Jump to content

UMI Hammer 4G LTE


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορα σημερα απο TO2C

UMI Hammer Black

With Packing Box

JMF01 High Quality Headset

Original Leather Case ( Special Price ) Black

Ολα μαζι περιπου 130€ χρεωση στο Paypal

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παράγγειλα σήμερα απο το coolicool.com και χρησιμοποίησα τον κουπόνι CICUMI για να γλυτώσω 10 δολλάρια τα οποία πληρωσα για το Express Shipping ($12). Συνολικά 129 ευρώ($140.99). Το περιμένω την επόμενη βδομάδα
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, επειδή δεν σου βγήκε εσένα καλό το ZERO, δεν πάει να πει ότι κάθε Umi τηλέφωνο θα ναι και μάπα... Εμένα το δικό μου δουλεύει ρολόι σε όλα του. Και πιστεύω ότι το Hammer θα ναι ακόμα καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, επειδή δεν σου βγήκε εσένα καλό το ZERO, δεν πάει να πει ότι κάθε Umi τηλέφωνο θα ναι και μάπα... Εμένα το δικό μου δουλεύει ρολόι σε όλα του. Και πιστεύω ότι το Hammer θα ναι ακόμα καλύτερο.

Φιλε το ZERO εχεις και σου βγηκε καλο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,περιεργο δεν ειναι;;Χαχαχαχ.

Περα απο την πλακα ναι μου ειναι μια χαρα σε ολα του.

Και με Μiui6 σταματησαν και οι επανεκκινισεις που εκανε οποτε πλεον το χαιρομαι..! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, επειδή δεν σου βγήκε εσένα καλό το ZERO, δεν πάει να πει ότι κάθε Umi τηλέφωνο θα ναι και μάπα... Εμένα το δικό μου δουλεύει ρολόι σε όλα του. Και πιστεύω ότι το Hammer θα ναι ακόμα καλύτερο.

Kαι το δικο μου δουλευει μια χαρα, και αλλα 5-6 στην ελλαδα, ποσοστο αποτυχιας 94-95% αρα.......μαπα το καρπουζι.... οσον αφορα τα zero, τωρα η νεα φουρνια θα μας δειξει αν εβαλε μυαλο η umi....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Kαι το δικο μου δουλευει μια χαρα, και αλλα 5-6 στην ελλαδα, ποσοστο αποτυχιας 94-95% αρα.......μαπα το καρπουζι.... οσον αφορα τα zero, τωρα η νεα φουρνια θα μας δειξει αν εβαλε μυαλο η umi....

Απο τα εννια ατομα που γνωριζω οτι το εχουν μονο ενας ειχε προβλημα με την μπαταρια την οποια την αντικατεστησαν και ολα οκ!

Και πιο πολυ εμπιστευομαι αυτα που βλεπω παρα αυτα που διαβαζω....

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Απο τα εννια ατομα που γνωριζω οτι το εχουν μονο ενας ειχε προβλημα με την μπαταρια την οποια την αντικατεστησαν και ολα οκ!

Και πιο πολυ εμπιστευομαι αυτα που βλεπω παρα αυτα που διαβαζω....

 

Μάλλον πρέπει να τα ψάχνεις και καλύτερα εκτός από να τα βλέπεις. Αν μου δείξεις 9 zero τέλεια θα σου πάρω άλλα 9 δώρο! Π.χ. όλα τα zero ξύνουν τις sim.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να τα ψάχνεις και καλύτερα εκτός από να τα βλέπεις. Αν μου δείξεις 9 zero τέλεια θα σου πάρω άλλα 9 δώρο! Π.χ. όλα τα zero ξύνουν τις sim.

Ο καθενας εχει τις αποψεις του!

Θα δουμε αν τελικα οταν παραλαβω το hammer αξιζει τα περιπου 130€!

Link to comment
Share on other sites

Τις γδέρνουν... Άσχημα...

Το Zero ήταν χάλι. Και από ποιότητα κατασκευής αλλά και από ποιότητα λογισμικού. Όποια σελίδα του θέματός του κι αν δει κανείς, όλο τα ίδια προβλήματα διαβάζει.

