Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεύτερη μέρα στα χέρια μου και όλα καλά.

Το μόνο που δεν έκανα είναι το update σε 10 εκδοση.

Όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εκείνο που έχω πάθει την πλάκα μου είναι εκτός των άλλων....η μπαταρία!

Κρατάει γερά!!Και έχω κάνει ένα κύκλο φόρτισης μόνο..που να κάνω πεντε-έξη!

Όλα τέλεια..πραγματικά....τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

Δεν το περίμενα να το πω αλλά ειμαι...ευχαριστημένος από την

συγκεκριμένη επιλογή και αγορα.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μετά από ψάξιμο διαπίστωσα ότι πηγαίνοντας εφαρμογές παρασκηνίου κ κλείνοντας τις περισσότερες οι οποίες δεν χρειάζεται να τρέχουν πχ Xbox msn ,καιρός κλπ θα δείτε διαφορά στην κατανάλωση προς το καλύτερο.μεγάλη διαφορά θα έλεγα.

 

Το έχω ήδη κάνει αυτό, αλλά το τηλέφωνο με 8.1 ήταν άψογο στο θέμα μπαταρίας και τώρα δεν είναι...

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες παρασκηνιου που βρισκονται;

Ρυθμισεις-Συστημα-Οικονομια μπαταριας- Χρηση μπαταριας- Αλλαγη των ρυθμισεων εφαρμογων στο παρασκηνιο

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Συστημα-Οικονομια μπαταριας- Χρηση μπαταριας- Αλλαγη των ρυθμισεων εφαρμογων στο παρασκηνιο

αν τις κλεισω ολες θα εχω προβλημα ή οχι;τωρα τις ειδα ειναι ολες ανοιχτες

Link to comment
Share on other sites

αν τις κλεισω ολες θα εχω προβλημα ή οχι;τωρα τις ειδα ειναι ολες ανοιχτες

Νομιζω πως οχι, εγω τις εχω κλεισει όλες απο χθες και περαν μιας βελτιωσης στην μπαταρια δεν ειχα καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγιναν update οι εφαρμογές, φωτογραφίες microsoft και αφυπνίσεις και ρολόι των windows. Edited by SSTAYROS
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχει επανεκκίνηση στο κουμπί τερματισμού,υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό ????
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχει επανεκκίνηση στο κουμπί τερματισμού,υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό ????

 

Δεν νομίζω να υπάρχουν τέτοιες επιλογές στα Windows, αν προέρχεσαι από Android ξέχασε τέτοιες ευκολίες.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχουν τέτοιες επιλογές στα Windows, αν προέρχεσαι από Android ξέχασε τέτοιες ευκολίες.

 

Οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ

 

 

 

 

 

Επανεκκίνηση μόνο μπορείς να κάνεις το λεγόμενο soft reset!!!Power button και volume down κρατημένα για 10 δευτερόλεπτα περίπου

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τυχει σε καποιες εφαρμογες πχ candy crush , να μην μπορω να βγω και να παω στην αρχικη οθονη του τηλεφωνου μιας και το εικονιδιο του μενου δεν εμφανιζεται. Τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις εκτος απο επανςκινηση;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τυχει σε καποιες εφαρμογες πχ candy crush , να μην μπορω να βγω και να παω στην αρχικη οθονη του τηλεφωνου μιας και το εικονιδιο του μενου δεν εμφανιζεται. Τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις εκτος απο επανςκινηση;

 

Δεν σου δειχνει την μπαρα πλοηγησης αν συρεις το δαχτυλο απο το κατω μερος της οθονης προς τα πανω?

Link to comment
Share on other sites

... καλημέρα και πάλι, δεν έχει τύχει σε κανένα το παρακάτω δηλαδή??? :worry: :worry:

 

Αδέλφια καλησπέρα!!!

Κάτοχος του XL LTE Dual SIM (από Γερμανία), αν και έχω γυρίσει την χώρα σε USA και έχω τρέξει το upgrade advisor, όταν πάω στο phone update μου απαντάει πως είναι up to date ... :-/

Φαντάζεται κανένας σας τι μπορεί να κάνω λάθος ????

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχει επανεκκίνηση στο κουμπί τερματισμού,υπάρχει καμία εφαρμογή που να το κάνει αυτό ????

