Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το καινούργιο ειναι κατεβασμένο! Το άλλο δεν σβήνει απ' το μενού και ειναι ένα άδειο μπλε τετράγωνο που γράφει διπλα Messenger. Τίποτα άλλο...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα το καινούργιο ειναι κατεβασμένο! Το άλλο δεν σβήνει απ' το μενού και ειναι ένα άδειο μπλε τετράγωνο που γράφει διπλα Messenger. Τίποτα άλλο...

 

Σβήσε την υπάρχουσα εφαρμογή, κάνε soft reset και ξανά κατέβασε την εφαρμογή. Ίσως φτιάξει.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε την υπάρχουσα εφαρμογή, κάνε soft reset και ξανά κατέβασε την εφαρμογή. Ίσως φτιάξει.

Πως σβήνει; Δεν εχει επιλογή κατάργησης!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σβήνεις και τα δύο,κατεβάζεις το καινούριο.

Απλό.

όσο για ις εφαρμογές από το android υπήρξαν άλλα θέματα,σοβαρότερα του αν θα το σήκωνε απλά μια συσκευή και έτσι σταμάτησε η προσπάθεια.

 

απλο καθολου.

το παλαιο δεν ακουει στην διαγραφη οσες φορες και αν προσπαθησα απλα παραμενει εκει.

Link to comment
Share on other sites

απλο καθολου.

το παλαιο δεν ακουει στην διαγραφη οσες φορες και αν προσπαθησα απλα παραμενει εκει.

Ακριβώς έτσι είναι.

Νομίζω ομως είμαστε off topic εδώ γι αυτά τα θέματα! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα

υπάρχει δυνατότητα βιντεοκλήσης ;;

δεν εννοώ για skype, viber κτλ

γιατί όσο και αν το έψαξα δεν βρήκα κάτι

εκτός και αν δεν έψαξα καλά

Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνει η FB Beta τελικά...

Την εγκατέστησα αρχικά στην SD, είχε μέγεθος 406ΜΒ :blink: και όπως είχε ειπωθεί και από άλλους χρήστες δεν άνοιγε αμέσως αλλά συνήθως με την δεύτερη φορά.

Σήμερα δεν ξεκίναγε καθόλου οπότε και την μετέφερα στην εσωτ. μνήμη του τηλεφώνου.

Ανοίγει κανονικά πλέον με την πρώτη αλλά το κουλό είναι ότι εμφανίζεται πλέον στην λίστα εφαρμογών με μέγεθος 285ΜΒ. :blink:

 

Δηλαδή κάπου στην μεταφορά «αδυνάτισε» καμμιά 120ριά ΜΒ ??? :confused:

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εγκατεστημένη στην κάρτα μπορεί να έχει επιλέξει ο developer να δεσμεύει περισσότερο χώρο για cache συν ένα εκατομμύριο ακόμα αιτίες.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εγκατεστημένη στην κάρτα μπορεί να έχει επιλέξει ο developer να δεσμεύει περισσότερο χώρο για cache συν ένα εκατομμύριο ακόμα αιτίες.

Αυτό ήθελα να πω και γω αλλά παρελειπα λόγω ασημαντου.. Ίσως να την μετατρέψετε σε ntfs την Microsd να μην πιάνει τόσο χώρο.. Εξάλλου τα windows διαβάζουν ntfs..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να πω και γω αλλά παρελειπα λόγω ασημαντου.. Ίσως να την μετατρέψετε σε ntfs την Microsd να μην πιάνει τόσο χώρο.. Εξάλλου τα windows διαβάζουν ntfs..

