Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι διακοπές, πάω σε ένα μαγαζί να πάρω καφέ, ζητάω το WiFi και την ώρα που μπαίνω αρχίζει αναβάθμιση, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να φύγω μέχρι να τελειώσει. Όμως τι άλλαξε ξέρει κανένας? ???

Ολα τα update για καλό είναι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολα τα update για καλό είναι..

Από Ιταλία είναι branded;; ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα οκ, μετά από μια επανεκκίνηση έστρωσε. :D Quadrant 36000 και στο καπάκι antutu 64000, αν το αφήσω να κρυώσει θα δείξει και παραπάνω. Ακόμα είναινωρίς αλλά μου κάνει εντύπωση που του έχω κάνει αρκετά εντατική χρήση, έκανα αναβάθμιση λογισμικου, περασα καμιά 50αρια εφαρμογές, πήρα κάποιες κλήσεις και ακόμα μπαταρία 74%, στο g3 έπεφτε γρήγορα, εδώ βλέπω να κρατάει περισσότερο. :)

 

Και μετα λενε για τον 810 για θεματα throttling.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με εμένα που πήρα s6 χωρίς σημαδακι και με θηκη και knox0x0 ναι. Γιατί υπάρχει και αυτή η περίπτωση. Δεν έχουν όλα τα κινητά χωρίς root σημαδακια.

Κι εγώ αν αγόραζα μεταχειρισμένο δεν θα έπαιρνα ποτέ με γραμμένο knox! Πολύ απλά γιατί δεν ρουταρω τα κινητά μου. Μετά τη διετία βλέπουμε (αν και το πιο πιθανό είναι να μην το έχω τότε:)).

Επίσης κάποιος που σκοπεύει να ρουταρει το κινητό του πολύ απλά δεν το αποκαλύπτει στον αγοραστή προκειμένου να ρίξει την τιμή (λόγω knox).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αν αγόραζα μεταχειρισμένο δεν θα έπαιρνα ποτέ με γραμμένο knox! Πολύ απλά γιατί δεν ρουταρω τα κινητά μου. Μετά τη διετία βλέπουμε (αν και το πιο πιθανό είναι να μην το έχω τότε:)).

Επίσης κάποιος που σκοπεύει να ρουταρει το κινητό του πολύ απλά δεν το αποκαλύπτει στον αγοραστή προκειμένου να ρίξει την τιμή (λόγω knox).

Αν τα κρατάς stock γιατί να πάρεις με knox;Μετά την διετία :D

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα update για καλό είναι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από Ιταλία είναι branded;; ;

Ναι από Ιταλία

Link to comment
Share on other sites

Και μετα λενε για τον 810 για θεματα throttling.

 

εσυ φιλε εχεις πλακα μιλάμε πετάγεσαι παντου μιλαμε!!!:lol::lol: και οτι και να πεις ο exynos 7420 ειναι χιλιομετρα μπροστα απο τον 810 σου!!!!(και ναι ειναι τοστιερα ο 810 και για αυτο στο 1+2 τον χρονισανε στο 1.8!!!ειναι v2.1 εκδοση και εχουν λυση το προβλημα υπερθερμανσεις!!!:lol:) ακομα και 808 στο g4 ειναι καλυτερος απο τον 810(στην πραξη λεω ετσι οχι στα χαρτια!!!) ηταν σφαιρα το τηλεφωνο!!!

 

και εδω ενα βιντεο δικο μου σας δείχνω το multitaskin του s6 με 14 εφαρμογες ανοιχτες χωρις να κανει reload καμια!!!!!(και 420mb ελεύθερα!!)

https://www.youtube.com/watch?v=kRKBGKhgWt4&feature=youtu.be

και εδω μας δείχνει η samsung ποσο ανίκανη ειναι!!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου ήρθε και μένα το update...έχω ιταλικό της TIM...άλλαξε όλο το κινητό προς το καλύτερο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

και εδω ενα βιντεο δικο μου σας δείχνω το multitaskin του s6 με 14 εφαρμογες ανοιχτες χωρις να κανει reload καμια!!!!!(και 420mb ελεύθερα!!)

https://www.youtube.com/watch?v=kRKBGKhgWt4&feature=youtu.be

και εδω μας δείχνει η samsung ποσο ανίκανη ειναι!!!

