Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις νυχτερινές φώτος πρέπει να παίξεις με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις. Υπάρχουν και κάποια tutorial στο youtube για την lumia καμερα.

 

http://s3.postimg.org/6evhrab2r/Screenshot_29.jpg

 

φίλε έχεις πολύ δίκιο. η κάμερα στο manual κάνει παπάδες αν ξέρεις να την χειρίζεσαι.

Edited by ankostas333
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και καλη χρονια.Αγορασα το 640 xl dual sim και μεχρι χθες το δουλευα με μια καρτα.Σημερα εβαλα και δευτερη καρτα και δοκιμασα ενω χρησιμοποιουσα τον πρωτο αριθμο να με καλεσουν και στον δευτερο.Δεν ακουγοταν ο ηχος κλησης και γω δεν εβλεπα δευτερη εισερχομενη κληση.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

@ Chris1982

 

Δεν είναι ενεργή η δεύτερη κάρτα όταν είναι ανοιχτή σε συνομιλία η άλλη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την κατασταση της SIM ειναι και οι δυο ενεργες.

 

Καλησπέρα. Υπάρχουν δύο ειδών dual sim συσκευές. Οι dual sim full active (DSFA) όπου στο κινητό είναι και οι δύο sim ενεργές και την ώρα που μιλάς στην μία μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και στην άλλη. Τα κινητά αυτά έχουν δύο κεραίες άρα ανεβαίνει λίγο και το SAR (όχι πολύ, στα επιτρεπόμενα όρια εννοείται.

Και υπάρχουν και οι συσκευές dual sim stand by (DSSB) όπου τα κινητά αυτά έχουν μία κεραία και μπορούν να χρησιμοποιήσουν την μία sim μόνο κάθε φορά. Εσύ βλέπεις να είναι ενεργές και οι δύο (και είναι stand by), αλλά όταν χρησιμοποιηθεί η μία η άλλη είναι σαν να έχεις το κινητό σβηστό και ενεργοποιείται ξανά με το τελείωμα της κλήσης.

Οι Lumia 640/XL DS ανήκουν στην δεύτερη κατηγορία

Εδώ ακόμα και τις ναυαρχίδες της η MS (950/XL) τις έκανε dual stand by.

 

Αν είναι οπως τα android δεν μπορείς να δέχεσαι ταυτόχρονα κλίση από την δεύτερη sim

 

Δεν είναι θέμα λειτουργικού, είναι θέμα συσκευής. Εγώ το Κ910 που έχω είναι android και είναι DSFA

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη βοηθεια.Τελικα μονο μια καρτα καθε φορα μπορει να ειναι ενεργη,το δοκιμασα μολις σε ενα lumia 640 DS.

 

μπορείτε να κάνετε χρήση του smart dual sim. είναι μέρος του λειτουργικού και είναι ένα εργαλείο με σκοπό να λύσει αυτό το πρόβλημα

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς με δόσεις παιδιά?Το ζαχαρώνω από το Γερμανό αλλά δεν γνωρίζω αν χρειάζεται πιστωτική κάρτα :/ που δεν έχω..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιες εφαρμογές όπως το here drive εξαφανίστηκαν από το store του 8.1. Δηλαδή θα πρέπει να περιμένω την αναβάθμιση σε 10 ,που ενας θεός ξερει ποτε θα γίνει, για να το κατεβάσω μιας και ξαφνικά η φωνητική πλοήγηση δε λειτουργεί. Τι σοι υποστήριξη είναι αυτη? Είναι που είναι για πέταμα το store , εξαφανίζετει και ότι ελάχιστο καλό υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς με δόσεις παιδιά?Το ζαχαρώνω από το Γερμανό αλλά δεν γνωρίζω αν χρειάζεται πιστωτική κάρτα :/ που δεν έχω..

 

Θέλει πιστωτική ο Γερμανός! Μόνο στον Κωτσόβολο μπορείς να κάνεις δώσεις χωρίς πιστωτική νομίζω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πιστωτική ο Γερμανός! Μόνο στον Κωτσόβολο μπορείς να κάνεις δώσεις χωρίς πιστωτική νομίζω!

