Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Utrion (24 Οκτ. 2004 , 13:52)

 

autes oi times einai an baleis kai grammh VIVODI egw plhrwnw mesw grammhs OTE(diladi mesw tou thlefwno pou exei hdh ekgatesthmeno kai oxi allou surmatos) 256kbps 48.95 telikh timh me fpa

 

 

Γιατι αυτο??? :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg (23 Οκτ. 2004 , 22:06)

 

Στα 256 τελική τιμή 40,12€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ

Στα 384 τελική τιμή 51,79€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.

 

 

Mήπως αυτές είναι οι παλιές τιμές;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω κανει αιτηση για OTE ADSL εδω και 1μιση βδομαδα, περιμενω να ελευθερωθουν πυλης την στιγμη που ειναι αλλοι 50 στην σειρα!!! τι να πω! προτιμησα ΟΤΕ γιατι μου δινεται η δυνατοτητα αφου βαλω γραμμη ADSL ΟΤΕ να χρησιμοποιησω οποιον ISP-Provider θελω εγω. Ενω με την Vivodi αυτο δεν ισχυει αμα κανεις την γραμμη σου ADSL εισαι "καταδικασμενος" να εχεις provider Vivodi.

Το σκεφτηκα πολυ σοβαρα να βαλω Vivodi πριν επιλεξω ΟΤΕ αλλα εμαθα μερικα ασχημα. Καταρχην η Vivodi μου ειπαν οτι εχει μεγαλο και unexpected μεγαλο Ping σε ελληνικους servers αλλα και σε ξενους,->Internet Games?. οτι δεν ειναι πληρως ενημερωμενοι και οι ειδικευμενοι αυτοι της εξυπηρετησης πελατων, η Forthnet δεν ειναι συμβατη.

Μερικα οχι και τοσο οραια πραγματα....

 

Τι εχετε να πειτε εσεις πανω σ'αυτα? συμφερει να ακυρωσω την αιτηση που εκανα στον ΟΤΕ και να βαλω Vivodi?

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος flyingbullshit (25 Οκτ. 2004 , 14:25)

Τι εχετε να πειτε εσεις πανω σ'αυτα? συμφερει να ακυρωσω την αιτηση που εκανα στον ΟΤΕ και να βαλω Vivodi?

Αν ενδιαφέρεσαι περισσότερο για παιχνίδια τότε βάλε γραμμή ΟΤΕ και για παροχέα δες τι λένε στα φορουμ, μάλλον καλύτερα να προτιμήσεις forthnet...

αν σε ενδιαφέρει περισσότερο το download η vivodi είναι μια χαρά αν μπεις με δική της γραμμή

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος flyingbullshit (25 Οκτ. 2004 , 14:25)

 

εγω παντως εχω κανει αιτηση για OTE ADSL εδω και 1μιση βδομαδα, περιμενω να ελευθερωθουν πυλης την στιγμη που ειναι αλλοι 50 στην σειρα!!! τι να πω! προτιμησα ΟΤΕ γιατι μου δινεται η δυνατοτητα αφου βαλω γραμμη ADSL ΟΤΕ να χρησιμοποιησω οποιον ISP-Provider θελω εγω. Ενω με την Vivodi αυτο δεν ισχυει αμα κανεις την γραμμη σου ADSL εισαι "καταδικασμενος" να εχεις provider Vivodi.

 

όχι, μπορείς να έχεις και hol ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

αυτο το vivodi e-billing σας δουλευει εσας? εμενα μου δειχνει μια λευκη σελιδα.......τιποτα αλλο

 

edit:

 

μου βγαζει αυτο:

 

Proxy Error

The proxy server received an invalid response from an upstream server.

 

The proxy server could not handle the request GET /exec/com.digiquant.ims.gui.web.selfcare.Login.showLogin.

 

Reason: Could not connect to remote machine: Connection timed out

 

Apache/1.3.12 Server at e-bill.vivodi.gr Port 80

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (25 Οκτ. 2004 , 20:14)

 

αυτο το vivodi e-billing σας δουλευει εσας? εμενα μου δειχνει μια λευκη σελιδα.......τιποτα αλλο

 

 

κάνε κανά λογαριασμό να γράψει κάτι... :p

μην το τσιγκουνεύεσαι... :D :lol: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (25 Οκτ. 2004 , 20:21)

 

κάνε κανά λογαριασμό να γράψει κάτι... :p

μην το τσιγκουνεύεσαι... :D :lol: :alien:

 

 

:p :p :p :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (25 Οκτ. 2004 , 19:47)

 

όχι, μπορείς να έχεις και hol ;)

 

 

Ναι αλλά δε μπορεί να κόψει το DSLnet και να βάλει σύνδεση HOL, ούτε μπορεί να βάλει σκέτο DSLAccess (το ρώτησα γιατί ενδιαφερόμουν).

