Jump to content

Lg L90 vs Lumia 640


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο απο τα δυο προτείνετε? Επειδή και τα δυο έχουν πάνω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά,ποιο είναι καλύτερο για αγορα?

 

υ.γ. Το 640 δεν εχει κυκλοφορήσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται Lumia 640. Καλύτερο και σε τεχνικά χαρακτηριστηκά και σε εμπειρία χρήσης σε αυτή την κατηγορία. Επίσης θα έχει μεγαλύτερη αντοχή στον χρόνο. Θα πάρεις σίγουρα 2 μεγάλες αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το 640 θα σου πω. Ειναι καινουργιο μοντελο, updates εγγυημενα, καλυτερη καμερα και επειδη βλεπω οτι εχεις ηδη andrοιd, να δοκιμασεις και κατι αλλο.
Link to comment
Share on other sites

+ το οτι το lte θα είναι 4g :)

απλά δεν είναι android

 

Τι χρήση κάνεις στην συσκευή και τι εφαρμογές χρησιμοποιείς; Λογικά θα σε καλύπτει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στο 640 τέινω όμως με ανησυχεί το οτι τα wp είναι σε πολλα θέματα πίσω, δεν έχουν flash player,στα social media (facebook) είναι κάπως παρωχημένη η εμφάνιση των εμφαρμογών συν κάποιες ελλείψεις στις εφαρμογές. Όλα αυτά προσπαθώ να τα αντισταθμίσω με το ελαφρύ λειτουργικό, το οτι δεν θα έχω κολλήματα,την αισθητική και το οτι θα πάρουν αναβαθμίσεις.

Η άλλη λύση είναι το Lg G3 s

Link to comment
Share on other sites

Στο 640 τέινω όμως με ανησυχεί το οτι τα wp είναι σε πολλα θέματα πίσω, δεν έχουν flash player,στα social media (facebook) είναι κάπως παρωχημένη η εμφάνιση των εμφαρμογών συν κάποιες ελλείψεις στις εφαρμογές. Όλα αυτά προσπαθώ να τα αντισταθμίσω με το ελαφρύ λειτουργικό, το οτι δεν θα έχω κολλήματα,την αισθητική και το οτι θα πάρουν αναβαθμίσεις.

Η άλλη λύση είναι το Lg G3 s

είναι ελαφρύ επειδή είναι και ελλιπεδτατο... όσο για συσκευή πάρε καλύτερα moto g 2014 καντοθ ένα root δώσε πόδι στα google apps (πλην του store) και lag δεν θα δεις ποτέ

Link to comment
Share on other sites

είναι ελαφρύ επειδή είναι και ελλιπεδτατο... όσο για συσκευή πάρε καλύτερα moto g 2014 καντοθ ένα root δώσε πόδι στα google apps (πλην του store) και lag δεν θα δεις ποτέ

Έλεος πια με το hating.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια με το hating.

??? από ποτέ σωστή περιγραφή μιας καταστάσης είναι hating?

εκτός και αν εννοείς τα google apps τότε ναι είμαι hater τους γιατί καταντισαν υποχρεωτικό πολύ βαρύ και ενεργοβορο bloatware

Link to comment
Share on other sites

Τον λόγω για τον οποίο χρειάζεσαι τον flash player δεν τον γνωρίζω αλλά τα Video στις ιστοσελίδες τα παίζει κανονικά με HTML5. Αυτό με τις εφαρμογές του Store πρέπει να σταματήσει πιστεύω. Δεν υπάρχει τοσο μεγάλη έλειψη πλεον. Έπισης το λειτουργικο δεν είναι τοσο πίσω όσο περιγράφεται. Εάν το διαφορετικο είναι αρνητικο τοτε για μερικους ισως και να είναι. Αν θέλεις ελευθερια, σου αρέσει να ρουταρεις και να περνας rom τοτε το android είναι μονόδρομος. Ένα θες ένα τηλέφωνο που να κανεις απροβληματιστα την δουλεια σου χωρις να χρειάζεται να το "πειράζεις" και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο για δυο τουλάχιστον χρονια στο θεμα των αναβαθμησεων, τοτε μπορεις να ζησεις ομαρφα και με ένα WP
Link to comment
Share on other sites