Τι ειναι ntfs και πως γίνετε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ntfs και πως γίνετε;

Είναι τύπος αποθήκευσης κάπως έτσι και ισχύει για δίσκους, usb sticks, Micro-sd κτλ

Είναι όπως το fat32, ext2, ext4

 

 

Για να το κάνεις θα χρειαστεί να κατεβάσεις το πρόγραμμα minitool partition wizard από το ίντερνετ και μετά να συνδέσεις με την Microsd σου σε μια sd, τον ανταπτορα δηλαδή και μετά θα το συνδέσεις στην υποδοχή που έχει το λαπτοπ σου. Αφού τα κανεις όλα αυτά θα τρέξεις το προαναφερθεν πρόγραμμα και θα δεις ότι έχει πρόσβαση σε όλα τα δισκία του πισι σου.. Εσύ τικαρε μια φορά την Microsd σου και κάνε πάνω πάνω delete ή format και μετά θα κάνεις create partition... Εκεί θα επιλέξεις σταδιακά να κάνεις ntfs, primary, none και μετά κάνεις apply changes.

 

Σημαντικό: σώσε τα πάντα από την σδ σου και επίσης τσέκαρε να μου πεις τι τύπος αποθήκευσης είναι πριν κάνεις οτιδήποτε.. ( από περιέργεια) Δηλαδή θα γράφει fat32, primary, none όπως το διαβάζεις πέρα πέρα..;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνει η FB Beta τελικά...

Την εγκατέστησα αρχικά στην SD, είχε μέγεθος 406ΜΒ :blink: και όπως είχε ειπωθεί και από άλλους χρήστες δεν άνοιγε αμέσως αλλά συνήθως με την δεύτερη φορά.

Σήμερα δεν ξεκίναγε καθόλου οπότε και την μετέφερα στην εσωτ. μνήμη του τηλεφώνου.

Ανοίγει κανονικά πλέον με την πρώτη αλλά το κουλό είναι ότι εμφανίζεται πλέον στην λίστα εφαρμογών με μέγεθος 285ΜΒ. :blink:

 

Δηλαδή κάπου στην μεταφορά «αδυνάτισε» καμμιά 120ριά ΜΒ ??? :confused:

Επειδή είχα ακριβώς τα ίδια προβλήματα εγώ την απεγκατέστησα πρώτα και ύστερα την κατέβασα στην μνήμη του τηλεφώνου. Άλλη εφαρμογή πλέον. Λίγο στην αρχή αργεί να ανοίξει αλλά μετά πάει σφαίρα . Όσον αφορά τον χώρο ακριβώς το ίδιο έγινε και με το δικό μου . Η εξήγηση δόθηκε από τα παιδιά .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα hard reset την συσκευή 640 xl ds 3g, αλλα πλέον δεν δέχεται τις εξτρα εφαρμογές όπως glance screen κλπ. Τις βρισκω στο store αλλα μου λέει πως δεν είναι συμβατά με την συσκευή μου. Πριν το hard reset τις είχα κανονικά. Γνωρίζει κάτι κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι σε αναζήτηση κινητού και σκέφτομαι και το 640 xl 4g. Λόγο ότι δεν είχα wp ποιο πριν να ρωτησω για κάποιες εφαρμογές αν υπάρχουν και αν είναι ίδιες με android για στο Viber παλιά ένας φίλος δεν μπορούσε να στείλει βίντεο πάνω από κάποια mb.

Οι εφαρμογές που έχω και στο android είναι fb, messenger, free 2 go, Whats Up (cosmote), instagram, μία εφαρμογή που μέτρα ύψος με gps το gps test, shazam και live score σε αγώνες (forza football) και από super market μασουτη lidl κλπ.

Γιατί σε όλα τα άλλα το κινητό φενετε να είναι πολύ καλό και λογικά και στη κάμερα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα hard reset την συσκευή 640 xl ds 3g, αλλα πλέον δεν δέχεται τις εξτρα εφαρμογές όπως glance screen κλπ. Τις βρισκω στο store αλλα μου λέει πως δεν είναι συμβατά με την συσκευή μου. Πριν το hard reset τις είχα κανονικά. Γνωρίζει κάτι κάποιος;

 

Για ψάξε μήπως πήγαν στην sd. Κάνε μεταφορά στην μνήμη του τηλ και κάνε μετά τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι σε αναζήτηση κινητού και σκέφτομαι και το 640 xl 4g. Λόγο ότι δεν είχα wp ποιο πριν να ρωτησω για κάποιες εφαρμογές αν υπάρχουν και αν είναι ίδιες με android για στο Viber παλιά ένας φίλος δεν μπορούσε να στείλει βίντεο πάνω από κάποια mb.

