Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη θέση σου θα τηλεφωνούσα άμεσα στο support του Microsoft store/Microsoft. Όχι Nokia care.

 

Είχα πρόσφατα εμπειρία με Microsoft προϊόν (όχι τηλέφωνο)

και είχαν υποστήριξη ανώτερη των προσδοκιών μου (για να το θέσω και πολύ συγκρατημένα).

 

Εννοείς το ελληνικό; Το τηλεφωνικό κέντρο νομίζω είναι εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ μιλούσα με Έλληνα πάντως.

Δε θυμάμαι το τηλέφωνο γιατί μόνο την πρώτη φορά κάλεσα εγώ

και μετά είχα εισερχόμενες με απόκρυψη (συμπληρωματικά με τα email),

αλλά ξεκινήστε από κάπου και θα σας ανακατευθύνουν.

 

Ας πούμε δείτε εδώ.

http://www.microsoftstore.com/store/mseea/el_GR/DisplayHelpContactUsPage/

 

Δε λέω με σιγουριά ότι ασχολούνται με Lumia,

αλλά αν επιλαμβάνονται λόγω του DOA και της αγοράς από MS Store Γαλλίας

τότε αξίζει τον κόπο.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Περίπου σαν αυτό, μόνο που σε μένα βρίσκεται 1 εκ από την αριστερή πλευρά όταν είναι κάθετη η οθόνη - portrait Mode.

http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-1520/326391-why-do-i-have-black-line-down-my-lumia-1520-screen.html

 

Η εμπειρία σας από Nokia care (βόρεια Ελλάδα ) ?

Θα μου το αντικαταστήσουν η θα αλλάξουν οθόνη "απλώς" (αγορά από επίσημη Microsoft Γαλλίας , έφτασε χτες )

 

Αν δεις ότι δεν υπάρχει ανταπόκριση και δεν στο αντικαθιστούν πλήρως, ξεκίνησε διαδικασία επιστροφής στο Amazon. Θα είναι πολύ πιο εύκολο να τους το επιστρέψεις με αποζημίωση ή αντικατάσταση.;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις ότι δεν υπάρχει ανταπόκριση και δεν στο αντικαθιστούν πλήρως, ξεκίνησε διαδικασία επιστροφής στο Amazon. Θα είναι πολύ πιο εύκολο να τους το επιστρέψεις με αποζημίωση ή αντικατάσταση.;)

 

Μα δεν το πήρα από Amazon, από το Microsoft store της Γαλλίας το αγόρασα online και μάλιστα με την έκπτωση 10% για φοιτητές/εκπαιδευτικούς.

Θα τηλεφωνήσω αύριο στο support της Microsoft που γράφει και ο mobiuser να δω τι θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 ποτε θα παρουμε;

 

Τον Οκτώβρη, το 640 XL είναι μια από τις συσκευές που θα τα πάρουν νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα τηλεφωνούσα άμεσα στο support του Microsoft store/Microsoft. Όχι Nokia care.

 

Είχα πρόσφατα εμπειρία με Microsoft προϊόν (όχι τηλέφωνο)

και είχαν υποστήριξη ανώτερη των προσδοκιών μου (για να το θέσω και πολύ συγκρατημένα).

 

Τελικά, αποδείχτηκες απολύτως σωστός. :up:

Εξυπηρετικότατος ο Χρυσόστομος - support της Microsoft - μου ξεκίνησε διαδικασία επιστροφής στη Γερμανία, έλεγχο εκεί και , αν δεχτούν το DOA, επιστροφή χρημάτων. ΆΨΟΓΗ μέχρι στιγμής η Microsoft.

Σε ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αποδείχτηκες απολύτως σωστός. :up:

Εξυπηρετικότατος ο Χρυσόστομος - support της Microsoft - μου ξεκίνησε διαδικασία επιστροφής στη Γερμανία, έλεγχο εκεί και , αν δεχτούν το DOA, επιστροφή χρημάτων. ΆΨΟΓΗ μέχρι στιγμής η Microsoft.

Σε ευχαριστώ και πάλι!

