Jump to content

Qtek 8020


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να βάλει ξεχωριστό ήχο κλήσης για κάποια επαφή?

Που περνάμε τον ήχο και σε τι format????

Μέσα από την εποφή > επεξεργασία , υπάρχει πεδίο Ήχος κλήσης. Από εκεί επιλέγεις ήχο.Είναι ήχοι *.wav, *.wma, *.mid, που έχεις αποθηκευμένους στο \Storage\Application Data\Sounds καθώς και στο φακ.\windows χύμα.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αυτή η αναβάθμιση χάλασε όλη την καλή εικόνα της Qtek. Πρόβλημα με το GPRS (αν ανοίξει δεν ξανακλείνει). Πρόβλημα με τα wma ringtones που κάποια στιγμή σταματάνε να παίζουν. Πρόβλημα με τη μπαταρία που δεν κρατάει πια τόσο πολύ (ίσως σχετίζεται και με το GPRS). Πρόβλημα με το εικονάκι των ακουστικών, που σου έδειχνε μια οπτική ένδειξη ότι το handsfree κούμπωσε καλά. Πρόβλημα με το playback των mp3 ringtones (όταν τα σετάρεις παίζουν ως το τέλος, και δεν σταματάνε ακόμα κι αν φύγεις από το μενού ρυθμίσεων). :mad: Και τελικά η πολυαναμενόμενη αναβάθμιση του WMP10 μοιάζει τόσο φτωχή, αφού αμέσως ξεπεράστηκε με τη κυκλοφορία του TCPMP, που τα κάνει όλα και... συμφέρει.

 

 

Τελικά τι γίνεται με το GPRS;

Ακόμα και Έναρξη, Ρυθμίσεις (8), Περισσότερα (9), Συνδέσεις Δεδομένων (2), Μενού, Επιλογές (2) να πάμε και να κάνουμε το "Αποσύνδεση Ανενεργού" από "Καθόλου" σε "1 λεπτό" πάλι το GPRS ανοιχτό θα μένει και θα "γονατίζει" την μπαταρία...

Μπορούμε να βρούμε κάποια λύση σε αυτό;

Εγω 8010 έχω αλλά το ίδιο είναι και να σκεφτεί κανείς πως ο πρώτος λόγος που αγόρασα το κινητό είναι η καλή του μπαταρία... Τώρα μου κρατάει 1μιση μόνο μέρα με σχετικά μέτρια χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εποφή > επεξεργασία , υπάρχει πεδίο Ήχος κλήσης. Από εκεί επιλέγεις ήχο.Είναι ήχοι *.wav, *.wma, *.mid, που έχεις αποθηκευμένους στο \Storage\Application Data\Sounds καθώς και στο φακ.\windows χύμα.

Αν είναι δυνατον!!! Τόσους μήνες παλεύω. Είχα δοκιμάσει να τα σώσω παντού (ετσι νόμιζα τουλάχιστον...). Τόσο εύκολο ήταν?

Ευχαριστώ πολυ!!!!!!!!!! :) :cool:

 

Υ.Γ.1 Για ξυπνητήρια? Τί και πού??? Μόνο wav πιάνει?

 

Υ.Γ.2 Μόνο 2 wma μπορεί να δει? Του έχω βάλει 6 κομμάτια, και μόνο τα 2 πρώτα έχει παρει... :(

 

 

EDIT: Ακυρό το δεύτερο υστερόγραφο. Εκανα επανεκκίνηση και είδε τα υπόλοιπα wma...

Link to comment
Share on other sites

μετά την εγκατάσταση παραπάνω από 50 προγραμμάτων εξαφανίζεται η λίστα!

:)

Που να φανταστεί ο Bill Gates ότι θα βρεθούν τρελαμένοι που θα εγκαταστήσουν πάνω από 50 προγράμματα στο κινητό τους :p

Link to comment
Share on other sites

Που να φανταστεί ο Bill Gates ότι θα βρεθούν τρελαμένοι που θα εγκαταστήσουν πάνω από 50 προγράμματα στο κινητό τους :p

 

Και που θα έβρισκαν τα λεφτά για να ''αγοράσουν'' πάνω από 50

προγράμματα μόνο για το smartphone τους.

 

λολολολ

:stupid: :offtopic:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

αυτο που χρειαζεσαι ειναι το typhoonNbfTools v0.3 που θα βρεις στο spv-developers. εκει θα βρεις και τις οδηγιες για το τι χρειαζεται να κανεις για να επιστρεψεις στην παλια σου rom.