Μακάρι να βγάλουν και ένα καλό μοντέλο πια. Αλλά δεν ξέρω κάποιο μοντέλο τους που να βγήκε πραγματικά καλό και να μακροημέρευσε.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

WiFi Test & Comparison with some other phones

http://2.bp.blogspot.com/-HTj3rrVqR88/VSg6FEoSKbI/AAAAAAAAJtc/Mg60mxfr_ic/s1600/DSC07109.JPG

http://1.bp.blogspot.com/-joNOdX0fnOY/VSg4oQf8SQI/AAAAAAAAJtM/gmBsdPGbCEg/s1600/DSC07110.JPG

Some camera samples (was on a cloudy day)

Πηγή : http://s7yler.blogspot.gr/2015/04/umi-hammer-4g-lte-5-inch-ogs-hd-2gb-ram.html

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παραλάβει οι γενναίοι;

Και εγώ το σκέφτομαι γιατί είναι το πιο ωραίο μοντέλο της σειρά 6732.

Επίσης μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος το εννιαίο storage;

ειναι ενιαίο οπως φαινεται στην εικονα

http://i1364.photobucket.com/albums/r725/voliotisgr/Diafora/Kappaalphataualphagammarhoalphaphi_zpsuz21kqul.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο specs διαβάζω γιαυτό το κινητό στα review. Spec, benchmarks κτλ.

Δεν διαβάζω πουθενά όμως για το βασικό ερώτημα λόγω της εταιρίας.

Έφτιαξε κινητό; Φοβούνται οι αρθρογράφοι μήπως να πάρουν θέση;

http://www.gizchina.com/2015/04/22/umi-hammer-review/

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ένα γκρουπ στο fb το efox-shop θα έχει to UMI Hammer διαθέσιμο για αγορά από την Ευρωπαική αποθήκη στην τιμή των €140 στις 14/05/2015. Τι λέτε αξίζει σε αυτή την τιμή;

Τώρα είναι στα €120 από Κίνα

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ένα γκρουπ στο fb το efox-shop θα έχει to UMI Hammer διαθέσιμο για αγορά από την Ευρωπαική αποθήκη στην τιμή των €140 στις 14/05/2015. Τι λέτε αξίζει σε αυτή την τιμή;

Τώρα είναι στα €120 από Κίνα

Το σίγουρο είναι ότι με αυτά που έχω δει, δεν θα χρειαστείς θήκη και προστασία οθόνης! Α, και είπαμε στην τιμή του efox, +11€ μεταφορικά....

Link to comment
Share on other sites

Η ευρωπαική αποθήκη κληρονομεί και ευρωπαική εγγύηση;

 

Απίθανο... Αλλά εξασφαλίζει αρκετά γρήγορη παράδοση, και μηδενική πιθανότητα τελωνείου (αν κει είναι μικρή έτσι κ αλλιώς αλλά λέμε τώρα..)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το παρέλαβα. Αρκετά εντυπωσιακό αλλά μόλις το έκανα restart δεν ξεκινάει και μένει κολλημένο !!! Έχετε καμιά ιδέα πως να το ξεκολλήσω ?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το παρέλαβα. Αρκετά εντυπωσιακό αλλά μόλις το έκανα restart δεν ξεκινάει και μένει κολλημένο !!! Έχετε καμιά ιδέα πως να το ξεκολλήσω ?

Γινε λιγο πιο αναλυτικος!!μενει κολλημενο που?

Βγαλε για λιγο την μπαταρια και ξαναπροσπαθησε

μηπως ειναι εντελως αφορτιστο? βαλτο στο φορτιστη για αρκετα λεπτα και δες αν υπαρχει ενδειξη φορτισης

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Φορτίστηκε πλήρως και λειτούργησε για πρώτη φορά για κάποιες ώρες. Μετά με την μπαταρία στο περίπου 50 % έκανα ένα restart και η οθόνη παραμένει παγωμένη όπως στη φωτο.

 

[ATTACH]60578[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Φορτίστηκε πλήρως και λειτούργησε για πρώτη φορά για κάποιες ώρες. Μετά με την μπαταρία στο περίπου 50 % έκανα ένα restart και η οθόνη παραμένει παγωμένη όπως στη φωτο.

 

[ATTACH]60578[/ATTACH]

rom ειναι, μαλλον corrupted, εαν υπαρχει firmware κανε ενα flash, δοκιμασε και με recovery (erase data κλπ) μπαινει με vol+ και power button αν θυμαμαι σωστα..... αχ ρε φιλε μου με αυτη την umi, εχω το zero και σε καταλαβαινω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα vol+ και power και από το recovery το factory reset αλλά και πάλι δεν συνήλθε τα ίδια. Αυτό εννοούσες ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...