Jump to content

MLaiS M52 Hongmi Note


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που λες δεν είναι το ίδιο γιατί είναι σαν να τα κάνεις app2sd. Δεν μεταφέρεται όλη η εφαρμογή αλλά ένα μέρος της μόνο. Αν η εφαρμογή δεν υποστηρίζει μεταφορά στην (εσωτερική) sd τότε δεν θα αποθηκευτεί εκεί αλλά στο μικρό partition για τις εφαρμογές. Αυτό που επέλεξες στις ρυθμίσεις είναι προτιμώμενη θέση αποθήκευσης, όχι υποχρεωτική. Το λέω γιατί και το δικό μου την έχει αυτή την επιλογή και το έχω βάλει έτσι αλλά ο εσωτερικός χώρος έχει γεμίσει ενώ ο άλλος έχει 2 gb διαθέσιμα όμως οι εφαρμογές δεν εγκαθίστανται εκεί.

Πιστεύω ότι αν ήταν το απλό δεν θα είχε γίνει τόσος ντόρος με τα partitions και τον αποθηκευτικό χώρο. Επειδή το θέμα είναι σημαντικό, αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει.

Συμφωνω οτι δεσμευει ενα μικρο χωρο για καθε εφαρμογη,αλλα οντως δεν ειναι τραγικο.

Σε 1gb εχω χωρεσει παρα πολλες σε αλλο τηλεφωνο.

Αν ηθελα να εχω εφαρμογες αμετρητες θα επερνα laptop οχι τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω οτι δεσμευει ενα μικρο χωρο για καθε εφαρμογη,αλλα οντως δεν ειναι τραγικο.

Σε 1gb εχω χωρεσει παρα πολλες σε αλλο τηλεφωνο.

Αν ηθελα να εχω εφαρμογες αμετρητες θα επερνα laptop οχι τηλεφωνο

Το οτι ΔΕΝ πηρες τηλεφωνο ειναι σιγουρο....σε ολες τις σελιδες δεν αναφερεται πουθενα και κανεις για ποιοτητα κλησεων, απολαβη σηματος κινητης, κλπ κλπ....αντιθετως ενθουσιαστηκες με το οτι ειδες real racing σε 42", αρα...... πηρες κατι που απλα κανει και κλησεις!!!! Καλοριζικο και καλοταξιδο φιλε μου!!! Απλα τα partitions και ο αποθηκευτικος χωρος κατ εμε, πρεπει να ειναι ενοποιημενα πλεον, γιατι το "φορτωνω" αρκετα φιλε μου και θελω τα μεγιστα.... και απ την αλλη ποσο δυσκολο ειναι να το κανουν? Γιατι δηλαδη να καθομαι να υπολογιζω με το calculator σε programmer mode και hex τα νεα διαμερισματα? ε? :)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι και 500 mb για να είναι και τόσο τραγικό.κι εγώ στο vu 2 GB έχω χωρο και μόλις πρόσφατα που ψιλογεμισε έστειλα στην SD και έχω 700 ελεύθερα. Δεν έρχεται και το τέλος του κόσμου. Υπάρχει και τo root+ link 2 SD στην τελική με partition σε μια SD και είσαι κομπλε μετα. Σε ενα arc s me 400mb που έφτιαξαν τις προ άλλες το πατωσαμε στις εφαρμογές και παλι μείνανε 180 mb free.
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι και 500 mb για να είναι και τόσο τραγικό.κι εγώ στο vu 2 GB έχω χωρο και μόλις πρόσφατα που ψιλογεμισε έστειλα στην SD και έχω 700 ελεύθερα. Δεν έρχεται και το τέλος του κόσμου. Υπάρχει και τo root+ link 2 SD στην τελική με partition σε μια SD και είσαι κομπλε μετα. Σε ενα arc s me 400mb που έφτιαξαν τις προ άλλες το πατωσαμε στις εφαρμογές και παλι μείνανε 180 mb free.