σε γενικες γραμμες αυτο που κανεις ειναι να ανοιγεις τη rom με το παραπανω εργαλειο της αλλαζεις καποια δεδομενα και μετα σε αφηνει και παλι να φλασαρεις το τηλεφωνο σου.

θα προτιμουσα να μην μπω σε λεπτομερειες γιατι δεν ειμαι κανενας ειδικος και οτι κανω το κανω μηχανικα. πρωτη φορα το δοκιμασα και γω και με ταλαιπωρησε αρκετα μεχρι να τα καταφερω...

Kαι αν εγκαταστήσω πάνω στην καινούργια έκδοση την παλιά, θα μεταφερθώ στην πρώτη αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατον!!! Τόσους μήνες παλεύω. Είχα δοκιμάσει να τα σώσω παντού (ετσι νόμιζα τουλάχιστον...). Τόσο εύκολο ήταν?

Ευχαριστώ πολυ!!!!!!!!!! :) :cool:

 

Υ.Γ.1 Για ξυπνητήρια? Τί και πού??? Μόνο wav πιάνει?

Το pTravelAlarm παίζει mp3 ,wav και από το τηλέφωνο και από την κάρτα μνήμης.

Επίσης είναι (278-) φορές καλύτερο από το default ξυπνητήρι,(3965-) φορές καλύτερο από το SPAlarm, και (1190) φορές φθηνότερο.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Kαι αν εγκαταστήσω πάνω στην καινούργια έκδοση την παλιά, θα μεταφερθώ στην πρώτη αναβάθμιση;

 

απο που το ξεθαψες αυτο το post?:p

απο τοτε τα τα παιδια στο spv developers εχουν κανει μεγαλα βηματα προοδου. καινουρια "εργαλεια" για να να κανεις de-code τις rom, bootloaders σε μορφη nbf, modified roms κτλ. δυστυχως και γω δεν προλαβαινω να ενημερωθω οσο θα ηθελα αυτο τον καιρο. το βασικο εργαλειο παντως παραμενει το typhoonnbftools. χρησιμοποιωντας το μπορεις να επιστρεψεις σε οποια rom θελεις εσυ. αν δεν σε αφησει απ'ευθειας ισως να χρειαστει να flashαρεις τον bootloader σε μικροτερη version και μετα να προχωρησεις. τωρα λογικα εχεις spl version 2.xx ενω αν θελεις να γυρισεις σε παλιοτερη αν θυμαμαι καλα πρεπει να γυρισεις σε version 1.xx

πες πιο συγκεκριμενα τι θελεις να κανεις, μηπως μπορεσω να σε βοηθησω περισσοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με το GPRS;

Ακόμα και Έναρξη, Ρυθμίσεις (8), Περισσότερα (9), Συνδέσεις Δεδομένων (2), Μενού, Επιλογές (2) να πάμε και να κάνουμε το "Αποσύνδεση Ανενεργού" από "Καθόλου" σε "1 λεπτό" πάλι το GPRS ανοιχτό θα μένει και θα "γονατίζει" την μπαταρία...

Μπορούμε να βρούμε κάποια λύση σε αυτό;

Εγω 8010 έχω αλλά το ίδιο είναι και να σκεφτεί κανείς πως ο πρώτος λόγος που αγόρασα το κινητό είναι η καλή του μπαταρία... Τώρα μου κρατάει 1μιση μόνο μέρα με σχετικά μέτρια χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Το pTravelAlarm παίζει mp3 ,wav και από το τηλέφωνο και από την κάρτα μνήμης.

Επίσης είναι (278-) φορές καλύτερο από το default ξυπνητήρι,(3965-) φορές καλύτερο από το SPAlarm, και (1190) φορές φθηνότερο.

 

 

το pTravelAlarm μενει υποχρεωτικα στο tray για να λειτουργησει;;;δηλαδη καταναλωνει μπαταρια;;

 

και αλλη μια πιο σημαντικη ερωτηση;;;

υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξω τη φωτεινοτητα της οθονης;;;;

πηρε το 8020 και ο αδερφος μου και ο πατερας μου και σε σχεση με αυτα τα 2 το δικο μου εχει αρκετα πιο σκοτεινη οθονη...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

το pTravelAlarm μενει υποχρεωτικα στο tray για να λειτουργησει;;;δηλαδη καταναλωνει μπαταρια;;

Μπορείς να το σκοτώσεις με τη Διαχείρηση Εφαρμογών no problem πάλι θα χτυπήσει.Εγώ έχω μόνιμα "on" ένα από τα δέκα ξυπνητήρια να χτυπάει από Δευτέρα εώς Παρασκεύη κάθε πρωί.Δεν έχω διαπιστώσει καμιά διαφορά σχετικά με τη μπαταρία.

