Jump to content

Lenovo Vibe Shot (z90-7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα ούτε ενας δεν χρησιμοποιεί την κάμερα του; Τι το πήρατε τοτε;
Το manual mode που λες είναι μάλλον το pro όπως το ονομάζει η lenovo και η ταχύτητα κλείστρου , αν δεν κάνω λάθος, ξεκινάει από 1/15 και φτάνει μέχρι 1, πάντα με επιφύλαξη το λέω καθώς οι φωτογραφικές μου γνώσεις περιορίζονται στην χρήση του iso και της έκθεσης φωτεινότητας, για να βγάζω καμμιά..σκοτεινή φωτό, από κει και πέρα το χάος για μένα, γι' αυτό και δουλεύω τα περισσότερα κινητά μου στο auto για να 'χω το κεφάλι μου ήσυχο.

Αυτός είναι και ο λόγος που εσχάτως λάτρεψα το iphone, γιατί μπορει να το βρίζω και να σιχαίνομαι την φιλοσοφία του κλειστού λειτουργικού, αλλά κάνεις μία..τσακ και βγάζεις την καλύτερη δυνατή φωτογραφία που μπορεί να βγει γρήγορα σε auto για να μην χάσεις την στιγμή, αλλιώς παίζεις με τα lumia και τα vibe shot στο manual 100 ώρες για να πετύχεις την σωστή απεικόνιση, τι να κάνουμε θα μου πεις δεν μπορούμε να τα 'χουμε όλα σ' αυτή τη ζωή.

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το manual mode που λες είναι μάλλον το pro όπως το ονομάζει η lenovo και η ταχύτητα κλείστρου , αν δεν κάνω λάθος, ξεκινάει από 1/15 και φτάνει μέχρι 1, .

 

Ευχαριστώ πολύ, αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω. Πραγματικά κάκιστοι χρόνοι για φωτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω. Πραγματικά κάκιστοι χρόνοι για φωτοκινητό.
Ετσι φαίνεται, να φανταστείς, έτσι για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης, στο lumia 930 ποικίλει ας πούμε από 1/8000 μέχρι τa 4s

οπότε να υποθέσω ότι αυτό ευθύνεται που πατάς φέτος το κλείστρο και εκείνο βγάζει την φωτό...του χρόνου?

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαίνεται, να φανταστείς, έτσι για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης, στο lumia 930 ποικίλει ας πούμε από 1/8000 μέχρι τa 4s

οπότε να υποθέσω ότι αυτό ευθύνεται που πατάς φέτος το κλείστρο και εκείνο βγάζει την φωτό...του χρόνου?

 

Όπως τα λες. Και σε άλλα τηλέφωνα φτάνει μεχρι 30 sec

Για κάποιον που θέλει να τραβάει long exposure καθώς και εφετζίδικες φωτο με light trails κλπ είναι απαραίτητοι οι μεγάλοι χρόνοι.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες. Και σε άλλα τηλέφωνα φτάνει μεχρι 30 sec

Για κάποιον που θέλει να τραβάει long exposure καθώς και εφετζίδικες φωτο με light trails κλπ είναι απαραίτητοι οι μεγάλοι χρόνοι.