Τον λόγω για τον οποίο χρειάζεσαι τον flash player δεν τον γνωρίζω αλλά τα Video στις ιστοσελίδες τα παίζει κανονικά με HTML5. Αυτό με τις εφαρμογές του Store πρέπει να σταματήσει πιστεύω. Δεν υπάρχει τοσο μεγάλη έλειψη πλεον. Έπισης το λειτουργικο δεν είναι τοσο πίσω όσο περιγράφεται. Εάν το διαφορετικο είναι αρνητικο τοτε για μερικους ισως και να είναι. Αν θέλεις ελευθερια, σου αρέσει να ρουταρεις και να περνας rom τοτε το android είναι μονόδρομος. Ένα θες ένα τηλέφωνο που να κανεις απροβληματιστα την δουλεια σου χωρις να χρειάζεται να το "πειράζεις" και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο για δυο τουλάχιστον χρονια στο θεμα των αναβαθμησεων, τοτε μπορεις να ζησεις ομαρφα και με ένα WP

 

Πολλές ιστοσελίδες εμφανίζονται μόνο με τον flash player γι αυτο, οι κινουμένες εικόνες πχ η κάποια βίντεο. Κατά τα άλλα όχι δεν ασχολούμαι κάθολου με root,rom ή ότι έχει να κάνει με την τροποποίηση του iu του android.Επίσης με ενοχλεί ότι μετα από 1-2 χρόνια το κινητό (android) θα καρακολλάει,επειδή θα έχει βγει η έκδοση fofipop 6, vovipop 7 κοκ + το bloatware. Από αυτήν την άποψη με βολεύει το wp αλλά επειδή μπήκα και είδα τις εφαρμογές σε ένα 635 ένταξει σε θέματα εφαρμογών είναι πίσω, όχι μόνο οι ελλείψεις (πχ να μην έχει βασικές εφαρμογές για ειδήσεις ή το vrisko) αλλά και το fb πχ είναι ένα σκαλάκι κάτω στην λειτουργικότητα ίσως επειδή χρειάζεται μια αναβάθμιση η εφαρμογή μάλλον. Το σκέφτομαι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

??? από ποτέ σωστή περιγραφή μιας καταστάσης είναι hating?

εκτός και αν εννοείς τα google apps τότε ναι είμαι hater τους γιατί καταντισαν υποχρεωτικό πολύ βαρύ και ενεργοβορο bloatware

 

Αναφέρομαι στα windows phone και πραγματικά έχει κουράσει η συνεχής έκφραση μίσους εναντίων τους. Δεν σας αρέσει τέλος. Εγώ δεν κράζω συνέχεια π.χ το iOS.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στα windows phone και πραγματικά έχει κουράσει η συνεχής έκφραση μίσους εναντίων τους. Δεν σας αρέσει τέλος. Εγώ δεν κράζω συνέχεια π.χ το iOS.

 

μα δεν είναι κράξιμο είναι η πραγματικότητα (btw εχω και wp και ναι σε σχέση με android ειναι dumbphone) δεν λες με τπτ συσκευη με αυτο το os υπολογιστη τσεπης..... απο την αλλη τα πολυ πολυ απλα πράγματα τα κάνει γρυγορα και αποτελεσματικά...............

 

εγώ προσωπικά το smartphone το εχω για υπολογιστη τσεπης και τα wp δεν με καλύπτουν ούτε για δείγμα

Link to comment
Share on other sites

μα δεν είναι κράξιμο είναι η πραγματικότητα (btw εχω και wp και ναι σε σχέση με android ειναι dumbphone) δεν λες με τπτ συσκευη με αυτο το os υπολογιστη τσεπης..... απο την αλλη τα πολυ πολυ απλα πράγματα τα κάνει γρυγορα και αποτελεσματικά...............

 

εγώ προσωπικά το smartphone το εχω για υπολογιστη τσεπης και τα wp δεν με καλύπτουν ούτε για δείγμα

 

Τι ακριβως σου λειπει; ρωταω απο περιεργεια οχι για να κανω flame

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως σου λειπει; ρωταω απο περιεργεια οχι για να κανω flame

 

τι χρισιμοποιο............

