Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγες στη εξερεύνηση αρχείων και δεν τα βλέπεις;

 

Στην εξερεύνηνση τα βλέπω ολα!Και Ringtones,και mp3.

 

Το θέμα ειναι οτι οταν παω στο Groove να τα αναπαραγω και να βρώτην μουσική δεν μου εμφανιζει κανενα φάκελο,καλλιτέχνη,μουσικο αρχείο.

Και στα ringtones ενω εχω αρχεια στο φακελο, οταν παω στο τηλέφωνο να αλλαξω τον ηχο κλήσης δεν μου τον εμφανιζει καν σε ολη την λιστα!

 

Υποψην πριν την τελευταια αναβαθμιση,δεν μου εδειχνε ολα τα αρχεια,αλλα το 40% των φακελων.Τώρα τιποτα

Για τα Ringtones δεν ειχα προσεξει κατι διοτι δεν ειχα μπει στην διαδικασια να αλλαξω.Τωρα που προσπάθησα ειδα και το προβλημα!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 640 που είχα με 8.1 επιβεβαιώνω το κιτρινιασμα της οθόνης στο κλειδωμα/ξεκλείδωμα. Δηλαδή ξεκλείδωνες και έβλεπες μια οθόνη με έντονο το κιτρινο, και έστρωνε με το κλειδωμα.

 

 

 

Με τα ακουστικά συμβαίνει το ίδιο και στο L435. Αν δηλαδή απάντησες μια κλήση και μετά βάλεις ακουστικά τότε... "φωνή βοωντος εν τη ερημω"...

 

 

 

Μήπως για το πρόβλημα στα βίντεο οφείλεται η sd card; Γιατί γενικά παρατηρώ πως όσες εφαρμογές έχω στην sd λειτουργούν πιο αργά και ορισμένες φορές προβληματικά. Για παράδειγμα το Spotify αρνείται να φορτώσει τις αποθηκευμένες λίστες αρκετές φορές. Και το ίδιο μου έκανε και στο L532.. Το μόνο που ελπίζω είναι να συμβαίνει λόγω chipset.

 

Sent from mTalk

Φιλε μου εκτος απο το οτι το εχουν επιβεβαιωσει και αλλοι αυτο με το κιτρινιασμα της οθονης που εφτιαχνε μετα απο κλειδωμα ξεκλειδωμα, το εχω διαπιστωσει σε 3 διαφορετικα 640..αρα εγω τι να συμπερανω απο αυτο μπορεις να μου πεις?? Και φυσικα αυτο με το μπουκωμα στον ηχο που ειναι καπως συχνοτερο..που οφειλονται αυτα? Οσο για τα ακουστικα ειναι ενα απο τα πολλα που χαλασαν μετα απο Updates..κλασσικος ερασιτεχνισμος..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια φωτογραφία να δω πως είναι το κιτρινιασμα;

 

Το συγκεκριμένο θέμα είναι το μικρότερο που υπάρχει. Ένα κιτρινιασμα σαν να βάζεις ένα σεπια φίλτρο.

 

Φιλε μου εκτος απο το οτι το εχουν επιβεβαιωσει και αλλοι αυτο με το κιτρινιασμα της οθονης που εφτιαχνε μετα απο κλειδωμα ξεκλειδωμα, το εχω διαπιστωσει σε 3 διαφορετικα 640..αρα εγω τι να συμπερανω απο αυτο μπορεις να μου πεις?? Και φυσικα αυτο με το μπουκωμα στον ηχο που ειναι καπως συχνοτερο..που οφειλονται αυτα? Οσο για τα ακουστικα ειναι ενα απο τα πολλα που χαλασαν μετα απο Updates..κλασσικος ερασιτεχνισμος..

 

Όχι, απλά τα επιβεβαιώνω κι εγώ. Το ότι υπάρχουν κάποια θέματα που μπορεί κάποιοι να μη τα έχουν εντοπίσει, δε σημαίνει ότι τα ακυρώνουμε και ότι κάποιοι βλέπουν φαντάσματα.

