Jump to content

Lenovo Vibe Shot (z90-7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Συγνώμη αν το γράφω σε λάθος σημείο. Θέλω τον ανταπτορα για τη sd και οθόνη. Αν έχει κανείς για να τα αγοράσω

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ αύριο κλείνω δυο βδομάδες που το έχω σε μόνιμη χρήση και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Είναι σαν το X2, με καλύτερη όμως κάμερα, μεγαλύτερη μπαταρία σε διάρκεια, καλύτερο WiFi, gps που κλειδώνει σε κλάσματα δευτερολέπτου και φυσικά με επέκταση της sd μνήμης.

 

Έχοντας την τελευταία έκδοση 6.0.1 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το θέμα με τα led notifications το έλυσα με μια εφαρμογή (Light Manager - LED Settings) και ανάβουν όταν έχω κλήση ή μήνυμα τα πλήκτρα κάτω της οθόνης ανά 3 sec.

 

Τα μόνα αρνητικά σε σχέση με το X2, είναι η απουσία RDS στο ραδιόφωνο και το γεγονός ότι δεν είναι η dual active sim...

 

Εννοείται με custom recovery και rooted.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

αυτο που παρεθεσα μου ειπε η λενοβο στο τηλεφωνο οτι το κατεβαζω και με το προγραμματακι που εχει η εταιρια αναβαμθιζω το τηλεφωνο σε android 6

 

 

Καλησπέρα,

 

τελικα την έκανες την ενημερωση? Με ποιον τρόπο?

 

Αποψεις?

Edited by saxter
Link to comment
Share on other sites

Ο ποίο εύκολος τρόπος για update είναι να περάσεις στοκ 240 row rom καί μετά νά κανείς update μέσω κινητού για root διάβασε ποίο πάνω
Link to comment
Share on other sites

Ο ποίο εύκολος τρόπος για update είναι να περάσεις στοκ 240 row rom καί μετά νά κανείς update μέσω κινητού για root διάβασε ποίο πάνω

 

 

Καλησπέρα,

 

εχω ηδη βαλει την Ζ90a40_S363_160625_ROW με ΜΜ 6.0.1 με update μεσω της SD Card (μονο αυτον τον τροπο κανω-ειναι ο ιο ευκολος για μενα που δεν το κατεχω ) , απλα ψαχνομαι να δω ποια ειναι η καλυτερη unrooted rom τελικα. Γενικα παει καλα το κινητο, απλα διαπιστωσα οτι δεν μου εμφανιζει το κουμπι για βιντεο, διπλα απο αυτο της καμερας.

 

Ποια θεωρεις οτι μετα από ολα αυτα ότι ειναι η καλυτερη. Γενικα θελω να εχει πανω την official αν ειναι καλυτερη.

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.

Αγορασα απο το Minideal to Lenovo Vibe Shot Z90-7 και μου ηρθε γεματο optimizers και διαφημισεις.

Τους ζητησα ενα καινουργιο Lenovo Vibe Shot Z90-7 ρουταρισμενο ομως και καθαρο απο διαφημισεις και περιτα προγραμματα αλλα μου ειπαν οτι δεν γινεται.Απο παλια εμπειρια με ενα Lenovo A820 πριν χρονια, ξερω οτι υπαρχουν πολλοι ψαγμενοι στο φορουμ.Σκεφτομαι ρουταρισμα και καινουργια ROM αλλα δεν θυμαμαι τιποτα.Υπαρχει καποιος με υπομονη να με καθοδηγησει?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Συγνώμη αν το γράφω σε λάθος σημείο. Θέλω τον ανταπτορα για τη sd και οθόνη. Αν έχει κανείς για να τα αγοράσω

Ευχαριστώ

 

Follow my guide... Είναι εύκολο. Official ROM χωρίς διαφημίσεις...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6844185#post6844185

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να ακολουθησω κατα γραμμα τις υποδειξεις σου και θα σε ενημερωσω AEL 1964.

Σ'ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το vickmall το δίνει 150€ με μια υποτίθεται ιιντερνασιοναλ ρομ? Ξέρει κανείς τι παίζει? Είναι official με update? Αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,απο τοτε που εβαλα το 6.0 για android εχω προβλημα στις κλησεις,δν με ακουει κανενας αμα τους παρω τηλεφωνο ή με παρουν αυτοι αλλα εγω τους ακουω μια χαρα.Το μικροφωνο δν εχει καποιο προβλημα δουλευει κανονικοτατα,πιστευετε οτι φταιει η αναβαθμιση σε 6.0;
Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση ? από ποια ρομ και σε ποια ρομ έκανες αναβάθμιση , με ποιο τρόπο ?
Link to comment
Share on other sites

οχι δν εχω κανει,ρομ την official καθως δν εχω κανει ροοταρισμα κ με την ενημερωση λογισμικου μεσα απο το κινητο δλδ την επισημη ενημερωση της λενοβο
Link to comment
Share on other sites

Είναι Ευρωπαϊκή Έκδοση δλδ ? Αγορασμένο από Ελλάδα ? Εαν ναι τότε σου προτείνω να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα κρατήσεις οτι θέλεις γιατί θα διαγράφουν ΟΛΑ τα δεδομένα και θα επανέλθει σε εργοστασιακή μορφή
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι,ο,τι χρειαζομαι ειναι περασμενο στην σδ,κανω τωρα επαναφορα και κανω ενα τηλεφωνο και γραφω εδω αν εφτιαξε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

fuse wipe data,fuse format data ή wipe cache να κανω;τι απο τα 3;

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΑ ΟΠΑ TPT ΠΕΡΙΜΕΝΕ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις - Αντίγραφα ασφάλειας και επαναφορά -επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΜΕΣΑ από το κινητό!!!! το μενού αυτό που ανέφερες είναι recovery μενού νομίζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε πρόλαβα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

?????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω volume up + volume down + power button θα μπεις σε ένα μενού όπως αυτό :
και θα επιλέξεις το FACTORY RESET όπως και στο video . (πανω κατω πας με τα volume και επιλεγείς με το power button η με το touch )
Link to comment
Share on other sites

αν δεν δοκίμασε το Ρυθμίσεις - Αντίγραφα ασφάλειας και επαναφορά -επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...