Jump to content

UMI Hammer 4G LTE


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα μετα απο ενα μηνα χρησης το κινητο απεδειξε οτι ειναι γνησιο τεκνο της umi.κατευθειαν χωρις πολλα λογια και ανταλλαγη εμαιλς για επισκευες κτλπ το εστειλα πισω ενημερωσα παυπαλ για refund μου ειπαν οκ μολις το πααλαβουν οι κινεζοι τελος.η οθονη στα καλα καθουμενα εβγαλε μαυρες γραμμες και ενα μεγαλο μαυρο σημειο στο κατω μερος της χωρις καμμια αιτια.μην ψαχνετε επισκευες κτλπ γιατι και παλι θα βγαλει προβλημα και παλι θα τρεχετε.στη φωτο φαινεται τι εννοω.
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο ενα μηνα χρησης το κινητο απεδειξε οτι ειναι γνησιο τεκνο της umi.κατευθειαν χωρις πολλα λογια και ανταλλαγη εμαιλς για επισκευες κτλπ το εστειλα πισω ενημερωσα παυπαλ για refund μου ειπαν οκ μολις το πααλαβουν οι κινεζοι τελος.η οθονη στα καλα καθουμενα εβγαλε μαυρες γραμμες και ενα μεγαλο μαυρο σημειο στο κατω μερος της χωρις καμμια αιτια.μην ψαχνετε επισκευες κτλπ γιατι και παλι θα βγαλει προβλημα και παλι θα τρεχετε.στη φωτο φαινεται τι εννοω.

 

Για πόσο χρόνο καλύπτει το Paypal από την στιγμή της αγοράς ?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω 180 μερες.μην μπειτε σε διαδικασια επιδιορθωσης και μαιλ κοντρα μαιλ και περιμενε.το κινητο θελει τουλαχιστον δεκα με δεκαπεντε μερες για να παει και αλλες 40 και βαλε για να γυρισει.2 μηνες δηλαδη και δεν ειναι καθολου σιγουρο αν ξαναχαλασει.ενω με το paypal θα γινει refund μολις η εταιρια παραλαβει το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

και εγω εμπαινα edv για να πω οτι ....μολις σημερα μετα απο 10αδες ιμεηλ ειπα ναι να μου επιστρεψουν το κινητο με επιδιορθωμενη την οθονη ειχε ραγισει στο κατω αρισερη γωνια) και την οριτζιναλ μπαταρια 2250mAh.

 

Λετε καλυτερα ακυρωσω αν προλαβαινω?? Και να παω PayPal?

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

και εγω εμπαινα edv για να πω οτι ....μολις σημερα μετα απο 10αδες ιμεηλ ειπα ναι να μου επιστρεψουν το κινητο με επιδιορθωμενη την οθονη ειχε ραγισει στο κατω αρισερη γωνια) και την οριτζιναλ μπαταρια 2250mAh.

 

Λετε καλυτερα ακυρωσω αν προλαβαινω?? Και να παω PayPal? (kai ti ginetai tvra poy to Paypal den pairnei paraggeleies apo Ellada? Το refund ισχυει?)

 

Εγώ μέχρι σήμερα είμαι οκ δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά από ότι διαπίστωσα είναι θέμα καθαρά τύχης τι θα σου κάτσει. Αν και ακόμα και με την καινούργια μπαταρία δεν έχω τρελαθεί. Είναι μικρή για την κατανάλωση αυτού του κινητού. !!!

 

Όσον αφορά το Paypal τα κάνει όλα εκτός από το να δέχεται χρήματα από Ελληνικές τράπεζες. Αν ζητήσεις refund θα σου δώσουν πίσω τα χρήματα στο λογαριασμό Paypal (αυτό ζήτα και όχι στην κάρτα για να είσαι σίγουρος). Εσύ μετά θα τα ξοδέψεις όπου θες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι σήμερα είμαι οκ δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά από ότι διαπίστωσα είναι θέμα καθαρά τύχης τι θα σου κάτσει. Αν και ακόμα και με την καινούργια μπαταρία δεν έχω τρελαθεί. Είναι μικρή για την κατανάλωση αυτού του κινητού. !!!