α μάλιστα δεν τα είχα υπ' όψιν μου αυτά, οπότε οι υποψίες που είχα για την μετριότητά του στο επίπεδο απεικόνισης μάλλον είχαν βάση, αν και τελικά οι φωτογραφίες που βγάζει σε απλές καθημερινές λήψεις δεν είναι κακές
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. κάτοχος του Vibe Shot, αποφάσισα να του φλασάρω rom καθώς κράσαρε η Κινεζική που φορούσε απο όταν μου ήρθε,επειτα απο αποτυχημένη προσπάθεια ρουταρίσματος.Κατάφερα και του πέρασα αυτήν εδώ: http://forum.xda-developers.com/android/general/lenovo-z90-7-vibe-shot-international-t3148018 στην οποία όμως δεν δουλεύει το 4G wifi. και επιθυμώ να επιστρέψω στην Κινεζική που μου ήρθε, κ συγκεκριμένα φορούσε την VIBEUI_V2.5_1522_5.169.1_ST_Z90-7. η ρουταρισμένη είναι η VIBEUI_V2.5_2522_5.169.1_ST_Z90-7 και είναι αυτή που έρχεται απο Vickmall. στο δυαδύκτιο δεν μπορώ να τις βρώ πουθενά τις συγκεκριμένες,Κινεζικές βρήκα,όμως όχι με Ελληνικά δυστυχώς.. μπορεί κάποιος να βοηθήσει βρε παιδιά,να βρώ αυτές τις ρομ, ή κάποιος που να ξέρει κάποια δοκιμασμένη που να δουλεύουν όλα,κ να είναι κ πολυγλωσσική? ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι περίεργο που το κινητό από ότι διαβάζω σε διάφορα τεστ είναι άψογο σε όλα εκτός από κει που υποτίθεται ειδικεύεται: στην κάμερα.. Παντού το βγάζουν τρενο εκτός από κει..και μη ξεχνάμε πως με τα λεφτά που παίζει είναι στα λημέρια κινητών με τρομερές κάμερες όπως p8,g4 κτλ..
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Edit: Τελικά κατάφερα και επικοινώνησα με Vickmall,και μου έστειλαν τους drivers. Το θέμα είναι ότι το φλασάρισμα δεν βλέπω να γίνεται ούτε με QFIL(είμαι κανονικά σε QD Loader Mode 9008),ουτε με MiFlash.απο Drivers είμαι οκ.τα αρχεία στους drivers για το flash που μου έστειλαν,είναι .dll & .inf .Να υποθέσω ότι το φλασάρισμα θα το καταφέρω μόνο με OTA μέθοδο? Aπο Recovery mode? Και αν ναι,ποιά αρχεία περνάω στην sd? Όλο τον φάκελο των drv που έχω ξεζιπάρει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις. Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Edit: Τελικά κατάφερα και επικοινώνησα με Vickmall,και μου έστειλαν τους drivers. Το θέμα είναι ότι το φλασάρισμα δεν βλέπω να γίνεται ούτε με QFIL(είμαι κανονικά σε QD Loader Mode 9008),ουτε με MiFlash.απο Drivers είμαι οκ.τα αρχεία στους drivers για το flash που μου έστειλαν,είναι .dll & .inf .Να υποθέσω ότι το φλασάρισμα θα το καταφέρω μόνο με OTA μέθοδο? Aπο Recovery mode? Και αν ναι,ποιά αρχεία περνάω στην sd? Όλο τον φάκελο των drv που έχω ξεζιπάρει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.
Γιατί έχω την αίσθηση φίλε μου ότι αγοράσαμε ένα τηλέφωνο με το οποίο δεν ασχολείται ουδείς άλλος...στην Ελλάδα?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Κανείς βρε παιδιά για αυτο που ρωτάω στο αμέσως παραπάνω μου μήνυμα?? οποιος μπορεί,ας βοηθήσει..

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την αίσθηση φίλε μου ότι αγοράσαμε ένα τηλέφωνο με το οποίο δεν ασχολείται ουδείς άλλος...στην Ελλάδα?

 

Είναι κινηταρα ολκής. Γιατί οι περισσότεροι εχους τις σούπες. Εγώ είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος με την συσκευή. Κ από μπαταρία κ από κάμερα και από φωτεινότητα οθόνης. Αλλά κ από την σβελταδα του. Δν κολλάει. Δν κρασαρη πουθενά. Όλα ανοίγουν πριν καν πατήσω..!! Τελειο απίθανο...κ πολύ πολύ καλό το μέγεθος του

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και από εμένα.

Καιρό έχω να βρεθώ εδώ καθώς δεν αλλάζω κινητά αβέρτα οπότε δεν παρατηρώ κα ιτις εξελίξεις. Πάραυτα μιας και έδωσα το πολυαγαπημενο μου Honor g750 ημουν αναμεσα σε vibe shot και meizu mx5. Πρωταρχικος ρολος για μενα ειναι το sar. Αν δενε χει χαμηλο δεν παν να μου το δωσουν κα ιδωρο θα το πουλησω την ιδια στιγμη. Οσο για τοhands free που μου χουν πει πολλοι, εχω διαβασε ιπτυχιακη 300 σελιδες για το αν λειτουργει σαν κεραια το καλωδιο και δεν βγαλαν ακρη. Ισως το bluetooth Που καταληγει στο αυτι σε καλωδιο να ναι η καλτερη λυση αλλα ισως.

