Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικα το κινητο δεν ανοιγει καν, ουτε με τον συνδυασμο των τριων κουμπιων, ουτε οταν το βαζω στην φορτιση, τιποτα! εχει τυχει σε καποιον;

 

Σε εμένα είχε συμβεί στον 2ο μήνα από την αγορά. Αν δεν ανάβει ούτε το led της φόρτισης μάλλον πας για service και αλλαγή μητρικής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικα το κινητο δεν ανοιγει καν, ουτε με τον συνδυασμο των τριων κουμπιων, ουτε οταν το βαζω στην φορτιση, τιποτα! εχει τυχει σε καποιον;

 

*Αν η συσκευή σας έχει παγώσει και δεν ανταποκρίνεται, πατήστε και κρατήστε πατημένο το κουμπί λειτουργίας και το κουμπί μείωσης της έντασης ταυτόχρονα για περισσότερο από 7 δευτερόλεπτα για να κάνετε επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα το κινητο δεν ανοιγει καν, ουτε με τον συνδυασμο των τριων κουμπιων, ουτε οταν το βαζω στην φορτιση, τιποτα! εχει τυχει σε καποιον;

Ελπίζω να είχες backup πρόσφατα.. Πας για αλλαγή πλακετας!!! Υπάρχουν και άλλοι χρήστες που είχαν αυτό το πρόβλημα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Κανω factory reset αλλα δεν σβηνει την internal storage. Εχω και twrp περασμενο. Γιατι; Αυριο θα το πουλησω σε εναν και θελω να τα σβησει ολα.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανεστη.Εχω αγορασει το s6 εδω και ενα μηνα και μου εχει βγει πολυ καλο.Εχετε παρει οι περισσοτεροι nougat?Εγω ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα ήρθε και σε μενα ..

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ μιας και με αυτά που έχω διαβάσει για την συγκεκριμένη ''αναβάθμιση'' δεν ήταν και πολυ ευχάριστα για τους περισσότερους απο εδώ μέσα .. σχεδόν όλοι προτίνουν όποιος δεν την έχει κάνει καλύτερα να μείνει εκεί που είναι. Να μείνει λοιπόν εκει που είναι γιατί το κινητό με τη Nougat ρουφάει περισσότερο τη μπαταρία και απ οτι έχω διαβάσει η φόρτηση θα ειναι πιο αργή απο πριν ή γενικότερα υπάρχουν κι άλλα θέματα? αστάθιες κλπ.. Ρωτάω γιατί εντάξει με τρώει να την βάλω, κι αν δεν έχει κάποιο άλλο σοβαρό θέμα και ειναι μόνο η μπαταρία και η φόρτηση, για μενα θεωρώ οτι δεν θα με χαλάσει και πολύ μιας και κάθε βράδυ το φορτίζω, πολλές φορές γίνοντε και 2 φορτίσεις στη μέρα με τη χρήση που του κάνω.

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Θα βρίζω μετά που την έκανα? Πείτε παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω σαν τρελός την Nougat και απο ότι φαίνεται θα την πάρω τελευταίος (καταραμένε Murphy!!!)

 

Πιστεύω ότι τα περισσότερα που ακούγονται είναι υπερβολές ρε παιδιά...

Φίλοι μου εκτός Myphone, έχουν πάρει Nougat και είναι ευχαριστημένοι, ενω εδώ μέσα ακούω για σημεία και τέρατα...

Ντάξει κάποιοι την παραψάχνουν, αλλά το αν απο 6 ώρες SOT πέσει σε 5 ή απο 100 λεπτα φόρτιση ανέβει στα 120... κλαιν ρε παιδιά...

Όπως και να το κάνουμε κάθε νέα έκδοση το βαραίνει... αυτό είναι κανόνας, είτε έχουμε Android είτε iOS είτε WP...

Δεν νομίζω ότι το "χάσιμο" είναι τόσο μεγάλο ωστε να μην προχωρήσει κάποιος στην αναβάθμιση...

Ειλικρινά, περιμένω το update για να το δω με τα μάτια μου και να μπορώ να μιλάω εμπεριστατωμένα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα ήρθε και σε μενα ..