 

Όσον αφορά το Paypal τα κάνει όλα εκτός από το να δέχεται χρήματα από Ελληνικές τράπεζες. Αν ζητήσεις refund θα σου δώσουν πίσω τα χρήματα στο λογαριασμό Paypal (αυτό ζήτα και όχι στην κάρτα για να είσαι σίγουρος). Εσύ μετά θα τα ξοδέψεις όπου θες.

τι να κανω επομενως αδερφε?

να περιμενω? και να παρω πισω επιδιορθωμενο?

Ειμαι στο τσακ χρονικα μαλλον να ελεγα οτι "αλλαξα γνωμη και απευθυνομαι στο paypal"?

Αφου στο τελευταιο ιμεηλ ειπα οτι αποδεχομαι την επισκευη και την αποστολη πισω σε εμενα

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

τι να κανω επομενως αδερφε?

να περιμενω? και να παρω πισω επιδιορθωμενο?

Ειμαι στο τσακ χρονικα μαλλον να ελεγα οτι "αλλαξα γνωμη και απευθυνομαι στο paypal"?

Αφου στο τελευταιο ιμεηλ ειπα οτι αποδεχομαι την επισκευη και την αποστολη πισω σε εμενα

 

κανεις δεν σου απαγορευει να αλλαξεις γνωμη εξαρτόμενο ποιος ειναι ο seller και τι σχέση εχεις με αυτόν. Αρα εσυ αποφασίζεις γιατι εσυ πληρώνεις :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κανεις δεν σου απαγορευει να αλλαξεις γνωμη εξαρτόμενο ποιος ειναι ο seller και τι σχέση εχεις με αυτόν. Αρα εσυ αποφασίζεις γιατι εσυ πληρώνεις :p
ονοπ

Καλημερα,

 

λοιπον αποδεχτηκα την επισκευη.

Απο τις 10 Ιουλιου. Και τωρα που ρωταω (2 φορες) ποσο χρονο χρειαζεται μου απαντουν οτι ειναι θεμα του εργοστασιου, παιρνει καποιο χρονο και να "περιμενω με υπομονη" . Λεει δεν μπορει να μου πει ποσο καιρο ακριβως.

Εγω επιμενω να ξερω περιπου τουλαχιστον τον χρονο επισκευης. Εχουν περασει η'δη 12 μερες απο τοτε που εδωσα το οκ :confused:

Link to comment
Share on other sites

εγινε το refund απο paypal και ολα καλα.ζητηστε τα λεφτα σας πισω απο το paypal μην μπαινεται σε τοσο χρονοβορες και αοριστες διαδικασιες
Link to comment
Share on other sites

εγινε το refund απο paypal και ολα καλα.ζητηστε τα λεφτα σας πισω απο το paypal μην μπαινεται σε τοσο χρονοβορες και αοριστες διαδικασιες

 

Από εμπειρία μου σε πάρα πολλά χρόνια με τους κινέζους έχω να σου πω ότι αν τους χειριστείς σωστά δεν χρειάζεται το Paypal. Αν κάποιος δεν αισθάνεται σίγουρος τότε ναι Paypal χωρίς δεύτερη σκέψη και συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία μου σε πάρα πολλά χρόνια με τους κινέζους έχω να σου πω ότι αν τους χειριστείς σωστά δεν χρειάζεται το Paypal. Αν κάποιος δεν αισθάνεται σίγουρος τότε ναι Paypal χωρίς δεύτερη σκέψη και συζήτηση.

Και εγώ λέω ότι οι κινέζοι πάντα χρονοτριβουνε και δεν πρέπει να έχεις πολλά πολλά μαζί τους. Αγορασες ένα ελλατωματικο προϊόν ? Σταμάτησε να δουλεύει σωστά στα καλά καθούμενα?

