Jump to content

Χρεώσεις ADSL - Προσοχή


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά τώρα γίνεται αυτό; Έιδα το λογαριασμό του ανθρώπου και είναι σίγουρο ότι δεν είναι σωστός.

 

Είναι δυνατον να μην υπάρχει τρόπος να του εκδώσουν ένα καινούργιο διορθωμένο λογαριασμό; Το βρίσκω αδιανόητο! Συνήθως πάντως όταν υπάρχει κάποιο λάθος (π.χ. κάποια αργοπορημενη πληρωμή προηγούμενου μήνα) στο διορθώνουν και σου τυπώνουν νέο λογαριασμό και ακυρώνουν τον προηγούμενο. Σωστά;

:tease: ..oh dear!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

 

Απλά θα τους δώσεις το δικαίωμα να σου κόψουν το τηλέφωνο και, ίσως, να κινηθούν δικαστικά εναντίον σου. Εξάλλου, πέρα από τις αναδρομικές χρεώσεις για τα Π2 και Π3, οι υπόλοιπες χρεώσεις δεν είναι αμφισβητούμενες, έτσι δεν είναι;

Η συμβουλή μου, αν δεν διευθετηθεί το θέμα σου με ανώτερα κλιμάκια του ΟΤΕ, είναι η εξής:

Να προσφέρεις με εξώδικο, που θα πάει με δικαστικό επιμελητή, τα χρήματα του λογαριασμού στον ΟΤΕ, πλην των αμφισβητούμενων χρεώσεων. Αν τα πάρουν, έχεις εξοφλήσει. Αν δεν τα πάρουν, παρακατέθεσέ τα στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων και κοινοποίησέ τους το γραμμάτιο κατάθεσης. Με αυτόν τον (δαπανηρό ξέρω) τρόπο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Αντιλαμβάνομαι την οργή σου και τη θεωρώ δικαιολογημένη. Πρόσεχε μόνο μη γυρίσει εναντίον σου.

 

Φιλικά

Μάνος

 

 

Φίλε Μάνο

 

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου , πραγματικά έχω αγανακτήσει με αυτό το θέμα , και αυτή την στιγμή βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος στο φόρουμ που έχει δεχτεί τέτοιες χρεώσεις. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να τους πληρώσω το κανονικό πάγιο και λοιπές χρεώσεις που αντιστοιχούν στην υπηρεσία που έχω διαλέξει αλλά ποιος ο λόγος να πληρώσω όχι μόνο εγώ αλλά και οι άλλοι φίλοι τα αναδρομικά τους εφόσον η PSTN γραμμή μου είναι καινούργια ?

Την αίτηση για την PSTN και του ADSL την έκανα την ΙΔΙΑ ημέρα , και την απλή τηλεφωνική γραμμή την εγκατέστησαν 10 ημέρες αργότερα , μου ήρθε λογαριασμός 80 € το οποίο πλήρωσα κανονικά. Την ADSL την κάνανε εγκατάσταση ένα μήνα μετά αφού είχε γίνει η εγκατάσταση τις PSTN και μετά από πρήξιμο από πλευράς μου στον ΟΤΕ , δηλαδή αυτές η παράλογες χρεώσεις ΔΕΝ δικαιολογούνται με κανέναν τρόπο και πιστεύω ότι εγώ και οι άλλοι φίλοι που έχουν παρόμοιους λογαριασμούς θα δικαιωθούν με κάποιο τρόπο , είτε δικαστικά είτε μέσω κάποιου καναλιού που θα τους βγάλει στην φορά

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz Μήπως έβαλες 3.6.2003 και όχι 3.7.2003; Για ξανατσέκαρέ το λίγο.
Όχι, είναι σίγουρα στις 3 Ιουλίου, τότε έχω στο ίνμποξ και το μέηλ της Φόρθνετ που μου ενεργοποίησε το νετ. Απλά ο έξυπνος ο ποτές δε μερίμνησε να κόψει το 50% κι απ'τα αναδρομικά... Σκεφτείτε πάντως πόσα τζαμπατζίδικα € βγάζει αυτός ο δυσκίνητος μπαχαλοργανισμός απ'αυτά τα χαράτσια, είναι τρομακτικός ο ειρμός... :'(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Όχι, είναι σίγουρα στις 3 Ιουλίου, τότε έχω στο ίνμποξ και το μέηλ της Φόρθνετ που μου ενεργοποίησε το νετ. Απλά ο έξυπνος ο ποτές δε μερίμνησε να κόψει το 50% κι απ'τα αναδρομικά... Σκεφτείτε πάντως πόσα τζαμπατζίδικα € βγάζει αυτός ο δυσκίνητος μπαχαλοργανισμός απ'αυτά τα χαράτσια, είναι τρομακτικός ο ειρμός... :'(

