Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια φίλη μου ψάχνει μια ταινία η οποία έπαιξε στον ant1 την Πέμπτη 30/04. Όπως μου είπε, μαλλον ήταν κωμωδία και πρωταγωνιστούσε ο Tom Cruise! Σε μια σκηνή θυμάται ότι ο ηθοποιός έγινε ξαφνικά πολύ εύσομος και άρχισε να ραπάρει!

Ξέρει κανείς ποια είναι?? :)

 

To "Tropic Thunder" ειναι Pits.

 

Les Grossman FTW

 

http://www.youtube.com/watch?v=mDIlPcUlmiA

 

 

Να και το video που ενσαρκωσε τον χαρακτηρα για χαρη των περσινων MTV Awards παρεα με την J-LO

http://www.youtube.com/watch?v=iKGbJud2lTQ

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

To "Tropic Thunder" ειναι Pits.

 

Les Grossman FTW

 

http://www.youtube.com/watch?v=mDIlPcUlmiA

 

 

Να και το video που ενσαρκωσε τον χαρακτηρα για χαρη των περσινων MTV Awards παρεα με την J-LO

http://www.youtube.com/watch?v=iKGbJud2lTQ

Αυτό είναι! Το βρήκες κινητή ταινιοθήκη :p

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

ταινια.

ηταν κατι παιδακια που κατι κυριες(μαγισες) τους μεταμορφωναν σε ποντικια.

καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

ταινια.

ηταν κατι παιδακια που κατι κυριες(μαγισες) τους μεταμορφωναν σε ποντικια.

καποια βοηθεια?

 

The Witches?

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Δεν γνωρίζω πολλά στοιχεία για την ταινία που ψάχνω...

Είναι ένα νεαρό ζευγάρι, εκείνος φτωχός και εκείνη πιο πλούσια και αναγκαστικά χωρίζουν γιατί η κοπέλα πρέπει ν αλλάξει πόλη. Εκείνος της στέλνει γράμματα για πολλούς μήνες, αλλά η μητέρα της κοπέλας τα κρύβει και δεν της τα δίνει. Μετά από κάποια χρόνια το αγόρι ανακαινίζει ένα σπίτι και το δίνει για πώληση και η κοπέλα με τον καινούργιο της σύντροφο πάνε να δουν το σπίτι για να το αγοράσουν και ξανασυνναντιέται με τον παλιό της έρωτα. Εκείνος την καλεί για δείπνο, αυτή τον ρώτησε για τα γράμματα και για ποιο λόγο δεν της έστειλε, εκείνος της είπε οτι της έστελνε για πολλούς μήνες και τελικά τα ξαναβρίσκουν!!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Δεν γνωρίζω πολλά στοιχεία για την ταινία που ψάχνω...

Είναι ένα νεαρό ζευγάρι, εκείνος φτωχός και εκείνη πιο πλούσια και αναγκαστικά χωρίζουν γιατί η κοπέλα πρέπει ν αλλάξει πόλη. Εκείνος της στέλνει γράμματα για πολλούς μήνες, αλλά η μητέρα της κοπέλας τα κρύβει και δεν της τα δίνει. Μετά από κάποια χρόνια το αγόρι ανακαινίζει ένα σπίτι και το δίνει για πώληση και η κοπέλα με τον καινούργιο της σύντροφο πάνε να δουν το σπίτι για να το αγοράσουν και ξανασυνναντιέται με τον παλιό της έρωτα. Εκείνος την καλεί για δείπνο, αυτή τον ρώτησε για τα γράμματα και για ποιο λόγο δεν της έστειλε, εκείνος της είπε οτι της έστελνε για πολλούς μήνες και τελικά τα ξαναβρίσκουν!!!

Ευχαριστώ!

 

Μήπως:

