Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τα είχα ψάξει όλα πριν το στείλω στο σέρβις παιδιά

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση και δοκίμασε πάλι. Ίσως φταίει και ο πάροχός σου.

 

Tο πρόβλημα παραμένει μετά από επανεκκινήσεις. Το παράδοξο είναι ότι σε άλλη περιοχή έχω internet κανονικά. Επίσης μετά από τηλέφωνο στον παροχο περάσαμε ρυθμίσεις apn ξανά αν και η προεπιλεγμένη ρύθμιση υπήρχε περασμένη κανονικά. Και πάλι δεν είχα αποτέλεσμα. Σήμερα άλλαξα την sim 1 (δεδομένα κινητής) στη θέση 2 και δούλεψε . Αύριο θα δοκιμάσω πάλι στην περιοχή της δουλειάς μου χρησιμοποιώντας την θέση sim 1

 

Τελικά σε άλλη περιοχή πάει σφαίρα . Πιστεύω κάτι έχει αλλάξει στην περιοχή με το σχήμα. Ίσως κάποια κεραία με πρόβλημα ...

Edited by vaggoshr
διερευνηση προβληματος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν παλεύεται αυτο το πράγμα!Πας να τραβηξεις φωτογραφια,τραβας μια,δύο,πάς να τραβήξεις την τριτη,και εχει κακαρώσει στο αποθήκευση και μένει στο αποθήκευση για μιά ζωή!Σταματάει μονο με επανεκεινηση!
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Δεν παλεύεται αυτο το πράγμα!Πας να τραβηξεις φωτογραφια,τραβας μια,δύο,πάς να τραβήξεις την τριτη,και εχει κακαρώσει στο αποθήκευση και μένει στο αποθήκευση για μιά ζωή!Σταματάει μονο με επανεκεινηση!

 

Αυτο ειναι προβλημα που υπαρχει Απο πριν το καλοκαιρι και ποτε δεν το εφτιαξαν..ο μονος τροπος να μην σου βγαζει αποθηκευση συνεχεια ειναι να απεργοποιησεις το hdr.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι προβλημα που υπαρχει Απο πριν το καλοκαιρι και ποτε δεν το εφτιαξαν..ο μονος τροπος να μην σου βγαζει αποθηκευση συνεχεια ειναι να απεργοποιησεις το hdr.

 

Μα το έχω απενεργοποιημένο το ριμάδι!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Μα το έχω απενεργοποιημένο το ριμάδι!

 

Τοσο πολυ ε? Για κοιτα αν εχει update η καμερα στο store..γιατι αναβαθμιστηκε εχθες..

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημένο κολλάει στην τρίτη φωτογραφία άλλα κάνοντας την κίνηση να δεις την φωτογραφία και να πας πάλι στην κάμερα ξεκολλάει (τουλάχιστον εμένα).

Απενεργοποιημένο δεν κολλάει πουθενά έχω τραβήξει μέχρι 20 στην σειρά.

Τώρα πάντως με HDR καλύτερα να βάλεις να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στην μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημένο κολλάει στην τρίτη φωτογραφία άλλα κάνοντας την κίνηση να δεις την φωτογραφία και να πας πάλι στην κάμερα ξεκολλάει (τουλάχιστον εμένα).

Απενεργοποιημένο δεν κολλάει πουθενά έχω τραβήξει μέχρι 20 στην σειρά.

Τώρα πάντως με HDR καλύτερα να βάλεις να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στην μνήμη του τηλεφώνου.

Μπα και στην μνημη τηλεφωνου παλι στην τριτη στην σειρα κολλαει.

Ο μονος τροπος ειναι να μην τραβας συνεχεια hdr αλλα με αρκετο διαστημα ενδιαμεσα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

καλημςερα..Σημερα κιτρινησε η οθονη εκανα τρεις φορες soft reset τιποτα τα ιδια και ξαφνικα επανηλθε κανονικα μονη της...το ειχε ξανακανει αλλη μια φορα με μια επανεκινηση ομως ειχε φτιαξει.. Edited by giorgos365
Link to comment
Share on other sites

καλημςερα..Σημερα κιτρινησε η οθονη εκανα τρεις φορες soft reset τιποτα τα ιδια και ξαφνικα επανηλθε κανονικα μονη της...το ειχε ξανακανει αλλη μια φορα με μια επανεκινηση ομως ειχε φτιαξει..

 

Βγάλε μια φωτογραφία να δούμε πως είναι.

Κάποιο πρόβλημα της οθόνης μου ακούγεται.

Αν είσαι σε εγγύηση πήγαινε στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μια φωτογραφία να δούμε πως είναι.

Κάποιο πρόβλημα της οθόνης μου ακούγεται.

Αν είσαι σε εγγύηση πήγαινε στο σέρβις.