 

ftp server (ενα καλό θελει και admin rights ετσι rooted android μονο)

 

ftp client (δεν βρήκα κανένα καλο στο wp με αρκετές δυνατότητες πιστοποίησης κλπ)

 

awaway/adfree κλπ (δεν της μπορώ της διαφημίσεις στης σελίδες πως να το πω, είμαι ικανώς να μην μπω πουθενά αν δω

 

διαφήμισημονο rooted android)

 

simcard clonner (Το χρισιμοποιο για δουλειά....... μονο rooted android)

 

ένα music app της προκοπής (δεν βρήκα τπτ.... ειδικά με εξελιγμένες δυνατότητες έλεγχου από το handssfree triple klik κλπ)

 

autostart manager (ποτε και υπο ποιες συνθήκες θα ξεκινάει κάθε εφαρμογή..... η και να μην ξεκινάει)

 

samba server (για δουλειά και αυτο )

 

usb otg support with ntfs και δυνατότητα να διαβαζει και στικακια απο mac/linux

 

μπολικα network scan and diagnose tools (δεν βρήκα σχεδόν τπτ για wp)

 

game debugger (κοινός cheater engine :D:D)

 

flash player (αρκετα sites που θελω έχουν ακόμη)

 

εφαρμογή για το printer/scanner της δουλειας (απλα δεν υπάρχει ουτε τρίτου κατασκευαστή ούτε μαμα)

 

εφαρμογή για πλήρες λεπτομέρειες του gps σήματος (δεν υπάρχει απλα)

 

sql editor και ενα απλο τελειος απλο sql server

 

advanced brightness manager (να διαχειρίζομαι την φωτεινότητα του κινητού όπως θέλω εγώ ανάλογα το που είμαι κλπ )

 

ενα sceduler της προκοπής

 

προφανώς εγκαταστάσεις εκτός του store (Για banned εφαρμογές)

 

δυνατότητα για παραμετροποίηση (βαριέμαι εύκολα τα ιδια)

 

και καποια άλλα μικρά μεν αλλά χρήσιμα

 

+ κατι που πρόσεξα στο android πολλές εφαρμογές είναι τζάμπα....... ίδιες είναι με πληρωμή στο wp

 

 

btw αντιπαθώ αρκετά το android (λόγο των google apps και αναγκαστική εκτέλεση των services της που ειναι spyware αν θέλουμε να έχουμε το playstore της), αλλα ενναλακτικη του δεν υπαρχει (το υπεροχο meego το σκοτοσαν.........)

 

η μόνη εναλλακτική για μένα μετά πάει windows x86 tablet (7 ιντσων) και ενα dumbphone για κινιτο

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

τι χρισιμοποιο............

 

ftp server (ενα καλό θελει και admin rights ετσι rooted android μονο)

 

ftp client (δεν βρήκα κανένα καλο στο wp με αρκετές δυνατότητες πιστοποίησης κλπ)

 

awaway/adfree κλπ (δεν της μπορώ της διαφημίσεις στης σελίδες πως να το πω, είμαι ικανώς να μην μπω πουθενά αν δω

 

διαφήμισημονο rooted android)

 

simcard clonner (Το χρισιμοποιο για δουλειά....... μονο rooted android)

 

ένα music app της προκοπής (δεν βρήκα τπτ.... ειδικά με εξελιγμένες δυνατότητες έλεγχου από το handssfree triple klik κλπ)

 

autostart manager (ποτε και υπο ποιες συνθήκες θα ξεκινάει κάθε εφαρμογή..... η και να μην ξεκινάει)

 

samba server (για δουλειά και αυτο )

 

usb otg support with ntfs και δυνατότητα να διαβαζει και στικακια απο mac/linux

 

μπολικα network scan and diagnose tools (δεν βρήκα σχεδόν τπτ για wp)

 

game debugger (κοινός cheater engine :D:D)

 

flash player (αρκετα sites που θελω έχουν ακόμη)

 

εφαρμογή για το printer/scanner της δουλειας (απλα δεν υπάρχει ουτε τρίτου κατασκευαστή ούτε μαμα)

 

εφαρμογή για πλήρες λεπτομέρειες του gps σήματος (δεν υπάρχει απλα)

