, είμουν και μικρός τότες, πήγαινα δημοτικό, και δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα.

 

Ελπίζω να την θυμάται κάποιος την σειρά.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, σας έχω μια σπαζοκεφαλιά. Ψάχνω μια ξένη σειρά, παιζόταν τουλάχιστον 10-12 χρόνια πριν στο Star Channel (νομίζω). Υπόθεση ήταν ως εξής, μια γυναίκα άγγελος, λευκή με όμορφο παρουσιαστικό, είχε σε κάθε επεισόδειο αποστολή να πηγαίνει από μέρος σε μέρος και να βοηθάει διάφορους ανθρώπους ή οικογένειες να φτιάχνουν τις ζωές τους. Συνήθως τις αποστολές τις έδεινε μια "ανώτερη" άγγελος ο οποία αν θυμάμαι καλά ήταν μαύρη και χοντρή. Αυτά θυμάμαι, είμουν και μικρός τότες, πήγαινα δημοτικό, και δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα.

 

Ελπίζω να την θυμάται κάποιος την σειρά.

 

Touched by an Angel?

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

εεεεελα ρε συ, αυτή ήταν, ευχαριστώ πάρα πολύ.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια ταινία δε θυμάμαι τους ηθοποιούς και την είχα δεί πολύ παλιά. Ήταν ένα παιδί που είχε γράψει μια εργασία κάτι έγινε, δεν θυμάμαι τι και η εργασία έπεσε στα χέρια ενός παραγωγού ταινιών που τη γύρησε ταινία η οποία θα έβγενε στους κινηματογράφους το παιδι μόλις είδε το τρέιλερ είπε πω ςη ταινία ήταν βασησμένει στην εργασία που είχε γράψει αλλά όλοι νόμιζαν ότι έλεγε ψέματα και ο παραγωγός δεν παραδεχόταν ότι η ταινία ήταν βασησμένη στην εργασεία του παιδιού. Το παιδί τελικά πηγένει στο Λ.Α για να εκδικηθεί τον παραγωγό που δεν ομολογούσε πως το σενάριο της ταινίας ήταν δικό του. Μου έχει μήνει αποθημένο από τότε που την είδα, σας παρακαλώ ας που πει κάποιος πια ταινία είναι έστω και τον Ελληνικό τίτλο. Edited by MasterWizard7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...