 

 

H ADSL γραμμή σου πότε ενεργοποιήθηκε. Όχι το account σου, στην Forthnet....... :wacko:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet H ADSL γραμμή σου πότε ενεργοποιήθηκε. Όχι το account σου, στην Forthnet :wacko:
Οι τεχνικοί ήρθαν και πέρασαν τη γραμμή στις 3.7, ενώ την ίδια μέρα πήρα τη Φόρθνετ και μου δώσαν κι από κει νετ. Τώρα αν δεν εννοείς τη μέρα που ήρθαν οι τεχνικοί, δε ξέρω πότε μπορεί να ενεργοποιήθηκε... :o
Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε καμια εξελιξη στο θεμα με τους λογαριασμους;;; :worry:

 

Να ξερουμε τι μας γινεται.... :mad:

Οι φυλακες και τα δικαστηρια θα γινουν παιδικες χαρες, και οταν δικαστεις απο τον χειροτερο σου εαυτο θα προδωθεις. Και θα προδωσεις. Και θα φυλακιστεις. Και θα αναγκαστεις να ομολογησεις.
Link to comment
Share on other sites

εχτες με πηραν απο το 134 και μου ειπαν οτι "ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ" ο λογαριασμος μου - το Μαλλον μου αρεσε πολυ , τους λεω εγω , ηχογραφηση κανετε αυτη την στιγμη κυρια μου? , μου απανταει οτι δεν γνωριζει , αλλα ξερω εγω οτι ΟΛΛΕΣ οι κλησεις γραφονται για διαφορους λογους , μου λεει η κοπελα να παω στο τοπικο λογιστιριο , της λεω εγω ειμαι ανεπιθημητος , μου λεει , τι να σας πω κυριε , θα με παρουνε μεσα στην εβδομαδα μου λεει.

 

Συμπερασμα? , πανε να μας πιασουν Μ*****Σ , για αυτο παιδια δωστε ΜΕΓΑΛΗ προσοχη στους λογαριασμους σας

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Auto egine kai se ena filaraki mou xtes!Tou ir8e o protos logargiasmos tis dsl kai itan 1300 evro :blink: Kai se auton egrafe posa sta anadromika kai posa sto P1 P2 P3!!Logika sto P1 eprepe na exei logo 384!!To 8eme einai an mas tixei ti akribos prepei na kanoume!!Emena den mou ir8e akoma o protos logargiamos kai anisixo para poli me auta pou akouo!Apo ton ote tis gitonias mou pou ekana kai tin etisi den 8a mporeso na bgalo akri an mou tixei kati paromio???? :worry:

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα λογο για τις χρεωσεις!!! ;)

 

Μας χρεωνουν ενα παγιο , για καθε φορα που παιρνουμε τηλεφωνο να ρωτησουμε τι γινεται με τη γραμμη :D :o :worry: :'(

 

Λοιπον περιμενω ενα λογαριασμο κοντα στο εκατομμυριο :blink:

Οι φυλακες και τα δικαστηρια θα γινουν παιδικες χαρες, και οταν δικαστεις απο τον χειροτερο σου εαυτο θα προδωθεις. Και θα προδωσεις. Και θα φυλακιστεις. Και θα αναγκαστεις να ομολογησεις.
Link to comment
Share on other sites

κανε καταγγελια στο ΙΝΚΑ , σε καναλια , Υπουργεια , ΕΕΤΤ , μετα πηγαινε στο τοπικο καταστημα και δες τι θα σου πουνε απο εκει , αυτοι εχουν γινει πιο πολυ ρομβα απο την κλικα της Κινητης
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ego tremo me tin idea na do ston proto logargiasmo mou 1000 evopoula!!!!

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου παραλιγο να παθω τριπλο εγκεγαλικο
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

κανε καταγγελια στο ΙΝΚΑ , σε καναλια , Υπουργεια , ΕΕΤΤ , μετα πηγαινε στο τοπικο καταστημα και δες τι θα σου πουνε απο εκει , αυτοι εχουν γινει πιο πολυ ρομβα απο την κλικα της Κινητης

 

 

Diladi leme tora "koufia ora :p "pos mou tixenei kai emena,an pao ston ote tis gitonias mou den iparxei periptosi na bgalo akri!!!Ti 8a mou poun!!Pos 8a to dikeologisoun??Esi ti akribos ekanes?

