Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εννοείται πως μετά το Hard reset έκανε την ενημέρωση του πληκτρολογίου.

Βέβαια ίσως έκανα και εγώ μακακία που δεν είχα κατεβάσει τα ελληνικά στα 8.1

Δεν αντέχω να το ξανακάνω όμως σήμερα.:lol::p

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πάψε εσύ ρε.:lol:

 

Nope!

 

Κι επειδή νιώθω τυχερός, λέω να τα κατεβάσω σήμερα. :lol:

 

Με το recovery tool, μπορούμε να γυρίσουμε στα 8;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Nope!

 

Κι επειδή νιώθω τυχερός, λέω να τα κατεβάσω σήμερα. :lol:

 

Με το recovery tool, μπορούμε να γυρίσουμε στα 8;

 

ναι το έκανα σήμερα *******!

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι το έκανα σήμερα *******

 

Βλέπω μια μεταμόρφωση στα γραφόμενά σου... Θες να μου μοιάσεις;.... :shifty: :lol:

Edited by impreza_sti
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μια μεταμόρφωση στα γραφόμενά σου... Θες να μου μοιάσεις;.... :shifty: :lol:

 

έκανα δοκιμές και πήρα από τα 3 το μακρύτερο.

Ξανά από την αρχή προς τα 10 τραβω!!:lol:

 

 

για να φύγουν όποιες απορίες με το Hard reset η αφή εξαφανίζεται από τα πρόσθετα,όπως και η οθόνη γρήγορης ματιάς.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έκανα δοκιμές και πήρα από τα 3 το μακρύτερο.

Ξανά από την αρχή προς τα 10 τραβω!!:lol:

 

 

για να φύγουν όποιες απορίες με το Hard reset η αφή εξαφανίζεται από τα πρόσθετα,όπως και η οθόνη γρήγορης ματιάς.

 

Σε μένα εξακολουθούν να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο αργούν να κατέβουν τα 10άρια; Αυτό το 8% έχω βαρεθεί να το βλέπω.. Σε κάνα μήνα το κόβω να κατεβαίνουν... :P

 

έκανα δοκιμές και πήρα από τα 3 το μακρύτερο.

Ξανά από την αρχή προς τα 10 τραβω!!:lol:

 

 

για να φύγουν όποιες απορίες με το Hard reset η αφή εξαφανίζεται από τα πρόσθετα,όπως και η οθόνη γρήγορης ματιάς.

 

Λέω να ζήσω επικίνδυνα και να μην κάνω... :lol:

 

P.S.: Μέχρι να τελειώσω το γράψιμο του post, έδειξε 45%. Ίσως τελειώσει σήμερα.. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πόσο αργούν να κατέβουν τα 10άρια; Αυτό το 8% έχω βαρεθεί να το βλέπω.. Σε κάνα μήνα το κόβω να κατεβαίνουν... :P

 

 

 

Λέω να ζήσω επικίνδυνα και να μην κάνω... :lol:

 

P.S.: Μέχρι να τελειώσω το γράψιμο του post, έδειξε 45%. Ίσως τελειώσει σήμερα.. :lol:

 

Λοιπόν εγώ κατέληξα πάντως σε τι είναι καλύτερο για την δική μου συσκευή.

640 dual sim 3g.

Αυτά ισχύουν αν έχεις 8.1 βέβαια...

Ηard reset πριν την αναβάθμιση.

Καμία ενημέρωση.

Αναβάθμιση

Ηard reset ξανά.

Κάνετε πλέον ότι γουστάρετε.

Κατεβάζεται και από το λινκ που παίζει λίγο πιο πίσω,και έχετε τα πάντα όμορφα ωραία και όπως πριν.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ κατέληξα πάντως σε τι είναι καλύτερο για την δική μου συσκευή.

640 dual sim 3g.

Αυτά ισχύουν αν έχεις 8.1 βέβαια...

Ηard reset πριν την αναβάθμιση.

Καμία ενημέρωση.

Ηard reset ξανά.

Κάνετε πλέον ότι γουστάρετε.

