Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω τι να πω που δεν κλειδωνει καν το modem? μιλησα σημερα και παλι με το "φοβερο" CC της Vivodi και μου ειπαν οτι ο ΟΤΕ αλλαζει το καλωδιο απο τον κομβο μεχρι το σπιτι μου και "ελπιζουνε" οτι μεχρι το τελος της εβδομαδας θα εχει διορθωθει το προβλημα.

 

αντε να δουμε γιατι μαλλον με την ελπιδα θα μεινω......

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είπε ποτέ η Vivodi ότι θα αναβαθμίσει δωρεάν και όσους είχαν ήδη 512?

 

Είχα 512 και δεν περίμενα καμμία αναβάθμιση αλλά ξαφνικά άνοιξα χθες τον υπολογιστή μετά από καιρό και είδα ότι έχω κάτι σε 700Κ :confused: :confused:

μήπως έχεις dslphone;

btw έφυγες από ψυχικό (που είναι η καλή περιοχή για τη vivodi) και τώρα δίνει εκεί δοκιμαστικό 24mbps!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

τι κανει λεει στο Ψυχικο; Μηπως να παω να συγκατοικησω με την κουμπαρα μου;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

τι κανει λεει στο Ψυχικο; Μηπως να παω να συγκατοικησω με την κουμπαρα μου;

Εκείνη δε θα έχει πρόβλημα για το λόγο που θα θες να συγκατοικήσεις; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη δε θα έχει πρόβλημα για το λόγο που θα θες να συγκατοικήσεις; :rolleyes:

ναι σιγα που θαχει και τζαμπα babysitter... (τα παιδια θα αλωνιζουν και γω θα τους κατεβαζω disney!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

παμε για τριτη εβδομαδα χωρις γραμμη....................

 

 

 

 

τους τσακιζεις κυριε προεδρε η δεν τους τσακιζεις.......

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

παμε για τριτη εβδομαδα χωρις γραμμη....................

 

 

 

 

τους τσακιζεις κυριε προεδρε η δεν τους τσακιζεις.......

 

 

Καλά, κάθεσε ακόμα?? ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΞΕΣΚΗΣΕΙ!:mad::knife: :shoot: VIVODI:rocket:

Link to comment
Share on other sites

Paides na rwthsw kati.Exw parei to ondsl kai 19 augoustou teleiwnei h syndesh mou.

Ti kanw meta?

Synexizetai apo monh ths h syndesh kai kathe mhna mou erxetai logariamos?

H prepei na tous eidopoihsw kai na thn ananewsw?

Ean thn ananewsw mporw na parw paketo 3mhnh syndesh?

Thnx

STOP EATING JUNK FOOD :X
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς wireless modem/router σε σύνδεση Vivodi? Σήμερα που τους κάλεσα μου είπαν ότι δεν διαθέτουν οι ίδιοι wireless αλλά θα πρέπει να βάλω το δικό μου. Υπάρχει κάποια λίστα με το τί δουλεύει και τί όχι σε wireless?

 

Επίσης, θα χρειαστώ εξοπλισμό απο την vivodi για να συνδέσω το wireless modem/router?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς wireless modem/router σε σύνδεση Vivodi? Σήμερα που τους κάλεσα μου είπαν ότι δεν διαθέτουν οι ίδιοι wireless αλλά θα πρέπει να βάλω το δικό μου. Υπάρχει κάποια λίστα με το τί δουλεύει και τί όχι σε wireless?

 

Επίσης, θα χρειαστώ εξοπλισμό απο την vivodi για να συνδέσω το wireless modem/router?

 

Ευχαριστώ

Γενικά όλα τα modems που κυκλοφορούν στην Ελλάδα λειτουργούν κανονικά με Vivodi, μιας και έχει τα ίδια πρότυπα με τον ΟΤΕ.

Δεν έχει αναφέρει ποτέ κανείς ότι είχε αδυναμία να συνδεθεί με μια συγκεκριμένη συσκευή.

