Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα πάντα είναι σχετικά αγαπητή Αναστασία...

Δεν δουλεύω ταχεία φόρτιση, η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες, μου αρέσει το καινούργιο interface, λέγεται ότι είναι και πιο smooth..

Τώρα αν η μπαταρία αρχίσει να κρατάει 1,5 μέρα ή 1... θα φορτίζω κάθε βράδυ, so what? :)

Ανάλογα πως την βλέπει κανείς ;)

 

Στο δικο μου η μπαταρία τελειωνει γρηγορα τις περισσοτερες φορες φορτίζω και το μεσημερι για να ειμαι σιγουρη οτι θα μου βγαλει κ την υπόλοιπη μερα. Οποτε. Ειμαι επιφυλακτική όσον αφορα την Ν και την διαρκεια της μπαταρίας. Τα υπόλοιπα δεν με Απασχολουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα παντος σε ΧΕF με nougat μετα την τελευταια προσθετικη εστρωσε η μπαταρια παρα πολυ.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντος σε ΧΕF με nougat μετα την τελευταια προσθετικη εστρωσε η μπαταρια παρα πολυ.

 

εβγαλε update XEF σε νουγκατ φιλε? ποσα mb? security patch ειναι απριλιου?

δηλαδη ειδες βελτιωση?

Link to comment
Share on other sites

εβγαλε update XEF σε νουγκατ φιλε? ποσα mb? security patch ειναι απριλιου?

δηλαδη ειδες βελτιωση?

 

Οχι σημερα αλλα ειχε βγαλει μια βελτιωτικη καπου 168μβ αν θυμαμαι καλα.Την εβλα και ειδα αισθητη διαφορα στην μπαταρια σε σχεση με πριν,να προσθεσω οτι δεν εκανα clean install την nougat.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εγω με BTU εχω σταματησει να τσεκαρω εδω και 2 βδομαδες. Δεν ξερω καν αν εχει ερθει με εχει φοβισει!
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τελικά την Ν και περιμένω να δω πως θα πάει...να κάνω factory reset η hard reset???
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τελικά την Ν και περιμένω να δω πως θα πάει...να κάνω factory reset η hard reset???

 

Εχμ, ειναι το ιδιο πραγμα. Εκτος αν εννοεις να το κανεις μεσα απο το λειτουργικο ή απο το recovery. Θα ελεγα το 2ο αν κι οταν περασα την Μ περσι δεν εκανα reset.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εχμ, ειναι το ιδιο πραγμα. Εκτος αν εννοεις να το κανεις μεσα απο το λειτουργικο ή απο το recovery. Θα ελεγα το 2ο αν κι οταν περασα την Μ περσι δεν εκανα reset.

 

Recovery;;; πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Recovery;;; πως γινεται;

 

Κλείσε την συσκευή

Κράτησε πατημένα volume up +Home + Power buttons

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω ρουτ το κινητο. Εβαλα μεσω οντιν το twrp αλλά οταν παταω το ΕΠΑΝΩ κουμπι της εντασης+power button + home button δεν μπαινει εκει που θελω, αλλα σε μια μπλε οθονη για αρχη και μετα εχει επιλογες αλλες. Τι σκατα γινεται ξερει κανεις;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έλεος αυτή η BTU μόνο Τρινιντάντ Τομπάγκο δεν έχει βγει !!!

Έλα ντε!!! Δεν θυμάμαι ποτέ να είχε αργήσει τόσο!

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω ρουτ το κινητο. Εβαλα μεσω οντιν το twrp αλλά οταν παταω το ΕΠΑΝΩ κουμπι της εντασης+power button + home button δεν μπαινει εκει που θελω, αλλα σε μια μπλε οθονη για αρχη και μετα εχει επιλογες αλλες. Τι σκατα γινεται ξερει κανεις;

 

Καταρχήν έβαλες το σωστό twrp ;

Αν έχεις το G920F βάλε το τελευταίο 3.1.0.0 από εδώ.

https://eu.dl.twrp.me/zeroflte/

 

Για ανέβασε μια φώτο να δούμε τι σου βγάζει;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν έβαλες το σωστό twrp ;

Αν έχεις το G920F βάλε το τελευταίο 3.1.0.0 από εδώ.

https://eu.dl.twrp.me/zeroflte/

 

Για ανέβασε μια φώτο να δούμε τι σου βγάζει;

 

Το έκανα οκ. Έπρεπε να μπω κατευθείαν σε twrp μετά το πέρασμα του.

 

Απλώς τώρα θέλω να βάλω πάλι την γνήσια ρομ της σαμσουνγ. Μέσω Odin την παίρναμε;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα οκ. Έπρεπε να μπω κατευθείαν σε twrp μετά το πέρασμα του.