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ μιας και με αυτά που έχω διαβάσει για την συγκεκριμένη ''αναβάθμιση'' δεν ήταν και πολυ ευχάριστα για τους περισσότερους απο εδώ μέσα .. σχεδόν όλοι προτίνουν όποιος δεν την έχει κάνει καλύτερα να μείνει εκεί που είναι. Να μείνει λοιπόν εκει που είναι γιατί το κινητό με τη Nougat ρουφάει περισσότερο τη μπαταρία και απ οτι έχω διαβάσει η φόρτηση θα ειναι πιο αργή απο πριν ή γενικότερα υπάρχουν κι άλλα θέματα? αστάθιες κλπ.. Ρωτάω γιατί εντάξει με τρώει να την βάλω, κι αν δεν έχει κάποιο άλλο σοβαρό θέμα και ειναι μόνο η μπαταρία και η φόρτηση, για μενα θεωρώ οτι δεν θα με χαλάσει και πολύ μιας και κάθε βράδυ το φορτίζω, πολλές φορές γίνοντε και 2 φορτίσεις στη μέρα με τη χρήση που του κάνω.

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Θα βρίζω μετά που την έκανα? Πείτε παιδιά!!

 

Εγώ περιμένω σαν τρελός την Nougat και απο ότι φαίνεται θα την πάρω τελευταίος (καταραμένε Murphy!!!)

 

Πιστεύω ότι τα περισσότερα που ακούγονται είναι υπερβολές ρε παιδιά...

Φίλοι μου εκτός Myphone, έχουν πάρει Nougat και είναι ευχαριστημένοι, ενω εδώ μέσα ακούω για σημεία και τέρατα...

Ντάξει κάποιοι την παραψάχνουν, αλλά το αν απο 6 ώρες SOT πέσει σε 5 ή απο 100 λεπτα φόρτιση ανέβει στα 120... κλαιν ρε παιδιά...

Όπως και να το κάνουμε κάθε νέα έκδοση το βαραίνει... αυτό είναι κανόνας, είτε έχουμε Android είτε iOS είτε WP...

Δεν νομίζω ότι το "χάσιμο" είναι τόσο μεγάλο ωστε να μην προχωρήσει κάποιος στην αναβάθμιση...

Ειλικρινά, περιμένω το update για να το δω με τα μάτια μου και να μπορώ να μιλάω εμπεριστατωμένα...

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι τόσο τραγικά και ειδικά αν δεν σε νοιάζει πόσες φορτισεις θα κάνεις η πόσο κάνει να το φορτισεις!! Από την άλλη όμως έχεις δώσει ~340€ για αυτό το κινητό δεν είναι κρίμα να το κάνεις χειρότερο; Θα γίνει που θα γίνει από εφαρμογές σιγά σιγά χειρότερο (λόγω ότι γίνονται πιο βαριές) πάλι δεν είναι κρίμα; Αν πιστεύεις ότι δεν θα κάτσεις με αυτή την συσκευή πολύ καντην αν όμως κάτσεις για κάνα 2 χρόνια θα σου φανεί σιγουρα ασχημο!!! Σου μιλάω εγώ που έχω 1 χρονο την συσκευη και εχω σταματήσει update στην ΜΜ και είχα στην αρχή ανοιχτή οθόνη 5 ώρες και τώρα παλεύω για τις 3... σκέψου να βάλω και Nougat συνέχεια στην μπριζα θα είμαι!!! Καλή τύχη ότι και να επιλέξεις!! Εύχομαι να μην έχει κανένα θέμα και να το ευχαριστηθεις!!

 

Έχω δει πως είναι η Nougat στο S6 είναι ένα κλικ κατώτερο από την ΜΜ και πίστεψε με αν το κάνεις σύγκριση σε ταχύτητα και όλα αυτά θα θες να μείνεις στην ΜΜ!!