Το αν το modem είναι σκέτο modem ή ενσωματωμένο σε router, και το αν ο router είναι και wireless δεν λέει τίποτα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ebala x8es vivodi kai den mporo oute na katebaso tragoudia apo to winmx oute na dexto arxeia meso mirc. kserei kaneis ti prepei na kano???

 

Port Forwarding. ;) Για να σου εξηγήσω με απλά λόγια, όλα τα internet προγράμματα χρησιμοποιούν κάποια ports (80, 25, 1412 κλπ.), τύπου TCP ή UDP. Το router σου by default έχει κλειστά τα περισσότερα ports, οπότε θα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις του router σου και να ανοίξεις τα ports που χρησιμοποιεί το WinMX. Γενικά για τα περισσότερα P2P (προγράμματα ανταλλαγής αρχείων όπως το WinMX) θα πρέπει να ανοίγεις ένα port (π.χ. 1234) τόσο σε TCP όσο και σε UDP.

 

Μπορείς να βρεις οδηγίες για ρύθμιση του router σου εδώ κι οδηγίες για το WinMX εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Port Forwarding. ;) Για να σου εξηγήσω με απλά λόγια, όλα τα internet προγράμματα χρησιμοποιούν κάποια ports (80, 25, 1412 κλπ.), τύπου TCP ή UDP. Το router σου by default έχει κλειστά τα περισσότερα ports, οπότε θα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις του router σου και να ανοίξεις τα ports που χρησιμοποιεί το WinMX. Γενικά για τα περισσότερα P2P (προγράμματα ανταλλαγής αρχείων όπως το WinMX) θα πρέπει να ανοίγεις ένα port (π.χ. 1234) τόσο σε TCP όσο και σε UDP.

 

Μπορείς να βρεις οδηγίες για ρύθμιση του router σου εδώ κι οδηγίες για το WinMX εδώ.

 

να κανω μια χαζη ερωτηση? εκει μου λεει να φτιαξω στατικ ip. ειναι απαραιτητο αυτο? ποια ειναι η σελιδα του μοντεμ? μπορω μπαινοντασ εκει να ξεμπλοκαρω κατευθειαν καποιεσ πορτεσ?

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση? εκει μου λεει να φτιαξω στατικ ip. ειναι απαραιτητο αυτο? ποια ειναι η σελιδα του μοντεμ? μπορω μπαινοντασ εκει να ξεμπλοκαρω κατευθειαν καποιεσ πορτεσ?

Static IP όχι όμως αυτή που νομίζεις. ΙΡ για την επικοινωνία μεταξύ ρούτερ και υπολογιστή. Ακολούθησε ακριβώς τις οδηγίες που σου έδειξε ο φίλος από το portforward.com. Τα λέει πολύ αναλυτικά. Διάλεξε πρώτα τον ρούτερ σου και θα βγάλεις άκρη. Ναι και για το mirc χρειάζεται να ανοίξεις πόρτες.

Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati re paidia.Ego exo vivodi edo kai kati mines kai i eksoteriki mou IP einai panta i idia. Min mou peite an mperdeuo tin esoteriki oxi den to kano.

Exo afisei to router ektos prizas meres kai pali to idio.Idia akrivos IP tis morfis 83.171.XXX.XXX ti paizei?

Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati re paidia.Ego exo vivodi edo kai kati mines kai i eksoteriki mou IP einai panta i idia. Min mou peite an mperdeuo tin esoteriki oxi den to kano.

Exo afisei to router ektos prizas meres kai pali to idio.Idia akrivos IP tis morfis 83.171.XXX.XXX ti paizei?

Κι εγώ με Forthnet εδώ και πάνω από έναν μήνα έχω την ίδια ΙΡ. Δε σημαίνει τίποτα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati re paidia.Ego exo vivodi edo kai kati mines kai i eksoteriki mou IP einai panta i idia. Min mou peite an mperdeuo tin esoteriki oxi den to kano.

