Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση! Είμαι κάτοχος s6 και επιχείρησα να ανοίξω τα δεδομένα και δεν ανοίγουν. Έκανα επανεκκίνηση και το πρόβλημα δε διορθώθηκε. Ξέρουμε κάτι?

 

Αν εχεις κοσμοτε ειναι γενικο το προβλημα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από αναβάθμιση σε 6.0.1 παρατηρώ οτι όταν πιέζω το κουμπί για να ανοίξει η αρχική οθόνη, αυτή ανοίγει πολύ αργά όπως ένας φακός με αδύναμη μπαταρία. Αυτό δεν το έκανε πριν την αναβάθμιση. (Τρέχω Nova γνήσιο).

Με επανεκκίνηση δεν έστρωσε και το θεωρώ αρκετά ενοχλητικό.Μήπως κάποιος φίλος το έχει αντιμετωπίσει;

Σε χαμηλο φωτισμο το κανει....σε φουλ φωτισμο αναβει ακαριαια....ετσι ειναι σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κοσμοτε ειναι γενικο το προβλημα...

Φιλε τι εννοείς γενικό? Καμία φορά αργεί να ενεργοποιηθεί αλλά ενεργοποιείται. Αυτή τη φορά απολύτως τιποτα. Ναι cosmote έχω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τι εννοείς γενικό? Καμία φορά αργεί να ενεργοποιηθεί αλλά ενεργοποιείται. Αυτή τη φορά απολύτως τιποτα. Ναι cosmote έχω.

 

Εννοω οτι κι εγω κι εσυ και πολλοι αλλοι εχουμε θεμα και δεν μπορουμε να μπουμε απο το μεσημερι.Καποια βλαβη λογικα θα εχουν..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε 6.0.1 παρατηρώ οτι όταν πιέζω το κουμπί για να ανοίξει η αρχική οθόνη, αυτή ανοίγει πολύ αργά όπως ένας φακός με αδύναμη μπαταρία. Αυτό δεν το έκανε πριν την αναβάθμιση. (Τρέχω Nova γνήσιο).

Με επανεκκίνηση δεν έστρωσε και το θεωρώ αρκετά ενοχλητικό.Μήπως κάποιος φίλος το έχει αντιμετωπίσει;

Έτσι κάνει και το δικό μου με αυτόματη φωτεινότητα στην μέση

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μιας φίλης μου ενώ φόρτιζε, σταμάτησε. Όταν έβγαλε τη σιμ είδε αυτό. Νερό λέει δεν έχει πέσει.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160803/4fb26e6395cd850d74866b3f9b5b9ef8.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν δεν το πήρε μεταχειρισμένο, η φωτογραφία άλλα δείχνει!

Ίσως να μην το κατάλαβε. Αυτό όμως, ειναι οξείδωση! Και άσχημη μάλιστα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μιας φίλης μου ενώ φόρτιζε, σταμάτησε. Όταν έβγαλε τη σιμ είδε αυτό. Νερό λέει δεν έχει πέσει.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160803/4fb26e6395cd850d74866b3f9b5b9ef8.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μιλάει γενικά πολύ στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Για ιδρώτα? Θα πρέπει να το έχει κάνει σκουλαρίκι!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ενός Xperia Z5 Compact.

 

Αξίζει η μετάβαση στο συγκεκριμένο κινητό ? Δηλαδή στο S6. Το S6 έχει μεγάλη διαφορά από το S7 ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει γενικά πολύ στο τηλέφωνο;

 

Αν μιλάει πολύ δε ξέρω. Είπε ότι είχε πέσει λίγο νερο και το σκούπισε αλλα λέει όχι κάτι τρομερό. Το τηλέφωνο το πηρε μεταχειρισμένο αλλα το χρησιμοποιεί 6 μήνες. Και προφανώς όταν το πηρε το sim tray δεν ήταν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάει πολύ δε ξέρω. Είπε ότι είχε πέσει λίγο νερο και το σκούπισε αλλα λέει όχι κάτι τρομερό. Το τηλέφωνο το πηρε μεταχειρισμένο αλλα το χρησιμοποιεί 6 μήνες. Και προφανώς όταν το πηρε το sim tray δεν ήταν έτσι.

 

Απο υγρασια ειναι αυτο.Προφανως ή το νερο που λες οτι επεσε ή μπορει να το παιρνει στο μπανιο μαζι της να ακουει μουσικη ή δεν ξερω τι αλλο.

Κι ειναι και πολυ πιθανο να την βγαλουν εκτος εγγυησης.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάει πολύ δε ξέρω. Είπε ότι είχε πέσει λίγο νερο και το σκούπισε αλλα λέει όχι κάτι τρομερό. Το τηλέφωνο το πηρε μεταχειρισμένο αλλα το χρησιμοποιεί 6 μήνες. Και προφανώς όταν το πηρε το sim tray δεν ήταν έτσι.

