Jump to content

Blackview Breeze


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες βοηθεια.

Το κινητο οσο το ειχα με μια καρτα δουλευε πολυ καλα

Του εβαλα δευτερη καρτα και οι δυο wind και απο σημα ειμαι χαλια

Οσο ειχα δευτερη καρτα Vodafone κανενα προβλημα

 

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο ανιψιός μου είπε ότι η μπαταρία τα φτυσε, δεν κρατάει πολύ και φουσκωσε!

Βρήκατε πουθενά μπαταρία για να παραγγείλω?

Απ' ότι είδα μόνο στο vifocal τη βγάζει in Stock 11$!

 

 

Xiaomi Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια.

Το κινητο οσο το ειχα με μια καρτα δουλευε πολυ καλα

Του εβαλα δευτερη καρτα και οι δυο wind και απο σημα ειμαι χαλια

Οσο ειχα δευτερη καρτα Vodafone κανενα προβλημα

 

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν με Vodafone δεν είχες θέμα, πιθανότατα είναι θέμα της wind.

Σήμερα ο ανιψιός μου είπε ότι η μπαταρία τα φτυσε, δεν κρατάει πολύ και φουσκωσε!

Βρήκατε πουθενά μπαταρία για να παραγγείλω?

Απ' ότι είδα μόνο στο vifocal τη βγάζει in Stock 11$!

 

 

Xiaomi Redmi Note 3

Στο aliexpress ξεκινάνε από 9$, οπότε καλή είναι η τιμή. Άλλαξε την γρήγορα, είναι πολυ επικίνδυνο αν πάρει αέρα φουσκωμενη μπαταρία.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

 

Στο aliexpress ξεκινάνε από 9$, οπότε καλή είναι η τιμή. Άλλαξε την γρήγορα, είναι πολυ επικίνδυνο αν πάρει αέρα φουσκωμενη μπαταρία.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

 

Την παρήγγειλα από vifocal τελικά.

Του είπα να προσέχει γιατί είναι επικίνδυνο να σκάσει!

Το έχει συνέχεια στο φορτιστή και φοβάμαι μη μιλάει και κάνει κανένα μπαμ,δεν είναι μικρός βέβαια είναι 17!

 

Xiaomi Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το προβλημα ειναι με το 3g.εδω που ειμαι δεν πιανει ομως στις ρυθμισεις το ειχα αυτοματο με αποτελεσμα να μπλοκαρει το σημα.Μολις το εβαλα στο 2g ολα καλα

 

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κινητακι τα εχει παιξει η κεραια του.Μια εχει φουλ σημα μια δεν εχει καθολου.

Αν εχεις κανενας κανενα κατεστραμμενο να το αγορασω μπας και το βαλω καινουρια κεραια γιατι δεν θελω να το αλλαξω

 

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Nα εκφρασω δημοσια τις ευχαριστιες μου στον GiannisSma ο οποιος χωρις να το σκεφτει και αφιλοκερδως μου εστειλε το νεκρο Blackview breeze προκειμενου να φτιαξω το δικο μου.

Αυτη ειναι η Ελλαδα αυτοι ειναι οι Ελληνες.

Γιαννη ευχαριστω πολυ φιλε!!!!!!

 

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Nα εκφρασω δημοσια τις ευχαριστιες μου στον GiannisSma ο οποιος χωρις να το σκεφτει και αφιλοκερδως μου εστειλε το νεκρο Blackview breeze προκειμενου να φτιαξω το δικο μου.

Αυτη ειναι η Ελλαδα αυτοι ειναι οι Ελληνες.

Γιαννη ευχαριστω πολυ φιλε!!!!!!

 

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα φίλε Erimiti! Το μόνο που ελπίζω είναι να κάνει καλά το δικό σου μιας και δεν γνωρίζω καθόλου αν λειτουργεί όντως κάτι από την συσκευή πέραν της μπαταρίας που είναι εντάξει και μπορείς να την έχεις σαν δεύτερη.

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικα ο νεκρος δεν αναστηθηκε.

Μαλλον η πλακετα εχει προβλημα και δεν εχω καθολου σημα.Κατα τα αλλα το κινητο δουλευει αψογα.Κριμα

 

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο νεκρος δεν αναστηθηκε.

Μαλλον η πλακετα εχει προβλημα και δεν εχω καθολου σημα.Κατα τα αλλα το κινητο δουλευει αψογα.Κριμα

 

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Σε καμιά από τις δυο θέσεις δεν έχεις σήμα? Τις σιμ τις έχεις δοκιμάσει σε άλλη συσκευή? Δοκίμασες κάποια σιμ στο breeze? Το hardware test τι βγάζει?

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hardware test? Γιαννη τα εκανα ολα εκτος απο αυτο.και σιμ αλλαξα και τα παντα.πως κανω το τεστ παπ φιλε?

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Hardware test? Γιαννη τα εκανα ολα εκτος απο αυτο.και σιμ αλλαξα και τα παντα.πως κανω το τεστ παπ φιλε?