Exo afisei to router ektos prizas meres kai pali to idio.Idia akrivos IP tis morfis 83.171.XXX.XXX ti paizei?

 

εχεις και DSLphone? και εγω απο περσι τον σεπτεμβρη εχω την ιδια ip

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Port Forwarding. ;) Για να σου εξηγήσω με απλά λόγια, όλα τα internet προγράμματα χρησιμοποιούν κάποια ports (80, 25, 1412 κλπ.), τύπου TCP ή UDP. Το router σου by default έχει κλειστά τα περισσότερα ports, οπότε θα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις του router σου και να ανοίξεις τα ports που χρησιμοποιεί το WinMX. Γενικά για τα περισσότερα P2P (προγράμματα ανταλλαγής αρχείων όπως το WinMX) θα πρέπει να ανοίγεις ένα port (π.χ. 1234) τόσο σε TCP όσο και σε UDP.

Όλα καλά τα λες φίλε Flamenerve, επέτρεψέ μου όμως να διορθώσω την ορολογία που χρησιμοποιείς.

Οι εκφράσεις κλειστά ports και άνοιγμα των ports είναι λάθος. Θα ήταν σωστές αν μιλούσαμε για ένα firewall, μιας και η δουλειά του είναι ακριβώς αυτή, να κλείνει τα ports και να τα ανοίγει μόνο αν του δώσουμε εντολή επειδή θέλουμε να τα χρησιμοποιήσουμε.

Το σωστό είναι ότι τα ports που φαίνονται σε κάποιον εκτός του δικτύου μας αναφέρονται στον router και όχι στον υπολογιστή από τον οποίο θέλουμε να τα χτησιμοποιήσει η εφαρμογή, οπότε βάζουμε τον router να προωθεί (forward ;) ) την κίνηση που φτάνει σε αυτά τα ports στον υπολογιστή που θέλουμε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τα λες φίλε Flamenerve, επέτρεψέ μου όμως να διορθώσω την ορολογία που χρησιμοποιείς.

Οι εκφράσεις κλειστά ports και άνοιγμα των ports είναι λάθος. Θα ήταν σωστές αν μιλούσαμε για ένα firewall, μιας και η δουλειά του είναι ακριβώς αυτή, να κλείνει τα ports και να τα ανοίγει μόνο αν του δώσουμε εντολή επειδή θέλουμε να τα χρησιμοποιήσουμε.

Το σωστό είναι ότι τα ports που φαίνονται σε κάποιον εκτός του δικτύου μας αναφέρονται στον router και όχι στον υπολογιστή από τον οποίο θέλουμε να τα χτησιμοποιήσει η εφαρμογή, οπότε βάζουμε τον router να προωθεί (forward ;) ) την κίνηση που φτάνει σε αυτά τα ports στον υπολογιστή που θέλουμε.

 

Ναι, όντως έχεις δίκιο. Ευχαριστώ για τη διόρθωση! :)

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να μετακομόισω σε λίγο καιρό προς Μοσχάτο μερία...Μπορώ να βάλω μόνο dsl στην Vivodi, δηλαδή να πληρώνω το adslaccess και το dslnet μόνο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση πριν απο μια εβομαδα εκανα αιτηση στη vivodi για adsl 256 και ρωταω ποτε θα ειμαι ενεργος απο την πειρα σας και γενικα τι λεει απο ταχυτητα για download - σερφαρισμα

εμενα ποιο πολυ με ενδιαφερει να εχω το pc παντα ανοιχτο γι' αυτο επελεξα αυτην την ταχυτητα πειτε μου γνωμες ...

 

Ευχαριστω θερμα ολους για την πληροφοριση.

 

Hoback

hoback
Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να μετακομόισω σε λίγο καιρό προς Μοσχάτο μερία...Μπορώ να βάλω μόνο dsl στην Vivodi, δηλαδή να πληρώνω το adslaccess και το dslnet μόνο;
ναι, θα πληρώσεις όμως για το dslaccess την τιμή του full llu.

 

 

@hoback πες σε ποια περιοχή είσαι

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...