Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας εχω ενα πρόβλημα το κινητό μου S6 εδω και 3 μέρες κολλανε τα κουμπια το home button κ αυτο που κλειδωνει πολλες φορες κ αναγκάζομαι ν τ κανω επανεκκίνηση με συνδυασμό κουμπιών ώστε ν φτιάξουν αν κ πολλες φορες δεν φτιαχνεται κ παλι δεν πιανουν.το πηγα σε εναν τεχνικό κ μ ειπε οτι τ κουμπια δεν έχουν καποιο θέμα αλλα μαλλον το λογισμικό φταει εχω την τελευταία ενημέρωση που υπάρχει για τ κινητο.Αν μπορει καποιος ν βοηθήσει γτ καταντάει εκνευριστικό

Ευχαριστώ εκ τον πρότερον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας εχω ενα πρόβλημα το κινητό μου S6 εδω και 3 μέρες κολλανε τα κουμπια το home button κ αυτο που κλειδωνει πολλες φορες κ αναγκάζομαι ν τ κανω επανεκκίνηση με συνδυασμό κουμπιών ώστε ν φτιάξουν αν κ πολλες φορες δεν φτιαχνεται κ παλι δεν πιανουν.το πηγα σε εναν τεχνικό κ μ ειπε οτι τ κουμπια δεν έχουν καποιο θέμα αλλα μαλλον το λογισμικό φταει εχω την τελευταία ενημέρωση που υπάρχει για τ κινητο.Αν μπορει καποιος ν βοηθήσει γτ καταντάει εκνευριστικό

Ευχαριστώ εκ τον πρότερον

 

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών και δες αν ανταποκρίνεται σωστά χωρίς να προσθέσεις εφαρμογές...

Αν συνεχίσουν τα κολλήματα, πας service... διαφορετικά προσέχεις τι εφαρμογές στήνεις...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όχι το προσέχω. Κάτι άλλο, υπαρχει τρόπος να κάνω login με δακτυλικο αποτύπωμα σε σελίδες; χρησιμοποιώ της Samsung τον browser
Ναι γίνεται την ώρα που σου ζητάει να κάνεις απομνημονευση τον κωδικό σου έχει ένα τικ να το βάλεις να συνδέεται με το δακτυλικο αποτύπωμα το βάζεις και είναι κομπλε στο επόμενο login!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται την ώρα που σου ζητάει να κάνεις απομνημονευση τον κωδικό σου έχει ένα τικ να το βάλεις να συνδέεται με το δακτυλικο αποτύπωμα το βάζεις και είναι κομπλε στο επόμενο login!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ! Κανένα πρόγραμμα GPS που να μην χρειάζεται Internet ξέρετε;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα GPS που να μην χρειάζεται Internet ξέρετε;

Μπορείς να ρωτήσεις εδώ που είναι το κατάλληλο νήμα και θα σε βοηθήσουν καλύτερα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει από εχθές, που ενώ έχω 5.5 gb ελεύθερα, μου βγάζει συνέχεια ειδοποίηση πως ο αποθηκευτικός χώρος εξαντλείται να σβήσω αρχεία. Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω;
Link to comment
Share on other sites

Έχει από εχθές, που ενώ έχω 5.5 gb ελεύθερα, μου βγάζει συνέχεια ειδοποίηση πως ο αποθηκευτικός χώρος εξαντλείται να σβήσω αρχεία. Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω;

 

Για αρχή κανε ένα clear cache /reboot και βλέπεις μετά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Σκέφτηκα να βάλω στο S6 μου κανένα launcher που να δείχνει όπως το S8 ή το Note 8. Επίσης θα με ενδιέφερε το Always on display. Ωστόσο, αυτό που με προβληματίζει είναι θέματα ασφάλειας, μιας και στο κινητό μου έχω πολλά προσωπικά δεδομένα, apps από τράπεζες κ.λπ. Για αυτό το λόγο 2 χρόνια τώρα είμαι σε stock launcher. Γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω τα 2 παραπάνω χωρίς να διακινδυνεύω; Έχετε να μου συστήσετε κάποια apk; Υπάρχει κάποιος επίσημος τρόπος από Samsung; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Σκέφτηκα να βάλω στο S6 μου κανένα launcher που να δείχνει όπως το S8 ή το Note 8. Επίσης θα με ενδιέφερε το Always on display. Ωστόσο, αυτό που με προβληματίζει είναι θέματα ασφάλειας, μιας και στο κινητό μου έχω πολλά προσωπικά δεδομένα, apps από τράπεζες κ.λπ. Για αυτό το λόγο 2 χρόνια τώρα είμαι σε stock launcher. Γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω τα 2 παραπάνω χωρίς να διακινδυνεύω; Έχετε να μου συστήσετε κάποια apk; Υπάρχει κάποιος επίσημος τρόπος από Samsung; Ευχαριστώ!