The Notebook (2004)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειχα δει μια ταινια τρομου πριν απο μερικα χρονια στο star αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο ουτε πολλα στοιχεια.Θυμαμαι οτι ηταν μερικα ατομα σε ενα σκαφος νομιζω ιστιοφορο και κατι εγινε και πηρε νερα και μαλλον και καποιος/α σκοτωθηκε.Μετα ενας αντρας απο το σκαφος πηγε σε ενα περιεργο χωριο που οι ανθρωποι εχαν αρχισει να γινονται σαν ψαρανθρωποι λογο καποιας θρησκειας που ειχε ασπαστει το χωριο παλιοτερα.Νομιζω σε καποια φαση ο αντρας αυτος μπαινει σε μια εκκλησια.Μετα βρισκει και εναν αλλο στο χωριο και κριβοντε απο τους ψαρανθρωπους.Μετα νομιζω οτι πηγαν και σε ενα σπιτι και μετα τους επιασαν και εβγαλαν το δερμα απο το προσωπο αυτου που ειχε βρει ο πρωταγωνιστης.Στο τελος θυμαμαι οτι πηρε φωτια ο πρωταγωνιστης αλλα τον εσπρωξαν στη θαλασσα και εγινε και εκεινος ψαρανθρωπος.Ευχαριστω προκαταβολικα!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειχα δει μια ταινια τρομου πριν απο μερικα χρονια στο star αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο ουτε πολλα στοιχεια.Θυμαμαι οτι ηταν μερικα ατομα σε ενα σκαφος νομιζω ιστιοφορο και κατι εγινε και πηρε νερα και μαλλον και καποιος/α σκοτωθηκε.Μετα ενας αντρας απο το σκαφος πηγε σε ενα περιεργο χωριο που οι ανθρωποι εχαν αρχισει να γινονται σαν ψαρανθρωποι λογο καποιας θρησκειας που ειχε ασπαστει το χωριο παλιοτερα.Νομιζω σε καποια φαση ο αντρας αυτος μπαινει σε μια εκκλησια.Μετα βρισκει και εναν αλλο στο χωριο και κριβοντε απο τους ψαρανθρωπους.Μετα νομιζω οτι πηγαν και σε ενα σπιτι και μετα τους επιασαν και εβγαλαν το δερμα απο το προσωπο αυτου που ειχε βρει ο πρωταγωνιστης.Στο τελος θυμαμαι οτι πηρε φωτια ο πρωταγωνιστης αλλα τον εσπρωξαν στη θαλασσα και εγινε και εκεινος ψαρανθρωπος.Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

 

Αυτό;

Dagon (2001)

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό;

Dagon (2001)

 

 

Ναι αυτο ειναι ευχαριστω!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

 

ναι veco! αυτο ειναι! σε ευχαριστω πολυ.

 

μου ρθε φλασια και ηθελα να την ξαναδω αλλα δε θυμομουν τιτλο:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την βοήθεια σας παρακαλώ για μια ταινία.

Είναι θρίλερ, παλιό..όχι πάρα πολύ βέβαια...μετά το 1990 και πριν το 2002(κάπου εκεί)...

Η υπόθεση είναι με ένα νεαρό που πήγαινει να δουλέψει σε ένα νεκροτομείο... Στην αρχή κιόλας νομίζω του έκαναν φάρσες κάτι φίλοι του...Χαρακτηριστικά θυμάμαι την τελευταία σκηνή που κάποιος είχε δέσει τον πρωταγωνιστή με κάτι χειροπέδες(?) και για να γλιτώσει έκοψε το δάχτυλο του.

 

Δεν είναι αυτή όμως

The unrest(2006)

Link to comment
Share on other sites

μηπωσ εννοεισ την ταινια 'ο νυχτοφυλακασ' του 1994?

 

 

Aαααα την βρήκα..thanks..αυτή που λες είναι αυτό

 

Nightwatch (1994)

 

 

εγώ εννοώ το αμερικάνικο remake

 

Nightwatch (1997)

 

Ευχαριστώωωωωωω πολύ..δεν θα το είχα βρει με τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί ταινία είχε το ΑΛΤΕΡ την Παρασκευή 8 Ιουλίου στην θέση της Νικολούλη? γύρω στις 23:30
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποια ταινια παιζει τωρα στο channel 9?

 

Ξέρει κανείς τί ταινία είχε το ΑΛΤΕΡ την Παρασκευή 8 Ιουλίου στην θέση της Νικολούλη? γύρω στις 23:30

 

Το iShow.gr λέει ότι προχθές 8 Ιουλίου, το Channel 9 έδειχνε τα μεσάνυχτα το "40 καυτά μερόνυχτα" και ο Alter στις 11 το "Ο τελευταίος των Μοϊκανών". Δε μπορώ να το επαληθεύσω μιας και δεν ήμουν καν στο σπίτι εκείνη την ώρα αλλά αν θυμίζει κάτι ο τίτλος ή βοηθάει η περιγραφή στο IMDB...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το iShow.gr λέει ότι προχθές 8 Ιουλίου, το Channel 9 έδειχνε τα μεσάνυχτα το "40 καυτά μερόνυχτα" και ο Alter στις 11 το "Ο τελευταίος των Μοϊκανών". Δε μπορώ να το επαληθεύσω μιας και δεν ήμουν καν στο σπίτι εκείνη την ώρα αλλά αν θυμίζει κάτι ο τίτλος ή βοηθάει η περιγραφή στο IMDB...

