Jump to content

Lenovo Vibe Shot (z90-7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΡΟΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ update Android 5.1 Multilingual ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δούλεψα σήμερα.....

εντυπώσεις οχι τόσο καλές...

 

ποιότητα... μέτρια (ειδικά φινίρισμα) ακόμη και κόλληση της οθόνης στο πλαίσιο δεν είναι τόσο καλη.....

οθόνη... καλή αλλά μεχρι εκεί (τπτ το τρελό)

ήχος.. μεν δυνατός.. αλλά ποιότητα κάτω απο μέτριο....

camera.... δεν με τρέλανε (κακή δεν είναι πάντως) ειδικά σε pro setting καλά τα πάει αλλά δεν φτάνει της περισσότερες ναυαρχίδες ...

μπαταρία... έφευγε σαν νερό.. (δεν κατάλαβα γιατι να πω την αλήθεια)

 

γενικός τα 450 που ζητάει δεν τα αξίζει....

Link to comment
Share on other sites

egodemis συμφωνώ με την άποψη σού για το τηλέφωνο. Να πω την αλήθεια στο δικό μου δεν είδα τίποτα μεμπτό στο φινίρισμα και στην κολληση της οθόνης.

Είχα τις τελευταίες ημέρες το μοντέλο με τον Snapdragon 410 MSM8916

Πάντως σε σχέδιο προσωπικά μου αρέσει πολύ αλλά μέχρι εκεί.

Έβγαλα και κάποιες φωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρεται , δεν είμαι καλός στη λήψη φωτογραφίας

https://flic.kr/s/aHsknfjJ3u

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

egodemis συμφωνώ με την άποψη σού για το τηλέφωνο. Να πω την αλήθεια στο δικό μου δεν είδα τίποτα μεμπτό στο φινίρισμα και στην κολληση της οθόνης.

Είχα τις τελευταίες ημέρες το μοντέλο με τον Snapdragon 410 MSM8916

Πάντως σε σχέδιο προσωπικά μου αρέσει πολύ αλλά μέχρι εκεί.

Έβγαλα και κάποιες φωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρεται , δεν είμαι καλός στη λήψη φωτογραφίας

https://flic.kr/s/aHsknfjJ3u

λογικά τότε σε κάποια κινητά είναι χάλια σε κάποια όχι (έλλειψη qc),, και ναι σχέδιο καλό είναι αλλά μέχρι εκεί, τα λεφτά που ζητάει παντός ούτε καν... εδώ με 370 έχει p8, g4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα! Το παρήγγειλα απο Κίνα! (Vickmall) στα 298e.Σε πόσες μέρες πιστεύετε ότι θα το έχω στην κατοχή μου κατά μέσο όρο? επίσης θέλω να ρωτήσω πως θα το παραλάβω? Μου έρχεται απο τα ΕΛΤΑ ειδοποιητήριο στο σπίτι?Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Θα ενημερώσω σχετικά για το πλήρες my review για την συσκευή.απο τα πρώτα που θα ελένξω πάντως,είναι αν έχει θέματα υπερθέρμανσης πχ στο gaming ο SD 615.

 

Θέλω να ρωτήσω αν κ υποκειμενικό,απο αυτονομία βρε παιδιά,πως τα πάει? Όσοι το έχετε παραγγείλει πρόσφατα απο Κίνα,σας έρχεται στα 2,900 ή στα 3,000mah?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την περίοδο Σε 15 με 20 μερες συνήθως είναι εδω.

Ή θα στο φέρει ο ταχυδρόμος στο σπίτι σού και θα σού το παραδώσει ή θα σου φέρει χαρτάκι και θα πας στο τοπικό ταχυδρομείο για να το παραλάβεις.

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την περίοδο Σε 15 με 20 μερες συνήθως είναι εδω.

Ή θα στο φέρει ο ταχυδρόμος στο σπίτι σού και θα σού το παραδώσει ή θα σου φέρει χαρτάκι και θα πας στο τοπικό ταχυδρομείο για να το παραλάβεις.

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Σε ευχαριστώ karthan7!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου πει πως το ρουταρουμε..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό είναι σφαίρα. Ρουκέτα πραγματικά.. Πολύ καλή κάμερα . θα μπορούσε όμως κ καλύτερη. Πολύ καλή μπαταρία. .ωραία Ζωντανά χρώματα οθόνης.. Κ γενικά το κινητό είναι σούπερ..

Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο Ρουτ???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι σφαίρα. Ρουκέτα πραγματικά.. Πολύ καλή κάμερα . θα μπορούσε όμως κ καλύτερη. Πολύ καλή μπαταρία. .ωραία Ζωντανά χρώματα οθόνης.. Κ γενικά το κινητό είναι σούπερ..

Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο Ρουτ???

Το τηλέφωνο κυκλοφορεί με τρεις διαφορετικούς επεξεργαστές, με ποιον επεξεργαστή είναι το δικό σου ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταννοώ,είναι το τι αποτρέπει,απο την αγορά του κινητού αυτού,ενώ είναι η ναυαρχίδα της lenovo.παρατηρώ,στο topic του K3,γίνεται ο χαμός απο ποσταρίσματα.θα ήθελα απόψεις! όσον αφορά το Review απο εμένα,προσεχώς,μιας που θέλω να το έχω λίγο ακόμα στην κατοχή μου,ώστε να έχω πλήρη άποψη!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταννοώ,είναι το τι αποτρέπει,απο την αγορά του κινητού αυτού,ενώ είναι η ναυαρχίδα της lenovo.παρατηρώ,στο topic του K3,γίνεται ο χαμός απο ποσταρίσματα.θα ήθελα απόψεις! όσον αφορά το Review απο εμένα,προσεχώς,μιας που θέλω να το έχω λίγο ακόμα στην κατοχή μου,ώστε να έχω πλήρη άποψη!

Αποψη μου ειναι οτι το Κ3 ειναι ελκυστικο λογο της τιμης του σε σχεση με αυτο εδω και λογο της υποστηριξης σε rom που εχει το K3

Υγ δεν διαβαζω το τοπικ του Κ3 λογο του οτι ''τρεχει'' γρηγορα και δεν προλαβαινω :O

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος κάτοχος να με ενημερώσει μέχρι ποια ταχύτητα φτάνει το κλείστρο της κάμερας σε manual mode;
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο κυκλοφορεί με τρεις διαφορετικούς επεξεργαστές, με ποιον επεξεργαστή είναι το δικό σου ?

 

lenovo z90- 32gb ειναι.!! δν ξερω επεξεργαστη.. πως τν βλεπω.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

lenovo z90- 32gb ειναι.!! δν ξερω επεξεργαστη.. πως τν βλεπω.?

 

Έχεις τόσο καλή συσκευή,κ δεν την έχεις ψάξει?εγώ που την έχω κάτι μέρες τώρα,την έχω ξετινάξει!στις ρυθμίσεις θα πας,στις πληροφορίες συσκευής.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τόσο καλή συσκευή,κ δεν την έχεις ψάξει?εγώ που την έχω κάτι μέρες τώρα,την έχω ξετινάξει!στις ρυθμίσεις θα πας,στις πληροφορίες συσκευής.

 

8core 1.7gh 3gram 32gb rom..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τόσο καλή συσκευή,κ δεν την έχεις ψάξει?εγώ που την έχω κάτι μέρες τώρα,την έχω ξετινάξει!στις ρυθμίσεις θα πας,στις πληροφορίες συσκευής.

 

8core 1.7gh 3gram 32gb rom..!

 

Κάποιος απο τους δυο σας μπορεί να απαντήσει σε αυτο που ρώτησα λιγο παραπάνω μιας και είστε κάτοχοι; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να και το my review: Μπαταρία πολύ καλή.προσωπικά με άφησε πολύ ικανοποιημένο.με απλή χρήση χωρίς ζόρισμα σε multitasking,βγάζει ΑΝΕΤΑ 2 πλήρης ημέρες χωρίς φόρτιση. με σκίσιμο σε downloading apps, ανοικτό μόνιμα το wifi, και συνεχής χρήση, βγάζει 12ώρο minimum. για μια πλήρης φόρτιση με ανοικτή την συσκευή,δεν χρειάζεται πάνω απο 90' -μπορεί και λιγότερο-. με την φωτεινότητα της οθόνης είμαι υπερευχαριστημένος,έχω δει και ποιοτικότερες οθόνες σαφώς σε ναυαρχίδες,όμως σε κερδίζει και με την γρήγορη απόκριση της στην αφή. με link2sd πετάς οτιδήποτε άχρηστη κινεζιά,αν και ομολογώ ότι ΔΕΝ μου ήρθε με σωρεία άχρηστων εφαρμογών απο Κίνα. Η cam,είναι αξιοπρεπέστατη με ταχύτητα κλείστρου η οποία δεν αφήνει ανικανοποίήτο,δύσκολα σε ξενίζει συγκρίνοντας την με τις λοιπές high-end συσκευές,ενώ το triple led flash,κάνει δουλειά.ο octa core snap, τρέχει τις 9.5/10 απροβλημάτιστα,σε 10 ΜΕΡΕΣ χρήσης 1 φορά μου έκανε επανεκκίνηση μόνο του,και 1-2 φορές είχε ΥΠΟΨΙΑ lag.επίσης ΔΕΝ βράζεις αυγό σε καμία περίπτωση,με σκληρή χρήση ζεσταίνεται γρήγορα,όμως και πολύ γρήγορα κρυώνει. κλειδώνει αστραπιαία wifi και gps,ενώ το wifi του είναι ταχύτατο κομμάτια όπου η qualcomm δείχνει να έχει κάνει στο soc της καλή δουλειά, ενώ η lenovo με το λειτουργικό της έχει κάνει όμορφη δουλειά με αξιόλογο λειτουργικό και οπτικό αποτέλεσμα,με σωρεία εικόνων στο κέντρο θεμάτων,δύσκολα το βαριέσαι. metal casing με ένα απλό αξιοπρεπές φινίρισμα,και η gorilla glass οθονη δημιουργούν αξιόλογο αποτέλεσμα.τέλος,τα πλήκτρα είναι φωτιζόμενα για κάποιους που στην αρχή