 

Από ΕΔΩ κατέβασε το πρώτο, κάνε εγκατάσταση και έτοιμος. απλό .apk είναι δεν έχεις θέμα :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Σκέφτηκα να βάλω στο S6 μου κανένα launcher που να δείχνει όπως το S8 ή το Note 8. Επίσης θα με ενδιέφερε το Always on display. Ωστόσο, αυτό που με προβληματίζει είναι θέματα ασφάλειας, μιας και στο κινητό μου έχω πολλά προσωπικά δεδομένα, apps από τράπεζες κ.λπ. Για αυτό το λόγο 2 χρόνια τώρα είμαι σε stock launcher. Γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω τα 2 παραπάνω χωρίς να διακινδυνεύω; Έχετε να μου συστήσετε κάποια apk; Υπάρχει κάποιος επίσημος τρόπος από Samsung; Ευχαριστώ!

 

Ποιός σου είπε ότι υπάρχει security risk αλλάζοντας launcher???? ΕΛΕΟΣ!

Εφαρμογές είναι οι launchers - η δύναμη του Android - το να μπορείς να φέρνεις την συσκευή στα μέτρα σου!!!

Αν θες να είσαι καλυμένος 100%

1. Δεν γίνεσαι root

2. Κατεβάζεις εφαρμογές μόνο απο το playstore (και απο αξιόπιστο dev)

3. Προσέχεις τα δικαιώματα που ζητά η κάθε εφαρμογή

τόσο απλά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Από ΕΔΩ κατέβασε το πρώτο, κάνε εγκατάσταση και έτοιμος. απλό .apk είναι δεν έχεις θέμα :)

 

Το κατέβασα αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω μου γράφει:

 

Η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί.

Παρουσιάζεται διένεξη του πακέτου με ένα υπάρχον πακέτο με το ίδιο όνομα.

 

Ίσως χρειάζεται εκκαθάριση του TouchWiz;

Εσύ το έχεις εγκαταστήσει σε S6 με Nougat και σου δουλεύει χωρίς προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω μου γράφει:

 

Η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί.

Παρουσιάζεται διένεξη του πακέτου με ένα υπάρχον πακέτο με το ίδιο όνομα.

 

Ίσως χρειάζεται εκκαθάριση του TouchWiz;

Εσύ το έχεις εγκαταστήσει σε S6 με Nougat και σου δουλεύει χωρίς προβλήματα;

 

Ναι μου δουλεύει μια χαρά. Βέβαια, εγώ έχω ccustom rom αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο. δοκίμασε να το μετονομάσεις βάζοντας στο τέλος του ονόματος, ας πούμε, 3 π.χ. touchwiz3

Επίσης σιγουρέψου ότι κατέβασες την έκδοση για την 7.0

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό μας υποστηρίζει volte? Και αν ναι με ποια ρομ; cos ή euro;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω θέμα με το κινητό από προχθές. Όταν παίρνω τηλ ο άλλος και εγώ ακούγομαι λες και είμαι εξωγήινος με παραμορφωμένες φωνές, λέω πάει τα έπαιξε το μικρόφωνο ειναι hardware θέμα αλλά όταν το γυρίζω στην ανοιχτή ακρόαση τότε φτιάχνει και ακούγεται κανονικά. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα τι να κάνω? Να πω επίσης ότι έκανα και το καινούργιο update της samsung πριν 2-3 μέρες δεν ξέρω αν φταίει αυτό.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητό μου. Ξαφνικά στο charging port είχε μαζέψει πολύ σκόνη και όταν αφαίρεσαν και ξανάβαλε το φορτιστή για να φορτώσω το κινητό σταμάτησε να μπαίνει σε λειτουργία fast charge. Λέτε να πηγαίνω για αντικατάσταση charging port. Αν ναι πόσο κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το κινητό μου. Ξαφνικά στο charging port είχε μαζέψει πολύ σκόνη και όταν αφαίρεσαν και ξανάβαλε το φορτιστή για να φορτώσω το κινητό σταμάτησε να μπαίνει σε λειτουργία fast charge. Λέτε να πηγαίνω για αντικατάσταση charging port. Αν ναι πόσο κάνει;