Αν δεν σε ενοχλει τοτε οκ, εγω απλα το απαιτω πλεον απο τους κατασκευαστες διοτι δεν υπαρχει απλα καλυτερο απ το να ειναι ενοποιημενος ο χωρος, επισης δεν εχει η sd την ιδια ταχυτητα με την εσωτερικη sd, εκτος και αν παρεις καμια sandisk ultra speed με αυξημενο κοστος, οπως και να χει ισως στο μελλον ακουστει αυτο στην mlais και δουμε νεα ρομ, lollipop που θα το βελτιωνει αυτο. Το κινητο παντως φαινεται να πεταει, περιμενουμε εκτενες τεστ απο τους φιλους που παρελαβαν.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σου ευχομαι φιλε STOOKERMAN . Απο αποψη ποιοτητας συνομιλιας (εσωτερικο ηχειο + ανοιχτη ακροαση ) τι λεει το κινητο ? Το βιντεο που τραβαει τελικα ειναι οντως τραγικο οπως ειδα σε καποιο review ?
Link to comment
Share on other sites

Μου στειλε μυνημα το gearbest οτι το κινητο δεν υπαρχει σε μαυρο που παρειγγειλα και αν θελω ασπρο που ειναι διαθεσιμο. Εκανα την καρδια μου πετρα και δεχτηκα.

Επισης απο 8 του μηνος και ακομα να γινει αποστολη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τελικά το κινητό αξίζει ή δεν αξίζει; Το θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο είναι σοβαρό; Εγώ ζήτημα να κατεβάσω 25 εφαρμογές(25 χωρίς το bloatware).Θα έχω πρόβλημα με τον αποθηκευτικό χώρο;:confused:
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τελικά το κινητό αξίζει ή δεν αξίζει; Το θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο είναι σοβαρό; Εγώ ζήτημα να κατεβάσω 25 εφαρμογές(25 χωρίς το bloatware).Θα έχω πρόβλημα με τον αποθηκευτικό χώρο;:confused:

 

Μια παραλαβη εχουμε στη χωρα μας μεχρι στιγμης.Το περιμενουμε πολλοι.Στο Gizchina καλα λογια ακουστηκαν.Η μπαταρια ειναι μεγαλο ερωτηματικο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τις εφαρμογες ξαδελφε!!!! μπορω να σου πω μια μονο να βαλεις και να μην χωραει τιποτε αλλο.... :)
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Άντε, καλά νέα για τους κατόχους, τρέχοντες και μέλλοντες...! :D

 

http://www.gizchina.com/2015/04/12/android-5-0-lollipop-update-mlais-m52-coming-3-days/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά: αν ένα κινητό είναι pre-sale, υπάρχει περίπτωση η τιμή του να ανέβει όταν κυκλοφορήσει κανονικά; Σκέφτομαι να αγοράσω το ECOO E04 (3GB ram)από το Everbuying και η pre-sale διαθεσιμότητα διαρκεί μέχρι μεθαύριο. Έχει κανένα νόημα να βιαστώ και να το παραγγείλω σήμερα;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά: αν ένα κινητό είναι pre-sale, υπάρχει περίπτωση η τιμή του να ανέβει όταν κυκλοφορήσει κανονικά; Σκέφτομαι να αγοράσω το ECOO E04 (3GB ram)από το Everbuying και η pre-sale διαθεσιμότητα διαρκεί μέχρι μεθαύριο. Έχει κανένα νόημα να βιαστώ και να το παραγγείλω σήμερα;

 

αν δεν το βιαζεσαι, ασε το να βγει κανονικα, να δεις μερικα reviews απο κατοχους και μετα αποφασιζεις.

εκτιμω οταν ληξει το pre-sale, σε κανα μηνα θα παει εκει που ητανε το presale.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

αν δεν το βιαζεσαι, ασε το να βγει κανονικα, να δεις μερικα review απο κατοχους και μετα αποφασιζεις.

εκτιμω οταν ληξει το pre-sale, σε κανα μην θα παει εκει που ητανε το presale.

