Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι από Κίνα η συσκευή όπου βάση της δικής τους νομοθεσίας και τακτική παρέχουν εγγύηση ως τρίτη χώρα 1 έτος, οπότε άδικος κόπος να σου στείλει το τιμολόγιο για επέκταση εγγύησης, η εισαγωγή και αποστολή έγινε από Κίνα, οπότε ισχύει ο ένας χρόνος για κάλυψη εγγύησης.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι από Κίνα η συσκευή όπου βάση της δικής τους νομοθεσίας και τακτική παρέχουν εγγύηση ως τρίτη χώρα 1 έτος, οπότε άδικος κόπος να σου στείλει το τιμολόγιο για επέκταση εγγύησης, η εισαγωγή και αποστολή έγινε από Κίνα, οπότε ισχύει ο ένας χρόνος για κάλυψη εγγύησης.

 

Εννοείς ένα χρόνο εγγύηση από το μαγαζί που αγόρασα το κινητό? Δλδ αν πάθει κάτι το κιν το στέλνω πίσω Κίνα και μου το φτιάχνουν αυτοί?

Από τη Samsung δεν δικαιούμαι δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ένα χρόνο εγγύηση από το μαγαζί που αγόρασα το κινητό? Δλδ αν πάθει κάτι το κιν το στέλνω πίσω Κίνα και μου το φτιάχνουν αυτοί?

Από τη Samsung δεν δικαιούμαι δλδ?

 

ενα χρονο εγγυηση απο την samsung

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα εχω το κινητο εδω και κανα εφταμηνο και εδω και 2-3 μερες παρητηρω οτι το home button και το volume down εχουν μαλακωσει πολυ και πατωντας ειναι αλλιως η αισθηση σαν να μη πατιεται καλα. Αλλα δουλευουν το εχει κανεις αλλος αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα παρουσιαστηκε και μου καναν αλλαγη home button και οθονης(παει πακετο) και καθαρισαν τις επαφες του power button.μετα απο 2 μηνες παλι τα ιδια...απογοητευτηκα πληρως απο ποιοτητα κατασκευης.ειχα xperia z και με πιο σκληρη χρηση για 2 χρονια και ητανε σαν καινουριο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.. υπάρχει τρόπος να βγαλω εικονίδιο συντόμευσης στην οθονη για την προηγμενη λειτουργια κάμερας για να το ανοιγω κατευθείαν?
Link to comment
Share on other sites

Το power button και το volume down παρουσιαζουν κολλημα σε εμενα τελικα αλλα δουλευουν κανονικα. Πηρα τηλεφωνο σημερα λογω εγγυησης. Αλλα ποιος ξερει αν θα με καλυπτει. Λογικα θελει καθαρισμα και το εχω παντα σε θηκη και ουτε εχει δεχτει νερο
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε εντρομη κατασταση...please help!!! Εδω και μηνες χρησιμοποιω την εφαρμογη EZ Disabler 1.5.0 ωστε να μπορω να εχω κλειστη! την ενημερωση λογισμικου της Samsung!! Ετσι ξαφνικα μετα απο τοσο καιρο σταματησε να λειτουργει!! Δοκιμασα να κανω απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση και πλεον μου λεει οτι δεν μπορει να γινει εγκατασταση της 1.5.0! Δοκιμαζω να κανω την καινουρια εκδοση 2.5.5 και ενω εγκατασταθηκε με επιτυχια...ΔΕΝ βρισκει πουθενα την ενημερωσ λογισμικου ωστε να την απενεργοποιησω!! Τα ιδια και με ΒΚ Disabler... υπαρχουν τα παντα ΕΚΤΟΣ απο τα 2 εικονιδια με την ενημερωση λογισμικου!! Πλεον ξεκινησαν να ερχονται ειδοποιησεις για να κανω εγκατασταση το καινουριο fm update... :mad::cry: Edited by spirto48
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε εντρομη κατασταση...please help!!! Εδω και μηνες χρησιμοποιω την εφαρμογη EZ Disabler 1.5.0 ωστε να μπορω να εχω κλειστη! την ενημερωση λογισμικου της Samsung!! Ετσι ξαφνικα μετα απο τοσο καιρο σταματησε να λειτουργει!! Δοκιμασα να κανω απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση και πλεον μου λεει οτι δεν μπορει να γινει εγκατασταση της 1.5.0! Δοκιμαζω να κανω την καινουρια εκδοση 2.5.5 και ενω εγκατασταθηκε με επιτυχια...ΔΕΝ βρισκει πουθενα την ενημερωσ λογισμικου ωστε να την απενεργοποιησω!! Τα ιδια και με ΒΚ Disabler... υπαρχουν τα παντα ΕΚΤΟΣ απο τα 2 εικονιδια με την ενημερωση λογισμικου!! Πλεον ξεκινησαν να ερχονται ειδοποιησεις για να κανω εγκατασταση το καινουριο fm update... :mad::cry:

Μετά την ιστορία με το note7 σε όλες τις εφαρμογές τύπου EZ disabler αφαιρέθηκε η δυνατότητα να κλείνει ο χρήστης την ενημέρωση λογισμικού.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά ενας φίλος θέλει fast charger μεχρι 7euro απο aliexpress ή ebay κάποιος με καλές απόψεις απο αγορά fast charger?ευχαριστω

