Jump to content

UMI Hammer 4G LTE


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία με έχει απογοητεύσει ! Πρώτη φορά βλέπω κινητό να φορτίζεται και ενώ το λειτουργώ να μειώνεται το ποσοστό φόρτισης ! Η δοκιμή με PC και εξωτερική πηγή μπαταρίας.

 

Πιο προγραμματάκι μπορεί να βοηθήσει για διάγνωση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία με έχει απογοητεύσει ! Πρώτη φορά βλέπω κινητό να φορτίζεται και ενώ το λειτουργώ να μειώνεται το ποσοστό φόρτισης ! Η δοκιμή με PC και εξωτερική πηγή μπαταρίας.

 

Πιο προγραμματάκι μπορεί να βοηθήσει για διάγνωση ?

Το battery doctor δείχνει την χωρητικότητα της μπαταρίας ( αν του δινει σωστες πληροφορίες το τηλέφωνο).

Επίσης το ampere σου δείχνει (αν και δεν είναι πολύ ακριβής) ποσα mah τραβάει απο τον φορτιστη, οποτε μπορείς να υπολογίσεις περιπου την χωρητικότητα της μπαταρίας. Πάντως αυτή η umi το έχει παρακάνει. Και εγώ ενα umi c1 έχω, αλλά ευτυχώς δεν έχει προβλήματα. Μετα απο αυτό το μοντελο την πήρε η κατηφορα αλλά απο οτι βλέπω υπαρχουν ακόμη αγοραστές για τα τηλέφωνα της.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο εμένα προσωπικα με έχει εκπλήξει μέχρι στιγμής. Όλα πηγαίνουν τέλεια, δεν εχει καθόλου lag, και η μπαταρία βγάζει την μέρα εύκολα(δεν του κάνω πολύ heavy usage). Επίσης το ποσοστό της δεν πηγαίνει προς τα κάτω όπως ανέφερε ο φίλος πιο πάνω την ώρα που φορτίζει (στην δική μου περίπτωση). Πολύ στιβαρό τηλέφωνο, εξαιρετικό build quality που δε βλέπεις σε τηλέφωνα των 130 ευρώ. Η μόνη εξαίρεση είναι τα πλαϊνά κουμπιά του που, αν και είναι αρκετά responsive, ''τρεμοπαιζουν'' λίγο. Τέλος η camera του είναι μέτρια έως απογοητευτική δυστυχώς. Δεν παύει όμως να είναι ένα κορυφαίο value for money τηλέφωνο..

Υ.Γ. Έρχομαι από ένα Nokia Lumia 800(με σπασμένη οθόνη) οπότε ίσως γι' αυτό να μου έκανε τόση εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ισχυει αυτο που διαφημιζουν οτι μπορεις να εγκαταστησεις διαφορες ROM πχ Miui ;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ισχυει αυτο που διαφημιζουν οτι μπορεις να εγκαταστησεις διαφορες ROM πχ Miui ;

Ισχυει,αλλα καλο ειναι να περιμενουμε να βγουν οι πιο stable,καθοτι οι πρωτη θα εχει σιγουρα bugs... :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ισχυει αυτο που διαφημιζουν οτι μπορεις να εγκαταστησεις διαφορες ROM πχ Miui ;

UMI hammer miui

UMI hammer Lewa

Διαβαστε πρωτα εδω : http://umidigi.com/forums/forum/umirom/hammer/

Δεν υποστηριζουν Ελληνικα

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά αλλά με την χρήση που του κάνω εγώ δεν βγάζει πάνω από 3 4 ώρες
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και με μεγαλύτερη μπαταρία 3000, δεν θα έβγαζες 5-6 ώρες αναλογικά

Τι του κάνεις καλέ;

 

Θα εβγαζε περισσοτερες απο 4 παντως.Το 3-4 δεν ειναι 4

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μακρυα απο το τηλ αυτο. το παρελαβα την προηγουμενη τριτη απο το to2c. σβηνει μετα απο μισο λεπτο αν δεν ειναι συνδεμενο στο φορτιστη. μετα απο πολλα μνμτ με το σαιτ μου ζηταν να το στειλω πισω να το κανουν ελεγχο και μετα να το αλλαξουν η να μου δωσουν πισω τα χρηματα. ζησε μαη μου να φας τριφυλι. μακρυα απο το to2c. ειναι απιθανοι οι τυποι.
Link to comment
Share on other sites

UMI Hammer (Fake battery) Watch the video

 

Και ναι το εχω αγορασει απο Ευρωπη (1 εβδομαδα η παραδοση), το περιμενω Τεταρτη ισως :confused:

Ευτυχως με Paypal

 

Η εταιρεια πρεπει η' να κανει refunding η΄ να στειλει μια 2250 battery σε αντικατασταση

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανεβασεις μία φωτο της μπαταρίας να την δώ. Επίσης το είπα από την αρχή ότι έχει μεγάλη κατανάλωση και μικρή μπαταρία.

 

Αν είναι όλα ανοιχτά και με τέρμα την φωτεινότητα όταν το φορτίζεις και ταυτόχρονα το λειτουργείς η στάθμη πέφτει και δεν ανεβαίνει. Αν φροντίσεις να χαμηλώσεις φωτεινότητα και κλείσεις και καμιά εφαρμογή τότε κάτι γίνεται από το να ανεβαίνει έως να παραμένει σταθερό.

 

Τώρα που έχει στρώσει η μπαταρία μπορώ να πω ότι με μέτρια χρήση μπορεί και να βγάζει την ημέρα διότι στην αναμονή δεν καταναλώνει αρκετά.