 

Ασχετα ολα τα παραπανω οποτε προχωραω στα του τηλεφωνου. Ημουν στο μαγαζι και ειχα μια το Meizu στο χερι μια το lenovo. Τελικα με εκενευρισε που θα χανα την δυαντοτητα να βαλω sd καρτα + τα μονο 16 gb του meizu (ναι ξερω αν το περνα παεξω η απο αλλα μαγαζια θα μπορουσα να βρω φθηνοτερα την 32gb version αλλα επρεπε να βρω μαγαζι με ατοκες και μονο το Public τα χε).

Συνεπως επιλεγω lenovo (ππρωτη φορα αλλαζω μαρκα μιας και ειχα ολη τη νσειρα σχεδον απο honor της huawei).

 

ΤΟ κινητο εχει παρα πολυ καλη οθονη με σωστο pixel density με αποτελεσαμ να μη νσκεφτω καν οτι πηγα σε μικροτερη οθονη μιας και το g750 ειχε 5.5 ιντες. O ηχος του ειναι κλασης ανωτερος απο το honor (ακομα και με το dts on). Ο σχεδιασμος ειναι παρα πολυ ομορφος (αδιαφορο μου ναι αν μοιαζει με sony/iphone η και datsun).Wifi λιγο που δοκιμασα (γιατι το χω στη νπρωτη φορτιση) συνδεθηκε αμεσως και παρεμεινε ετσι (δεν περιμενα κατι διαφορετικο βεβαια)

 

Games δεν τρεχω πλεον οποτε δεν εχει και νοημα να τρεξω Bench (οντας κατοχος nvidia shield).Χωρις joypad να τ οβρασω το game (εκτος αν καποιος παει σε φορητο gamepad που παιρνει πανω το κινητο). Ξερω οτι ο helios x10 του meizu να τα πηγαινε καλυτερα στα bench αλλα ουτε αυτο με ενδιεφερε ιδιαιτερα, μαις και τοlittle big που χει πανω ο snapdragon κραταει περισσοτερο την μπαταρια που ειναι 2900 και οχι 3000 για οσους το παρουν απο Ελλαδα. Απλα υπαρχει δυνατοτητα να βαλεις 3000mAh.

 

Καμερα. Ολα τα λεφτα και τα huawei δεν πανε πισω σε ποιοτητα. Παραυτα σε συγκεκριμενο δωματι οπου δοκιμαζω κινητα λογο του χαμηλοκιτρινου φωτισμου στο auto το vibe εβγαλε τη νκαλυτερη pic που χω βγαλει με κινητο (σαφως θα υπαρχουν και καλυτερες καμερες αλλα δεν ειμαι φωτογραφος για να κρινω σε τετοιο βαθμο)

 

Τελος... τι με ενοχλησε.....

- η δυσκολια να βρω θηκη (ακομα δεν βρηκα nilkin με παραθυρακι), γιατι παντα βαζω θηκη απο την πρωτη μερα μεχρι να το δωσω η πεθανει στα χερια μου (δεν εχει τυχει).

- Η θερμοτητα του κινητου. Αν και δεν ειχα αλη φορα αλουμινιου πανελ κινητο στα χερια μου μου φανηκε να χει μια χλιαροτητα ακομα και τωρα που το φορτιζω. Μια πιθανη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι επειδη δεν εβγαλα ακομα την διαφανη μεμβρανη που χει απο κατω, μηπως εμποδιζει να φυγει η θερμοτητα και εγκλωβιζεται με αποτελεσμα να τ ονιωθω θρεμο. Το honor ηταν ψυγειο παντως (δεν εννοω τη νδιαφανη θηκη γιατι αυτη μου βγαλε την πιστη κα ιενα νυχι μεχρι αν την βγαλω)

 

Αυτα τα ολιγα

 

 