έχει το S6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....σημερα διαπιστωσα εσωτερικα απο την οθονη διπλα στα πληκτρα εντασης 2 σημαδακια στο μαυρο περιγραμμα σαν να ξεκολαει η οθονη.....δεν ειναι ραγισμα ειναι λες και ξεκολαει το μαυρο φιλμ απο μεσα....οποτε αυριο με βλεπω σμαρτεκ....δυστυχως ειμαι γκαντεμης...εχουν περασει απο τα χερια μου....ενα s2 ενα s4 ενα s5 και 2 s6 και ολα εχουν παει αντιπροσωπεια καποια στιγμη οχι απο δικια μου υπαιτιοτητα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....σημερα διαπιστωσα εσωτερικα απο την οθονη διπλα στα πληκτρα εντασης 2 σημαδακια στο μαυρο περιγραμμα σαν να ξεκολαει η οθονη.....δεν ειναι ραγισμα ειναι λες και ξεκολαει το μαυρο φιλμ απο μεσα....οποτε αυριο με βλεπω σμαρτεκ....δυστυχως ειμαι γκαντεμης...εχουν περασει απο τα χερια μου....ενα s2 ενα s4 ενα s5 και 2 s6 και ολα εχουν παει αντιπροσωπεια καποια στιγμη οχι απο δικια μου υπαιτιοτητα....

 

Φίλε αυτό όντως είναι γκαντεμιά :lol:

Μεγάλο πακέτο όντως, παίρνεις κάτι για να δουλεύει. Όταν δε γίνεται αυτό μπαίνεις σε μπελάδες

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση για οποιον ξερει

υπαρχει η δυνατοτητα να ανοιγω μια εφαρμογη χρησιμοποιοντας το δακτυλικο αποτυπωμα?

Link to comment
Share on other sites

Επισκεψη στην σμαρτεκ σημερα...σε 1 ωρα αλλαχτηκε η οθονη καθως και το πισω κρυσταλλο λογω σημαδιων απο αυθεντικη θηκη samsung. Μου εκανε εντυπωση οτι το πληκτρο φαινεται να μην εχει αλλαχτει(απο γρατσουνιες) και εγω νομιζα οτι οθονη πληκτρο πανε μαζι...αψογοι στην σμαρτεκ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή χρονιά,

Οταν ανοιγω την καμερα, ορισμενες φορες ακουγεται ενας θορυβος απο το σημειο οπου βρισκεται η καμερα(της κανονικης καμερας οχι της σελφι)

Ξερει κανεις αν ειναι προβλημα ή ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή χρονιά,

Οταν ανοιγω την καμερα, ορισμενες φορες ακουγεται ενας θορυβος απο το σημειο οπου βρισκεται η καμερα(της κανονικης καμερας οχι της σελφι)

Ξερει κανεις αν ειναι προβλημα ή ειναι φυσιολογικο?

Ναι κανονικοτατος ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινατε σε καποιον να αγορασει τωρα αυτο το κινητο ή πλεον ειναι ξεπερασμενο και δεν αξιζει?

 

Θα παρει το android 7? Αν ναι μεχρι ποια εκδοση android εχει ανακοινωθει επισημα οτι θα παρει?

 

Επειδη αν το αγορασω σκεφτομαι να παρω και μια θηκη s-view που ειναι μαζι και μπαταρια θα μου προτεινατε να κανω κατι τετοιο και γιατι?

 

Δεν βγαζευι ποια neo εκδοσεις των ναυαρχιδων της η samsung?

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινατε σε καποιον να αγορασει τωρα αυτο το κινητο ή πλεον ειναι ξεπερασμενο και δεν αξιζει? Θα παρει το android 7? Αν ναι μεχρι ποια εκδοση android εχει ανακοινωθει επισημα οτι θα παρει?

 

To S6 :

1) Έχει πολύ παρόμοια σχεδιαστική γραμμή με το S7 ( οπότε όχι ξεπερασμένη )

2) Έχει οθόνη 2K ανάλυσης που πολλές ναυαρχίδες φέτος θα την υιοθετήσουν.

3) Έχει μία από τις 3 καλύτερες κάμερες μεταξύ όλων smartphones

4) Φορτίζει πάρα μα πάρα πολύ γρήγορα ( κάτι που το iphone 7 πχ δεν το έχει καν σαν δυνατότητα )

5) Δεν λαγκάρει, δεν παγώνει, δεν παρουσιάζει γενικά κανένα πρόβλημα ( ένα χρόνο το έχω )

6) Το μόνο αρνητικό του όπως και σε πολλές ναυαρχίδες είναι η μέτρια μπαταρία του όταν η οθόνη είναι ανοιχτή.

 

Προσωπικά με τις ναυαρχίδες που κυκλοφορήσαν το 2017, αν το έχανα πάλι το ίδιο θα ξαναέπαιρνα μιας και το 2017 δεν υπήρξε καμία ουσιαστική πρόοδος. Δεν θα το έλεγα με τίποτα ξεπερασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω υπερβολικα πολυ αισιοδοξο - χαρουμενο και αυτο με αφηνει σκεπτικό.

 

Το να μην βρισκεις κανενα ουσιωδες προβλημα του κινητο εκτος της μπαταριας που ειναι προβλημα για ολα τα κινητα μιας και η τεχνολογια της μπαταριας εχει μεινει αιωνες πισω ενω κινητα κ.τ.λ. προχωρανε μπροστα.

 

Να σου πω καμια s-view θηκη που να ειναι και μπαταρια εχεις να προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα πηγαινα σε s7 . Μεγαλο θεμα η αδιαβροχοποιηση και αν παρεις το edge απιστευτα καλυτερη μπαταρια. Κατα τα αλλα ξεπερασμενο δεν ειναι. Το μονο μεγαλο αρνητικο κατα την γνωμη μου ειναι η μπαταρια του. Σε ολα τα αλλα ειναι πολυ καλο. Nougat θα παρει .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...