Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα...εχει αγορασει καποιος απο smarties.gr?? που ειναι στην λεωφορο αλεξανδρας??

δεν κανω διαφημιση απλα θελω αν αγορασω το s6 και θελω να ξερω αν ειναι αξιοπιστο???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος εδώ και ένα μήνα. .απλά δεν μπορώ να φανταστώ ένα κινητό με τον πιο ισχυρό επεξεργαστή αυτή τη στιγμή να έχει ακόμη αυτά τα μικρό lags....έλεος ρε Samsung...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και ένα μήνα. .απλά δεν μπορώ να φανταστώ ένα κινητό με τον πιο ισχυρό επεξεργαστή αυτή τη στιγμή να έχει ακόμη αυτά τα μικρό lags....έλεος ρε Samsung...

Για πες εντυπωσεις γιατι με ενδιαφερει να το αγορασω .

Δεν εισαι ευχαριστημενος.?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα...εχει αγορασει καποιος απο smarties.gr?? που ειναι στην λεωφορο αλεξανδρας??

δεν κανω διαφημιση απλα θελω αν αγορασω το s6 και θελω να ξερω αν ειναι αξιοπιστο???

ευχαριστω

Έχουμε ξεχωριστό θέμα για τέτοιες συζητήσεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414872

 

Για πες εντυπωσεις γιατι με ενδιαφερει να το αγορασω .

Δεν εισαι ευχαριστημενος.?

 

Η συσκευή μια χαρά δυνατή είναι αλλά δυστυχώς η Samsung και εδώ τα έχει κάνει μούσκεμα με το software και τα lags... όχι, δεν λείπουν. Τώρα όσον αφορά τις εντυπώσεις γενικότερα, καλύτερα να διαβάσεις στις πίσω σελίδες για να πάρεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω ασυρματο φορτιστη?

Ευχαριστω

 

Αν θελεις τον γνησιο, κοιτας εδω.

 

http://www.skroutz.gr/s/6875295/Samsung-Wireless-Charging-Station-for-Galaxy-S6-EP-PG920I.html

 

Αν παλι θελεις γενικα ασυρματο φορτιστη αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα δουλευει σωστα απο τον γνησιο, γραψε στο google "ασυρματος φορτιστης galaxy s6" και θα σε βγαλει διαφορους απο διαφορες μαρκες.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις τον γνησιο, κοιτας εδω.

 

http://www.skroutz.gr/s/6875295/Samsung-Wireless-Charging-Station-for-Galaxy-S6-EP-PG920I.html

 

Αν παλι θελεις γενικα ασυρματο φορτιστη αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα δουλευει σωστα απο τον γνησιο, γραψε στο google "ασυρματος φορτιστης galaxy s6" και θα σε βγαλει διαφορους απο διαφορες μαρκες.

Ευχαριστω φιλε μου..εισαι γενικα ευχαριστμενος?γιατι σκεφτομαι σοβαρα να αφησω το note4 για το s6..οχι οτι με χαλαει απλα ειναι λιγακι μεγαλο και το pen ουσιαστικα δεν το λειτουργω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξανα στο φορουμ !

 

Εχω 2 πολυ εκνευριστικα προβληματακια στο κινητο , τα οποια γενικα μου χαλανε ολη την εμπειρια μιας top end συσκευης

 

Το πρωτο προβληματακι εχει να κανει με το scrolling στο σ6. Ειτε προκειται για scrolling σε browser , ειτε στο google play, ειναι πραγματικα απαραδεκτο. Σε μερικες σελιδες (σε οποιοδηποτε browser) απλα ειναι τοσο εκνευριστικο που κλεινω τον browser για να μην συγχηστω αλλο.

 

Το δευτερο προβληματακι, εχει παρουσιαστει μετα την αναβαθμιση σε 5.1.1. Σε random στιγμες, το κινητο απλα "πεθαινει". Η οθονη ειναι μαυρη, δεν ανταποκρινεται σε κανενα κουμπι, και πρεπει να κανω soft reset για να το επαναφερω. Μου εχει συμβει 3 φορες μεχρι τωρα και νομιζω οτι στην τεταρτη θα φτασει απο το μπαλκονι μου κατευθεια στην samsung. Ειχα κανει reset se factory defaults και cache clear αφου εβαλα την 5.1.1.

 

αυτα! Εχει καποιο καποια ιδεα-προταση ? :(

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε σου εκατσε καλα η rom... Δοκιμασε να βαλεις αλλη!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

γινετε να βαλουμε branded rom στην συσκευη μεσω odin?

 

Μιας και ακομα δεν εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο τηλ κατι που θα γινει συντομα, υποθετω ομως βαση παλιοτερων συσκευων οτι μεσο odin μπορεις να φλασσαρεις οτι ρομ θελεις unbranded και branded αρκει να ειναι stock.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο τη smartek και ρώτησα για το κάλυμμα της κάμερας και μου είπαν γύρω στο 50 ευρω..

Μια δυο μέρες η επισκευή

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξανα στο φορουμ !