 

Σε ευχαριστω φιλε μου....στο σαιτ του καναλιου δεν εχει ολοκληρωμενο προγραμμα και δεν ηξερα που αλλου να ψαξω...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ΠΑΙΔΕΣ ΣΑΣ ΒΑΖΩ ΚΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ! ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΙΝΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΄80 ΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΝΥΧΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ ΜΕ ΔΥΟ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΕΣ ΠΟΝΤΙΚΙΩΝ, ΕΝΑΣ ΧΟΝΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΝΤΙΚΟΜΟΥΡΗΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΓΕΛΙΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΑΥΡΗ ΚΩΜΩΔΙΑ ΠΟΥ ΕΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΙΚΟΥΣ. ΤΙ ΨΑΧΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟΚΛΑΜΠ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΩ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΠΩΘΗΜΕΝΟ!
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον πρέπει να είναι ταινία του Spike Lee. Είναι ασπρόμαυρη, ξεκινάει με σκηνές από καύσωνα στο Μπρούκλιν, παίζουν μόνο μαύροι ηθοποιοί και η πρώτη σχεδόν σκηνή, δείχνει κάποια παιδιά που έχουν σπάσει έναν πυροσβεστικό κρουνό και τρέχει το νερό στο δρόμο κι αυτά παίζουν κι ένα κοριτσάκι που κάνει σκοινάκι. Μήπως σας θυμίζει κάτι;

 

Καλά όλα, το ασπρόμαυρο μας τα χαλάει:

Μήπως το do the right thing;

 

Is that the truth, Ruth?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω μια ταινια δεν θυμάμαι ονομα ουτε κάποιον ηθοποιό. η πλοκη της ταινίας ήταν ενας ψυχίατρος ο οποιος ειχε αναλάβει ενα κοριτσάκι το οποιο ηταν μπροστά την ώρα που σκότωσαν τον πάτερα τη και γι αυτο ειχει ψυχολογικα προβληματα ς.Ο ψυχολόγος προσπαθούσε να μάθει απο το κοριτσάκι εναν αριθμό , τον αριθμό απο το φέρετρο του πάτερα τησ λόγο οτι κάποιοι άγνωστοι τον εκβίαζαν , αφου αρχικά είχαν απαγάγει την γυναικά του ............το ειχα δει πριν χρονια στο σταρ ...οποίος μπορείς να βοηθήσει ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες το Don't Say a Word?

Bέβαια σε αυτό δεν είχαν απαγάγει τη γυναίκα του, την κόρη του είχαν απαγάγει αλλά ταιριάζει όπως το περιγράφεις κατά τα άλλα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΣΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΕΝΑ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΨΕΥΤΙΚΟ ΑΡΟΥΡΑΙΟ ΣΤΗΝ ΟΡΟΦΗ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΤΥΜΕΝΟΙ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΕΣ ΠΟΝΤΙΚΙΩΝ. ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΣΑΣ ΒΑΖΩ ΚΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ! ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΙΝΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΄80 ΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΝΥΧΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ ΜΕ ΔΥΟ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΕΣ ΠΟΝΤΙΚΙΩΝ, ΕΝΑΣ ΧΟΝΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΝΤΙΚΟΜΟΥΡΗΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΓΕΛΙΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΑΥΡΗ ΚΩΜΩΔΙΑ ΠΟΥ ΕΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΙΚΟΥΣ. ΤΙ ΨΑΧΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟΚΛΑΜΠ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΩ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΠΩΘΗΜΕΝΟ!

 

αχ, αυτά τα παιδικά απωθημένα...τα ξέρω (αυτό που τη θυμάσαι τόσο αμυδρά που μπορεί να ναι και όνειρο)

 

Δεν ήταν δύσκολο όμως, την ψάχναν κι άλλοι:Αυτή δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΣΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΕΝΑ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΨΕΥΤΙΚΟ ΑΡΟΥΡΑΙΟ ΣΤΗΝ ΟΡΟΦΗ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΤΥΜΕΝΟΙ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΕΣ ΠΟΝΤΙΚΙΩΝ. ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...