Κατεβάζεται και από το λινκ που παίζει λίγο πιο πίσω,και έχετε τα πάντα όμορφα ωραία και όπως πριν.

 

Ακριβώς την ίδια συσκευή έχουμε. Για να δούμε...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια συσκευή έχουμε. Για να δούμε...

 

σε εμένα έτσι δουλεύουν όλα...

Πηδηξα ένα βήμα από πάνω.Αυτό της αναβάθμισης.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα έτσι δουλεύουν όλα...

Πηδηξα ένα βήμα από πάνω.Αυτό της αναβάθμισης.

 

Ουσιαστικά τα ίδια έκανα. Η διαφορά είναι ότι αντί για hard reset στην αρχή, είχα επιστρέψει με recovery σε 8.1. Τώρα παίζουν όλα οκ. Όσα έχω δει τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά τα ίδια έκανα. Η διαφορά είναι ότι αντί για hard reset στην αρχή, είχα επιστρέψει με recovery σε 8.1. Τώρα παίζουν όλα οκ. Όσα έχω δει τουλάχιστον.

 

εχω γράψει πως αυτά ισχύουν αν έχεις 8.1

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ κατέληξα πάντως σε τι είναι καλύτερο για την δική μου συσκευή.

640 dual sim 3g.

Αυτά ισχύουν αν έχεις 8.1 βέβαια...

Ηard reset πριν την αναβάθμιση.

Καμία ενημέρωση.

Αναβάθμιση

Ηard reset ξανά.

Κάνετε πλέον ότι γουστάρετε.

Κατεβάζεται και από το λινκ που παίζει λίγο πιο πίσω,και έχετε τα πάντα όμορφα ωραία και όπως πριν.

 

 

 

Μια ερώτηση να σε κάνω φίλε.

 

Μετά την αναβάθμιση σε 10αρια κάνω κατευθείαν hard reset ή πρώτα κάνω ότι ενημέρωση έχει διαθέσιμη και μετά hard reset ;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοον

 

Αφού, επιτέλους, κατέβηκαν και τα 2 updates για τα 10, έχουμε και λέμε.

 

+

1. Εννοείται πολύ πιο όμορφη εμφάνιση του λειτουργικού, εξ' άλλου αυτός ήταν κι ένας από τους λόγους που το είχα επιλέξει στην αρχή.

 

2. Έχω όλα τα Extras στα Settings, όπως και τις επαφές μου και τα Here apps.

 

-

1.Υπάρχει μια γενικότερη "χαλάρωση" στην ταχύτητα του λειτουργικού.. Στα 8.1 άγγιζες κάποιο tile και αυτό αντιδρούσε άμεσα. Στα 10 όχι.

 

2. Η γραμματοσειρά στον browser δε βοηθάει πλέον.. Ήταν που ήταν οριακά μικρή, τώρα έγινε *************. Σημαντικότατο αυτό, για 'μένα. Εκτός κι αν δεν έχω βρει κάτι...

 

3. All settings -> Privacy -> Messaging

Αν αλλάξω τη θέση του διακόπτη, σε όποια εφαρμογή, τα settings κρασάρουν. Αν ξαναμπώ, η αλλαγή έχει καταχωρηθεί (ευτυχώς).

 

4. Το double tap to lock, στη navigation bar, δε λειτουργεί πλέον. Κι αυτό σημαντικότατο. Το σωστό είναι να προστίθονται λειτουργίες, όχι να αφαιρούνται.

 

Αυτά, ως πρώτες εντυπώσεις, αμέσως μετά το install.

 

Σημείωση: Χωρίς hard reset, χωρίς να διαγράψω κάτι. Συσκευή 640, generic Ελληνική (αν και πιστεύω generic Ευρωπαϊκή είναι), 3g, dual sim.