Το τηλέφωνο έχει πέσει μέσα σε νερό δεν είναι απλή υγρασία αυτό και φυσικά είναι εκτός εγγύησης. Μάλλον αυτός/η που το πούλησε γι'αυτό το έδωσε έχει κάνει μπλουμ το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλέφωνο έχει πέσει μέσα σε νερό δεν είναι απλή υγρασία αυτό και φυσικά είναι εκτός εγγύησης. Μάλλον αυτός/η που το πούλησε γι'αυτό το έδωσε έχει κάνει μπλουμ το κινητό.

λες και έχει καεί φαίνετε όχι απλά οξείδωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάει πολύ δε ξέρω. Είπε ότι είχε πέσει λίγο νερο και το σκούπισε αλλα λέει όχι κάτι τρομερό. Το τηλέφωνο το πηρε μεταχειρισμένο αλλα το χρησιμοποιεί 6 μήνες. Και προφανώς όταν το πηρε το sim tray δεν ήταν έτσι.

 

Χμμμμ!

Τελικά είχε πέσει νερό,ε?

Απο το "δεν είχε βραχεί" μέχρι το "είχε πέσει λίγο νερό", καταλαβαίνεις οτι υπάρχει μια απόσταση. Και τώρα, πως να ορίζει το " όχι κάτι τρομερό "? Οτι δεν κολύμπησε?

 

 

Το τηλέφωνο έχει πέσει μέσα σε νερό δεν είναι απλή υγρασία αυτό και φυσικά είναι εκτός εγγύησης. Μάλλον αυτός/η που το πούλησε γι'αυτό το έδωσε έχει κάνει μπλουμ το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λες και έχει καεί φαίνετε όχι απλά οξείδωση.

 

Έτσι!

Και φαντάζομαι πως θα είναι και η υποδοχή της sim εσωτερικά!

Να ετοιμάζεται σύντομα για προβλήματα με την sim. Δεν θα την βλέπει, θα την πετάει εκτός δικτύου, κλπ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ενός Xperia Z5 Compact.

 

Αξίζει η μετάβαση στο συγκεκριμένο κινητό ? Δηλαδή στο S6. Το S6 έχει μεγάλη διαφορά από το S7 ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ενός Xperia Z5 Compact.

 

Αξίζει η μετάβαση στο συγκεκριμένο κινητό ? Δηλαδή στο S6. Το S6 έχει μεγάλη διαφορά από το S7 ?

 

Ευχαριστώ.

Αν οικονομικα σε παιρνει για το 7 να πας σε αυτο.Αλλα εισαι offtopic εδω.

Ανοιξε θεμα στην επιλογη συσκευης.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτή την εφαρμογή? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.easyhome Προσπαθώ να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω το κινητό από το home button απλά ακουμπώντας το αλλά δεν το κάνει. Το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος? Το μόνο που καταφέρνω είναι να με πάει στην αρχική οθόνη απλά ακουμπώντας το.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις μου ηρθε μια αναβαθμιση 344,80mb σε XEF. Κατεβαζω και ενημερωνω για το τι θα δω παλι.

 

Υ.Γ. Βλέπω αναβάθμιση ασφαλείας (1 Αυγούστου).

Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μολις μου ηρθε μια αναβαθμιση 344,80mb σε XEF. Κατεβαζω και ενημερωνω για το τι θα δω παλι.

 

Υ.Γ. Βλέπω αναβάθμιση ασφαλείας (1 Αυγούστου).

Για δώσε λεπτομέρειες για το baseband

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λεπτομέρειες για το baseband

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μολις αναβαθμισα κ εχω .. baseband G920FXXU4DPGW

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Το build number η αριθμός ξατασκευης δώσε αν θέλεις

Και από το App Phone info στην καρτέλα Android το changelist

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

μολις αναβαθμισα κ εχω .. baseband G920FXXU4DPGW

 

Καλησπερα μπορει να με βοηθεισει καποιος εσβησα κατα λαθος καποιες φωτογραφιες πως τις ξαναπαιρνω

Link to comment
Share on other sites

Το build number η αριθμός ξατασκευης δώσε αν θέλεις

Και από το App Phone info στην καρτέλα Android το changelist

 

Build Number: MMB29K.G920FXXU4DPGW

Changelist: 8821257

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Build Number: MMB29K.G920FXXU4DPGW

Changelist: 8821257

 

OK. Ευχαριστώ.

Είναι η πιο καινούργια που βγήκε, σκέψου ότι ακόμα δεν την έδωσαν στο site για κατέβασμα.

Θα περιμένω γιατί είμαι root και τις περνάω χειροκίνητα.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες επαφές που χρησιμοποιώ συχνά( όχι στα αγαπημένα) πατούσα πάνω στην επαφή και μου την έστελνε στην οθόνη σαν καρτέλα επαφής και τις μάζευα όλες σε μια οθόνη Τώρα πατάω πάνω σε επαφή και η μόνη επιλογή που μπυ δίνει είναι "διαγραφή" Μήπως με την mm εξαφανίστηκε αυτή η δυνατότητα και δεν το πρόσεξα ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...