Όντος το support της microsoft είναι πολύ εξυπηρετικό και πρόθυμο για κάθε βοήθεια. Εγώ όταν έψαχνα για το 640XL, για να πετύχω καλή τιμή, το είχα βρει από το microsoft store της Ιταλίας. Όταν πήρα τηλέφωνο για να κάνω κάποιες ερωτήσεις εδώ στο ελληνικό τμήμα εξυπηρέτησης της microsoft, μου πρότειναν εάν ήθελα να κάνουν αυτοί την παραγγελία για λογαριασμό μου και να μου έρθει κανονικά στη διεύθυνση μου. Γράφεις ότι το ελληνικό τμήμα εξυπηρέτησης, ξεκίνησε διαδικασία για την επιστροφή της συσκευής στη Γερμανία. Δεν το πήρες από Γαλλία, ή μήπως επιστρέφονται εάν χρειαστεί Γερμανία, ανεξαρτήτως από ποια ευρωπαϊκή χώρα το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αποδείχτηκες απολύτως σωστός. :up:

Εξυπηρετικότατος ο Χρυσόστομος - support της Microsoft - μου ξεκίνησε διαδικασία επιστροφής στη Γερμανία, έλεγχο εκεί και , αν δεχτούν το DOA, επιστροφή χρημάτων. ΆΨΟΓΗ μέχρι στιγμής η Microsoft.

Σε ευχαριστώ και πάλι!

Στη Γερμανία σε εμένα είπαν ότι έχουν αποθήκες, και από ό,τι λες έχουν και service.

 

Κατ΄αρχήν ας ελπίσουμε να τελειώσουν όλα ευχάριστα.

Αλλά χαίρομαι στο βαθμό που επαναβεβαιώθηκε η εμπειρία κι η εμπιστοσύνη μου από το support συσκευών της Microsoft.

 

Ενημερωτικοί, εξυπηρετικοί και άμεσοι στο μέτρο του δυνατού. Εμένα μου έστειλαν από Γερμανία αντικατάσταση προϊόντος με κούριερ στο χώρο μου μέσα σε 2 μέρες, λίγο στη γραφειοκρατία μέχρι να πάρουν την έγκριση της αντικατάστασης μου πήραν 3 μέρες.

Επικοινωνία με πλήρη ενημέρωση τηλεφωνικώς και μέσω mail, χωρίς να τα φέρνουν δύσκολα.

 

Μακάρι αυτά τα service να γίνονται γνωστά

για να τα επιβραβεύουν οι καταναλωτές.

Αυτή είναι η γνώμη μου.

 

ΥΓ: Ευχαριστώ για τις ευχαριστίες! :up:

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αποδείχτηκες απολύτως σωστός. :up:

Εξυπηρετικότατος ο Χρυσόστομος - support της Microsoft - μου ξεκίνησε διαδικασία επιστροφής στη Γερμανία, έλεγχο εκεί και , αν δεχτούν το DOA, επιστροφή χρημάτων. ΆΨΟΓΗ μέχρι στιγμής η Microsoft.

Σε ευχαριστώ και πάλι!

 

Ποιο τηλεφωνο χρησιμοποιησες ? Ή καποιο σελιδα που να αναγραφεται θα ηταν ευπροσδεκτη βοηθεια για το μελλον :)

Το τηλεφωνο στην σελιδα που εδωσε ο mobiuser ή καποιο αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακο θα ελεγα! τι λες χακι, το συνιστας, ξερεις εχω και εγω μια φαγουρα με αυτα τα γκατζετακια :lol: και τα αλλαζω συχνα, πες μου κατι το ακουστικο του τι λεει? Edited by alex_gate_7
Αφαίρεση Παράθεσης
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Γράφεις ότι το ελληνικό τμήμα εξυπηρέτησης, ξεκίνησε διαδικασία για την επιστροφή της συσκευής στη Γερμανία. Δεν το πήρες από Γαλλία, ή μήπως επιστρέφονται εάν χρειαστεί Γερμανία, ανεξαρτήτως από ποια ευρωπαϊκή χώρα το πήρες;

Κι εγώ αναρωτήθηκα. Μου απάντησε ότι "...βγαίνει από το σύστημά τους, θα μπορούσε να βγει και Ιρλανδία " (?)

 

Επικοινωνία με πλήρη ενημέρωση τηλεφωνικώς και μέσω mail, χωρίς να τα φέρνουν δύσκολα.