ΥΓ Δεν ξερω αν ισχυει το Link που βρηκα http://www.galaxy-marshmallow.xyz/2015/11/lenovo-vibe-shot-7046.html αλλα δειχνει να χουν βγαλει custom μαλλον rom android 6 Εμενα μου ρθε με 5.1 και οχι 5.0.1 (καπου το χα διαβασει)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Καιρό έχω να βρεθώ εδώ καθώς δεν αλλάζω κινητά αβέρτα οπότε δεν παρατηρώ κα ιτις εξελίξεις. Πάραυτα μιας και έδωσα το πολυαγαπημενο μου Honor g750 ημουν αναμεσα σε vibe shot και meizu mx5. Πρωταρχικος ρολος για μενα ειναι το sar. Αν δενε χει χαμηλο δεν παν να μου το δωσουν κα ιδωρο θα το πουλησω την ιδια στιγμη. Οσο για τοhands free που μου χουν πει πολλοι, εχω διαβασε ιπτυχιακη 300 σελιδες για το αν λειτουργει σαν κεραια το καλωδιο και δεν βγαλαν ακρη. Ισως το bluetooth Που καταληγει στο αυτι σε καλωδιο να ναι η καλτερη λυση αλλα ισως.

 

Ασχετα ολα τα παραπανω οποτε προχωραω στα του τηλεφωνου. Ημουν στο μαγαζι και ειχα μια το Meizu στο χερι μια το lenovo. Τελικα με εκενευρισε που θα χανα την δυαντοτητα να βαλω sd καρτα + τα μονο 16 gb του meizu (ναι ξερω αν το περνα παεξω η απο αλλα μαγαζια θα μπορουσα να βρω φθηνοτερα την 32gb version αλλα επρεπε να βρω μαγαζι με ατοκες και μονο το Public τα χε).

Συνεπως επιλεγω lenovo (ππρωτη φορα αλλαζω μαρκα μιας και ειχα ολη τη νσειρα σχεδον απο honor της huawei).

 

ΤΟ κινητο εχει παρα πολυ καλη οθονη με σωστο pixel density με αποτελεσαμ να μη νσκεφτω καν οτι πηγα σε μικροτερη οθονη μιας και το g750 ειχε 5.5 ιντες. O ηχος του ειναι κλασης ανωτερος απο το honor (ακομα και με το dts on). Ο σχεδιασμος ειναι παρα πολυ ομορφος (αδιαφορο μου ναι αν μοιαζει με sony/iphone η και datsun).Wifi λιγο που δοκιμασα (γιατι το χω στη νπρωτη φορτιση) συνδεθηκε αμεσως και παρεμεινε ετσι (δεν περιμενα κατι διαφορετικο βεβαια)

 

Games δεν τρεχω πλεον οποτε δεν εχει και νοημα να τρεξω Bench (οντας κατοχος nvidia shield).Χωρις joypad να τ οβρασω το game (εκτος αν καποιος παει σε φορητο gamepad που παιρνει πανω το κινητο). Ξερω οτι ο helios x10 του meizu να τα πηγαινε καλυτερα στα bench αλλα ουτε αυτο με ενδιεφερε ιδιαιτερα, μαις και τοlittle big που χει πανω ο snapdragon κραταει περισσοτερο την μπαταρια που ειναι 2900 και οχι 3000 για οσους το παρουν απο Ελλαδα. Απλα υπαρχει δυνατοτητα να βαλεις 3000mAh.

 

Καμερα. Ολα τα λεφτα και τα huawei δεν πανε πισω σε ποιοτητα. Παραυτα σε συγκεκριμενο δωματι οπου δοκιμαζω κινητα λογο του χαμηλοκιτρινου φωτισμου στο auto το vibe εβγαλε τη νκαλυτερη pic που χω βγαλει με κινητο (σαφως θα υπαρχουν και καλυτερες καμερες αλλα δεν ειμαι φωτογραφος για να κρινω σε τετοιο βαθμο)

 

Τελος... τι με ενοχλησε.....

- η δυσκολια να βρω θηκη (ακομα δεν βρηκα nilkin με παραθυρακι), γιατι παντα βαζω θηκη απο την πρωτη μερα μεχρι να το δωσω η πεθανει στα χερια μου (δεν εχει τυχει).