 

Ιδανικά θα έπρεπε να είχε 3000 mAh μπαταρία αλλά θα ήταν πολύ βαρύ λόγω της κατασκευής του.

 

Πρακτικά δεν έχει καλή διαχείριση μπαταρίας και θεωρώ ότι μπορεί να λυθεί με αναβάθμιση software.

 

Σαν μηχανή είναι πολύ καλή και σαν κατασκευή επίσης.

 

Εγώ το δουλεύω λόγω εργασίας 6 ώρες περίπου την ημέρα

Link to comment
Share on other sites

"μία φωτο της μπαταρίας να την δώ".

 

more than one you may see here:

https://translate.google.it/translate?hl=it&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fmobildingser.com%2F2015%2F05%2F17%2Fumi-hammer-akkubetrug-am-kunden-batterien-500mah-kleiner-als-angegeben%2F

 

http://mobildingser.com/wp-content/uploads/2015/05/IMG_20150517_160219_11.jpg

 

@aanastasopoulos μα την δικη σου μπαταρια δεν την εψαξες? (και μαπη δε γουεη 6 ωρες δεν ειναι και τοσο ασχημα με μετρια χρηση.

 

 

Πιστευω η UMI για να ρεφαρει καπως πρεπι να δωσει στους η'δη αγοραστες μια μπαταρια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ 2250αρα

(Υπαρχει και στο σαιτ με 9 ευρω)

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

Παντος η μπαταρια πολυ μετρια.κατα τααλλα το κινητο σουπερ παει σφαιρα.ποτε θα αναβαθμισουμε σε λολιποπ;
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΣΑ fail αυτή η ριμάδα η UMI....

Τι φταιει η umi ρε φιλε μου, βρηκε και τα κανει, κανονικα μετα το χαλι του zero επρεπε να σταματησουμε τις παραγγελιες ολοι μας, κανει umi ποτε. Αυτο ειναι μαθημα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τι φταιει η umi ρε φιλε μου, βρηκε και τα κανει, κανονικά μετα το χαλι του zero επρεπε να σταματησουμε τις παραγγελιες ολοι μας, κανει umi ποτε. Αυτο ειναι μαθημα.

 

Ε ναι, τα ζητάει να χρεοκοπήσει αυτη η εταιρία....τραγικοι.οχι τίποτα εχω τύψεις που το πρότεινα σε ενα φιλο μου, τουλάχιστον να βρούμε καμια μπαταρια της προκοπής με 2200mha και ας ειναι λιγα εξτρα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικο μπλε λαμπελ γραφει:

 

Manufacturer of the battery: Dongguan Aiaipu Energy Technology Co. Ltd

made in P.R.C (Cina)

2180-2250mAh

 

Απο κατω αφου βγει το εξωτερικο λαμπελ βλεπουμε 1750mAh (the REAL thing)

 

http://mobildingser.com/wp-content/uploads/2015/05/IMG_20150517_160219_11.jpg

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη εκφράσει παράπονα από την πρώτη μέρα στην Vickmall. Τὠρα υπάρχουν και τα αποδεικτικά. Θ σας ενημερώσω για την συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, τα ζητάει να χρεοκοπήσει αυτη η εταιρία....τραγικοι.οχι τίποτα εχω τύψεις που το πρότεινα σε ενα φιλο μου, τουλάχιστον να βρούμε καμια μπαταρια της προκοπής με 2200mha και ας ειναι λιγα εξτρα λεφτα...

Τιποτα πια απο umi, εδω εμενα μου εστειλαν μπαταρια για το zero η οποια ηταν βγαλμενη απο αλλο zero...δηλαδη μεταχειρισμενη....ελεος! λιγος σεβασμος στα 200ευρω που εδωσα δεν θα εβλαπτε. Το ιδιο και εδω ο φιλος με την "γυμνη" πλεον μπαταρια, αλλα λεει απο εξω και αλλα απο μεσα....με μια λεξη "κοροιδια"

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα πια απο umi, εδω εμενα μου εστειλαν μπαταρια για το zero η οποια ηταν βγαλμενη απο αλλο zero...δηλαδη μεταχειρισμενη....ελεος! λιγος σεβασμος στα 200ευρω που εδωσα δεν θα εβλαπτε. Το ιδιο και εδω ο φιλος με την "γυμνη" πλεον μπαταρια, αλλα λεει απο εξω και αλλα απο μεσα....με μια λεξη "κοροιδια"

 

Ξερεις τι, ας λεγαν : Κυριοι, εχει 1700mha μπαταρια.

να το περνάν οσοι εχουν συνηθίσει την ιδεα του να κουβαλάν power bank ή απλα ειναι δουλεια σπιτι,σπιτι γραφειο με μια πριζα παντα κοντα τους..

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω οτι λυνεται το προβλημα με μια κινηση καλης θελησης, απο την UMI, η οποια θα εκανε και ενα ρετου'ς στο ιματζ της.

Την αποστολη της αληθινης μπαταριας των 2250 προς αντικατασταση, στις η'δη αγορασμενες συσκευες, της λανθασμενα υπαρχουσας 1750αρας.

 

Αυτο εχει καποιο μικρο κοστος για την εταιρεια, αλλα δεν γινεται και διαφορετικα. Ας εκαναν καλυτρο quality control ;)

 

Καλο θα ηταν οσοι μπορουν να μπαινουν σε ξενα φορουμς να τοποθετουνται προς την εταιρεια σε αυτη την κατευθυνση

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

Αναμένω την απάντηση της vickmall και την θεση της. Θεωρώ, όπως και τους είπα και το αποδέχτηκαν, ότι μερίδιο ευθύνης έχει και το μαγαζί διότι εγώ δεν ξέρω καμία UMI. Με το vickmall έκανα συναλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...