 

Fun fact: 43 updates στο store. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με το τηλέφωνο το ειχα και με τα windows 8.1 το εχω και με τα 10 οταν το τηλέφωνο ειναι σε 4G χανω κλησεις με ποσοστο 60 % στις 10 τις 6 τις κλησεις της χανω σε ασχετες φασεις δηλαδη να το εχω παρατημενο σε αναμονη π.χ για 2 ωρες να το καλεσω και να χανω την κληση η... να το παρω να χτηπησει και μετα οταν το παρω στο καπακι να χανω την κληση ακομα και 2 φορες μετα απο την κληση που χτυπησε τις επομενες να τις χανω και την 4τι φορα να χτηπησει να πω εδω οτι οταν χανω κληση σχεδον αμεσως μου ερχεται μηνυμα {οχι παντα αμεσως }οτι με καλεσαν επισης οταν στελνω μηνυμα και ειναι σε 4G mode αργουν η αναφορες παραδωσεις ολα τα παραπανω οταν ειναι σε 3G mode δεν συμβαινουν εχω αλλαξει 2 φορες sim μηπως ηταν αυτο αλλα δεν... τα ιδια μου κανει και φυσικα η καρτες ειναι 4G να πω εδω οτι δεν ειναι αναγκη να εχω ανοιχτο το lte στο internet για να μου το κανει απλα οταν το εχω σε mode 4G απο το menu γινεται το μπαχαλο που λεω....ευχαριστω περιμενω τις απαντησεις και τι προτεινετε

 

http://s24.postimg.org/yfdhqn59x/IMG_20160322_042320.jpg

 

 

Αγορασμενο απο ελλαδα και αρκετα γνωστο καταστημα {lumia 640 one sim}

 

Edit

 

Να πω οτι εχω 4μπαρες σημα σε LTE

Edited by niotheros
Γραφή τύπου SMS

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Oσοι περασαν σε 10,ποια εκδοση firmware εχετε?

 

Γερμανικό, DS, 3G: 02177,00000,15184,36002

 

PS: Έβαλα το 640 ενός φίλου στο WDRT για να του ξαναφλασάρω τα 8.1 που είχε (unbranded συσκευή) και μόλις τελείωσε έβαλα το δικό μου (όσο είχα τα 8.1) που είναι γερμανικό και μου έβγαλε μήνυμα ότι η έκδοση του OS που υπάρχει στον υπολογιστή είναι προγενέστερη του τηλεφώνου. Πώς γίνεται αυτό; Μία έκδοση δεν έχουν όλα;

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό, DS, 3G: 02177,00000,15184,36002

 

Thanks!

Το δικο μου ειναι unbranded,DS, 3G,(δε διευκρινιζει ποιας χωρας προελευσης ειναι) και ειχα προσεξει οτι, οταν αναβαθμησα σε wm10 release preview πριν ενα μηνα,απο το ...36002 με "πεταξε" στο 36004!

Αλλα επειδη ολοι λενε οτι δεν εχει βγει firmware για τα 10ρια,με βαλατε σε σκεψεις μηπως και η 36004 ειναι firmware απο τα 8.1,ασχετα αν το εχω λαβει στα 10ρια!

[ATTACH]65049[/ATTACH]

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

4. Το double tap to lock, στη navigation bar, δε λειτουργεί πλέον. Κι αυτό σημαντικότατο. Το σωστό είναι να προστίθονται λειτουργίες, όχι να αφαιρούνται.

Ρυθμίσεις/Εξατομίκευση/Οθόνη κλειδώματος. Έχεις ενεργό το "Πατήστε δύο φορές τη γραμμή περιήγησης για να απενεργοποιήσετε την οθόνη"; Σε αυτό δεν αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Aυτο πρεπει να λεει....Ποτε δεν μου ελειψε αυτη τη λειτουργια απο οσες Preview και ας ειχα περασει...Απλα θελει λιγο ψαξιμο το νεο μενου ρυθμισεων.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Εξατομίκευση/Οθόνη κλειδώματος. Έχεις ενεργό το "Πατήστε δύο φορές τη γραμμή περιήγησης για να απενεργοποιήσετε την οθόνη"; Σε αυτό δεν αναφέρεσαι;

 

Ωχ, ναι... Τελικά, το βρήκα εκεί που μου γράφεις, μετά από λίγο. Το έγραψα στο άλλο thread, αλλά εδώ το ξέχασα.. Thanks!