- Η θερμοτητα του κινητου. Αν και δεν ειχα αλη φορα αλουμινιου πανελ κινητο στα χερια μου μου φανηκε να χει μια χλιαροτητα ακομα και τωρα που το φορτιζω. Μια πιθανη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι επειδη δεν εβγαλα ακομα την διαφανη μεμβρανη που χει απο κατω, μηπως εμποδιζει να φυγει η θερμοτητα και εγκλωβιζεται με αποτελεσμα να τ ονιωθω θρεμο. Το honor ηταν ψυγειο παντως (δεν εννοω τη νδιαφανη θηκη γιατι αυτη μου βγαλε την πιστη κα ιενα νυχι μεχρι αν την βγαλω)

 

Αυτα τα ολιγα

 

 

ΥΓ Δεν ξερω αν ισχυει το Link που βρηκα http://www.galaxy-marshmallow.xyz/2015/11/lenovo-vibe-shot-7046.html αλλα δειχνει να χουν βγαλει custom μαλλον rom android 6 Εμενα μου ρθε με 5.1 και οχι 5.0.1 (καπου το χα διαβασει)

Προφανώς και το γνωρίζεις βέβαια ότι δεν έχει και το χαμηλότερο sar, θέλω να πω σε σχέση με τα samsung για παράδειγμα, αν δεν κάνω λάθος είναι στο 0,70 κάτι τέτοιο, έχεις δίκιο για τις θήκες δεν υπάρχουν, κανα δυο είναι για τα μπάζα και ειδικά αυτή του public είναι μπλιαχχ, εγώ είχα πάρει μία από το mobilecity στην Αθήνα τον Οκτώβριο, μετά από κει και πέρα πάπαλα χάος, εμφάνιση ποιότητα υλικών ταχύτητα , καθώς και ασύρματη συνδεσιμότητα ( εκτός από nfc ), είναι σε άλλο επίπεδο, τώρα όσον αφορά στον τομέα του τις φωτό δηλαδή εδώ είναι λίγο σαν το... διχασμένο κορμί, αλλού τα καταφέρνει καλά κι αλλού ...μπερδεύεται και σαστίζει.

Του αρέσει το φως να είναι σπάταλο βρε παιδί μου, αν δει συννεφιές και περίεργους φωτισμούς άστα να πάνε θέλει κατευθείαν γύρισμα το κουμπί στο pro και δώστου πάνω κάτω τις ρυθμίσεις και σταθερο χέρι, ε άσε με σε παρακαλώ πολύ, δεν θέλω να ποστάρω τώρα εδώ κάποιες φωτό από το ταξίδι στο χωριό μου που έβγαλα φωτογραφίες με αυτό, με το note 4 και με το 930, ε σε πληροφορώ τις καλύτερες τις έβγαλε το note 4 ( και δεν του το 'χα για να είμαι ειλικρινής) και μετά το νόκια, το λενόβο έμοιαζε να χάνεται και δεν μπορούσε καν να ξεχωρίσει ποιο δέντρο είναι ποιο, που τελειώνει μία φιγούρα και που ξεκινάει η άλλη, απροσδιόριστο βάθος πεδίου, οι φόρμες να μπλέκονται η μία με την άλλη, δώστου όμως φως κι εκεί τα πάει καλά, κι είναι κρίμα γιατί έχει και έναν ωραιότατο ευρυγώνιο φακό οπως θα έχεις διαπιστώσει.

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Για Ρουτ πείτε τι γίνετε?? Πως το ρουταρουμε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και το γνωρίζεις βέβαια ότι δεν έχει και το χαμηλότερο sar, θέλω να πω σε σχέση με τα samsung για παράδειγμα, αν δεν κάνω λάθος είναι στο 0,70 κάτι τέτοιο, έχεις δίκιο για τις θήκες δεν υπάρχουν, κανα δυο είναι για τα μπάζα και ειδικά αυτή του public είναι μπλιαχχ, εγώ είχα πάρει μία από το mobilecity στην Αθήνα τον Οκτώβριο, μετά από κει και πέρα πάπαλα χάος, εμφάνιση ποιότητα υλικών ταχύτητα , καθώς και ασύρματη συνδεσιμότητα ( εκτός από nfc ), είναι σε άλλο επίπεδο, τώρα όσον αφορά στον τομέα του τις φωτό δηλαδή εδώ είναι λίγο σαν το... διχασμένο κορμί, αλλού τα καταφέρνει καλά κι αλλού ...μπερδεύεται και σαστίζει.

