Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας κ παλι,

Ειναι ενεργωποιημενο το fast charge.

Πρεπει να ειναι θεμα αναβαθμισης κ δεν ξερω το πρεπει να κανουμε.

 

Ευρχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν φίλοι, καθε φορά τα ίδια και τα ίδια με το fast charging. Συγγνώμη για τον τόνο μου αλλά ανά 2 σελίδες στο νήμα συναντάμε την ίδια ερώτηση. ΑΝ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ το fast charging είτε είναι το καλώδιο είτε ο φορτιστής (το πιθανότερο) που έχει ΧΑΛΑΣΕΙ. Οπότε τσεκάρετε πρώτα αν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή του fast charging και μετά αλλάξτε καλώδιο/φορτιστή.

 

Προσωπικά, μου έχει τύχει καπάκι μετά από update να χαλάσει ο φορτιστής μου και νόμιζα ότι ευθυνόταν αυτό. Μπορεί να του προκάλεσε πρόβλημα τι να πω; Η ουσία είναι όμως ότι ΧΑΛΑΣΕ ο φορτιστής.

 

Συμβουλή: Ο φορτιστής είναι ψιλοευαίσθητος οπότε καλό θα ήταν να προμηθευτείτε έναν ακόμα για καβάντζα. Προσωπικά έχω power bank με quick charge 3 και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Αλλά φορτιστής και καλώδιο καβάντζα πρέπει να υπάρχουν οπωσδήποτε.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια βλεπω ολοι λιγο πολλοι εχουμε ενα θενατακι με την ριμαδα την μπαταρια οντως πεφτει λιγο ποιο γρηγορα αλλα να ρωτησω δεν υπαρχει ετσι μεγαλυτερη σε mah να βαλουμε λεω εγω π.χ 3000mah?????
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αναφέρω και εγώ ότι έχω πρόβλημα, εδώ και κάποιες εβδομάδες, όχι γενικά με την μπαταρία και την διάρκειά της, αλλά συγκεκριμένα με το fast charging: ΔΕΝ φορτίζει γρήγορα όπως παλαιά που δούλευε μια χαρά (και φυσικά είναι ενεργοποιημένο το σχετικό κουμπί). Για να φορτίσει γρήγορα πρέπει να το κάνω restart 3-4 φορές, μια διαδικασία που είναι εξαιρετικά κουραστική!

ΥΓ: Δεν δέχομαι ότι φταίει ο φορτιστής ή το καλώδιο, καθότι χρησιμοποιώ μόνο το δικό του το αυθεντικό, το προσέχω (και η συσκευή είναι ούτε 6 μηνών), και υποψιάζομαι (για να είναι τόσοι πολλοί που το αναφέρουν) ότι είναι θέμα κάποιας τελευταίας αναβάθμισης! Ούτε δέχομαι ότι πρέπει να χαλάσω λεφτά για να πάρω άλλον φορτιστή...

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αναφέρω και εγώ ότι έχω πρόβλημα, εδώ και κάποιες εβδομάδες, όχι γενικά με την μπαταρία και την διάρκειά της, αλλά συγκεκριμένα με το fast charging: ΔΕΝ φορτίζει γρήγορα όπως παλαιά που δούλευε μια χαρά (και φυσικά είναι ενεργοποιημένο το σχετικό κουμπί). Για να φορτίσει γρήγορα πρέπει να το κάνω restart 3-4 φορές, μια διαδικασία που είναι εξαιρετικά κουραστική!

ΥΓ: Δεν δέχομαι ότι φταίει ο φορτιστής ή το καλώδιο, καθότι χρησιμοποιώ μόνο το δικό του το αυθεντικό, το προσέχω (και η συσκευή είναι ούτε 6 μηνών), και υποψιάζομαι (για να είναι τόσοι πολλοί που το αναφέρουν) ότι είναι θέμα κάποιας τελευταίας αναβάθμισης! Ούτε δέχομαι ότι πρέπει να χαλάσω λεφτά για να πάρω άλλον φορτιστή...

 

βασσικα την τελευταια btu εχω και παει σφαιιρα η γρηγορη φορτιση,οποτε μια χαρα ειναι η αναβαθμιση.

μια λεπτομερεια,η γρηγορη φορτιση δουλευει μονο με σβηστη οθονη και οταν η συσκευη εχει κανονικη θεερμοκραασια.