 

sql editor και ενα απλο τελειος απλο sql server

 

advanced brightness manager (να διαχειρίζομαι την φωτεινότητα του κινητού όπως θέλω εγώ ανάλογα το που είμαι κλπ )

 

ενα sceduler της προκοπής

 

προφανώς εγκαταστάσεις εκτός του store (Για banned εφαρμογές)

 

δυνατότητα για παραμετροποίηση (βαριέμαι εύκολα τα ιδια)

 

και καποια άλλα μικρά μεν αλλά χρήσιμα

 

+ κατι που πρόσεξα στο android πολλές εφαρμογές είναι τζάμπα....... ίδιες είναι με πληρωμή στο wp

 

 

btw αντιπαθώ αρκετά το android (λόγο των google apps και αναγκαστική εκτέλεση των services της που ειναι spyware αν θέλουμε να έχουμε το playstore της), αλλα ενναλακτικη του δεν υπαρχει (το υπεροχο meego το σκοτοσαν.........)

 

η μόνη εναλλακτική για μένα μετά πάει windows x86 tablet (7 ιντσων) και ενα dumbphone για κινιτο

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι η πλειοψηφία των απαιτήσεών σου δεν αφορούν την πλειοψηφία. Και εγώ αντιμετωπίζω δυσκολίες στο να κάνω πλήρη μετάβαση στα Windows Phone αλλά αυτό δεν θα πρέπει και δεν με αποτρέπει από το να τα προτείνω σε ανθρώπους που τους ταιριάζουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και λίγα είπες. Αναλυτικό ποστ όμως με τις «αδυναμίες» των Windows Phone... +1000 από εμένα. ;)

 

και το post αφορούσε καθαρά δικιά μου χρήση(γιατί ερώτηση ήταν γιατί εγώ δεν θελω wp)......... καλά για απλο κόσμο κάνει ΟΤΙΔΙΠΟΤΕ μπορεί να πάρει viber kai facebook και youtube.............. όλα τα υπόλοιπα δεν τους νοιάζει...........

 

περρσιοτεροι θελουν απο ενα κινιτο

 

1. να κάνει κλήσεις/μηνύματα

2. να έχει viber/fb/instagram

3. γκόμενες ειδικά θέλουν και καλή camera

4. να ειναι καλης μαρκας (προτιματε iphone και samsung μετα) (γιατι μαρκα απο μονη της ειναι feature

5. να το σικονει η τσεπη τους

 

ολα τα άλλα......... δεν τους νοιάζει.......ουτε λειτουργικό ούτε τπτ αλλο......

 

εδώ συμφωνώ ναι ο κόσμος έχει γίνει πολύ ποιο χαζός και αδιάφορος....... (καμία σχέση με τα παλιά)

 

άλλα οχι και τα wp να είναι πλήρες............ είπαμε.........

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Ωραία να πω κ εγω τι εφαρμογές χρησιμοποιώ να δω τελικά αν θα μεταβώ σε wp ή οχι. Κυρίως με διευκολύνει η άνεση στο άμεσο άνοιγμα μιας εφαρμογής χωρίς να χρειάζεται κάθε φορα να ανοίγω την αντίστοιχη ιστοσελίδα.Είναι λίγες σχετικά και είναι οι εξης

 

fb, messenger, gmail, newsbeast, real.gr, in.gr, skroutz, greece news, san simera, greek radios, paixnidia opap, cineview.gr, ygeia 24, βενζινάδικα, tune in radio, greece-english dictionary, soundhound, livescore, simple download mp3, quizdom, vrisko (για μένα πολύ σημαντικό), wikipedia, skype, πρωτοσελιδα εφημεριδων. Αυτά!

 

Θα έχω θέμα με τα wp?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία να πω κ εγω τι εφαρμογές χρησιμοποιώ να δω τελικά αν θα μεταβώ σε wp ή οχι. Κυρίως με διευκολύνει η άνεση στο άμεσο άνοιγμα μιας εφαρμογής χωρίς να χρειάζεται κάθε φορα να ανοίγω την αντίστοιχη ιστοσελίδα.Είναι λίγες σχετικά και είναι οι εξης

 

fb, messenger, gmail, newsbeast, real.gr, in.gr, skroutz, greece news, san simera, greek radios, paixnidia opap, cineview.gr, ygeia 24, βενζινάδικα, tune in radio, greece-english dictionary, soundhound, livescore, simple download mp3, quizdom, vrisko (για μένα πολύ σημαντικό), wikipedia, skype, πρωτοσελιδα εφημεριδων. Αυτά!