 

και αλλη μια πιο σημαντικη ερωτηση;;;

υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξω τη φωτεινοτητα της οθονης;;;;

πηρε το 8020 και ο αδερφος μου και ο πατερας μου και σε σχεση με αυτα τα 2 το δικο μου εχει αρκετα πιο σκοτεινη οθονη...

Δεν νομίζω να υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης της φωτεινότητας της οθόνης.Μήπως δεν υπάρχει διαφορά αλλά απλά διαφορετικό theme και σου δίνει λανθασμένη εντύπωση;

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης της φωτεινότητας της οθόνης.Μήπως δεν υπάρχει διαφορά αλλά απλά διαφορετικό theme και σου δίνει λανθασμένη εντύπωση;

 

thanx Gx2

δεν εχω βαλει κανενα theme.....και οσο το κοιταζω τοσο πιο εντονη μου φαινεται η διαφορα...πρωτη φορα βλεπω κινητο χωρις επιλογη για ρυθμιση της οθονης....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους. Πρίν 3 μέρες έγινα και εγώ κάτοχος ενός Qtek 8020. Γενικά είμαι ευχαριστημένος. Έχω επίσης και ένα Nokia 7610 και ενώ με το Nokia δεν έχω κανένα πρόβλημα στη σύνδεση του κινητού με το pc μέσω bluetooth, το ActiveSync φαίνεται οτι θέλει να με παιδέψει. Διάβασα αρκετά μέσα στο forum αλλά πραγματικά δεν βρήκα έναν απλό οδηγό για το τι πρέπει να κάνω βήμα βήμα τόσο στο pc όσο και στο κινητό για να επιτύχω σύνδεση με bluetooth. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους. Πρίν 3 μέρες έγινα και εγώ κάτοχος ενός Qtek 8020. Γενικά είμαι ευχαριστημένος. Έχω επίσης και ένα Nokia 7610 και ενώ με το Nokia δεν έχω κανένα πρόβλημα στη σύνδεση του κινητού με το pc μέσω bluetooth, το ActiveSync φαίνεται οτι θέλει να με παιδέψει. Διάβασα αρκετά μέσα στο forum αλλά πραγματικά δεν βρήκα έναν απλό οδηγό για το τι πρέπει να κάνω βήμα βήμα τόσο στο pc όσο και στο κινητό για να επιτύχω σύνδεση με bluetooth. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Κάτι βρήκα τελικά... δεν είναι βέβαια απολύτως ενημερωμένο με τις τελευταίες εκδόσεις αλλά κάτι είναι και αυτό... http://www.mtekk.com.au/browse/page831.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

εδώ και καιρό ενδιαφέρομαι να αγοράσω το qtek 8020 και έχω ορισμένες απορίες.

α) Στο πλαίσιο μπορώ να το πάρω με την επιδότηση της προηγούμενης σύνδεσης μου ή πρέπει αναγκαστικά να κάνω νέα?

β)Αν τελικά δεν μπορώ με την επιδότηση αναγκαστικά θα πάρω το 8010 γιατί δεν σκοπεύω να τα σκάσω στο πλαίσιο. Υπάρχει μεγάλη διαφορά ως προς την ευχρηστία? Δυλαδή με το πολυπλήκτρο του 8010 είναι δύσκολο να χρησιμοποιήσεις το κινητό?

γ)Το κινητό φορτίζει μόνο μέσω usb δηλαδή μόνο μέσω pc ????

δ) Με ποιούς τρόπους συνδέεται με το pc???

Αυτά προς το παρόν με καίνε..

ε)Έχουν βγεί nintendo emulators για το microsoft mobile OS ?

αυτά είναι που με καίνε προς το παρόν

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ανταπόκριση.

kaitigarmpi fan club

 

join k eseis to fan club tis kaitoulas

Link to comment
Share on other sites

Κάτι βρήκα τελικά... δεν είναι βέβαια απολύτως ενημερωμένο με τις τελευταίες εκδόσεις αλλά κάτι είναι και αυτό... http://www.mtekk.com.au/browse/page831.html

 

Πιστευω πως τα ολοκληρωματα και η αλγεβρα του σχολειου ηταν πολυ πιο απλα (και ημουν σκραπας στα μαθηματικα).