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Αν με vol up + power μπαίνει στο recovery τότε με vol down + power μπαίνει σε ένα κινέζικο μενού αλλά τέρμα κάτω έχει να αλλάξεις γλώσσα. Εκεί όταν αλλάξει η γλώσσα κάπου θα λέει self test ή hardware test.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπν το κινητο ειναι νεκρο.

Η οθονη και η μπαταρια ειναι εξαιρετικα.

Οποιος χρειαζεται κατι χαριζονται μηπως και σωθει κανενας αλλος

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη θα την ήθελα για του ανηψιου που έσπασε.

Αλλά είμαι από Δράμα,αν κάποιος είναι πιο κοντά σου και την χρειάζεται ας την πάρει εκείνος.

Θα σου στείλω πμ!

 

Στάλθηκε απ εμενα

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εννοειται να στην στειλω ρε φιλε σιγα τι θα χρεωθω 2 ευρω.Στειλε διευθυνση και στην στελνω

 

Σταλθηκε απο τα συνορα της Ελλαδας

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχετε βρει πουθενά το καπάκι (μαύρο) της μπαταρίας να παραγγείλω διότι έχει φυγει σε σημεία η "άμμος" και δεν μπορώ να βρω ?
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο αν γνωρίζει κάποιος... Θα ρίξω κι εγώ καμιά ματιά μπας και..:O

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο αν γνωρίζει κάποιος... Θα ρίξω κι εγώ καμιά ματιά μπας και..:O

 

ότι βρούμε το μαρτυράμε εδώ ...:)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ένα χρόνο τώρα το κινητό ρολάρει απροβλημάτιστα, πραγματικά η blackview έκανε πολύ καλή δουλειά. Εδώ και λίγο καιρό όμως έχει αρχίσει να κάνει εγκατάσταση από μόνο του κάποιες εφαρμογές όπως apus launcher, κάποια antivirus και κάποιες άλλες άσχετες εφαρμογές. Έκανα ένα σκαναρισμα με το avg και βρήκε ως απειλή μια εφαρμογή systemFQAD ή κάπως έτσι την οποία και απενεργοποίησα, ελπίζω να μην ξσναεμφανιστούν. Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο? Επειδή δεν το χρησιμοποιώ Εγώ δεν ξέρω πώς προκλήθηκε αυτό, αλλά το άτομο που το έχει κάνει πολύ απλή χρήση χρησιμοποιώντας μόνο SOS εφαρμογές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανε και στης μάνας μου... Της έδωσα ένα cubot x9 που είχα με περασμένη cm και ηρέμησε! Είχαμε κάθε τρεις και λίγο φωνές "το πουλί και το πουλί"(apus launcher).... :lol:

Πάντως η προέλευσή του "malware" , θα τολμήσω να πω, μου είναι άγνωστη. Δεν πιστεύω ότι φταίει η εταιρεία... Τώρα που το έχω εγώ του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά πέρασμα της προηγούμενης official rom και είναι υπό επιτήρηση. Αλλά δε νομίζω να το κρατήσω για πολύ, θα το "ζμπρώξω" μάλλον για να δοκιμάσω και καμιά άλλη μικρή κινέζικη..

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανε και στης μάνας μου... Της έδωσα ένα cubot x9 που είχα με περασμένη cm και ηρέμησε! Είχαμε κάθε τρεις και λίγο φωνές "το πουλί και το πουλί"(apus launcher).... :lol:

Πάντως η προέλευσή του "malware" , θα τολμήσω να πω, μου είναι άγνωστη. Δεν πιστεύω ότι φταίει η εταιρεία... Τώρα που το έχω εγώ του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά πέρασμα της προηγούμενης official rom και είναι υπό επιτήρηση. Αλλά δε νομίζω να το κρατήσω για πολύ, θα το "ζμπρώξω" μάλλον για να δοκιμάσω και καμιά άλλη μικρή κινέζικη..

Κατάλαβα. Λογικά από κάποια εφαρμογή συστήματος συμβαίνει αυτό, θα παρακολουθώ αν το εμφανίσει ξανά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο και δεν έχω ούτε antivirus βάλει ούτε τπτ .

Πάντως σε πάρα πολλά άτομα παρατηρείτε το φαινόμενο με διαφορετικές μάρκες κινητών.

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο και δεν έχω ούτε antivirus βάλει ούτε τπτ .

Πάντως σε πάρα πολλά άτομα παρατηρείτε το φαινόμενο με διαφορετικές μάρκες κινητών.

Ναι, συμβαίνει σε πολλές μάρκες. Δεν ξέρω ποτέ ακριβώς ξεκίνησε αυτό, αλλά δεν πρέπει να έχει πολύ καιρό. Είχα δει πριν ένα μήνα περίπου ότι είχε εγκατασταθεί ο apus launcher αλλά δεν είχα δώσει σημασία, σήμερα είδα όμως ότι είχαν εγκατασταθεί και άλλες 5-6 εφαρμογές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή με κεραυνούς κλπ... Έχω την εντύπωση ότι πειράχτηκε από το μαγαζί που το αγόρασα..

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...