του θέματος το ρωτούσαν,και υπάρχει και led δίπλα απτο ακουστικό για την φόρτιση.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ χθες (black friday) στα 311€ με την προμήθεια του pp. Σε ανθρακί με 32GB. Αν και ήμουν φτιαγμένος για το Huawei Honor7 των 64GB αλλά προτίμησα με τα ίδια χρήματα να πάρω το Lenovo για μένα και το Cubot X17 για την γυναίκα μου που το δικό της είχε παραδώσει πνεύμα. Σε κάνα μήνα θα το έχω στα χέρια μου και θα μοιραστούμε εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ χθες (black friday) στα 311€ με την προμήθεια του pp. Σε ανθρακί με 32GB. Αν και ήμουν φτιαγμένος για το Huawei Honor7 των 64GB αλλά προτίμησα με τα ίδια χρήματα να πάρω το Lenovo για μένα και το Cubot X17 για την γυναίκα μου που το δικό της είχε παραδώσει πνεύμα. Σε κάνα μήνα θα το έχω στα χέρια μου και θα μοιραστούμε εντυπώσεις.

 

Αναμμένουμε κι απο εσένα τις εντυπώσεις σου.αν τυχόν χρησιμοποιείς το fb,μην σε παραξενέψει οτι το app δεν θα εγκαθίσταται.συγκεκριμένα ΜΟΝΟ σε αυτήν την εφαρμογή συμβαίνει αυτό,κ είναι θέμα λογισμικού κ δεν αλλάζει.και πρώτη φόρτιση του 12 ώρες..καλώς να το δεχθείς στα χέρια σου.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος κάτοχος να με ενημερώσει μέχρι ποια ταχύτητα φτάνει το κλείστρο της κάμερας σε manual mode;

 

Κάποιος απο τους δυο σας μπορεί να απαντήσει σε αυτο που ρώτησα λιγο παραπάνω μιας και είστε κάτοχοι; Ευχαριστώ

 

Μα ούτε ενας δεν χρησιμοποιεί την κάμερα του; Τι το πήρατε τοτε;

Link to comment
Share on other sites

Αναμμένουμε κι απο εσένα τις εντυπώσεις σου.αν τυχόν χρησιμοποιείς το fb,μην σε παραξενέψει οτι το app δεν θα εγκαθίσταται.συγκεκριμένα ΜΟΝΟ σε αυτήν την εφαρμογή συμβαίνει αυτό,κ είναι θέμα λογισμικού κ δεν αλλάζει.και πρώτη φόρτιση του 12 ώρες..καλώς να το δεχθείς στα χέρια σου.

Σ'ευχαριστώ για την ευχή. Δεν έχω κάψα με το fb. Καλό θα ήταν να κατέβαινε η εφαρμογή αλλά δεν το αγόρασα γι'αυτό το λόγο. Δεν ανήκω σε αυτούς που όπου βρεθούν μπαίνουν μέσα στο fb να δώσουν ραπόρτο που και με ποιούς βρίσκονται... Άλλη τρέλα κι αυτή! Μετά μας ενοχλεί το "φακέλωμα"......:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια, αν κατεβασετε το apk του fb απο αλλου δεν το κανει εγκατασταση ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...