Dispute, επιστροφή και refund. Τέλος.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη με εχουν κουρασει πλεον. Με το UMI HAmmer εννοω, που ραγισε ανεξηγητα το ντισπλεη στην κατω αριστερη γωνια της οθονης.. και ακομα περιμενω 20 μερες πλεον να μου πουνε πο'τε θα ειναι επιδιορθωμενο για επιστροφη. Δεν μπορουν (αυτη που συνομιλω) να προσδιορισουν λεει την ημερομηνια που θα ειναι ετοιμο :mad:

Λεω να κανω dispute/PayPal και refund αμεσα.

1) to Paypal θα δεψτει το θεμα της ελατωματικης οθονης που ραγισε χωρις πτωση του κινητου - ετσι ανξηγητα? Μετα απο 4 μερες προσεχτικης χρησης? (περα απο την μπαταρια που αλλα δηλωνε η εταιρια και αλλο ηταν. Και ο φορτιστης σταματησε να φορτιζει!)

2) σε περιπτωση dispute , το ξεκιναω αμεσα, η' πληροφορω και την εταιρια πριν?

 

 

ΥΓ. επι πλεον μολις διαβαζα οτι το Hammer τελος. Ερχεται 10/08 το Hammer S

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε dispute άμεσα και να κινητοποιηθεί η διαδικασία και μετά το βλέπεις πως θα το χειριστείς αναλόγως τις εξελίξεις...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε dispute άμεσα και να κινητοποιηθεί η διαδικασία και μετά το βλέπεις πως θα το χειριστείς αναλόγως τις εξελίξεις...
ΕDIT 5 Αυγουστου

 

Δεν προλαβα να κανω τιποτα. :rolleyes:

Σημερα με ειδοποιησαν με ιμεηλ οτι το εστειλαν στις 3 Αυγουστου!

Μου εδωσαν και τρακιν ναμπερ και λενε να περιμενω 7-10 εβδομαδες με.. υπομονη (παντα το λενε αυτο).

Να δουμε

 

"Your parcel status

 

"Shipment ready to be shipped"

on Monday, August 03 at 05:36 PM

You can consult the history of the routing of your parcel below:

History

Date and Time Event Complement

Mon 08/03/2015 05:36 PM "

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ακολουθει το απο πανω ποστ.

 

Λοιπον...μολις το ελαβα!!

 

Δεν καταλαβα...Το εστειλαν μου λεει στις 3 Αυγουστου...και το ελαβα σημερα 14 Αυγουστου??!!!!! (Κινα το ειχα στειλει).

Μου ηρθε απο Γαλλια.

 

Λοιπον το UMI Hammer . Επιδιωρθομενο. Η οθονη μοιαζει να ειναι οκ.

Δεν ξερω τι ακριβως εκαναν. Αυτη με την οποια αλληλογραφουσα (Εμμα), δεν ηταν τεχνικος, απλα μου μιλησε για επιδιορθωση γενικα.

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθει το απο πανω ποστ.

 

Λοιπον...μολις το ελαβα!!

 

Δεν καταλαβα...Το εστειλαν μου λεει στις 3 Αυγουστου...και το ελαβα σημερα 14 Αυγουστου??!!!!! (Κινα το ειχα στειλει).

Μου ηρθε απο Γαλλια.

 

Λοιπον το UMI Hammer . Επιδιωρθομενο. Η οθονη μοιαζει να ειναι οκ.

Δεν ξερω τι ακριβως εκαναν. Αυτη με την οποια αλληλογραφουσα (Εμμα), δεν ηταν τεχνικος, απλα μου μιλησε για επιδιορθωση γενικα.

 

Τα έξοδα αποστολής τα πήρες από Paypal ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωσα τιποτα στην παραλαβη. Ουτε την επισκευη. Ηταν ολα included.

 

Aν εννοεις τα 8-10 ευρω της αποστολης προς Κινα, οχι.

