Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ το ίδιο θέμα. Ώρες ώρες αποσυνδέεται..

Από θέμα μπαταρίας τα ίδια φαίνεται με πριν αν και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. Από θέμα εμφάνισης πάρα πολύ όμορφο, μόνο η notification bar μου φαίνεται κάπως. Από γρηγοράδα ίσως ένα κλικ πιο γρήγορο.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έχει βρει κανείς κανένα φυσικό πληκτρολόγιο να κουμπώνει από κάτω; Το σκεφτόμουν χθες, θα ήταν πολύ βολικό
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Σήμερα απέκτησα το κινητο.Έκανα και την αναβάθμιση σε 7.0.Τωρα πηγα να κανω μεταφορά τον βίντεο που ειχα στο παλιο μου κινητό(Cubot S308)Εχω περιπου 300 βιντεο σε διάφορες μορφές Παω να τα κανω μεταφορα μεσω του pc και τα windows με εβγαλαν οτι πρεπει να γινουν μετατροπή για να παιξουν στο κινητο και σε μερικα βιντεο εβγαλε οτι δεν ενδέχεται να μην παίξουν χωρις να με εχει την επιλογή για μετατροπή.Αν κατεβάσω κανα player θα παιζει τα βίντεο η μονο συγκεκριμενες μορφές παίζει το κινητό; Πρώτη φορά με samsung και δεν με αφήνει καλή εντύπωση...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Σήμερα απέκτησα το κινητο.Έκανα και την αναβάθμιση σε 7.0.Τωρα πηγα να κανω μεταφορά τον βίντεο που ειχα στο παλιο μου κινητό(Cubot S308)Εχω περιπου 300 βιντεο σε διάφορες μορφές Παω να τα κανω μεταφορα μεσω του pc και τα windows με εβγαλαν οτι πρεπει να γινουν μετατροπή για να παιξουν στο κινητο και σε μερικα βιντεο εβγαλε οτι δεν ενδέχεται να μην παίξουν χωρις να με εχει την επιλογή για μετατροπή.Αν κατεβάσω κανα player θα παιζει τα βίντεο η μονο συγκεκριμενες μορφές παίζει το κινητό; Πρώτη φορά με samsung και δεν με αφήνει καλή εντύπωση...

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις μετατροπή κατά την μετάφορά...

Ναι τα βίντεο σου θα τα παίξουν κανονικά οι players (βλέπε MX Player, BS player κτλ)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε προχτές ένα εικονίδιο και δεν ξέρω ούτε τι δείχνει ούτε πως μπήκε και ούτε πως φεύγει.... θέλω να ανεβάσω όμως το screenshot αλλά δεν το καταφέρνω. Πως γίνεται ???

 

zFB9E3PWP85BLfyJ6

 

zFB9E3PWP85BLfyJ6

Edited by chris24best
παραλειψη....
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Kεντρικο κουμπι με volume down ταυτοχρονα

 

το εβγαλα το screenshot, εδώ δεν ξέρω πως να το περάσω.

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε προχτές ένα εικονίδιο και δεν ξέρω ούτε τι δείχνει ούτε πως μπήκε και ούτε πως φεύγει.... θέλω να ανεβάσω όμως το screenshot αλλά δεν το καταφέρνω. Πως γίνεται ???

 

zFB9E3PWP85BLfyJ6

 

zFB9E3PWP85BLfyJ6

 

Έχεις ενεργοποιήσει το data saver απο settings->connections->Data usage->Data saver

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το data saver απο settings->connections->Data usage->Data saver

 

Αυτό ήταν σε ευχαριστώ πολύ !!!

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.. Ένα - δύο λόγια για την 7.. Είμαι από αυτούς που βλέπουν καχύποπτα τις αναβαθμίσεις λογισμικού και εφαρμογών γιατί επιβαρύνουν με τον καιρό το κινητό. Βάζοντας την 7 είδα κι εγώ κάποια κακώς κείμενα όπως την πιο αργή "γρήγορη φόρτιση" κατά 20 λεπτά περίπου το οποίο το συνήθισα, πιο αργό άνοιγμα κάμερας, πιο αργό άνοιγμα κοινής χρήσης για αποστολή φωτογραφίας (ή αρχείων γενικότερα) και το αργό άνοιγμα κάποιων εφαρμογών (κυρίως πρώτο άνοιγμα ρυθμίσεων, αρχεία και play store).. Η μπαταρία μου φαίνεται ίδια. Σαφώς έχει μειωθεί η ανοιχτή οθόνη απο τότε που το πήρα αλλά αν συνυπολογίσεις πως φορτίζω κατά 70% με γρήγορη φόρτιση, έχω το κινητό πάνω από χρόνο και έχω πολλές εφαρμογές που συγχρονίζουν συνεχώς μη ζητάμε και πολλά..