Οι εφαρμογές που έχω και στο android είναι fb, messenger, free 2 go, Whats Up (cosmote), instagram, μία εφαρμογή που μέτρα ύψος με gps το gps test, shazam και live score σε αγώνες (forza football) και από super market μασουτη lidl κλπ.

Γιατί σε όλα τα άλλα το κινητό φενετε να είναι πολύ καλό και λογικά και στη κάμερα του.

 

Για τα αλλα δε μπορω να σου πω γιατι δεν βσζω πανω απο 2 3 εφαρμογες στα κινητα μου αλλα η καμερα του ειναι απο τις καλυτερες που κυκλοφορουν εκει εξω με τα διπλα λεφτα

 

Σκεφτομαι να προβω παλι στην αγορα του lte μετανοιωσα που το εδωσα αλλα πειτε μου με τα 10αρια εχει θεματα η προβληματα ;αν ειναι να μην την κανω και να μεινω στην 8.1 δε με χαλαει

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να προβω παλι στην αγορα του lte μετανοιωσα που το εδωσα αλλα πειτε μου με τα 10αρια εχει θεματα η προβληματα ;αν ειναι να μην την κανω και να μεινω στην 8.1 δε με χαλαει

 

Πας κατευθείαν στα 10 και δεν ξαναγυρίζεις πίσω. Είναι σαφώς καλύτερα τα 10 και ειδικά οι εφαρμογές.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι σε αναζήτηση κινητού και σκέφτομαι και το 640 xl 4g. Λόγο ότι δεν είχα wp ποιο πριν να ρωτησω για κάποιες εφαρμογές αν υπάρχουν και αν είναι ίδιες με android για στο Viber παλιά ένας φίλος δεν μπορούσε να στείλει βίντεο πάνω από κάποια mb.

Οι εφαρμογές που έχω και στο android είναι fb, messenger, free 2 go, Whats Up (cosmote), instagram, μία εφαρμογή που μέτρα ύψος με gps το gps test, shazam και live score σε αγώνες (forza football) και από super market μασουτη lidl κλπ.

Γιατί σε όλα τα άλλα το κινητό φενετε να είναι πολύ καλό και λογικά και στη κάμερα του.

 

Νομίζω θα σου λείψει ο μασουτης... Τα υπόλοιπα κομπλε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι σε αναζήτηση κινητού και σκέφτομαι και το 640 xl 4g. Λόγο ότι δεν είχα wp ποιο πριν να ρωτησω για κάποιες εφαρμογές αν υπάρχουν και αν είναι ίδιες με android για στο Viber παλιά ένας φίλος δεν μπορούσε να στείλει βίντεο πάνω από κάποια mb.

Οι εφαρμογές που έχω και στο android είναι fb, messenger, free 2 go, Whats Up (cosmote), instagram, μία εφαρμογή που μέτρα ύψος με gps το gps test, shazam και live score σε αγώνες (forza football) και από super market μασουτη lidl κλπ.

Γιατί σε όλα τα άλλα το κινητό φενετε να είναι πολύ καλό και λογικά και στη κάμερα του.

Market Deal https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh58g5c

Δεν θα σου λείψει ούτε ο Μασούτης... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο viber πάντως ακόμα δεν μπορείς να στείλεις βίντεο πάνω από κάποια mb.

 

 

 

Ποσα; Δε το χω προσεξει. δλδ στις άλλες πλατφόρμες στέλνεις όσα θες;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ποσα; Δε το χω προσεξει. δλδ στις άλλες πλατφόρμες στέλνεις όσα θες;

Ναι έτσι είναι. Πήγα να ανεβάσω video 19 δευτερολέπτων με τη μικρότερη ανάλυση που έχει το κινητό μου (1280x720p) 24fps και δεν το ανέβαζε. Δεν ξέρω για τα άλλα λειτουργικά... :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...