 

Εχω 2 πολυ εκνευριστικα προβληματακια στο κινητο , τα οποια γενικα μου χαλανε ολη την εμπειρια μιας top end συσκευης

 

Το πρωτο προβληματακι εχει να κανει με το scrolling στο σ6. Ειτε προκειται για scrolling σε browser , ειτε στο google play, ειναι πραγματικα απαραδεκτο. Σε μερικες σελιδες (σε οποιοδηποτε browser) απλα ειναι τοσο εκνευριστικο που κλεινω τον browser για να μην συγχηστω αλλο.

 

Το δευτερο προβληματακι, εχει παρουσιαστει μετα την αναβαθμιση σε 5.1.1. Σε random στιγμες, το κινητο απλα "πεθαινει". Η οθονη ειναι μαυρη, δεν ανταποκρινεται σε κανενα κουμπι, και πρεπει να κανω soft reset για να το επαναφερω. Μου εχει συμβει 3 φορες μεχρι τωρα και νομιζω οτι στην τεταρτη θα φτασει απο το μπαλκονι μου κατευθεια στην samsung. Ειχα κανει reset se factory defaults και cache clear αφου εβαλα την 5.1.1.

 

αυτα! Εχει καποιο καποια ιδεα-προταση ? :(

Φίλε πες τι ώρα θα το πετάξεις να στηθω κάτω από το μπαλκόνι σου.:p

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω ασυρματο φορτιστη?

Ευχαριστω

 

Εγώ έχω αυτόν: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=182736

Τον είχα πάρει όταν τον είχε 23€. Είναι πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες τι ώρα θα το πετάξεις να στηθω κάτω από το μπαλκόνι σου.:p

 

Ιδιο προβλημα ειχα και εγω.Δυο φορες το κινητο ειχε παγωσει (μαυρη οθονη κτλ. ) και εκανα τις αναλογες κινησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο προβλημα ειχα και εγω.Δυο φορες το κινητο ειχε παγωσει (μαυρη οθονη κτλ. ) και εκανα τις αναλογες κινησεις.

Το εχεις ρουταρει??

Link to comment
Share on other sites

Όχι,ποτέ,πρέπει να είναι πρόβλημα λογισμικού.

 

Ποιες ήταν οι "ανάλογες κινήσεις" αν επιτρέπεται ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτόν: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=182736

Τον είχα πάρει όταν τον είχε 23€. Είναι πολύ καλός.

φίλε λειτουργεί και ως power bank? δηλαδή για να φορτίζει το κινητό πρέπει να είναι στην πρίζα ή όχι?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

φίλε λειτουργεί και ως power bank? δηλαδή για να φορτίζει το κινητό πρέπει να είναι στην πρίζα ή όχι?

 

Δεν είναι power bank. Και στην τιμή δεν είναι το τροφοδοτικό. Και ο γνήσιος samsung δεν έχει το τροφοδοτικό στο κουτί. Λάβε υπ' όψη σου, ότι για να δουλέψει σωστά ένας ασύρματος φορτιστής θέλει τροφοδοτικό 2Α. Ο φορτιστής του s6 είναι 2Α, αλλά των άλλων κινητών είναι συνήθως 1 ή 1,5Α.

Link to comment
Share on other sites

Απο Αγγλικη BTU 5.1.1 σε Ελληνικη Cosmote 5.1.1 και Κυπριακη 5.1.1.στο odin στο τελος βγαζει Fail...

Οι δυο rom εχουν ελαφρα διαφορετικο μεγεθος (μεγαλυτερες ) σε σχεση με την αγγλικη και νεωτερο changelist...

Τα φωτα σας.....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι power bank. Και στην τιμή δεν είναι το τροφοδοτικό. Και ο γνήσιος samsung δεν έχει το τροφοδοτικό στο κουτί. Λάβε υπ' όψη σου, ότι για να δουλέψει σωστά ένας ασύρματος φορτιστής θέλει τροφοδοτικό 2Α. Ο φορτιστής του s6 είναι 2Α, αλλά των άλλων κινητών είναι συνήθως 1 ή 1,5Α.

δηλαδή το τροφοδοτικό το αγοράζεις ξεχωριστά? ή μήπως κάνει ο φορτιστής που έχει μέσα το s6? (χλωμό μου φαίνεται)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Απο Αγγλικη BTU 5.1.1 σε Ελληνικη Cosmote 5.1.1 και Κυπριακη 5.1.1.στο odin στο τελος βγαζει Fail...

Οι δυο rom εχουν ελαφρα διαφορετικο μεγεθος (μεγαλυτερες ) σε σχεση με την αγγλικη και νεωτερο changelist...

Τα φωτα σας.....

 

και την ελληνικη την βονταφον φαιλ βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει αυξημένη κατανάλωση από την εφαρμογή του Instagram; Είναι συνεχώς στα top 3 της κατανάλωσης, χωρίς να τη χρησιμοποιώ καθόλου και με τα notifications off. Έκανα επανεγκατάσταση αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...