 

Αν κανεις τυχερος βγαλει ακρη και συνδεθει μεσω ΒΤ activesync... ας με βγαλει απ'το σκοτος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!

εδώ και καιρό ενδιαφέρομαι να αγοράσω το qtek 8020 και έχω ορισμένες απορίες.

α) Στο πλαίσιο μπορώ να το πάρω με την επιδότηση της προηγούμενης σύνδεσης μου ή πρέπει αναγκαστικά να κάνω νέα?

β)Αν τελικά δεν μπορώ με την επιδότηση αναγκαστικά θα πάρω το 8010 γιατί δεν σκοπεύω να τα σκάσω στο πλαίσιο. Υπάρχει μεγάλη διαφορά ως προς την ευχρηστία? Δυλαδή με το πολυπλήκτρο του 8010 είναι δύσκολο να χρησιμοποιήσεις το κινητό?

γ)Το κινητό φορτίζει μόνο μέσω usb δηλαδή μόνο μέσω pc ????

δ) Με ποιούς τρόπους συνδέεται με το pc???

Αυτά προς το παρόν με καίνε..

ε)Έχουν βγεί nintendo emulators για το microsoft mobile OS ?

αυτά είναι που με καίνε προς το παρόν

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ανταπόκριση.

1)den nomizw.mallon prepei na kaneis nea

2)8010 sthn tim einai ftinotero kai den exe problimata me to jostick

3)kai meso pc alla kai apo priza

4)usb pou einai mesa sto paketo

5)yparxei emu gia nintendo

Link to comment
Share on other sites

1)den nomizw.mallon prepei na kaneis nea

2)8010 sthn tim einai ftinotero kai den exe problimata me to jostick

3)kai meso pc alla kai apo priza

4)usb pou einai mesa sto paketo

5)yparxei emu gia nintendo

 

1. και με επιδοτηση ανανεωσης το παιρνεις

 

4. και με bluetooth (κι αν τα καταφερεις σφυρα μου)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω εάν το ξέρετε είδη αλλά εγώ τώρα την είδα και θυμήθηκα τις παλιές ηρωϊκές μέρες :D

 

http://etxquc.simplyonline.com/itemdrilldown.cfm?category=PDAIMT&exp=BAT%2CPDA&stype=cat&item=384

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω εάν το ξέρετε είδη αλλά εγώ τώρα την είδα και θυμήθηκα τις παλιές ηρωϊκές μέρες :D

 

http://etxquc.simplyonline.com/itemdrilldown.cfm?category=PDAIMT&exp=BAT%2CPDA&stype=cat&item=384

 

 

Υπάρχει τέτοια μπαταρία για το κινητό;;; Αν ναι, πως μπορούμε να τη βρούμε;

Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες! Εχθές γύρισα από διακοπές και σας έχω νέα :p

 

Μια μέρα, εκεί που μίλαγα στο μωρό μου στο κινητό, ανακαλύπτω ότι έχει φύγει το joystick! Όχι όλος ο μοχλός όμως, μόνο το ασημένιο πλαστικό :wacko:

 

Έμεινα κάγκελο, έψαξα όλο το σπίτι αλλά τίποτα. Ψιλοαπογοητευμένος, επιστρέφω στο κινητό μου και ανακαλύπτω ότι το joystick δουλεύει κανονικά και μάλιστα ΠΟΛΥ καλύτερα από πριν. Δεν κολλάει πουθενά, κάνει ακριβώς αυτό που πρέπει και έχει σταματήσει να μου σπάει τα @@ καθημερινώς. Βρήκα την υγειά μου παιδιάαααααααααααααααα.

 

Άμα σας έχει σπάσει και εσάς τα νεύρα, πάρτε ενα πολύ μικρό κατσαβιδάκι ή κάτι παρόμοιο και με πολύ πολύ πολύ προσοχή βγάλτε το ασημένιο πλαστικό. Θα με θυμηθείτε :shifty:

 

Όταν βρω ευκαιρία θα τραβήξω μερικές φωτογραφίες να δείτε πως έχει γίνει :)

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και εγω με τη μονη διαφορα οτι βρηκα το πλαστικο...

ειναι ευκολο παντως να ξαναμπει στη θεση του..........

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και εγω με τη μονη διαφορα οτι βρηκα το πλαστικο...

ειναι ευκολο παντως να ξαναμπει στη θεση του..........

Emena pantos mou aresei perissotero xwris :p

 

[psp]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...