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω πρωτα πηρα το 134 , δεν βρηκα ακρη , πηγα στο τοπικο καταστημα μου ειπαν επι λεξη "ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΗ - ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΡΑΤΟΣ" , τους ειπα απατεωνες , κλεφτες κτλ , εκανα καταγγελιες σε ΙΝΚΑ , Καναλια , Υπουργεια κτλ , και εχτες ειχα απαντηση απο το 134

 

Κουφια Ωρα να σου συμβει και σε εσενα φιλε μου μαλλον την ιδια καταληξη θα εχεις

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το μισό thread αναλώθηκε στο αν έκανε καλά ο Hunter που τους έβρισε ή όχι και ήδη για αυτό το λόγο άρχισε να χάνει το ενδιαφέρον του. Καλύτερα να μείνουμε στο θέμα ;)

 

Και για να έρθω στο θέμα: ευτυχώς που δεν έβαλα ακόμα DSL :!:

Δηλαδή αν διαφημίζουν μηνιαίο πάγιο 27,5 ευρώ και ο λογαριασμός σου έρχεται 1300, πόσο πρέπει να το διαφημίσουν για να σου έρθει στην πραγματικότητα 27,5 ευρώ;

 

Ο ΟΤΕ έκανε πάλι το θαύμα του :mad:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Βλέπω ότι το μισό thread αναλώθηκε στο αν έκανε καλά ο Hunter που τους έβρισε ή όχι και ήδη για αυτό το λόγο άρχισε να χάνει το ενδιαφέρον του. Καλύτερα να μείνουμε στο θέμα ;)

 

 

Σωστά. Και τουλάχιστον να μας κρατάει ενήμερους με τις κινήσεις του.

 

Δυστυχώς προβλέπω ότι θα έχουμε κι άλλα OTE-Surprises στο μέλλον. Οπότε αυτό το thread θα είναι ένα είδους εγχειριδίου ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

ηδη παραδεχτηκαν το λαθος , σιγα μην τα πληρωνα , εαν τα πληρωνα θα ημουν και εγω θυμα του μεγαλητερου απατεωνα του κοσμου , οπως δυστηχως ειμαστε ολοι κατα καποιον τροπο
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πράμα δε μπόρεσα να χωνέψω ακόμα, τι πάει να πει δηλαδή ότι ο Χάντερ είναι "ανεπιθύμητος" απ'τον τοπικό ποτέ του? Αν είναι δυνατόν, του βάζουν που του βάζουν το φέσι του αιώνα, τρώει και πόρτα στο κατάστημα!!!!! Για μήνυση με τη μία είναι όλα αυτά και 826 ευαγγελάτους μαζί!!!!
Link to comment
Share on other sites

Άμα ο διευθυντής του τοπικού καταστήματος μου το έλεγε αυτοπροσώπως τότε θα του έκανα μια μήνυση που θα τραβούσε τα κοντά και σγουρά του , αλλά εγώ το άκουσα από διπλανό καταστηματάρχη εδώ στην πόλη μου άρα να κάνω μήνυση είναι λίγο «φευγάτο» θα έλεγα , αλλά που θα πάει , το δίκιο μου θα το βρω με τα χίλια ζόρια φίλε sallax :)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε συνέχισε να πηγαίνεις εκεί και να κράζεις μέχρι να βρεις το δίκιο σου. Και ζήτα κι αυτό τον περιβόητο διευθυντή να σου εξηγήσει ο ίδιος προσωπικά πως θα πληρώσεις μονάχα τ'απαραίτητα και να τσεκάρεις κι εσύ τη στάση του, αν είναι προκατειλλημένος δλδ ή όχι μαζί σου...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ περίεργος να δω τι συνέχεια θα έχει η ιστορία αυτή με τις πατέντες του ΟΤΕ και τους χιλιάδες φουσκωμένους λογαριασμούς. Γιατί στις διαφημίσεις τους δεν σου λένε ότι με την ενεργοποίηση του ADSL θα πληρώσεις 1200-2000 ευρώ, αλλά υπερηφανεύονται για χαμηλές τιμές ενεργοποίησης, 50 ευρώ;

 