(Επρεπε να τα ζητησω απο PayPal? ε δεν ξερω αν μπορουσα. Αν ηταν να κανω refund με PayPal ε τοτε θα τα ζηταγα ολα. Με προλαβαν στο τσακ με την αποστολη ;) )

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωσα τιποτα στην παραλαβη. Ουτε την επισκευη. Ηταν ολα included.

 

Aν εννοεις τα 8-10 ευρω της αποστολης προς Κινα, οχι.

(Επρεπε να τα ζητησω απο PayPal? ε δεν ξερω αν μπορουσα. Αν ηταν να κανω refund με PayPal ε τοτε θα τα ζηταγα ολα. Με προλαβαν στο τσακ με την αποστολη ;) )

 

Μέχρι και το τέλος του 2015 ισχύει αυτό

 

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παρηγγειλα απο kimovil το umi hammer s και μου εφτασε πριν απο δυο-τρεις βδομαδες.. Αρχικα δε φορτιζε και κολλουσε στο 86%.. Τελικα καταλαβα οτι εφταιγε ο φορτιστης και τον αλλαξα..Ασχετα απο αυτο πριν 2 μερες για ανεξηγητο λογο (μιας και προσεχα πολυ το κινητο δεδομενου οτι μολις το πηρα) εμφανιστηκε κατω δεξια στην οθονη κατι σαν ραγισμα, πολυ μικρο σαν απο πρεσσαρισμα ομως κι οχι σπασιμο.. Δε γνωριζω πως αλλιως να το προαδιορισω αλλα μου φανηκε οτι αυτο συνεβη και σε σενα! Μπορεις να μου πεις λοιπον τι εκανες για να στο επιδιορθωσουν; το εψαξα αλλα ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω κι ουτε αν μπορω να παω σε καποιο μαγαζι εδω ελλαδα να μου το φτιαξουν..

Λοιπον επειδη με εχουν κουρασει πλεον. Με το UMI HAmmer εννοω, που ραγισε ανεξηγητα το ντισπλεη στην κατω αριστερη γωνια της οθονης.. και ακομα περιμενω 20 μερες πλεον να μου πουνε πο'τε θα ειναι επιδιορθωμενο για επιστροφη. Δεν μπορουν (αυτη που συνομιλω) να προσδιορισουν λεει την ημερομηνια που θα ειναι ετοιμο :mad:

Λεω να κανω dispute/PayPal και refund αμεσα.

1) to Paypal θα δεψτει το θεμα της ελατωματικης οθονης που ραγισε χωρις πτωση του κινητου - ετσι ανξηγητα? Μετα απο 4 μερες προσεχτικης χρησης? (περα απο την μπαταρια που αλλα δηλωνε η εταιρια και αλλο ηταν. Και ο φορτιστης σταματησε να φορτιζει!)

2) σε περιπτωση dispute , το ξεκιναω αμεσα, η' πληροφορω και την εταιρια πριν?

 

 

ΥΓ. επι πλεον μολις διαβαζα οτι το Hammer τελος. Ερχεται 10/08 το Hammer S

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παρηγγειλα απο kimovil το umi hammer s και μου εφτασε πριν απο δυο-τρεις βδομαδες.. Αρχικα δε φορτιζε και κολλουσε στο 86%.. Τελικα καταλαβα οτι εφταιγε ο φορτιστης και τον αλλαξα..Ασχετα απο αυτο πριν 2 μερες για ανεξηγητο λογο (μιας και προσεχα πολυ το κινητο δεδομενου οτι μολις το πηρα) εμφανιστηκε κατω δεξια στην οθονη κατι σαν ραγισμα, πολυ μικρο σαν απο πρεσσαρισμα ομως κι οχι σπασιμο.. Δε γνωριζω πως αλλιως να το προαδιορισω αλλα μου φανηκε οτι αυτο συνεβη και σε σενα! Μπορεις να μου πεις λοιπον τι εκανες για να στο επιδιορθωσουν; το εψαξα αλλα ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω κι ουτε αν μπορω να παω σε καποιο μαγαζι εδω ελλαδα να μου το φτιαξουν..