 

Από την άλλη, το κινητό για τα λεφτά του είναι από τα πιο αξιόλογα. Έχει πολύ καλή οθόνη, ειδικά κάτω από τον ήλιο, και μια πολύ καλή κάμερα.

 

ΒΑΣΙΚΟ όμως σε όλα είναι το λειτουργικό, για το οποίο γίνεται συνεχώς λόγος. Για μένα η συμβουλή είναι μια. Αν δε σε βολεύει σε συγκεκριμένα πράγματα πρέπει να το αφήσεις και να πας σε Android.

 

Και δε το λέω ειρωνικά αυτό. Προσωπικά τώρα είμαι σε τεράστιο δήλλειμα για το αν θα πάω σε Android, ή στο 950.. Και δεν έχω αποφασίσει ακόμη, γιατί όπως όλοι που "παιδευόμαστε" με τα WP, μου αρέσουν πολύ κάποια πράγματα σε αυτά, και μισώ πολύ κάποια άλλα απέναντι. Παίζω λοιπόν με την υπομονή μου.

 

Σίγουρα όμως παιδιά, δεν ξαναπάω σε WP με 1gb ram, γιατί πλειονότητα των προβλημάτων πηγάζει από εκεί. Δε μπορείς πχ να έχεις πλοήγηση + μουσική + κατι άλλο. Θα σου κλείνει κάτι που αφήνεις στο παρασκήνιο (πχ την μουσική). Το ίδιο και με κάτι που γράφεις και χάνεται αν φύγεις κλπ κλπ... Αυτά δεν είναι φαντάσματα, είναι το ίδιο το λειτουργικό με τα πολλά resuming's κλπ. Κάτι βέβαια φαίνεται στον ορίζοντα, οπότε ίσως κάνουμε ένα πείραμα με το 950 που τώρα κάνει μόλις 240€.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

@Dihnekis300 στη θέση σου το 950 θα έπαιρνα και όχι κάποιο Android. Το τελευταίο στη πιο εσχάτη περίπτωση θα έπαιρνα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@Dihnekis300 στη θέση σου το 950 θα έπαιρνα και όχι κάποιο Android. Το τελευταίο στη πιο εσχάτη περίπτωση θα έπαιρνα!

 

Κοίτα, κλινω προς το 950, αλλά είναι μεγάλη η κουβέντα... Ωστόσο το βασικό θέμα επιλογής που λέω σε όλους, είναι να δει ο καθένας αν και κατά πόσο επηρεάζεται από τα προβλήματα. Αν είναι ας μεγάλο βαθμό, τότε πρέπει να ψάξει λύση σε άλλα λειτουργικά.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, κλινω προς το 950, αλλά είναι μεγάλη η κουβέντα... Ωστόσο το βασικό θέμα επιλογής που λέω σε όλους, είναι να δει ο καθένας αν και κατά πόσο επηρεάζεται από τα προβλήματα. Αν είναι ας μεγάλο βαθμό, τότε πρέπει να ψάξει λύση σε άλλα λειτουργικά.

 

Sent from mTalk

Στο 950 δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλα τα προβλήματα σε σχέση με το 640!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο 950 δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλα τα προβλήματα σε σχέση με το 640!

 

Αυτό ελπίζω κι εγώ. Επίσης, ένα από τα πιο αγαπημένα μου χαρακτηριστικά είναι η αλλαγή καλυμμάτων. Ειδικά αυτά τα mozo είναι απιθανα. Μάλλον πάμε για εκεί λοιπόν.!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες δεν μπορώ να φορτώσω σελίδες με τα δεδομένα μου. Με WiFi έχω αποτέλεσμα. Έχω δεδομένα και 3G κανονικά Edited by vaggoshr
Link to comment
Share on other sites

14μηνες εχω το τηλεφωνο εντελως απροβληματιστο με τα 8.1 και δεν θελω να ακουσω πλεον για αλλο λειτουργικο...

 

Συμφωνώ. το τηλέφωνο με windows 8.1 έχει καλό VFM.