Στο 830 που έχω γίνετε επανεκκίνηση απ' το κουμπί τερματισμού, στο 640 δεν γίνετε; το δοκίμασες;

Μήπως δεν το πάτησες αρκετά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο 830 που έχω γίνετε επανεκκίνηση απ' το κουμπί τερματισμού, στο 640 δεν γίνετε; το δοκίμασες;

Μήπως δεν το πάτησες αρκετά;

 

Ναι φίλε μου δεν έχει.μόνο τερματισμό έχει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και φίλοι Καλημέρα. Κάτοχος δύο lumia κινητών 640xl και 925 αλλά και πολλών Android (note3, sgs4, xperia ray, samsung galaxy core κ.λ.π ) έχω να αναφέρω τα εξής : Σε αυτή την κατηγορία τιμής το xl που έχω περίπου 10 μήνες, είναι άπαιχτο. Σαν τηλέφωνο υπερτερεί του ανταγωνισμού σε οθόνη, κάμερες, σήμα, ταχύτητα του λειτουργικού, αρκεί να σας πω ότι έχω τρεις λογαριασμούς email, καμιά 70 εφαρμογές και το κινητό δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Εγώ δεν είχα τα προβλήματα που διάβασα από κάποιους χρήστες, το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει είναι όταν λαμβάνω email από συγκεκριμένο λογαριασμό που έχω στο LinkedIn μου το διαβάζει μισό από πάνω προς τα κάτω δηλαδή κάθετα. Ακόμα κάποια επισυναπτόμενα αρχεία από συγκεκριμένα email δεν μου τα διαβάζει. Είναι τα μόνα προβλήματα που έχω και αφορούν την συσκευή και το λειτουργικό. Τώρα εκεί που υπάρχει πρόβλημα είναι στις εφαρμογές. Και εξηγούμαι: για έναν απλό χρήστη το τηλέφωνο είναι special. Για έναν hard user το τηλέφωνο δεν κάνει. Οι περισσότερες εφαρμογές είναι κατώτερες του Android, εξαιρείται η εφαρμογή για πλοήγηση και οι φωτογραφικές εφαρμογές, και πολλές δεν υπάρχουν κιόλας ειδικά οι Ελληνικές. Για παράδειγμα το messenger δεν έχει βίντεο κλήση, το Facebook είναι τριετίας, κ.λ.π. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω την παρέα είναι το εξής : επειδή με το τηλέφωνο δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα με την 8.1denim τι να κάνω; ;; να περιμένω να μου έρθει η αναβάθμιση επίσημα μέσω του τηλεφώνου ή να τη κάνω μέσα από την εφαρμογή; ;;; να κάνω πρώτα Hard reset ή δεν χρειάζεται; ;; τι με συμβουλεύετε να κάνω;;;;;;επαναλαμβάνω ότι το τηλέφωνο τρέχει σφαίρα τα πάντα και δεν μου έχει κολλήσει ποτέ παρά την σκληρή χρήση. Σας ευχαριστώ και περιμένω απάντηση .
Link to comment
Share on other sites

Η μικρη μου εμπειρία ήταν αποκαρδιωτική. Εχω ήδη γραψει οτι περασα τα 10 μονο για το upgrade ενω το τηλεφωνο κυλούσε απροβλημάτιστο. ΔΕΝ συγχρόνισε τους outlook και microsoft λογαριασμούς μου δηλαδή δεν έβλεπα τις επαφές μου , τις σημειώσεις και ραντεβού στο ημερολογιο της ms ( που αυτο χρησιμοποιώ) ΔΕΝ επαιρνα τα mail μου ( ενω στο gmail τα ελάμβανα κανονικά) κοκ. Αναγκάστηκα να ξανακατέβω στα 8.1. Απ αυτα που γράφεις και με τα οποία συμφωνώ απόλυτα αντιλαμβάνομαι οτι αυτά που μου συνέβησαν τα θεωρείς σημαντικά. Το (πραγματικά) premium περιβάλλον των Δεκαριών ειναι πειρασμός αλλά εγώ το κινητό μου το θέλω πρώτα για τη δουλειά μου...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου αυτό ακριβώς φοβόμουν που γράφεις. Και τι θα κάνουμε; ;; θα μείνουμε για πάντα στην 8.1 ή θα περιμένουμε μέχρι να στρώσει; ;; και που θα το ξέρουμε; ;;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου αυτό ακριβώς φοβόμουν που γράφεις. Και τι θα κάνουμε; ;; θα μείνουμε για πάντα στην 8.1 ή θα περιμένουμε μέχρι να στρώσει; ;; και που θα το ξέρουμε; ;;

 

Και εγώ γύρισα στα 8.1 σε ένα 640 και 640xl. Το περιβάλλον των 10 πολύ ωραίο και ακόμα πιο γρήγορο αλλά πολλά προβλήματα. Θα διορθωθούν πιστεύω στο μέλλον οπότε λίγη υπομονή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι επειδη σκεφτομαι να παρω το τηλεφωνο, με τα win10 δοκιμασε κανεις αν υποστηριζει otg και οσον αφορα το σημα WiFi ειναι καλο; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχουμε κανένα browser να βάλουμε; για τα w10

 

Δοκίμασε τον UC ή τον Surfay. Αν και ο edge πλέον είναι πολύ καλύτερος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι, εκτος του Here το οποιο απ'οτι διαβασα δεν υπαρχει στα 10, υπαρχει αλλη αξιολογη εφαρμογη για πλοηγηση στα windows και αν ναι δωρεαν η με πληρωμη. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...