Jump to content

Lenovo Vibe Shot (z90-7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω εγγυηση αλλα θα μεινω χωρις κινητο κ δν το θελω αυτο..ασε που θα κανουν σιγουρα 10 μερες..αρα εγω μπορω να το φτιαξω μονο με ρουταρισμα κ καστομ ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παρειγγειλα απο aliexpress το κινητακι κ θελω αν ειναι ευκολο να αλλαξω facebook Με καποιον γνωστη να μ πει βημα βημα τι να κανω με την ROM εκεινη την ωρα μιας και φοβαμαι μη κανω καμια βλακεια...ευχαριστω προκαταβολικα Edited by salonikios21
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό και πρόθυμο παιδί να ξεμπρικαρουμε μαζί την συσκευή?? Μετά από λάθος φλασαρισμα Ρομ κολησε στο logo lenovo.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ή official-official... για το z90-7 πια είναι ρε παιδιά.???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η συσκευη εχει γυροσκοπιο? γιατι δεν αναφερεται στα χαρακτηριστικα και καπου διαβασα οτι δεν κανει install ουτε το google cardboard απο το market.. δοκιμασε κανεις ?

Δοκιμασε κανεις να βαλει το google cardboard απο το market ?

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθελα λιγο βοηθεια

ενας φιλος μου εχει παρει αυτο το κινητο και εχει θεματα μιας και εχει τη κινεζορομ

εχω διαβασει οτι κυκλοφορει μια international χωρις προβληματα

μπορει καποιος να με βοηθησει να το φλασαρουμε?

ποια ρομ προτεινετε

πως τη περναμε

μπορει καποιος να μου φτιαξει ενα αναλιτικο οδηγο με τα links που χρειαζεται και οδηγιες?

δεν εχω φλασαρει ξανα κινητο με qualcomm επεξεργαστη μονο με mediatek

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεσα να το φλασαρω. ανοιγει μονο στο σημα του λενοβο. εαν καποιος ενδιαφερετε του το πουλαω. εχω κουτι καλωδιο φορτιστη τα παντα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεσα να το φλασαρω. ανοιγει μονο στο σημα του λενοβο. εαν καποιος ενδιαφερετε του το πουλαω. εχω κουτι καλωδιο φορτιστη τα παντα..!!

 

Έχεις προσπαθήσει να το φλασαρεις;;;

Έχεις teamviewer στον υπολογιστή σου να κάνουμε μια προσπάθεια;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε glasos ευχαριστώ που θέλεις να βοηθήσεις αλλά δεν μπορώ να σου στείλω pm

 

ναι εχω... ελα πμ.. γλασε δεν δεχεσαι πμ...!!κανε κατι..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξω ένα οδηγό σε λίγο όταν έχω χρόνο για το πως θα πάμε σε 5.1.1 international rom ο οδηγός θα βασίζεται σε αυτά που έχω διαβάσει στο ίντερνετ αφού δεν έχω το τηλ για να τον δοκιμάσω. Θα ήθελα από όσους το έχουν κάνει να μου πουν αν όντως είναι σωστός
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΟΔΗΓΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗς ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΡΟΜ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΕΙ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΩΡΑ) ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ Η ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΨΕΥΣΟΥΝ

ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ ΠΡΩΤΑ

ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ

 

ΑΡΧΙΚΑ ΒΗΜΑΤΑ

 

1) ΑΦΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

 

2) ΦΟΡΤΙΣΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 70%

 

3) ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΠΗ ΨΗΦΙΑΚΉΣ ΥΠΟΓΡΑΦΉΣ

 

για WINDOWS 7

 

πηγαινουμε εναρξη-> ολα τα προγραμματα->βοηθηματα

βρισκουμε το γραμμη εντολων και παταμε πανω του δεξι κλικ και εκτελεση σαν διαχειριστης

μας εμφανιζει μια μαυρη οθονη για εντολες εκει παταμε

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS και enter μετα

bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON και enter

κανουμε επανεκκινηση και ειμαστε ετοιμοι

 

για windows 8 η 10

 

παταμε restart στον υπολογιστη μας εχοντασ πατημενο το κουμπι shift

οταν επανεκκινησει επιλεγουμε

troubleshoot->advanced options->startup settings-> restart

στην επομενη οθονη που θα μας εμφανισει παταμε το F7

αυτο ηταν. Αν θελετε να το δειτε και σε εικονες ριξτε μια ματια εδω

http://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned-drivers/

 

4) ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ DRIVER

 