 

Δοκίμασε πρώτα έναν άλλον fast charging φορτιστή. Επίσης δοκίμασε κι άλλο καλώδιο πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο. Δυστυχώς οι φορτιστές της samsung είναι λίγο της πλάκας. Εμένα ο αυθεντικός είχε χαλάσει μέσα σε 3 μήνες

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έπεσε κάτω το τηλέφωνο και το κινητό πλέον δεν ανοιγει αναβοσβήνει μόνο η μπλε λυχνία συνέχεια τι μπορεί να φταίει? ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Η άθλια μπαταρία του με οδήγησε στην παραγγελία του Oneplus 5T. Κανένα άλλο πρόβλημα πέρα από το άθλιο draining κατά το stand by. Με 2 και 2.30 (στην καλύτερη) ώρες οθόνη δεν πας πουθενά. Και το να μη δίνει την επιλογή να ρίχνουμε την ανάλυση με έχει εκνευρίσει αφάναστα. 2 χρονάκια το χάρηκα αλλά όλη την ώρα με το φορτιστή και το power bank ανά χείρας. Θα πωληθεί ή θα κρατηθεί για Real Racing 3!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Η άθλια μπαταρία του με οδήγησε στην παραγγελία του Oneplus 5T. Κανένα άλλο πρόβλημα πέρα από το άθλιο draining κατά το stand by. Με 2 και 2.30 (στην καλύτερη) ώρες οθόνη δεν πας πουθενά. Και το να μη δίνει την επιλογή να ρίχνουμε την ανάλυση με έχει εκνευρίσει αφάναστα. 2 χρονάκια το χάρηκα αλλά όλη την ώρα με το φορτιστή και το power bank ανά χείρας. Θα πωληθεί ή θα κρατηθεί για Real Racing 3!

 

 

 

Πόσο σου έχανε φίλε σε standby;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή rom για το κινητό που να βοηθάει την μπαταρία έχουμε;
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου έχανε φίλε σε standby;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μπορεί πχ να το έβγαζα από την πρίζα στο 100% και μετά από 2 ώρες να είχε πέσει στο 90% χωρίς να ανοίξω την οθόνη. Τυχαίο αλλά αντιπροσωπευτικό παράδειγμα. Μόνο σε airplane mode δεν έχανε.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή rom για το κινητό που να βοηθάει την μπαταρία έχουμε;

 

Δες τις προτάσεις μου στο section "τροποποιήσεις και βελτιώσεις" και οι δύο είναι πολύ καλές στο θέμα μπαταρία :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έπεσε κάτω το τηλέφωνο και το κινητό πλέον δεν ανοιγει αναβοσβήνει μόνο η μπλε λυχνία συνέχεια τι μπορεί να φταίει? ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πολλά μπορεί.. Αν είσαι τυχερός και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με πλακέτα κλπ & δεν έσπασε κάτι , πολλές φορές απο πτώση χτυπήματα κλπ: το ανοιγεις, υπάρχουν καλώδια & σφιγκτήρες που πάνε σε μπαταρία & σε οθόνη... Ίσως κάποιο απο αυτά θέλει ξανά σωστη τοποθέτηση,δεν κάνει σωστή επαφή(συνήθως δείχνει μαύρη οθόνη σε τέτοιες περιπτώσεις & ακούγεται ήχος)

__Προσπάθησε να βάλεις τη συσκευή σε recovery mode( Πατάς ταυτόχρονα το Volume Up (αύξηση ήχου) + το ‘Home’ κουμπί + το κουμπί της εκκίνησης) & κάνε επαναφορά συσκευής ...Μπαίνει σε recovery & download mode??

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δες τις προτάσεις μου στο section "τροποποιήσεις και βελτιώσεις" και οι δύο είναι πολύ καλές στο θέμα μπαταρία :)

 

Γράφει ο knox ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...