Κι εμένα στο τέλος, αφού μου ζήτησε Συγγνώμη για την ταλαιπωρία μου !!!, μου είπε ότι θα με κρατά ενήμερο και θα με ξανακαλέσει για να δει πώς εξελίσσεται η υπόθεση, δίνοντάς μου και τον αριθμό υπόθεσης - φακέλλου. Νόμισα προς στιγμήν ότι βρισκόμουν σε άλλη χώρα.

 

 

Ποιο τηλεφωνο χρησιμοποιησες ? Ή καποιο σελιδα που να αναγραφεται θα ηταν ευπροσδεκτη βοηθεια για το μελλον :)

Το τηλεφωνο στην σελιδα που εδωσε ο mobiuser ή καποιο αλλο ?

 

Στη σελίδα που έδωσε ο mobiuser, το 211 120 6500, στο οποίο μετά από 3-4 "πιέστε αυτο καί πιέστε εκείνο " για κάποια δευτερόλεπτα ακούστηκαν κάτι γερμανο-τουρκικά, αλλά τελικά απάντησε στα ελληνικά ο...χρυσόστομος Χρυσόστομος .

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι οταν βγαζει φωτο σε λιγο φως αμεσως μετα την ληψη την φωτιζει πιο πολυ μονο του,και αν δεν αρκει πας στην επεξεργασια και στην ανοιγει κιαλλο λες και ειχε φωτισμο ,πολυ καλο προφανως επειδη δεν εχει HDR οπως στα ανδροειδη;

Οσο για καλο φωτισμο;η μερα;Η καμερα παααρα πολυ καλη σε αυτο το ευρος τιμης.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι οταν βγαζει φωτο σε λιγο φως αμεσως μετα την ληψη την φωτιζει πιο πολυ μονο του,και αν δεν αρκει πας στην επεξεργασια και στην ανοιγει κιαλλο λες και ειχε φωτισμο ,πολυ καλο προφανως επειδη δεν εχει HDR οπως στα ανδροειδη;

Οσο για καλο φωτισμο;η μερα;Η καμερα παααρα πολυ καλη σε αυτο το ευρος τιμης.

 

Έχει HDR η συσκευή, απλώς ονομάζεται ''εμπλουτισμένη λήψη''. Είναι το εικονίδιο που βλέπεις δίπλα στο φλας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει HDR η συσκευή, απλώς ονομάζεται ''εμπλουτισμένη λήψη''. Είναι το εικονίδιο που βλέπεις δίπλα στο φλας.

 

Σοβαρα;δε το ηξερα ευχαριστω για την πληροφορια

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

. . :!: . . :!: . . :!: . . :!: . .

 

Υπενθυμίζω ότι υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τις φωτογραφίες των Lumia συσκευών όπου και μεταφέρθηκαν τα μηνύματα με εικόνες. Παρακαλώ συνεχίστε εκεί την συζήτηση :)

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, καλή προσφορά για tempered glass εδώ.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες το 640xl. Eντυπωσιασμένος για τα χρήματά του (πρώην κάτοχος samsung note2, s4, nexus 5).

Υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει την ταχύτητα λήψης στο notification bar;

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 εβδομάδες το πήρα 199 με αρχική τιμή 229 ισχύει μέχρι 31/8.
Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανο εχουν ελλειψη αυτη τη στιγμη και περιμενουν νεες παραλαβες απο 10/9 και μετα.

Εγω αγορασα σημερα απο καταστημα Cosmote, οπου εχουν μονο το LTE, και το δινουν στα 229€. Εχουν μαλιστα και μια προσφορα της Micrοsoft και διπλασιαζουν την επιδοτηση για το 640XL και καποια αλλα τηλεφωνα της Microsoft.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Τι ισχύει στο Γερμανό για την τιμή; 199 ή 229;

 

Καλησπέρα!

Πήγα χθες βράδυ, υπάρχει η προσφορά αλλά δεν υπάρχει η συσκευή σε κανένα κατάστημα :dizzy:

 

Επόμενη τιμή, e-shop, 233 € (Xl LTE).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Αυτη τη στιγμη εχω ενα lg g2 αλλα θελω να μεταβω σε windows phone.Σκεφτομαι να αγορασω το 640 xl.Αξιζει το κινητο?H αναλυση οθονης σε 5.7" ειναι καλη?
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο σιγουρα θα μπορουσε να εχει μεγαλυτερη αναλυση αλλα και αυτη για το μεγεθος που εχει ειναι μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...