Προς το παρων εφτιαξε αν το ξανακανει θα το παω,,ασ ελπισουμε να μη...
Link to comment
Share on other sites

καλημςερα..Σημερα κιτρινησε η οθονη εκανα τρεις φορες soft reset τιποτα τα ιδια και ξαφνικα επανηλθε κανονικα μονη της...το ειχε ξανακανει αλλη μια φορα με μια επανεκινηση ομως ειχε φτιαξει..

 

Μήπως είχε ζεσταθεί πολύ, όταν κιτρίνισε;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλημςερα..Σημερα κιτρινησε η οθονη εκανα τρεις φορες soft reset τιποτα τα ιδια και ξαφνικα επανηλθε κανονικα μονη της...το ειχε ξανακανει αλλη μια φορα με μια επανεκινηση ομως ειχε φτιαξει..

 

Εξηγησε μας λιγο πως ακριβως ηταν..

Αν ομως εβλεπες κανονικα τα εικονιδια σου απλα αντι για το χρωμα που ειχες επιλεξει, ας πουμε φαινόταν μια κιτρινιλα πισω απο αυτα λες και ηταν ξεπλυμενα ή κατι σαν σεπια σαν φιλτρο δηλαδη..τοτε αυτο μου εχει συμβει καποιες φορες στο δικο μου 640 καθως και σε αλλα 2 που εχω προσβαση..επισης εχει αναφερθει και απο αλλα παιδια πιο πισω..βεβαια εμενα μετα απο απλη επανεκκίνηση ερχοταν στα ισια του..το θεμα ειναι πως οταν το κανει ειναι πολυ random..

Πες μας λοιπον πως ηταν περιπου αυτη η κιτρινίλα γιατι αν ηταν αυτο που σου ειπα πιο πανω τοτε δεν ειναι θεμα hardware αλλα καποια βλακεια που εχουν κανει στο software εδω και καιρο..Αν ομως ειναι κατι αλλο να το πας στο service..

Link to comment
Share on other sites

καλημςερα..Σημερα κιτρινησε η οθονη εκανα τρεις φορες soft reset τιποτα τα ιδια και ξαφνικα επανηλθε κανονικα μονη της...το ειχε ξανακανει αλλη μια φορα με μια επανεκινηση ομως ειχε φτιαξει..

 

Windows 8,1?

γνωστό bug.

Στα 10 δεν έχει παρατηρηθεί,δες αν στο ξανακάνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει περιπου 15 μερες που μου βγαζει "αργη" φορτιση.

Με τον φορτιστη του κανονικα το βαζω αλλα συνεχιζει βγαζει το ιδιο μηνυμα.

Λετε η μπαταρια να θελει αντικατασταση? Ειχε παραδουλευτει μεχρι να παρω το 6s.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε. Δοκίμασε με ένα άλλο φορτιστή. Αν το βγάζει ακόμα τότε μπαταρία θα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Windows 8,1?

γνωστό bug.

Στα 10 δεν έχει παρατηρηθεί,δες αν στο ξανακάνει.

Ναι windows 8.1 προς το παρων δεν το εχει ξανακανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε μια επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε. Δοκίμασε με ένα άλλο φορτιστή. Αν το βγάζει ακόμα τότε μπαταρία θα είναι.
Μου το εκανε και μενα οταν ειχα παει καπου και δεν ειχα παρει το φορτιιστη μαζι μου και το φορτιζα με USB ,
Link to comment
Share on other sites

Άμα το φορτίζεις από usb λογικό είναι να δίνει λιγότερο από ότι χρειάζεται. Δεν είναι όλες οι θύρες 0,5α μερικές μπορεί να δίνουν λιγότερο και για αυτό να βγάζει χαμηλή φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφερθεί παλιότερα σε κιτρινιλα στην οθόνη

 

 

 

https://1drv.ms/i/s!AuwwdUu4EllP1nm4kSrAgfewHuIG

 

 

 

Σε screenshot που είχα ανεβάσει παλιότερα δεν φαινόταν.

 

 

 

Κάθε ιδέα δεκτή!

Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφερθεί παλιότερα σε κιτρινιλα στην οθόνη

 

 

 

https://1drv.ms/i/s!AuwwdUu4EllP1nm4kSrAgfewHuIG

 

 

 

Σε screenshot που είχα ανεβάσει παλιότερα δεν φαινόταν.

 

 

 

Κάθε ιδέα δεκτή!

 

Πάνω δεξιά γωνία;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ελπίζω να φαίνεται κάπως.

 

Παίζεις παιχνίδια;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Άντε ένα με τάβλι μια φορά στο τόσο ή κάποια στιγμή που δοκίμασα 2-3 παιχνίδια.

 

 

 

Από υψηλή θερμοκρασία να είναι; Εν τω μεταξύ, όσο πάει και μεγαλώνει.

Edited by Guest27
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...