 

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι τόσο τραγικά και ειδικά αν δεν σε νοιάζει πόσες φορτισεις θα κάνεις η πόσο κάνει να το φορτισεις!! Από την άλλη όμως έχεις δώσει ~340€ για αυτό το κινητό δεν είναι κρίμα να το κάνεις χειρότερο; Θα γίνει που θα γίνει από εφαρμογές σιγά σιγά χειρότερο (λόγω ότι γίνονται πιο βαριές) πάλι δεν είναι κρίμα; Αν πιστεύεις ότι δεν θα κάτσεις με αυτή την συσκευή πολύ καντην αν όμως κάτσεις για κάνα 2 χρόνια θα σου φανεί σιγουρα ασχημο!!! Σου μιλάω εγώ που έχω 1 χρονο την συσκευη και εχω σταματήσει update στην ΜΜ και είχα στην αρχή ανοιχτή οθόνη 5 ώρες και τώρα παλεύω για τις 3... σκέψου να βάλω και Nougat συνέχεια στην μπριζα θα είμαι!!! Καλή τύχη ότι και να επιλέξεις!! Εύχομαι να μην έχει κανένα θέμα και να το ευχαριστηθεις!!

 

Έχω δει πως είναι η Nougat στο S6 είναι ένα κλικ κατώτερο από την ΜΜ και πίστεψε με αν το κάνεις σύγκριση σε ταχύτητα και όλα αυτά θα θες να μείνεις στην ΜΜ!!

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έπιασες το σκεπτικό μου φίλε!

Αρχικά, καλή σου μέρα :)

 

Το κινητό το έχω 1.5 χρόνο, αγορασμένο στα 470 και πίστεψε με το πονάω πάρα πολύ... Έχω σκοπό να το κρατήσω τουλάχιστον 1.5 χρόνο ακόμα και μετά μάλλον θα φύγει στην κόρη μου (καθώς θα έχει χάσει την μεταπωλητική του αξία).

 

Για το θέμα της κατανάλωσης μπαταρίας πιστεύω, ευθύνονται οι εφαρμογές, και η τεράστια χρήση 3G/4G και Data...

Πως είναι δυνατόν να έχουμε απαίτηση απο μια φορητή συσκευή με μια μπαταριούλα τόση δα, να τρέχει μόνιμα facebook, messenger, whatsup & viber... μη τυχόν και χάσουμε την φώτο του κολλητού με την τυρόπιττα...

Εδώ τα laptop μας κρατάνε ελάχιστα, κοστίζουν και αυτά στα 500-700 αλλά κανείς δεν διαμαρτύρεται γιατί το θεωρεί δεδομένο, ότι με την χψ χρήση θα κρατήσουν τόσο...

Θα το ξαναπώ.... ξύλωστε facebook + messenger, βάλτε τις lite εκδόσεις, απενεργοποιείστε τα notifications απο εφαρμογές που δεν χρειάζεστε, κάντε disable τις άχρηστες εφαρμογές της Samsung και θα δείτε μια καλύτερη μέρα...

Και φυσικά βάζετε 2G και απενεργοποιείτε data όταν δεν σας είναι απαραίτητα...

Φιλικά πάντα... :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστώ και τους δυο σας για τις απόψεις !! Την έβαλα τελικά χθές βράδυ και θα δείξει.. προς το παρόν τρέχουν όλα ρολόι και έχω την εντύπωση οτι πάει ακόμα πιο γρήγορα απο πριν.. σαν εμφάνηση μου αρέσει περισσότερο.. ευχαριστώ και πάλι!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα τα φώτα σας σε μερικές ερωτήσεις που έχω...Μου έδωσε πρόσφατα ένας συγγενής το S6 του γιατί άλλαξε κινητό,το οποίο κινητό ήταν σε βρετανικό πάροχο...Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχω εγγύηση στην Ελλάδα,και που μπορώ να πάρω τηλέφωνο για να μάθω πόσο ακόμα,όπως επίσης και αν μπορώ να κάνω χρήση της εγγύησης για μπαταρία που πέφτει αφύσικα γρήγορα και πολύ έντονο screen burn-in.Αυτά ήταν όλα και συγγνώμη αν σας κούρασα!:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα τα φώτα σας σε μερικές ερωτήσεις που έχω...Μου έδωσε πρόσφατα ένας συγγενής το S6 του γιατί άλλαξε κινητό,το οποίο κινητό ήταν σε βρετανικό πάροχο...Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχω εγγύηση στην Ελλάδα,και που μπορώ να πάρω τηλέφωνο για να μάθω πόσο ακόμα,όπως επίσης και αν μπορώ να κάνω χρήση της εγγύησης για μπαταρία που πέφτει αφύσικα γρήγορα και πολύ έντονο screen burn-in.Αυτά ήταν όλα και συγγνώμη αν σας κούρασα!:O

Πάρε στην Samsung hellas και θα σου πούνε πόσο έχει και αν μπορείς!!! Θα σου ζητήσουν το ΙΜΕΙ και το SN είναι και μέσα στις πληροφορίες της συσκευής αλλά και στο πίσω μέρος (αν δεν έχει αλλαχτει)!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγήκε το nougat update στην BTU έκδοση!