Σε λίγο καιρό όμως που θα αναγκαστούμε να βάλουμε τα 10 γιατί θα σταματήσουν να αναβαθμίζονται/υποστηρίζονται οι ,ούτως ή άλλως, λιγοστές εφαρμογές θα τα ξαναπούμε.

Βέβαια μπορεί κάποιος να μην χρειάζεται πολλές/καμία εφαρμογή οπότε να είναι κομπλέ και με τα 8.1 ή μπορεί να έχει λύσει μέχρι τοτε η microsoft τα θέματα στο 640 και να φανούμε τυχεροί.

Προς το παρόν, ευτυχώς που το δικό μου 640 είναι στα χέρια της γυναίκας μου και όχι στα δικά μου ;););)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες δεν μπορώ να φορτώσω σελίδες με τα δεδομένα μου. Με WiFi έχω αποτέλεσμα. Έχω δεδομένα και 3G κανονικά

 

Κάνε μια επανεκκίνηση και δοκίμασε πάλι. Ίσως φταίει και ο πάροχός σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έστειλα στο σέρβις το κινητο lumia lte 640 είχε χαλάσει η δόνηση από eshop το έχω πάρει. Μήπως ξέρεις κάποιος αν έχει ανάλογη εμπειρία με το σέρβις του eshop πόσες μέρες κάνει να το διωρθωσουν και πάλι να το στείλουν πίσω σε εμενα?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Να υπολογίζεις πάνω από 10 μέρες.

Εμένα έκανε 17 μέρες να πάρω πίσω κινητό που είχα στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Να υπολογίζεις πάνω από 10 μέρες.

Εμένα έκανε 17 μέρες να πάρω πίσω κινητό που είχα στείλει.

 

Σε μένα 12 μέρες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά γύρω στο μισό μήνα πάνω κάτω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

10 με 15 μέρες να ξέρεις είναι το σίγουρο,ειδικά αν το στείλουν έξω για σέρβις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

10 με 15 μέρες να ξέρεις είναι το σίγουρο,ειδικά αν το στείλουν έξω για σέρβις.

 

Μια δόνηση είναι όλα τα άλλα είναι οκ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μια δόνηση είναι όλα τα άλλα είναι οκ.

 

Μη το λες έτσι απλά.

Δεν επισκευάζουν όλες τις βλάβες εδώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μη το λες έτσι απλά.

Δεν επισκευάζουν όλες τις βλάβες εδώ.

Είχα μιας υποψία ότι μπορεί να στείλουν έξω. Αλλά υπομονή Εντάξει έχω και άλλο κινητό είμαι για τώρα καλυμμένος. Αλλά πως έγινε μετά από Hard reset χάλασε η δόνηση.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Είχα μιας υποψία ότι μπορεί να στείλουν έξω. Αλλά υπομονή Εντάξει έχω και άλλο κινητό είμαι για τώρα καλυμμένος. Αλλά πως έγινε μετά από Hard reset χάλασε η δόνηση.

 

Έλα μου ντε.

Δοκίμασες να ξανακάνεις HR πριν το στείλεις για σέρβις;Μπας και έχει κολλήσει τίποτα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε.

Δοκίμασες να ξανακάνεις HR πριν το στείλεις για σέρβις;Μπας και έχει κολλήσει τίποτα.

 

3 φορές το έκανα ακόμα και στα Windows 8.1 γύρισα έκανα test την δόνηση τίποτα. Νεκρή.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

3 φορές το έκανα ακόμα και στα Windows 8.1 γύρισα έκανα test την δόνηση τίποτα. Νεκρή.

 

Άβυσσος η ψυχή του Lumia....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άβυσσος η ψυχή του Lumia....

 

Χαχαχαχα πρώτη φορά το παθαινω να μου χαλάσει κινητό. Αλλά πάντα υπάρχει πρώτη φορά για όλους.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα πρώτη φορά το παθαινω να μου χαλάσει κινητό. Αλλά πάντα υπάρχει πρώτη φορά για όλους.

Ειδικά για τη δόνηση σε Lumia ποτέ δεν έχω ακούσει εγώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...