οποτε μη περιμενετε γρηγορη φορτιση οταν παιζεττε παιχνιδια η εργαζεστε σοβαρα στο facebook,γενικα το λεω για ολους

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αναφέρω και εγώ ότι έχω πρόβλημα, εδώ και κάποιες εβδομάδες, όχι γενικά με την μπαταρία και την διάρκειά της, αλλά συγκεκριμένα με το fast charging: ΔΕΝ φορτίζει γρήγορα όπως παλαιά που δούλευε μια χαρά (και φυσικά είναι ενεργοποιημένο το σχετικό κουμπί). Για να φορτίσει γρήγορα πρέπει να το κάνω restart 3-4 φορές, μια διαδικασία που είναι εξαιρετικά κουραστική!

ΥΓ: Δεν δέχομαι ότι φταίει ο φορτιστής ή το καλώδιο, καθότι χρησιμοποιώ μόνο το δικό του το αυθεντικό, το προσέχω (και η συσκευή είναι ούτε 6 μηνών), και υποψιάζομαι (για να είναι τόσοι πολλοί που το αναφέρουν) ότι είναι θέμα κάποιας τελευταίας αναβάθμισης! Ούτε δέχομαι ότι πρέπει να χαλάσω λεφτά για να πάρω άλλον φορτιστή...

 

το δικο μου καποια στιγμη μια φορτιζε αργα ,μια γρηγορα, αλλαξα καλωδιο και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα Hard reset άλλαξα καλώδιο άλλαξα φορτιστή πήρα του ξαδερφου μου έχει τον ίδιο φορτιστη. Τζίφος.

Δεν φορτίζει γρήγορα ούτε το γράφει όπως παλιά που έγραφε στα notification γρήγορη φόρτιση, το μόνο που λέει πλέον είναι φόρτιση μέσω καλωδίου. Και το έχω ανοιχτό στις ρυθμίσεις.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα Hard reset άλλαξα καλώδιο άλλαξα φορτιστή πήρα του ξαδερφου μου έχει τον ίδιο φορτιστη. Τζίφος.

Δεν φορτίζει γρήγορα ούτε το γράφει όπως παλιά που έγραφε στα notification γρήγορη φόρτιση, το μόνο που λέει πλέον είναι φόρτιση μέσω καλωδίου. Και το έχω ανοιχτό στις ρυθμίσεις.

Εσύ λογικά έχεις θέμα, εγγύηση έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ λογικά έχεις θέμα, εγγύηση έχεις;

Ένα χρόνο και κάτι το έχω. Μου έσπασε μια φορά η οθόνη και την άλλαξα σε αυτούς,όποτε δεν νομίζω να έχω θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αναφέρω και εγώ ότι έχω πρόβλημα, εδώ και κάποιες εβδομάδες, όχι γενικά με την μπαταρία και την διάρκειά της, αλλά συγκεκριμένα με το fast charging: ΔΕΝ φορτίζει γρήγορα όπως παλαιά που δούλευε μια χαρά (και φυσικά είναι ενεργοποιημένο το σχετικό κουμπί). Για να φορτίσει γρήγορα πρέπει να το κάνω restart 3-4 φορές, μια διαδικασία που είναι εξαιρετικά κουραστική!

ΥΓ: Δεν δέχομαι ότι φταίει ο φορτιστής ή το καλώδιο, καθότι χρησιμοποιώ μόνο το δικό του το αυθεντικό, το προσέχω (και η συσκευή είναι ούτε 6 μηνών), και υποψιάζομαι (για να είναι τόσοι πολλοί που το αναφέρουν) ότι είναι θέμα κάποιας τελευταίας αναβάθμισης! Ούτε δέχομαι ότι πρέπει να χαλάσω λεφτά για να πάρω άλλον φορτιστή...

 

Εμένα χάλασε ο φορτιστής στο 4μηνο. Έπρεπε να πάρω άλλον, δεν ξέρω αν ειναι αυθεντικός είναι η αλήθεια καθώς τον πήρα από το Amazon αλλά κάνει τη δουλειά του. Το καλώδιο τα έφτυσε στους 10 μήνες. Είχα φροντίσει να πάρω 2 εφεδρικά οπότε όλα κομπλέ. Δυστυχώς χαλάνε..

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ ότι όντως το καλώδιο ειναι ευαίσθητο και έμενα μου χάλασε στο εξάμηνο, πήρα ένα άλλο και μέχρι στιγμή όλα καλά αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξει και αυτό άρα να ξέρετε ότι χαλάνε εύκολα. Ευτυχώς ειναι φθηνά..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ ότι όντως το καλώδιο ειναι ευαίσθητο και έμενα μου χάλασε στο εξάμηνο, πήρα ένα άλλο και μέχρι στιγμή όλα καλά αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξει και αυτό άρα να ξέρετε ότι χαλάνε εύκολα. Ευτυχώς ειναι φθηνά..