 

Eτσι επρεπε να ειναι by default και βασικα ακομα και κινητα των 200ευρω με 2GB ετσι ειναι. Μονο σε μας ειναι αδιανοητο αυτο που συμβαινει. Btw, πως το "καταφερες" αυτο το αποτελεσμα;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Eτσι επρεπε να ειναι by default και βασικα ακομα και κινητα των 200ευρω με 2GB ετσι ειναι. Μονο σε μας ειναι αδιανοητο αυτο που συμβαινει. Btw, πως το "καταφερες" αυτο το αποτελεσμα;

 

φιλε μου αυτο μονο με root και custom rom και τα αποτελεσματα ειναι αυτα ενα πραγματικο multitaskin!!!!!;) αλλα η samsung ειναι για τα μπαζα μιλαμε που δεν μπορει να δωσει αυτο το αποτελεσμα απο στοκ!!!αλλα και απο την αλλη τωρα θα βγει και το note 5 πως θα δειξει την ανωτερότητα του απο το s6 !!!σου λενε 4gb ram και εχεις και multitaskin!!!(οποτε εγω πιστευω οτι η samsung δεν θα διορθώσει το multitaskin!!(αν ηταν θα το ειχε κανει ειδη!!!:mad:) και πολυ πιο smooth και lag free η rom!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου ήρθε και μένα το update...έχω ιταλικό της TIM...άλλαξε όλο το κινητό προς το καλύτερο.

Φίλε μου και εγώ ιταλικό TIM Αλλά ακόμα τίποτα.. Μέσω OTA την πήρες;;

Βέβαια μου γράφει WIN οπότε μήπως είναι wind;; πίστευα ότι Tim και wind είναι το ίδιο.. Ισχύει;;

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη βδομάδα πήρα ενα topaz....κι ακόμα με 5.0.2 είμαι :-P

Στο kies 3 δεν μπορώ να συνδεθώ στα win10.

Ασε πού μου βγάζει νομίζω οτι είναι εκδοσή 32bit ενώ τρέχω 64....

Αλλά δε με νοιάζει...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη βδομάδα πήρα ενα topaz....κι ακόμα με 5.0.2 είμαι :-P

Στο kies 3 δεν μπορώ να συνδεθώ στα win10.

Ασε πού μου βγάζει νομίζω οτι είναι εκδοσή 32bit ενώ τρέχω 64....

Αλλά δε με νοιάζει...

Δοκιμαςε το smart switch

 

http://www.samsung.com/gr/support/smartswitch/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο μονο με root και custom rom και τα αποτελεσματα ειναι αυτα ενα πραγματικο multitaskin!!!!!;) αλλα η samsung ειναι για τα μπαζα μιλαμε που δεν μπορει να δωσει αυτο το αποτελεσμα απο στοκ!!!αλλα και απο την αλλη τωρα θα βγει και το note 5 πως θα δειξει την ανωτερότητα του απο το s6 !!!σου λενε 4gb ram και εχεις και multitaskin!!!(οποτε εγω πιστευω οτι η samsung δεν θα διορθώσει το multitaskin!!(αν ηταν θα το ειχε κανει ειδη!!!:mad:) και πολυ πιο smooth και lag free η rom!!!

 

Μπορείς να μου πεις πια ρομ φοράς? το περιμένω αυτές τις μέρες και επειδη έχω άσχημη εμπειρία απο samung και είχα πει δεν ξαναπερνώ (τώρα έχω το honor 6 plus) αλλά το edge μου τράβηξε την προσοχή και είπα να δοκιμάσω

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ ιταλικό TIM Αλλά ακόμα τίποτα.. Μέσω OTA την πήρες;;

Βέβαια μου γράφει WIN οπότε μήπως είναι wind;; πίστευα ότι Tim και wind είναι το ίδιο.. Ισχύει;;

 

Ναι μέσω ΟΤΑ την πήρα...λογικά σε λίγες μέρες θα έρθει και σε σένα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πια ρομ φοράς? το περιμένω αυτές τις μέρες και επειδη έχω άσχημη εμπειρία απο samung και είχα πει δεν ξαναπερνώ (τώρα έχω το honor 6 plus) αλλά το edge μου τράβηξε την προσοχή και είπα να δοκιμάσω

 

φίλε η ρομ είναι στο xda xtrestolite v2.2!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα κινητό πού έχω για σέρβις να το στείλω arvato η smartec?πού είναι πιο γρήγοροι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω την λήψη της τελευταίας αναβάθμισης μέσω smart switch σε ελληνικό Samsung S6.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαςε το smart switch

 

http://www.samsung.com/gr/support/smartswitch/

 

δεν μπορω να καταλαβω πως κανει ελεγχο για νεα ενημερωση.

 

α,το ειδα μαλλον αυτόματα το κανει,η κανω καποια εξτρα ρυθμιση?

γιατι ειδοποιηση για 5.1 ακομα.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω πως κανει ελεγχο για νεα ενημερωση.

 

α,το ειδα μαλλον αυτόματα το κανει,η κανω καποια εξτρα ρυθμιση?

γιατι ειδοποιηση για 5.1 ακομα.

 

Το κανει αυτοματα νομιζω. Το αφηνεις συνδεδεμενο για λιγο και στη βγαζει, αν ειναι!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πηρατε το update κάνατε και factory reset + wipe cache ή απλά την περάσατε από πάνω;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πηρατε το update κάνατε και factory reset + wipe cache ή απλά την περάσατε από πάνω;

 

Εγω απλα το περασα απο πανω για να μην χασω εφαρμογες. Μια χαρα εκατσε.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...