Απλά μπορεί να κάνει αίτηση στη HOL για σύνδεση ADSL μέσω Vivodi (πώς πχ μπορείς να κάνεις αίτηση σε Forthnet/Vivodi/HOL κλπ για να σου ενεργοποίησουν αυτοί την πρόσβαση του ΟΤΕ; ε, ένα τέτοιο πράγμα) οπότε και πάλι δένεσαι με έναν συνδιασμό εταιριών (Vivodi και HOL) ο οποίος όμως είναι γενικά πολύ καλός.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ενδιαφερομαι και για games αλλα και για downloads (μαλλον περισσοτερο) απλα δεν μου αρεσει καθολου που δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις καποια αλλη συνδεση αν θελεις με αποτελεσμα να εισαι αναγκασμενος να χρησιμοποιεις Vivodi ADSL Access και να μην μπορεις να δοκιμασεις αλλες...

 

Αντε ομως να δω ποτε θα βρεθουν ports να βαλω επιτελους ADSL, μακαρι να εχω DSL μεχρι τα χριστουγεννα. Στατιστικα ποσο περιπου θα μου παρει τι πιστευετε?

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Εγώ τι να πω που θέλω να βάλω, έχει πόρτες ο ΟΤΕ αλλά επειδή είναι πανάκριβος, ο πατέρας μου λέει μόνο vivodi η οποία δεν έχει κόμβο στην περιοχή της Τερψηθέας(210964xxxx) και ΚΑΝΕΊΣ ΔΕ ΜΟΥ ΛΈΕΙ ΠΌΤΕ ΘΑ ΒΆΛΕΙ!!!!!!!!!!!!! ΈΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΉ ΈΝΑ ΧΡΟΝΟΔΙΆΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΌΧΙ ΠΌΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (25 Οκτ. 2004 , 20:44)

 

Ναι αλλά δε μπορεί να κόψει το DSLnet και να βάλει σύνδεση HOL, ούτε μπορεί να βάλει σκέτο DSLAccess (το ρώτησα γιατί ενδιαφερόμουν).

Απλά μπορεί να κάνει αίτηση στη HOL για σύνδεση ADSL μέσω Vivodi (πώς πχ μπορείς να κάνεις αίτηση σε Forthnet/Vivodi/HOL κλπ για να σου ενεργοποίησουν αυτοί την πρόσβαση του ΟΤΕ; ε, ένα τέτοιο πράγμα) οπότε και πάλι δένεσαι με έναν συνδιασμό εταιριών (Vivodi και HOL) ο οποίος όμως είναι γενικά πολύ καλός.

 

αυτό δεν το ήξερα, χαζό να μη μπορεί η vivodi να ενεργοποιήσει το access μόνο.

 

 

όσο για το ebilling, το cs λέει ότι δεν δουλεύει ακόμα.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas_pav (26 Οκτ. 2004 , 20:44)

 

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Εγώ τι να πω που θέλω να βάλω, έχει πόρτες ο ΟΤΕ αλλά επειδή είναι πανάκριβος, ο πατέρας μου λέει μόνο vivodi η οποία δεν έχει κόμβο στην περιοχή της Τερψηθέας(210964xxxx) και ΚΑΝΕΊΣ ΔΕ ΜΟΥ ΛΈΕΙ ΠΌΤΕ ΘΑ ΒΆΛΕΙ!!!!!!!!!!!!! ΈΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΉ ΈΝΑ ΧΡΟΝΟΔΙΆΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΌΧΙ ΠΌΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ?????

 

 

Όχι δεν υπάρχει. Τα πάντα στην Ελλάδα δουλεύουν "ερασιτεχνικά" (από άποψη ποιότητας). Η vivodi γιατί να αποτελεί εξαίρεση;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas_pav (27 Οκτ. 2004 , 22:46)

 

Wirelessly posted (NEC N410i)

 

Γιατί να αποτελεί εξαίρεση εεε?