 

Θα έχω θέμα με τα wp?

 

Κοιτα οι εφαρμογες οπως fb, messenger, skype, wiki, soundhound, radios, tune in, livescore, λεξικα κλπ υπαρχουν. Τα sites (in, real κλπ) δεν υπαρχουν ή θα βρεις unofficial apps αλλα υπαρχει επιλογη να καρφιτσωσεις στην αρχικη οθονη σαν tile το καθε site και να μπαινεις κατευθειαν απο κει. Προσωπικα το εχω συνηθισει τοσο πολυ που και app να βγαλει ενα site ουτε καν το εγκαθιστω. Ή μπορεις να βαλεις μια εφαρμογη οπως το Nextgen reader να βαλεις ολα τα σαιτ που θες και να τα διαβαζεις απο την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

μα δεν είναι κράξιμο είναι η πραγματικότητα (btw εχω και wp και ναι σε σχέση με android ειναι dumbphone) δεν λες με τπτ συσκευη με αυτο το os υπολογιστη τσεπης..... απο την αλλη τα πολυ πολυ απλα πράγματα τα κάνει γρυγορα και αποτελεσματικά...............

 

εγώ προσωπικά το smartphone το εχω για υπολογιστη τσεπης και τα wp δεν με καλύπτουν ούτε για δείγμα

 

Basta.

Και εγώ το Lumia 1020 το χρησιμοποιώ ως υπολογιστή τσέπης, κάνει όλα όσα θέλω και δεν με προδίδει ΠΟΤΕ. Και δεν είναι ελαφρύ γιατί του λείπει κάτι. Αυτή είναι η εύκολη δικαιολογία. Στο φινάλε αυτό που του προσάπτουν κάποιοι είναι το store (το οποίο σαφώς έχει βελτιωθεί) κάτι το οποίο δεν έχει να κάνει με το λειτουργικό.

Καλή η καραμέλα με τις ελλείψεις αλλά ως επαγγελματίας δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το αντίθετο μάλιστα. Και κάτι ακόμη. Συσκευές τριετίας (920, 520) δουλεύουν όπως την πρώτη ημέρα.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειχα windows phone (1020) ειχα και μερικα android και η εικονα μου ειναι η εξης.

Μετα το 1020 με το οποιο εκανα μια χαρα τη δουλεια μου (ειδικα gps κορυφη και δωρεαν τοτε) επειδη ηθελα κατι σε μεγαλυτερη οθονη πηγα στο G3 32gb. Το οποιο μετα απο 3 μηνες το εδωσα και ειμαι α-κινητος αυτη τη στιγμη μεχρι να παρω το επομενο.

 

Λοιπον θεωρω οτι εχω χαμηλες απαιτησεις απο ενα smartphone και η εμπειρια μου ηταν η εξης.

Καταλαβαινω αυτο που λενε πολλοι οτι τα WP ειναι σχεδον dumbphone. Ενταξει ειναι υπερβολη αυτο, αλλα γεγονος ειναι πως ειναι full κλειστο το λειτουργικο και δε μπορεις να παραμετροποιησεις σχεδον τιποτα, ενω και σε εφαρμογες εισαι εγκλωβισμενος σε αυτες του store, επι πληρωμη και με ελλειψεις.

 

Οσο ειχα το 1020 επειδη δεν εχω μεγαλες απαιτησεις δε μπορω να πω οτι συναντησα σοβαρα προβληματα. Δηλαδη το browsing μου το εκανα απροσκοπτα, το GPS και η φωτογραφικη ηταν κορυφαια, και 2-3 απλες εφαρμογες που ηθελα υπηρχαν...ολα καλα.

Οταν εφτασε η ωρα να το αλλαξω (και τονιζω οτι ο λογος δεν ηταν το λειτουργικο αλλα η μεγαλυτερη οθονη) ειπα να γυρισω σε android να παρω παλι μια γευση. Και πηγα στο LG G3 32gb.