Ε ρε μηνύσεις, ΕΕΤΤ, ΙΝΚΑ, Υπουργείο Ανάπτυξης που θέλουν :worry: :confused: :mad: Άκου λέει ADSL με 27,5 ευρώ το μήνα και 50 ευρώ τέλος ενεργοποίησης, τα οποία τελικά καταλήγουν να γίνουν 1300 :mad:

Πρωτοφανές :mad: :!:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

Άμα ο διευθυντής του τοπικού καταστήματος μου το έλεγε αυτοπροσώπως τότε θα του έκανα μια μήνυση που θα τραβούσε τα κοντά και σγουρά του , αλλά εγώ το άκουσα από διπλανό καταστηματάρχη εδώ στην πόλη μου άρα να κάνω μήνυση είναι λίγο «φευγάτο» θα έλεγα , αλλά που θα πάει , το δίκιο μου θα το βρω με τα χίλια ζόρια φίλε sallax :)

 

 

:eek: Πλάκα κάνεις :eek:

 

Σε τέτοιες εικασίες στηρίζεις τις κινήσεις σου? Πήγαινε βρε φίλε απο κει. Δες τις αντιδράσεις του/τους. Και στην τελική ρώτα τον αν έχει ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ πρόβλημα μαζί σου.

 

Τι προσωπικό δηλαδή? Το μαγαζί δικό του είναι?

 

Η λύση μπορεί να είναι πιο εύκολη. Έχω διαβάσει και για άλλους ότι ειχανε το ίδιο πρόβλημα. Με μεγαλύτερες ή μικρότερες λάθος χρεώσεις. Βρήκαν την άκρη με μια απλή επίσκεψη στο υποκατάστημα.

 

Αν δηλαδή άκουγες την περιπτερού απέναντι.....να λέει, ότι ο Διευθυντής σε ψάχνει να σε πλακώσει στο ξύλο, τι θα έκανες? :wacko: :wacko:

 

Άντε τράβα από κει, και ίσως δεν θα χρειαστούν 1000 ζόρια οπως λες.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Poios perimene re paidia apo ton ote na kanei ena toso megalo vima (dsl) kai na mhn kanei thn mia ******* meta tin alli?

 

Kai mono ap aytoys poy stelnoun na energopoihsoyn tis syndeseis mporeis na katalaveis poso axristoi einai orismenoi.

 

Elpizw na mhn travixoume ki emeis ayta pou travixe o hunter giati tha xreiastoume ypoglosia...

 

Pantos apo tis protes mou empeiries apo tin dsl 384 me otenet eimai enthousiasmenos! Katevazw mexri kai me 40 Kb/s enw ta site katevainoun san na einai apothikevmena ston hd!

 

Vevaia i megali mageia tis dsl einai oti einai online 24/7 xoris epipleon xreosi pragma pou shmainei oti to mhxanima mou doulevei iperories kathimerina (e mhn paei tzampa tosh bw :P) !!!

 

Oso gia to kostos h grammh kostizei ligotero apo mia isdn 128 me 6 ores xrisi imerisios (mazi me ta exoda tou telefonoy)! Sigoura symferei alla arxika fantazei panakrivi. Tora pou epese i xreosi tou ote sta 27,5 E einai ligo kalytera.

 

An vevaia den kanoun ta idia lathi pou kanane kai ston hunter giati allios prepei na kratisoume mia thesi sthn psyxiatriki kliniki tis klinikis mas :PPppPppPp

 

[DSL 4ever]

Χρήστης: Qtek S100, iPAQ H4150 is obviously for sale!!! for info pm me...

my old Phones:3210 ,T28s,8210,8850,9110,SGH-A100, SGH-A400.T68,R520,5210,9210i,8310,8910,T610,p800, GX-20, Sharp GX-30, NOKIA 5140

Wheels: <then>:BMW M5 E32, BMW 318 cabrio E39, BMW 520i Steptronic, Mitsubishi Lancer EVO VI Tommi Makinen Edition! <now>:BMW X5 4,4!, Renault Clio 1,4 improoved :P, Yamaha Fazer ZF6 <After>: BMW M3 convertible SMGII...

http://users.otenet.gr/~p4nt3lis/x5.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz

ΟΧΙ όμως σε βρισιές, ΟΧΙ σε φωνές, ΟΧΙ σε αναποδογυρίσματα γραφείων. :!:

 

AKrivws!! OXI se ola afta. Afto pou xreiazetai einai futili i mixanismos me roloi. Oti protimaei kaneis telospantwn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...