 

Από πού αγοράζουμε άλλο καλώδιο; Πόσο κοστίζει περίπου; άντε να το δοκιμάσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ λογικά έχεις θέμα, εγγύηση έχεις;

 

Ένα χρόνο και κάτι το έχω. Μου έσπασε μια φορά η οθόνη και την άλλαξα σε αυτούς,όποτε δεν νομίζω να έχω θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοεί ότι έχει πρόβλημα η συσκευή και πρέπει να την πας στο service. ;)

 

Μετά την αναβάθμιση έκανες κανένα factory reset? Μήπως κάτι δεν έχει κάτσει καλά από το software και γλιτώσεις την ταλαιπωρία?

Δοκίμασε και αυτό πριν το πας, παίρνοντας βέβαια backup οτι χρειαζεσαι.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Από πού αγοράζουμε άλλο καλώδιο; Πόσο κοστίζει περίπου; άντε να το δοκιμάσουμε...

Εγώ το αγόρασα από το electroholic στο Αιγάλεω και δεν αντιμετωπίζω πλέον κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι έχει πρόβλημα η συσκευή και πρέπει να την πας στο service. ;)

 

Μετά την αναβάθμιση έκανες κανένα factory reset? Μήπως κάτι δεν έχει κάτσει καλά από το software και γλιτώσεις την ταλαιπωρία?

Δοκίμασε και αυτό πριν το πας, παίρνοντας βέβαια backup οτι χρειαζεσαι.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Έκανα wipe. Ναι θα το πάω για service απλά λέω επειδή έσπασε μια φορά η οθόνη μην μου λένε δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Την οθόνη την άλλαξα στο επίσημο service βέβαια πριν ένα χρόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα wipe. Ναι θα το πάω για service απλά λέω επειδή έσπασε μια φορά η οθόνη μην μου λένε δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Την οθόνη την άλλαξα στο επίσημο service βέβαια πριν ένα χρόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν βλέπω κάποια σχέση του ενός με το άλλο.

Και αν μη τι άλλο, τα σερβις της Σάμι είναι ίσως τα μόνα που δεν έχει ακουστεί κάτι περίεργο γι' αυτά. Μέχρι στιγμής, βέβαια!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι οταν μας δωσει την αναβαθμιση σε αντροιντ 7 να βαλει μεσα και την ρυθμιση που εδωσε στο s7 για 1080p οθονη.ισως ετσι φτιαξει λιγο η μπαταρια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Έκλεισε το κινητό στα ξαφνικά και δεν ανοίγει. Τι συνδυασμό κάνω με τα πλήκτρα μπας και ανοίξει;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια εγινε τραγικοτατη και δεν φταιει οτι το κινητο το εχω 1+ χρονο ετσι; Δεν γινετε απο την μια στην αλλη μερα να κανει ενα update και να φευγει ετσι... επισης δεν γινεται με αυτο τον τροπο να θελουν να μας αναγκασουν να παμε σε ποιο καινουρια συσκευη της samsung...
Link to comment
Share on other sites

Από πού αγοράζουμε άλλο καλώδιο; Πόσο κοστίζει περίπου; άντε να το δοκιμάσουμε...

 

Λογικά το καλωδιάκι που ψάχνουμε είναι το "Samsung USB 2.0 to micro USB Cable White (EP-DG925UWE)" και κάνει γύρω στα EUR 4 - σωστά; Ας το επιβεβαιώσει κάποιος που το αγόρασε πρόσφατα...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το καλωδιάκι που ψάχνουμε είναι το "Samsung USB 2.0 to micro USB Cable White (EP-DG925UWE)" και κάνει γύρω στα EUR 4 - σωστά; Ας το επιβεβαιώσει κάποιος που το αγόρασε πρόσφατα...

Ναι αυτό είναι.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος για unlimited 4k video?

 

ναι αλλα με root... δεν το συνιστώ σε καμια περίπτωση...! εκτος αν δεν σε νοιάζει το θέμα τις εγγύησης η brick τις συσκευής σου..! ψάξε στο xda :)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα με root... δεν το συνιστώ σε καμια περίπτωση...! εκτος αν δεν σε νοιάζει το θέμα τις εγγύησης η brick τις συσκευής σου..! ψάξε στο xda :)

ναι το κοιταξα αλλα γινεται λιγο μπαχαλο! υπαρχει περιπτωση για μπρικαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...