 

Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη νομιζα πως ειδα το φως...ξαφνικα ειχα πολλες εφαρμογες που πριν δε με πειραζε η απουσια τους γιατι δε μου ηταν απαραιτητες, αλλα ειχα ξεχασει την εστω μικρη χρησιμοτητα τους η οποια ηταν υπαρκτη! Επισης σαν παραμετροποιηση ηταν κορυφη, οτι κατεβαζε το μυαλο μου υπηρχε τροπος να γινει, εστω και πολυ πλαγιος. Ενω και παλι οτι εφαρμογη χαβαλετζιδικη ακουγα αποδω και αποκει μπορουσα να τη δοκιμασω.

το κινητο τελικα το εδωσα λογω lag κυριως. Εχω ενα ελατωμα, επειδη παρολο που δεν ειμαι heavy user στο κινητο, στο desktop PC ειμαι fully overclocked και η αμεση αποκριση ειναι πολυ σημαντικη, με ξενερωνουν τα κολληματα (ειδικα οταν εχω δωσει και καμποσα χρηματα) και αυτο μεταφερεται και στο κινητο. Με το Nexus4 που ειχα παλια δεν ειχα κανενα θεμα σε android, αλλα τωρα με τη ναυαρχιδα των 3gb ram κλπ παλι εχανε frames αποδω και αποκει. Εκει ειναι και ενα μεγαλο ατου των WP οτι η snappiness ηταν παντου τελεια.

 

Θεωρω οτι το android ειναι πολυ πιο ολοκληρωμενο λειτουργικο, και αναγκαστικα παλι σε android θα παω εκτος σοβαρου απροοπτου. Αλλα για το μεσο χρηστη που δεν εχει μεγαλες απαιτησεις νομιζω οτι τα WP και θα τον καλυψουν και ομορφοτερα ειναι σαν περιβαλλον, και πιο fluid.

 

Καθε λειτουργικο εχει τα καλα του. Ναι συμφωνω οτι το android δινει πολυ περισσοτερο την αισθηση "υπολογιστη τσεπης", γι'άυτο εγω και αλλοι geeks θα παμε σε τετοιο, αλλα και τα WP εχουν κανει πολλα βηματα μπροστα, ειναι πολλες φορες πιο ολοκληρωμενες συσκευες, πουθενα δε θα δεις χαλι με κολληματα κλπ, και σε λιγοτερο απαιτητικο κοινο ταιριαζουν γαντι! Στην κοπελα μου πχ της πηρα Lumia....και μια χαρα ευχαριστημενη ειναι!

Link to comment
Share on other sites

είναι ελαφρύ επειδή είναι και ελλιπεδτατο... όσο για συσκευή πάρε καλύτερα moto g 2014 καντοθ ένα root δώσε πόδι στα google apps (πλην του store) και lag δεν θα δεις ποτέ

 

Καταλαβαίνεις ότι αυτό που γράφεις είναι οξύμωρο έτσι?

Δηλαδή από τη μία τα wp είναι ελλιπή αλλά το "πλήρες" android θέλει rootάρισμα και έχει lag!

Σηκώνω τα χέρια ψηλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία να πω κ εγω τι εφαρμογές χρησιμοποιώ να δω τελικά αν θα μεταβώ σε wp ή οχι. Κυρίως με διευκολύνει η άνεση στο άμεσο άνοιγμα μιας εφαρμογής χωρίς να χρειάζεται κάθε φορα να ανοίγω την αντίστοιχη ιστοσελίδα.Είναι λίγες σχετικά και είναι οι εξης

 

fb, messenger, gmail, newsbeast, real.gr, in.gr, skroutz, greece news, san simera, greek radios, paixnidia opap, cineview.gr, ygeia 24, βενζινάδικα, tune in radio, greece-english dictionary, soundhound, livescore, simple download mp3, quizdom, vrisko (για μένα πολύ σημαντικό), wikipedia, skype, πρωτοσελιδα εφημεριδων. Αυτά!

 

Θα έχω θέμα με τα wp?

Καθόλου. Θα είσαι υπερκαλυμμένος με το lumia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...