Χρησιμοποίησε το τηλέφωνο όσο δουλεύει και αν σου ξαναπαρουσιασει και κάτι άλλο, πετά το και πάρε από αυτά τα smartphones τα καινούργια που έχουν/ κάνουν απ όλα και κοστίζουν 50-55€. Είναι πολύ καλύτερα από τα umi.

Τέτοια αποτυχία μάρκας εγώ δεν έχω ξαναδεί. Και μετά απ όλα αυτά που έχουν συμβεί σχεδόν σε όλους εδώ στο φόρουμ και που οφειλες να τα ξέρεις προτού πσραγγειλεις, υπάρχουν ακόμα κάποιοι που παραγγελνουν , θαρρείς και δεν υπάρχουν άλλες μάρκες καλύτερες και πολύ φθηνότερες. Απίστευτο!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα απο kimovil το umi hammer s και μου εφτασε πριν απο δυο-τρεις βδομαδες.. Αρχικα δε φορτιζε και κολλουσε στο 86%.. Τελικα καταλαβα οτι εφταιγε ο φορτιστης και τον αλλαξα..Ασχετα απο αυτο πριν 2 μερες για ανεξηγητο λογο (μιας και προσεχα πολυ το κινητο δεδομενου οτι μολις το πηρα) εμφανιστηκε κατω δεξια στην οθονη κατι σαν ραγισμα, πολυ μικρο σαν απο πρεσσαρισμα ομως κι οχι σπασιμο.. Δε γνωριζω πως αλλιως να το προαδιορισω αλλα μου φανηκε οτι αυτο συνεβη και σε σενα! Μπορεις να μου πεις λοιπον τι εκανες για να στο επιδιορθωσουν; το εψαξα αλλα ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω κι ουτε αν μπορω να παω σε καποιο μαγαζι εδω ελλαδα να μου το φτιαξουν..

Σορρυ μολις τωρα ειδα το ποστ σου!

Λοιπον εγω επικοινωνησα με το καταστημα που το ειχα παρει (Ευρωπη) και τελικα δεχτηκαν να επιδιορθωσουν το κινητο.

Το εστειλα ΚΙΝΑ λοιπον και μετα απο το γνωστο χρονικο διαστημ αναμονης μου επεστραφει επιδιορθωμενο (δωρεαν. και τα μεταφορικα). Το ραγισματακι στο κατω μερος (γωνια) της οθονης εννοω

 

Πρεπει να πω (του εβαλα τεμπερ γκλασσ και θηκη) οτι δουλευει μια χαρα και παει σφαιρα (φτου φτου)

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aν ειναι να δουλευει οπως τωρα το δικο μου - κσι μετα την επιδιορθωση που μου εκαναν , φριι, στο ραγισματακι στη κατω γωνια του ντισπλεη ...τοτε ειναι σουπερ ντιλ η προσφορα με 60 ευρω!

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=672356226234484&set=gm.1064981426879501&type=3&theater

 

 

εντιτ . οοοπς.... εληξε χθες τεταρτη νομιζω/ σορρυ.

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Χρειάζομαι απεγνωσμένα τη βοήθεια σας για 2 θέματα:

 

1) Έσπασε η οθόνη μπροστά σε 2 σημεία από κακή χρήση... Υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που να αναλαμβάνει το support τους; Σε Γερμανούς κτλ λένε ότι δε το φτιάχνουν.

 

2) Κατά την αλλαγή SIM κάρτας κλείδωσε το κινητό και ζητάει κωδικό που δε γνωρίζω (Privacy Protection Code). Έκανα factory reset αλλά δε διορθώθηκε το πρόβλημα. Το έψαξα στο internet και είδα ότι πρέπει να κάνω flash τη stock rom. Μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για το πως και με πια εργαλεία θα το κάνω;

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...