 

Με τη 7 όμως είδα καλύτερο smooth, πιο γρήγορο σε κάποια σημεία, καλύτερο userface (εικονίδια και τέτοια) και το facebook/instagram δεν κάνει τόσα λάγκ που έκανε με την 6 και ρολλάρει καλύτερα(ίσως να το έχουν διορθώσει το facebook και να το ρύθμισαν καλύτερα αν και τώρα που το κοιτάω τρέχει με 374 Mb στη μνήμη. Η ραμ έχει γίνει ένα τσακ πιο λίγη αν και αυτό δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

 

Ένα πράγμα που μου έκανε εντύπωση είναι πως πείραξα τις επιλογές προγραμματιστή( άλλαξα τις τιμές στην κλίμακα κιν παραθύρων, γραφικών και διάρκειας προγράμματος annimation από 1 σε 0,5) όπως είχε γράψει ένας φίλος σε κάποιο φόρουμ και το κινητό πάει σφαίρα.. Πλέον το απολαμβάνω περισσότερο το κινητάκι και θεωρώ πως αυτή η ρύθμιση είναι ζωτικής σημασίας..Συνεχίζω να βλέπω καχύποπτα τις αναβαθμίσεις λογισμικού και εφαρμογών και να θεωρώ πως όσο συνεχίζω να τις κάνω θα οδηγήσω το κινητό στα τελευταία του αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Προς το παρών βλέπω θετική την 7..

 

**Την 7 την έβαλα κάνοντας hard reset - αναβάθμιση - hard reset - στήσιμο..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που μου έκανε εντύπωση είναι πως πείραξα τις επιλογές προγραμματιστή( άλλαξα τις τιμές στην κλίμακα κιν παραθύρων, γραφικών και διάρκειας προγράμματος annimation από 1 σε 0,5) όπως είχε γράψει ένας φίλος σε κάποιο φόρουμ και το κινητό πάει σφαίρα.. Πλέον το απολαμβάνω περισσότερο το κινητάκι και θεωρώ πως αυτή η ρύθμιση είναι ζωτικής σημασίας.

 

Αλήθεια δεν ήξερες αυτήν τη ρύθμιση; Εγώ σου το είπα γιατί νόμιζα οτί απλά την έψαχνες. Την είχα κάνει από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό καθώς το ξεψαχνίζω όταν παίρνω ένα καινούριο. Η φόρτιση είναι λίγο εκνευριστική αλλά ίσως να αξίζει καθώς έχω την εντύπωση ότι ίσως πάει ένα κλικ καλύτερα σε σχέση με την Μ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια δεν ήξερες αυτήν τη ρύθμιση; Εγώ σου το είπα γιατί νόμιζα οτί απλά την έψαχνες. Την είχα κάνει από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό καθώς το ξεψαχνίζω όταν παίρνω ένα καινούριο. Η φόρτιση είναι λίγο εκνευριστική αλλά ίσως να αξίζει καθώς έχω την εντύπωση ότι ίσως πάει ένα κλικ καλύτερα σε σχέση με την Μ.

 

Ελα που δεν την ήξερα και με χαρά οταν μας την δείξατε την έβαλα και τώρα φχαριστιέμαι κινητάρα... ετσι ρε παίδες.. να μας λέτε και τθποτα σε μας τους λιγότερο τεχνολογικά εκπαιδευμένους για να βλέπουμε ασπρη μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.. Ένα - δύο λόγια για την 7.. Είμαι από αυτούς που βλέπουν καχύποπτα τις αναβαθμίσεις λογισμικού και εφαρμογών γιατί επιβαρύνουν με τον καιρό το κινητό. Βάζοντας την 7 είδα κι εγώ κάποια κακώς κείμενα όπως την πιο αργή "γρήγορη φόρτιση" κατά 20 λεπτά περίπου το οποίο το συνήθισα, πιο αργό άνοιγμα κάμερας, πιο αργό άνοιγμα κοινής χρήσης για αποστολή φωτογραφίας (ή αρχείων γενικότερα) και το αργό άνοιγμα κάποιων εφαρμογών (κυρίως πρώτο άνοιγμα ρυθμίσεων, αρχεία και play store).. Η μπαταρία μου φαίνεται ίδια. Σαφώς έχει μειωθεί η ανοιχτή οθόνη απο τότε που το πήρα αλλά αν συνυπολογίσεις πως φορτίζω κατά 70% με γρήγορη φόρτιση, έχω το κινητό πάνω από χρόνο και έχω πολλές εφαρμογές που συγχρονίζουν συνεχώς μη ζητάμε και πολλά..

 

Με τη 7 όμως είδα καλύτερο smooth, πιο γρήγορο σε κάποια σημεία, καλύτερο userface (εικονίδια και τέτοια) και το facebook/instagram δεν κάνει τόσα λάγκ που έκανε με την 6 και ρολλάρει καλύτερα(ίσως να το έχουν διορθώσει το facebook και να το ρύθμισαν καλύτερα αν και τώρα που το κοιτάω τρέχει με 374 Mb στη μνήμη. Η ραμ έχει γίνει ένα τσακ πιο λίγη αν και αυτό δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

 

Ένα πράγμα που μου έκανε εντύπωση είναι πως πείραξα τις επιλογές προγραμματιστή( άλλαξα τις τιμές στην κλίμακα κιν παραθύρων, γραφικών και διάρκειας προγράμματος annimation από 1 σε 0,5) όπως είχε γράψει ένας φίλος σε κάποιο φόρουμ και το κινητό πάει σφαίρα.. Πλέον το απολαμβάνω περισσότερο το κινητάκι και θεωρώ πως αυτή η ρύθμιση είναι ζωτικής σημασίας..Συνεχίζω να βλέπω καχύποπτα τις αναβαθμίσεις λογισμικού και εφαρμογών και να θεωρώ πως όσο συνεχίζω να τις κάνω θα οδηγήσω το κινητό στα τελευταία του αλλά δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Προς το παρών βλέπω θετική την 7..