 

Ο Κωτσόβολος δεν θέλει πιστωτική, αλλά θέλει ταυτότητα και τελευταίο εκκαθαριστικό εφορίας. Ουσιαστικά μεσολαβεί και κάνει όλη την διαδικασία για να πάρεις ένα μικρό δάνειο από την τράπεζα για την αγορά. Και φυσικά σε εξυπηρετεί στην αποπληρωμή η οποία γίνεται στο κατάστημα και όχι στην τράπεζα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσόβολος δεν θέλει πιστωτική, αλλά θέλει ταυτότητα και τελευταίο εκκαθαριστικό εφορίας. Ουσιαστικά μεσολαβεί και κάνει όλη την διαδικασία για να πάρεις ένα μικρό δάνειο από την τράπεζα για την αγορά. Και φυσικά σε εξυπηρετεί στην αποπληρωμή η οποία γίνεται στο κατάστημα και όχι στην τράπεζα.

Βλέπεις αλλη καλύτερη λύση χωρίς πιστωτική; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Αν μου ξανά έρθει το μικρόβιο για μεγάλη οθόνη θα πάω να το πάρω ντούκου να τελειώνουμε.17 ευρώ το μήνα το έχει γμ τ
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις αλλη καλύτερη λύση χωρίς πιστωτική; ;)

 

Φυσικά και βλέπω, μαζεύεις τα χρήματα και το αγοράζεις πληρώνοντας.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και βλέπω, μαζεύεις τα χρήματα και το αγοράζεις πληρώνοντας.

Αν δεν βιάζεσαι πάω πάσο!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το πήρα :).πολύ δυνατό μου φαίνεται.Πριν λίγο το πήρα και συνέχεια μου βγάζει ενημέρωση.Πηρε τα 10ρια??Να την κάνω την ενημέρωση??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το πήρα :).πολύ δυνατό μου φαίνεται.Πριν λίγο το πήρα και συνέχεια μου βγάζει ενημέρωση.Πηρε τα 10ρια??Να την κάνω την ενημέρωση??

 

Όχι, δεν έχει ξεκινήσει η διανομή των 10. Λογικά είναι η ενημέρωση για τις επανεκκινήσεις.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει ξεκινήσει η διανομή των 10. Λογικά είναι η ενημέρωση για τις επανεκκινήσεις.

 

Να την κάνω?Έχει βγάλει πρόβλημα η αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνω?Έχει βγάλει πρόβλημα η αναβάθμιση?

 

Απολύτως κανένα. Ένα μικρό fix για κάποιες συσκευές που έκαναν χωρίς λόγο επανεκκίνηση αλλά έγινε universal σε όλες τις συσκευές, ακόμα και αν δεν έχουν κάποιο θέμα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως κανένα. Ένα μικρό fix για κάποιες συσκευές που έκαναν χωρίς λόγο επανεκκίνηση αλλά έγινε universal σε όλες τις συσκευές, ακόμα και αν δεν έχουν κάποιο θέμα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκι μου.Κάτι τελευταίο η αναβαθμίσεις πλέον γίνονται όπως με το android λήψη μέσω wifi και μετά εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκι μου.Κάτι τελευταίο η αναβαθμίσεις πλέον γίνονται όπως με το android λήψη μέσω wifi και μετά εγκατάσταση?

 

Στα Windows (Phone), οι αναβαθμίσεις γίνονται κυρίως μέσω OTA, οπότε ναι, μόλις γίνει μια ενημέρωση διαθέσιμη, θα σου έρθει ειδοποίηση και θα μπορέσεις να την περάσεις κατευθείαν.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις επαφές μου στη κάρτα μνήμης.Υπαρχει τρόπος να τις περάσω στο κινητό?

 

Δοκίμασε την εφαρμογή Μεταφορά δεδομένων, έχω την εντύπωση πως μπορεί να σου εισάγει τις επαφές από την κάρτα μνήμης. Εναλλακτικά θα τις εισάγεις στον MS λογαριασμό σου από τον υπολογιστή σου μέσω της σελίδας people.live.com.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το 640 XL Dual SIM στη πρώτη sim μπορεί να μπει 3G ενώ στη δεύτερη μόνο 3G

Στο 640 XL LTE Dual Sim προφανώς η πρώτη sim θα είναι 4G, γνωρίζει κανείς η δεύτερη αν θα ειναι 3 ή 2 G;

 

ευχαριστώ.

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...