 

Απλώς τώρα θέλω να βάλω πάλι την γνήσια ρομ της σαμσουνγ. Μέσω Odin την παίρναμε;

 

την κατεβάζεις απο sammobile, την περνάς με Odin

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στον Γερμανο, μου εβαλαν μια της κοσμοτε αλλα ειναι η 6.0.1 και τωρα δε μπορω να κανω αναβαθμιση γιατι ουτε απο το κινητο, οτε απο το switch λεει οτι υπαρχει αναβαθμιση. Απο sammobile Δεν μπορω να κατεβασω γιατι κανει 100 χρονια να κατεβει. Αν εχει καποιος link για android 7.0 G925F (s6 edge) ας μου πει, γιατι απο εχθες παιδευομαι....

 

"το λογισμικο σας ειναι ενημερωμενο: PH2 (GBL)"

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στον Γερμανο, μου εβαλαν μια της κοσμοτε αλλα ειναι η 6.0.1 και τωρα δε μπορω να κανω αναβαθμιση γιατι ουτε απο το κινητο, οτε απο το switch λεει οτι υπαρχει αναβαθμιση. Απο sammobile Δεν μπορω να κατεβασω γιατι κανει 100 χρονια να κατεβει. Αν εχει καποιος link για android 7.0 G925F (s6 edge) ας μου πει, γιατι απο εχθες παιδευομαι...."το λογισμικο σας ειναι ενημερωμενο: PH2 (GBL)"

 

Για πέρασμα μέσω Odin δεν χρειάζεται πλέον το sammobile. Πας εδώ και κατεβάζεις γρήγορα :

http://updato.com/firmware-archive-select-model?r=&v=Nougat%28Android+7.0%29&q=GALAXY+S6+edge&exact=1&rpp=15

 

Κάτι άσχετο : Για όσους δεν θέλουν να αναβαθμιστούν και δεν θέλουν να τους έρχεται ανά διαστήματα notification αναβάθμισης μπορούν :

1.Να αγοράσουν με 1,69€ το Package Disabler Pro

2. Στο search του να γράψουν "ενημέρωση λογισμικού" και να κάνουν check δεξιά για απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ξανάβαλω την Μ χωρίς να γράψει ο Knox?αν ναι πως;

Μεσω Odin. Μια απλη google αναζητηση downgrade S6 to Marshmallow φθανει. Ο Knox δεν γραφει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κολλαει στο hidden.img και βγαζει failed στο odin ...

 

 

Μπορώ να ξανάβαλω την Μ χωρίς να γράψει ο Knox?αν ναι πως;

 

Όπως είχα αναφέρει σε προηγούμενες σελίδες μέσω odin δεν γίνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση να κάνεις downgrade γιατί έχει αναβαθμιστεί ο bootloader. Προσωπικά κατάφερα να γυρίσω πίσω με smart switch emergency recovery αλλά αυτό γίνεται μόνο όταν δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα η N για τη χώρα προέλευσης της συσκευής σου. Αλλιώς μένεις με την Μ για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Όπως είχα αναφέρει σε προηγούμενες σελίδες μέσω odin δεν γίνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση να κάνεις downgrade γιατί έχει αναβαθμιστεί ο bootloader. Προσωπικά κατάφερα να γυρίσω πίσω με smart switch emergency recovery αλλά αυτό γίνεται μόνο όταν δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα η N για τη χώρα προέλευσης της συσκευής σου. Αλλιώς μένεις με την Μ για πάντα.

 

Θα αρχίσω να ουρλιάζω έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία φεύγει σαν νερό... Κλαψ

Το Odin είναι πρόγραμμα και από που το κατεβάζω?

Και το emergency recovevery μέσω smart switch πως γίνεται;

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Για πέρασμα μέσω Odin δεν χρειάζεται πλέον το sammobile. Πας εδώ και κατεβάζεις γρήγορα :

http://updato.com/firmware-archive-select-model?r=&v=Nougat%28Android+7.0%29&q=GALAXY+S6+edge&exact=1&rpp=15

 

Κάτι άσχετο : Για όσους δεν θέλουν να αναβαθμιστούν και δεν θέλουν να τους έρχεται ανά διαστήματα notification αναβάθμισης μπορούν :

1.Να αγοράσουν με 1,69€ το Package Disabler Pro

2. Στο search του να γράψουν "ενημέρωση λογισμικού" και να κάνουν check δεξιά για απενεργοποίηση.

 

Πως γινεται να σταματησει να μου ερχεται το μυνημα δεν θελω Nougat!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχίσω να ουρλιάζω έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία φεύγει σαν νερό... Κλαψ

Το Odin είναι πρόγραμμα και από που το κατεβάζω?

Και το emergency recovevery μέσω smart switch πως γίνεται;

 

Εμ δεν ακούς όταν λέμε ότι ξαναγυρίσαμε πίσω. Για το Odin δεν χρειάζεται να σου πω κάτι γιατί δεν θα τα καταφέρεις. Για το smart switch θα σου πω μόνο αν μου πεις τι χώρας προέλευσης ήταν η συσκευή σου όταν την αγόρασες.

 

Πως γινεται να σταματησει να μου ερχεται το μυνημα δεν θελω Nougat!!!

 

Είναι πολύς απλός ο τρόπος. Στο έστειλα και με pm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...