Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός!!!! Αυτό μου ζητούσε. Σκανάρισμα. Τελικά έφτιαξε όπως το γράφεις. Απλά εγώ δεν είχα την υπομονή να περιμένω και νόμιζα ότι κόλλησε. Θα δείξει η πορεία τι είναι όλα αυτά.

Όταν ζητάει σκανάρισμα της sd είναι συνήθως διότι κάτι μπορεί να να μην έχει γραφτεί σωστά.

Από τη στιγμή που επιλέγουμε διάφορα αρχεία ή εφαρμογές να κάθονται στην κάρτα, για να μην τιγκάρει ο εσωτ. αποθηκευτικός χώρος του κινητού, έχουμε συνήθως 2 «θεματάκια».

Το πρώτο είναι η ταχύτητα ανάγνωσης/εγγραφής της SD που επηρεάζουν την ταχύτητα που λειτουργεί το ίδιο το κινητό π.χ. άνοιγμα εφαρμογών, χρόνος εγγραφής φωτό κλπ.

Το δεύτερο είναι η ποιότητα κατασκευής της sd, που μπορεί να προκαλεί προβλήματα στα ίδια τα αρχεία, corrupt files, κάτι που είναι μεν σχετικά σπάνιο αλλά συμβαίνει.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν ζητάει σκανάρισμα της sd είναι συνήθως διότι κάτι μπορεί να να μην έχει γραφτεί σωστά.

Από τη στιγμή που επιλέγουμε διάφορα αρχεία ή εφαρμογές να κάθονται στην κάρτα, για να μην τιγκάρει ο εσωτ. αποθηκευτικός χώρος του κινητού, έχουμε συνήθως 2 «θεματάκια».

Το πρώτο είναι η ταχύτητα ανάγνωσης/εγγραφής της SD που επηρεάζουν την ταχύτητα που λειτουργεί το ίδιο το κινητό π.χ. άνοιγμα εφαρμογών, χρόνος εγγραφής φωτό κλπ.

Το δεύτερο είναι η ποιότητα κατασκευής της sd, που μπορεί να προκαλεί προβλήματα στα ίδια τα αρχεία, corrupt files, κάτι που είναι μεν σχετικά σπάνιο αλλά συμβαίνει.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ,θεωρώ ότι αυτό συνέβη και στο δικό μου κινητό. Όσον αφορά την κάρτα μνήμης για αυτό έχω βάλει επώνυμη και ακριβή για τον δεύτερο λόγο που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το HDR στα 10αρια απλά γυρίστε την αποθήκευση νέων φωτογραφιών στο αυτή η συσκευή..Και όταν δεν θέλετε HDR το αλλάζετε ξανά :p
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το HDR στα 10αρια απλά γυρίστε την αποθήκευση νέων φωτογραφιών στο αυτή η συσκευή..Και όταν δεν θέλετε HDR το αλλάζετε ξανά :p

Πάρα πολύ σωστός. Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Και από ελεύθερο χώρο πώς την παλεύεται βρε παλικάρια ;;; :lol:

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα ξανά στα 10αρια και έχει ήδη μια εργοστασιακή επαναφορά.η μπαταρία εινα καλυτερη από τα 8αρια αλλα έχω δυο θέματα και θέλω την βοήθεια σας.

 

1ον το OneNote αργεί υπερβολικά να συγχρονισε τις σελίδες του.εχει βέβαια πολύ μεγάλο όγκο λόγο του ότι το χρησιμοποιώ στην δουλεια αλλα στα 8αρια πετούσε.

 

Μια βδομάδα μετά που έκανα την μετάβαση και ακόμα εχει σελίδες που δεν συγχρονιστηκαν.

 

2ον ο edge αρνειτε πεισματικά να γυρίσει πίσω σε σελίδα όταν πατάω το πληκτρο επιστροφής.μετά από καμια 3-4 χτυπματα θα επιστρέψει στην προηγούμενη σελίδα αν δεν με βγάλει εκτός φυσικά λόγο πολλών χτυπημάτων στο πλήκτρο.

 

Επίσης ένα περίεργο που μου κάνει είναι ότι δεν κάνει ζουμ σε σελιδες που με άλλον explorer κάνω στάνταρ,ενώ σε κάποιες μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα ξανά στα 10αρια και έχει ήδη μια εργοστασιακή επαναφορά.η μπαταρία εινα καλυτερη από τα 8αρια .

 

νατα μαςςςς good news...μηπως εννοεισ 8αργια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω το lumia 640 xl με win 10.

στις επαφες ενω το χρωμα της γραμματοσειρας ειναι λευκο η αλφαβητος που εμφανιζεται απο πανω απο καθε ομαδα επαφων ειναι με εγχρωμα και ατονα χρωματα.

το ιδιο αν βοηθαω συμβαινει και με τα σημαδια των ρυθμισεων π.χ το γραναζι στο μενου ρυθμισεων ειναι μπλε .