 

Οκ, ευχαριστώ, μάλλον θα περιμένω. Η μπαταρία του Mlais M52 red note κρατάει μια μέρα με βαριά χρήση (1,5 ώρα browsing, 1,5 ώρα gaming, 10 κλήσεις και 20 φωτογραφίες);

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ, μάλλον θα περιμένω. Η μπαταρία του Mlais M52 red note κρατάει

μια μέρα με βαριά χρήση (1,5 ώρα browsing, 1,5 ώρα gaming, 10 κλήσεις και 20 φωτογραφίες);

 

δες σχολιο μου #70 (6 Απρ. 2015, 20:49)

 

Άντε, καλά νέα για τους κατόχους, τρέχοντες και μέλλοντες...! :D

 

http://www.gizchina.com/2015/04/12/android-5-0-lollipop-update-mlais-m52-coming-3-days/

 

ευκαιρια με το lollipop να διορθωσουν το ατοπημα της μη ενοποιημενης ρομ

και να βελτιστοποιησουν τη διαχειριση πορων-μπαταριας (κι ας μην ειναι 3200mah)

Link to comment
Share on other sites

δες σχολιο μου #70 (6 Απρ. 2015, 20:49)

 

 

ευκαιρια με το lollipop να διορθωσουν το ατοπημα της μη ενοποιημενης ρομ

και να βελτιστοποιησουν τη διαχειριση πορων-μπαταριας (κι ας μην ειναι 3200mah)

 

 

Το σχόλιο αυτό δεν απαντάει στην ερώτηση μου. Τέλος πάντων, ευχαριστώ

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Το σχόλιο αυτό δεν απαντάει στην ερώτηση μου. Τέλος πάντων, ευχαριστώ

 

στο σχολιο μου εκτιμω οτι η μπαταρια δεν ειναι 3200mah που ισχυριζεται ο κατασκευαστης.

με τη χρηση που γραφεις-ρωτας, αν βγαλει μερα θα ειναι οριακα.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Πολλά how to από τους γνώστες xda developers για το κινητό, εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/mlais-m52-red-note-review-progress-t3069365

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σου ευχομαι φιλε STOOKERMAN . Απο αποψη ποιοτητας συνομιλιας (εσωτερικο ηχειο + ανοιχτη ακροαση ) τι λεει το κινητο ? Το βιντεο που τραβαει τελικα ειναι οντως τραγικο οπως ειδα σε καποιο review ?

 

Καλημερα και χρονια πολλα !

Κι εγω στα παραπανω και να προσθεσω ο ηχος στην μουσικη πως ειναι ? Ακουγεται ενταξει ? μπασα+πριμα γενικως..

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό απ οτι διαβάζω.

Μάλιστα είναι ίσως το μονο Κινεζικό που υποστηριζει LTE Bands B3/B7/B20.

Η τιμή του όμως απο τα 120$ εκτοξεύτηκε στα 160$. Είναι ακόμα καλη τιμή σχετικα, αλλά όχι κελεπουρι πλεον.

Θα περιμένω να ξαναπέσει, εκτός και εμφανιστεί καμμία συσκευή 4G+ εν τω μεταξύ.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό απ οτι διαβάζω.

Μάλιστα είναι ίσως το μονο Κινεζικό που υποστηριζει LTE Bands B3/B7/B20.

Η τιμή του όμως απο τα 120$ εκτοξεύτηκε στα 160$. Είναι ακόμα καλη τιμή σχετικα, αλλά όχι κελεπουρι πλεον.

Θα περιμένω να ξαναπέσει, εκτός και εμφανιστεί καμμία συσκευή 4G+ εν τω μεταξύ.

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα (ελπίζω να το κάνει), μέχρι χθες πάντως που το κοίταξα -γιατί το σύστησα σ' ένα φίλο που έψαχνε για κινέζικο- ίσχυε μια χαρά:

Στο GearBest.com, με "κουπόνι" (εκπτωτικό κωδικό) "GBM52", βγαίνει στα $141.98. Νομίζω από τις πιο καλές τιμές της αγοράς γι' αυτό...

(υπ' όψιν, πρέπει να έχεις κάνει registration στο site τους για να δεχθεί τον κωδικό. Σου επιτρέπει να τον βάλεις αφού έχεις βάλει το τηλέφωνο στο "καλάθι")

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ παραγγελία απο gearbest με κουπόνι,137€ συν τη flip case.Άντε να έρθει να δω τι ψάρια πιάνει!! :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...