Του αρέσει το φως να είναι σπάταλο βρε παιδί μου, αν δει συννεφιές και περίεργους φωτισμούς άστα να πάνε θέλει κατευθείαν γύρισμα το κουμπί στο pro και δώστου πάνω κάτω τις ρυθμίσεις και σταθερο χέρι, ε άσε με σε παρακαλώ πολύ, δεν θέλω να ποστάρω τώρα εδώ κάποιες φωτό από το ταξίδι στο χωριό μου που έβγαλα φωτογραφίες με αυτό, με το note 4 και με το 930, ε σε πληροφορώ τις καλύτερες τις έβγαλε το note 4 ( και δεν του το 'χα για να είμαι ειλικρινής) και μετά το νόκια, το λενόβο έμοιαζε να χάνεται και δεν μπορούσε καν να ξεχωρίσει ποιο δέντρο είναι ποιο, που τελειώνει μία φιγούρα και που ξεκινάει η άλλη, απροσδιόριστο βάθος πεδίου, οι φόρμες να μπλέκονται η μία με την άλλη, δώστου όμως φως κι εκεί τα πάει καλά, κι είναι κρίμα γιατί έχει και έναν ωραιότατο ευρυγώνιο φακό οπως θα έχεις διαπιστώσει.

 

Παραυτα εμενα αυτες οπυ βγαζει μαρεσουν, οσο για το sar ναι μεγαλυτερο απο hauwei αλλα οχι 1+ που φταναν αρκετα αλλα ...anyway ..... κατι αλλο που παρατηρησα......

 

1.Δεν μπορω να περασω τα sms με τιποτα.Τα ειχα κανει export απο το honor με huawei suite σε csv (μονο αυτο ειχε την δυνατοτητα).

Πορσπαθησα με το magicplay(ολες τις δυνατοτητες μα αφηνει να πειραξωτο προγραμμα αλλα στα sms δεν εχει import ειναι γκριζαρισμενο μονο export μαγηνει αν επιλεξω ενα sms εστω). Τι online convert εκανα το csv σε xml για να το κανω import απο sms & backup προγραμμα τιποτα εκει το χαβα του (μου γραφες invalid file).

 

2.Βρηκα απο mythiki.gr προχειρη αλλα πολη καλη θηκη μονο για πισω και tempered glass προφυλαξη οθονης μεχρι να ρθει η nilkin απο εξωτερικο (πατνα τεοιοες βαζω)

 

3.Ειχε απο μονο του το κινητο screen protector? γιατι οσο και να το κοιτουσα δνε εβγαζα ακρη κα ιτο κουτι μεσα ειχε ενα scrern protector φανταζομαι να το βαλω εγω παιζει να χε και εργοστασιακο ηδη φορεμενο?

 

4.Ενα αλλο κουλο ειναι οτι καθε φορα που περνω τηλ μου λεει οτι εχει ενεργοποιηθει η προωθηση κλησεων κατω απο το σημα κλησης το κοκκινο εν θυμαμαι να τ οκανε το προηγουμενο τηλ

 

5.Εκανε με το που του βαλα νετ 2 απανωτες αναβαθμισεις και μετα εβαλα σαν κλειδωμα οθονης αυτο με τις κουκιδες και καθε φορα που κανω τον συνδιασμο μου εμφανιζει αντι τις κεντρικης οθονης μεσα το μενου σαν να θελα να απρω τηλ και παταω 2 φορες back για να παει κεντροκη οθονη και ας τεακρα πριν το κλεισω να μην εχει πισω να τρεχει κανενα παραθυρο. Αν βαλω στο κλειδωμα κανενα τοτε δουλευει Bug η χανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί να μου πει κάποιος πως βάζω την ευρωπαικια Ρομ κ πως το ρουταρουμε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως βάζω την ευρωπαικια Ρομ κ πως το ρουταρουμε??

Εσυ θα ρουταρεις και εμένα σε λίγο:p

Link to comment
Share on other sites

Όλα Ρουτ Βαγγο...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/lenovo-z90-7-rom-update-android-5-1-multilingual-google-service-root/ έτοιμη,ρουταρισμένη και με τον οδηγό της.την 208 φοράω τώρα.σου προτείνω να φλασάρεις με QFIL.το miflash είναι κωλοπρόγραμα,δεν στο συστήνω.εγώ τα φλασαρίσματα του πάντα με QFIL τα κάνω.καταπληκτική stock rom,χωρις το παραμικρό ίχνος lag, 5.1.1 και χωρίς να τρώει μπαταρία.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/lenovo-z90-7-rom-update-android-5-1-multilingual-google-service-root/ έτοιμη,ρουταρισμένη και με τον οδηγό της.την 208 φοράω τώρα.σου προτείνω να φλασάρεις με QFIL.το miflash είναι κωλοπρόγραμα,δεν στο συστήνω.εγώ τα φλασαρίσματα του πάντα με QFIL τα κάνω.καταπληκτική stock rom,χωρις το παραμικρό ίχνος lag, 5.1.1 και χωρίς να τρώει μπαταρία.