εκανα μια ρυθμιαση απο τις αντιθεσεις αλλα δεν μου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξω χρωμα για την οθονη .

ξερει καποιος κατι ?

ευχαριστω

χαρης

Link to comment
Share on other sites

το χρώμα πάει ανάλογα με το ποιο έχεις επιλέξει.

Εμένα τα γράμματα πχ και τα σύμβολα στις ρυθμίσεις είναι κόκκινα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και το τι εννοεί όταν λεει "άτονα χρώματα"! ;)

 

Ναι,γιαυτό και θα περιμένουμε απάντηση από τον ίδιο για περισσότερα....

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

το θεμα μου ειναι οτι επιλεγω επαφες

μου δινει πισω εμφανιση (λευκο φωτεινο) ορισμενων λογαριασμων (μπλε ατονο οπως ειπα )

εννοω οχι στην ιδια φωτεινοτητα με την του λευκου.

απο κατω

α (μπλε ατονο οπως ειπα ) και λιστα επαφων (λευκο φωτεινο)

αν πατησω το α μου δινει μαυρη οθονη με ολη την αλφαβητο στο ιδιο φοντο.

αυτο σε μαυρο φοντο οταν ειμαι στο δρομο και οχι εσωτερικους χωρους ειναι δυσδιακριτο.

στα 8.1 ηταν ολες οι γραμματοσειρες λευκες .

αυτο ρωτησα αν αλλαζει.

 

παντως ευχαριστω που ασχοληθηκατε

 

 

 

αν πατησω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επανηλθα,

εβαλα κοκκινο χρωμα στο σημειο που σας περιεγραψα οτι μου δινει την αλφαβητο το χρωμα διατηρειται μωβ .

νομιζω φερνει μωβ οτι χρωμα και αν εχεις επιλεξει

Link to comment
Share on other sites

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι καλησπερα,

 

ξεκινω οφφ τοπικ... μεσω συμβολαιου βονταφον ειχα παρει μια συσκευη τους ή οποια οταν χαλασε(λογικο και αναμενομενο αφου ηταν σαπιλα) μου την αντικατεστησαν με το αμεσως επομενο μοντελο... εξισου σαπιλα θα το ελεγα...

 

τωρα με τις εκπτωσεις βρισκω το 640ΧΛ με 140 ευρω και λεω να το αγορασω αμεσα... Την θεωρειτε καλη τιμη; θεωρειτε οτι το κινητο παραμενει καλη επιλογη; δεν θελω αλλο αντροιντ!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το θεωρώ μια πολύ καλή επιλογή, εφ' όσον σου αρέσει το μέγεθος. Είναι αξιόπιστη, καλή κατασκευή, τα έχει όλα συν μια πολύ καλή κάμερα και μπαταρία. Θεωρώ οτι η τιμή του είναι πολύ καλή για όλα αυτά.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι σε αυτή την κατηγορία τιμής είναι κορυφαία επιλογή. Τώρα μάλιστα που έρχονται σιγά σιγά και όλες οι καλές εφαρμογές δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα .
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

Έκανα σήμερα εγκατάσταση στην νέα έκδοση σε lumia 640 xl όμως δεν μου εμφανίζει τις επαφές ( δεν μπορώ να πω αν φταίει η νέα έκδοση διότι δεν τις εμφάνιζε και στο outlook και έκανα επαναφορά διεγραμένων επαφών ) . Στο outlook φαίνονται κανονικά όμως δεν εμφανίζονται στο τηλέφωνο εκτός απο αυτές με αρχικό γράμμα το Α. Επίσης στους λογαριασμούς microsoft και google μου γράφει ''απαιτείται προσοχή'' και βγάζει κάποιον κωδικό σφάλματος . Πως επαναφέρω τις επαφές ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που γράφει προσοχή πατάς 3-4 δευτερόλεπτα πάνω ανοίγει και από εκεί κανείς τον συγχρονισμό.

Δες και αν έχεις πρόβλημα ξαναρώτα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

 

Έκανα σήμερα εγκατάσταση στην νέα έκδοση σε lumia 640 xl όμως δεν μου εμφανίζει τις επαφές ( δεν μπορώ να πω αν φταίει η νέα έκδοση διότι δεν τις εμφάνιζε και στο outlook και έκανα επαναφορά διεγραμένων επαφών ) . Στο outlook φαίνονται κανονικά όμως δεν εμφανίζονται στο τηλέφωνο εκτός απο αυτές με αρχικό γράμμα το Α. Επίσης στους λογαριασμούς microsoft και google μου γράφει ''απαιτείται προσοχή'' και βγάζει κάποιον κωδικό σφάλματος . Πως επαναφέρω τις επαφές ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Αν έχεις κάνει backup τις επαφές, μπορείς να τις επαναφέρεις (αν είναι σε αρχείο .vcf)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...