KATΕΒΑΣΤΕ ΤΟΝ DRIVER ΞΕΖΙΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

https://drive.google.com/open?id=0BwJNFhseA4WwdnZ3V1cwUDY1TGs

 

ME QFILL

 

1 κατεβαζουμε τη ρομ https://drive.google.com/open?id=0B8CarqWdS9gZU2ZUdmhOTVlWMjQ

 

2κατεβαζουμε το QPST Η ΑΛΛΙΩς QFILL προγραμμα μεσω του οποιου θα γινει το φλασαρισμα

 

https://drive.google.com/file/d/0B2I5z1mFfUpcUldneTI1ZmR2aW8/view

 

3 εγκαθιστουμε το qfill

4 ξεζιπαρουμε τη ρομ μας

5 απενεργοποιουμε το κινητο μας

6 παταμε το volume + και συνδεουμε το κινητο μας στον υπολογιστη ( το κινητο θα δονησει)

7 τρεχουμε το qfill τοτε στη πανω μερια του προγραμματος θα μας εμφανισει οτι το κινητο εχει συνδεθει σε μια θυρα usb

8 στο qfill τωρα παμε εκει που λεει select build παμε δεξια στο browse... παταμε εκει και παμε και επιλεγουμε το φακελο που βρισκεται η ρομ αυτον που δημιουργηθηκε μετα το ξεζιπαρισμα τησ ρομ

9 ξανα στο προγραμμα στη καρτελα του download παμε στο load XML.. παταμε πανω και θα μας παει σε ενα αρχειο ( rawprogram0)το οποιο και επιλεγουμε μετα θα μας παει σε ενα αλλο αρχειο (patch0) το οποιο επιλεγουμε παλι

10 στη καρτελα του select programmer παταμε browse... και θα μας παει παλι σε ενα αρχειο( prog_emmc firehose_8936.mbn το οποιο επιλεγουμε

11 τωρα το download κουμπι απο γκρι εχει γινει μπλε παταμε το download κουμπι και περιμενουμε να τελειωσει η διαδικασια θα παρει καμποσο χρονο οποτε αραξτε και περιμενετε

οταν τελειωσει η διαδικασια το κινητο θα επανεκκινησει στο νεο λογισμικο

 

 

 

 

 

 

 

 

ME MIFLASH

 

 

1 κατεβαζουμε τη ρομ https://drive.google.com/open?id=0B8CarqWdS9gZU2ZUdmhOTVlWMjQ

 

2κατεBαζουμε το MIFLASH https://drive.google.com/open?id=0B8CarqWdS9gZZ2N6a0t3aUxQNUk

 

3 εγκαθιστουμε το MIFLASH

 

4 ξεζιπαρουμε τη ρομ μας

 

5 απενεργοποιουμε το κινητο μας

 

6 παταμε το volume + και συνδεουμε το κινητο μας στον υπολογιστη ( το κινητο θα δονησει)

 

7 ανοιγουμε το MIFLASH παμε πανω αριστερα στο browse... παταμε και επιλεγουμε το φακελο με τη ρομ αυτον που ειχε δημιουργηθει μετα το ξεζιπαρισμα της ρομ

 

8 παταμε to κουμπι FLASH και περιμενουμε να τελειωσει η διαδικασια θα παρει περιπου 5 λεπτα υπομονη

 

9 οταν τελειωσει η διαδικασια βγαζουμε το usb και παταμε το power button του κινητου μας για περιπου 10 δευτερολεπτα

 

αυτο ηταν το κινητο θα φορτωσει το νεο μας λογισμικο

 

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΟΜΕΝΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟ ΜΕΛΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ Η ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ glazos ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ

Edited by sokolataki
Link to comment
Share on other sites

Σωστα μιλας..Οι οδηγοί σου είναι σωστοί. Αυτοι είναι ή διαδικασια...Στην πράξη όμως τι γίνετε..!!???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστα μιλας..Οι οδηγοί σου είναι σωστοί. Αυτοι είναι ή διαδικασια...Στην πράξη όμως τι γίνετε..!!???

 

Τι εννοείς;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ άλλο ή θεωρία και άλλο ή πράξη. Ή πράξη καμία φορά είναι εντελώς διαφορετική από την θεωρία...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ άλλο ή θεωρία και άλλο ή πράξη. Ή πράξη καμία φορά είναι εντελώς διαφορετική από την θεωρία...!!

πες μας τι πρόβλημα σου παρουσίασε

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ άλλο ή θεωρία και άλλο ή πράξη. Ή πράξη καμία φορά είναι εντελώς διαφορετική από την θεωρία...!!

Αν θέλεις το δοκιμάζουμε μέσω teamviewer να δούμε αν φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...