Ίσως γιατί σπάει το κατεστημένο?? Λέω ίσως..... :cool:

 

 

Προσπαθεί τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jara (29 Οκτ. 2004 , 13:45)

 

pedia proxthes ekana etisi sti vivo gia dsl sta 256 ade na doume poses ine sti pragmatikotita oi 20 ergasimes...

p.s. pos ine etsi ta grafeia tous sti viktoria...eleos

 

 

Πως είναι τα γραφεία; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jara (29 Οκτ. 2004 , 13:45)

 

pedia proxthes ekana etisi sti vivo gia dsl sta 256 ade na doume poses ine sti pragmatikotita oi 20 ergasimes...

 

 

είχα στείλει την αίτηση 20 σεπτεμβρίου και σήμερα μου ήρθε το δωρεάν μοντεμ :cool: άρα έχουμε 28 εργάσιμες αλλά κανονικά ήταν 20 εργάσιμες γιατί με ειδοποίησαν ότι ήμουν έτοιμος την προηγούμενη πέμπτη αλλά δεν είχαν modem :( και περίμενα μέχρι να παραλάβουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλά σερφαρίσματα και στους δύο.

Εγώ εδώ και μισή ώρα είμαι μέσα με 2 PC μιας και αγόρασα νέο και τα συνέδεσα και τα δύο στον router. Επαναλαμβάνω, router και πάλι router!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα γραφεια της vivo ειναι αθλια... Εγω ανεβαινα τη σκαλα (σιγα μην εμπαινα σαυτο το σαραβαλο ασανσερ-οχι οτι δουλευε- κι ελεγα που παω να δωσω τα λεφτακια μου.....) Αλλα αν σκεφτεις οτι εκει εχουν στριμωγμενα τα κοριτσακια που απαντανε στα τηλεφωνα ειναι καπου λογικο -και μεσα ειναι οκ, το κτιριο ειναι χαλια!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

TI prepei na kanw re paidia gia na mou steiloun to kolomontem????Eimaste 3 atoma pou perimenoume alla mas exoun grammenous sth Larisa.Exei kaneis kana gnwsto sth vivodi mpas kai mas to steiloun giati apo oti vlepw sthn Ellada den prokeite pote na deis fws.Egw perimenw apo thn prohgoumenh Tetarh pou hr8e o texnikos tou OTE enw oi 2 filoi mou mentrane 15 ergasimes apo tote pou hr8e o OTE gia tis grammes.
http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ουφ, κάποια στιγμή η vivodi πρέπει να μάθει να κρατάει καλύτερο στοκ από modems...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε χθες το Modem (22 εργάσιμες) και ένα χαρτί με τους κωδικούς, η γραμμή isdn δεν κόπηκε καθόλου συνέδεσα το splitter + Modem πέρασα το cd τους , τους κωδικούς εκεί που τους ζήτησε αλλά στο speedtouch το @ εναλλάσσεται σε κόκκινο πράσινο, που σύμφωνα με το βιβλίο του σημαίνει πως έχει συντονίσει το dsl αλλά δεν έχει σύνδεση με το internet. Τσεκάραμε με τον οτε με δικούς τους κωδικούς και πάλη τίποτα όποτε περιμένω να το Τσεκάρουν, το σημείωσαν σαν βλάβη Οτε.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε, είναι αν χωρίς το splitter η isdn παίζει κανονικά γιατί εμένα μου δούλευε και μου φάνηκε περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι θα παιζει αλλα δεν θα εχεις ιντερνετ αν δε βαλεις το spitter! Το προβλημα που λες το ειχα και γω.. ειναι θεμα του οτε να σε συνδεσει με τη vivodi (η γενικα τον παροχεα σου) χοντρικα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess (30 Οκτ. 2004 , 12:18)

 

νομιζω οτι θα παιζει αλλα δεν θα εχεις ιντερνετ αν δε βαλεις το spitter! Το προβλημα που λες το ειχα και γω.. ειναι θεμα του οτε να σε συνδεσει με τη vivodi (η γενικα τον παροχεα σου) χοντρικα.

 

 

Σε εσένα έγινε από μακριά ή χρειάστηκε να έρθουν σπίτι; Έκαναν γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...