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

Αντε και στα δικά μας... (PHE)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πληκτρολόγιο χωρίς πολλές διαφημίσεις έχτει να μου προτείνετε;

 

SwiftKey εχω. Ειναι δωρεαν πλεον απο το φθινοπορο

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιτέλους βγήκε το nougat update στην BTU έκδοση!

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

Δε νομίζω να ασχοληθώ. Το περίμενα αλλά πλέον με όλα αυτά που ακούω πιο κοντά στο root ειμαι παρά στη Nougat. Ο μόνος λόγος που με κρατάει βασικά είναι το Android Pay που χρησιμοποιώ κάθε μέρα..

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγήκε το nougat update στην BTU έκδοση!

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

Αντε και στα δικά μας... (PHE)

 

Και στα δικά μας οι λεύτεροι! (EUR)

Link to comment
Share on other sites

Εχω btu 6.0.1 αλλα οταν τσεκαρω για ενημερωσεις δεν βγαζει τη nougat. Εχει παρει καποιος τη nougat σε btu μεσω ota?
Link to comment
Share on other sites

Εχω btu 6.0.1 αλλα οταν τσεκαρω για ενημερωσεις δεν βγαζει τη nougat. Εχει παρει καποιος τη nougat σε btu μεσω ota?

 

Εγώ καθώς και πολλοί άλλοι στο XDA. Έχεις πειράξει με κάποιο τρόπο το κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καθώς και πολλοί άλλοι στο XDA. Έχεις πειράξει με κάποιο τρόπο το κινητό σου;

Παλιότερα είχα κάνει ροοτ αλλά τώρα έχω επίσημη ρομ μεσω odin. Το knox ειναι 0x1

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα κάνει ροοτ αλλά τώρα έχω επίσημη ρομ μεσω odin. Το knox ειναι 0x1

 

Αυτό θα φταίει γιατί εγώ τώρα την κατεβάζω (BTU)...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις επίσημη μεσω odin και χωρίς root θα πρέπει να πέρνεις OTA .

Το Knox δεν φταίει.

Εκτός αν αλλάζοντας rom άλλαξες το CSC REGION.

Δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό στο pc με το smart switch μήπως στην βγάλει.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις επίσημη μεσω odin και χωρίς root θα πρέπει να πέρνεις OTA .

Το Knox δεν φταίει.

Εκτός αν αλλάζοντας rom άλλαξες το CSC REGION.

Δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό στο pc με το smart switch μήπως στην βγάλει.

 

το σύνδεσα στο smartswitch Και λέει οτι έχω την τελευταία έκδοση QA7. Δοκίμασα να κάνω initialization και γράφει: galaxy s6 does not support initializing. Please contact our service center. Γυρίζω το τηλέφωνο σε download mode, ανοίγω το smartswitch και γράφει οτι η συσκευή δεν είναι συμβατή.Μυστήρια πράγματα..

Edited by Lotus_gr
Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ συτνομο review καθώς πέρασα την Ν σε BTU.

 

Μου αρέσει το νέο μενού και η μπάρα ειδοποιήσεων. Είναι διαφορετικά και δίνουν την εντύπωση του καινούριου καθώς L και Μ είχαν μηδαμινές αισθητικά διαφορές.

Δε βλέπω διαφορά στην ταχύτητα του κινητού, παραμένει γρήγορο.

Τα animations μετάβασης μου αρέσουν επίσης.

Για μπαταρία δεν μπορώ να πω πολλά αλλά έτσι κι αλλιώς πρέπει όλοι να το πάρουμε απόφαση ότι παπάδες δεν μπορούμε να δούμε ποτέ.

 

Δεν έκανα clean install για να δω πώς πάει με τέτοια εγκατάσταση, έκανα μόνο wipe cache 2-3 φορές.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...