 

Δώσε φιλέ μου περισότερες οδηγίες για το φλασαρισμα? Είναι όπως με το flash tool? Κατεβαζω την Ρομ κ φλασαρω με το qfil.??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά.θέλω να ξεκλειδώσω τον bootloader,έχω το z90a40 (z90-7).το έψαξα στο xda,αλλά τουλάχιστον στην προσωπική μου αναζήτηση,δεν βρήκα κάτι,μήπως γνωρίζει κάποιος καλύτερα κάτι? Θέλω να μπορώ να φλασάρω ρομς μέσω OTA, και δεν μπορω να εγκαταστήσω cwm.ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντος δεν μου εκατσε στο χερι και το δινω......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι κάτοχος και εγώ του Lenovo vibe shot me αλλαγμένο ROM γιατί το πήρα μέσω minideal και είχα κάποια θέματα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους αυτού του τηλ εάν υπάρχει κάποιος που το έχει ανοίξει αυτό το τηλ... ρωτάω επειδή έπαθα μια μεγάλη ζημιά

μου έπεσε και το χτύπημα την έφαγε στη δεξιά πλευρά που έχει τα κουμπιά. το κουμπί που ρυθμιζεις τον ήχο χάλασε και στραβωσε προς τα μέσα με αποτέλεσμα να λειτουργεί μόνο το + και το κουμπί on/off ξεκλείδωμα μου πέθανε. Οπότε μάλλον θα το ανοίξω να δω τι παίζει και επειδή είναι λίγο ζόρικη καμιά συμβουλή? Ή υπάρχει κάποιο service που ίσως θα με βοηθήσει? εκτός από την αντιπροσωπεία που σιγά μην το δεχτεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι κάτοχος και εγώ του Lenovo vibe shot me αλλαγμένο ROM γιατί το πήρα μέσω minideal και είχα κάποια θέματα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους αυτού του τηλ εάν υπάρχει κάποιος που το έχει ανοίξει αυτό το τηλ... ρωτάω επειδή έπαθα μια μεγάλη ζημιά

μου έπεσε και το χτύπημα την έφαγε στη δεξιά πλευρά που έχει τα κουμπιά. το κουμπί που ρυθμιζεις τον ήχο χάλασε και στραβωσε προς τα μέσα με αποτέλεσμα να λειτουργεί μόνο το + και το κουμπί on/off ξεκλείδωμα μου πέθανε. Οπότε μάλλον θα το ανοίξω να δω τι παίζει και επειδή είναι λίγο ζόρικη καμιά συμβουλή? Ή υπάρχει κάποιο service που ίσως θα με βοηθήσει? εκτός από την αντιπροσωπεία που σιγά μην το δεχτεί.

έτσι κι αλλιώς την εγγύηση την έχασες αν όντως είναι μεγάλη η ζημιά όπως λες, οπότε τι έχεις να χάσεις, πήγαινέ τους το να δεις τι ψάρια θα πιάσεις, αλλά κι εσύ βρε παιδί μου απο που το 'ριξες πια, θήκη δεν του είχες?

 

παράκληση προς τους υπεύθυνους του ιστότοπου να δημιουργήσουν κι ενα εικονίδιο για το vibe shot στην επιλογή για avatar

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

H αντιπροσωπεία απλά δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να το δεχθεί, έπειτα απο πολύ πρόσφατη εμπειρία.επικοινώνησε με email με minideal.έχουν εγγύηση τα κινητά μας απο τα γνωστά αυτά κινεζομάγαζα, ενημερωτικά το λέω.φυσικά μάλλον εσυ θα πληρώσεις μιάς που δεν έβγαλε απο μόνο του βλάβη.όπως προείπα, ενημερωτικά το λέω.επικοινώνησε μαζί τους, και ίσως σου πουν κάτι που θα βοηθήσει. Το Ελληνικό σέρβις,απλά ξεχασέ το.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...