 

Firmware: 02177.00000.15184.36004.

 

2 "θέματα" που έχω.

 

1. Δεν έχω tile για τα μηνύματα της 2ης sim. Άλλαξε κάτι και δεν πήρα χαμπάρι;

 

2. Σ' ένα υπομενού, ενός υπομενού, δε μου εμφανίζει επιλογές. Δηλαδή, όταν εμφανίζεται το παράθυρο (ακριβώς στο ίδιο στυλ με το παράθυρο μετακίνησης/διαγραφής των εφαρμογών), το κείμενο δεν υπάρχει μέσα του, ούτε και στο πλήκτρο που εμφανίζεται. Όταν θυμηθώ ποιο μενού είναι, θα το γράψω σε αυτό το post.

 

Όλως περιέργως (καλώς εννοείται), αρκετά απροβλημάτιστο το 640. Αν υπολογίσει κάνεις και την μη αναβάθμιση του firmware.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στα Μηνύματα έχεις επιλογές αν θες να είναι ενοποιημένη και για τις δύο κάρτες η εφαρμογή και το tile ή όχι... Όπως ακριβώς και με τον Dialer...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στα Μηνύματα έχεις επιλογές αν θες να είναι ενοποιημένη και για τις δύο κάρτες η εφαρμογή και το tile ή όχι... Όπως ακριβώς και με τον Dialer...

 

Άρα, όντως άλλαξε κάτι. Thank you.

 

Πάντως, από σχεδιασμό OSs, η Microsoft το 'χει. Κατάφερε - κάτι που ήδη ήταν όμορφο - και το έκανε πιο "όμορφο". Χαίρομαι να το κοιτάζω (ναι, ξέρω, φαίνεται κάπως :lol: ). Στον προγραμματισμό πρέπει να διορθώσει κάτι.. Ή στις ανακοινώσεις της..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με το τηλ το ειχα και με τα windows 8.1 το εχω και με τα 10 οταν το τηλ ειναι σε 4G χανω κλησεις με ποσοστο 60 % στις 10 τις 6 τις κλησεις της χανω σε ασχετες φασεις δηλαδη να το εχω παρατημενο σε αναμονη π.χ για 2 ωρες να το καλεσω και να χανω την κληση η... να το παρω να χτηπησει και μετα οταν το παρω στο καπακι να χανω την κληση ακομα και 2 φορες μετα απο την κληση που χτυπησε τις επομενες να τις χανω και την 4τι φορα να χτηπησει να πω εδω οτι οταν χανω κληση σχεδον αμεσως μου ερχεται μηνυμα {οχι παντα αμεσως }οτι με καλεσαν επισης οταν στελνω μηνυμα και ειναι σε 4G mode αργουν η αναφορες παραδωσεις ολα τα παραπανω οταν ειναι σε 3G mode δεν συμβαινουν εχω αλλαξει 2 φορες sim μηπως ηταν αυτο αλλα δεν... τα ιδια μου κανει και φυσικα η καρτες ειναι 4G να πω εδω οτι δεν ειναι αναγκη να εχω ανοιχτο το lte στο internet για να μου το κανει απλα οταν το εχω σε mode 4G απο το menu γινεται το μπαχαλο που λεω....ευχαριστω περιμενω τις απαντησεις και τι προτεινετε

 

http://s24.postimg.org/yfdhqn59x/IMG_20160322_042320.jpg

 

 

Αγορασμενο απο ελλαδα και αρκετα γνωστο καταστημα {lumia 640 one sim}

 

Edit

 

Να πω οτι εχω 4μπαρες σημα σε LTE

Κι εγω εχω παρατηρησει εδω και καιρό μιας και χρησιμοποιουσα τις beta εκδοσεις οτι σε 4g εχανε καποιες κλησεις, το γυρισα σε 3g και ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

εντύπωση μου κάνει,πως σε ακριβώς ίδια κινητά,βλέπουμε διαφορετικές αντιδράσεις μετά την αναβάθμιση ή ένα Hard reset.

Mεγάλη M$!!!:lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...