 

**Την 7 την έβαλα κάνοντας hard reset - αναβάθμιση - hard reset - στήσιμο..

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες για την διαδικασία και που ακριβώς παμε για τις αλλαγές αυτές να το κάνουμε και εμείς οι άσχετοι.Θελει ρουτ?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες για την διαδικασία και που ακριβώς παμε για τις αλλαγές αυτές να το κάνουμε και εμείς οι άσχετοι.Θελει ρουτ?

 

Δε θέλει ρουτ απ' ότι μου είπε ο φίλος ipap.. Για να ανοίξεις τις επιλογές προγραμματιστή βλέπε εδώ:https://www.pcsteps.gr/139851-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-android/

 

Όταν το ανοίξεις βρες τις 3 επιλογές "κλίμακας": 1. κιν παραθύρων, 2.γραφικών και 3. διάρκειας προγράμματος annimation

και άλλαξε τες απο 1x σε 0.5x...

 

Διάβασε και τι είχαμε πει με τον ipap στο μήνυμα #7853

 

Πες μας εντυπώσεις όταν το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλει ρουτ απ' ότι μου είπε ο φίλος ipap.. Για να ανοίξεις τις επιλογές προγραμματιστή βλέπε εδώ:https://www.pcsteps.gr/139851-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CF%82-

%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-android/

 

Όταν το ανοίξεις βρες τις 3 επιλογές "κλίμακας": 1. κιν παραθύρων, 2.γραφικών και 3. διάρκειας προγράμματος annimation

και άλλαξε τες απο 1x σε 0.5x...

 

Διάβασε και τι είχαμε πει με τον ipap στο μήνυμα #7853

 

Πες μας εντυπώσεις όταν το κάνεις...

 

Επιβεβαιώνω και εγω το έκανα και στο s6 της γυναίκας μου και στο s7 edge το δικό μου και τα 2 πανε σφαίρα τρομερή διαφορά στην αποκρηση των κινητών πολύ καλύτερο ρολαρισμα και άνοιγμα των εφαρμογών. Mια δοκιμη θα σας πεισει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητό είναι κλειστό και είναι στην πρίζα μπορεί να φορτίζει με την γρήγορη φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητό είναι κλειστό και είναι στην πρίζα μπορεί να φορτίζει με την γρήγορη φόρτιση;

 

Ναι και μόνο με τον μανίσιο φορτιστή (ή κάποιον αντίστοιχο).

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγω το έκανα και στο s6 της γυναίκας μου και στο s7 edge το δικό μου και τα 2 πανε σφαίρα τρομερή διαφορά στην αποκρηση των κινητών πολύ καλύτερο ρολαρισμα και άνοιγμα των εφαρμογών. Mια δοκιμη θα σας πεισει

 

To εκανα κι εγω μολις ,ειχα ενεργοποιημενες τις επιλογες προγραμματιστη απ το 15 που το αγορασα αλλα τωρα σκεφτηκα να τις πειραξω :lol: Ωραιο ειναι πιο γρηγορο παντως.. Α χθες ηρθε και στα πορτογαλεζικα κινητα η 7 :cool:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε κανέναν με την Ν να κάνει αυτόν τον ήχο του φορτίσματος 6-7 φορές αντί για 1 όταν φορτίζει με γρήγορη φόρτιση; Στην απλή φόρτιση δεν το κάνει. Μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει αναφέρει κανείς ως τώρα.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ξαφνικα ενω συνδεεται κανονικα το Bluetooth Plt -500 με το κινητο και ακουω και ολα τα μνμ απο το bluetooth π.χ. οτι συνθεθηκε ωρες μπαταριας κλπ και ενω ακουγεται ο ηχος που κανω την κληση ξαφνικα βουβαμαρα!!!

H bluetooth συσκευη δουλευει κανονικα σε αλλο κινητο samsung S4 οπως δουλευε και στο δικο μου εδω και 6 μηνες περιπου!!!

Δεν ειναι προβλημα της συσκευσης bluetooth διοτι δοκιμασα και η αλλη δουλευει κανονικα!!!!!!

Ευχαριστω

Edited by JOHNY5874
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παρατηρησα οτι εξαφανιστηκε το favorites tab απο τις κλησεις κ πηγε στο folder των επαφων απο κατω. Ξερεις κανεις αν μπορει να διορθωθει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παληκάρια! :)

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε κάποιο tile, με το οποίο να έχουμε την δυνατότητα να αλλάξουμε 2G-3G-4G ή έστω να μας πηγαίνει στην οθόνη Settings ->Connections -> Mobile Networks -> Network mode ?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...