Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζω ότι μπορεί να έχει αναφερθεί στο παρελθόν, αλλά είναι πολλές οι κοντά πεντακόσιες σελίδες. Ήθελα να ρωτήσω τα εξής: Με την 6, λύθηκαν τα θέματα στο ram management; Η μπαταρία έχει κάποια βελτίωση; Σκεφτόμουν και το s7, αλλά δε ξέρω αν είναι μεγάλη η διαφορά των 150 ευρώ. Δε με νοιάζει η αδιαβροχοποίηση ή η κάρτα μνήμης, αλλά μόνο η υποστήριξη σε αναβαθμίσεις (παρά το κακό παρελθόν της sammy στον τομέα αυτό)

 

Nαι έχει λυθεί το θέμα με το ram management. Για τη μπαταρία δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν είμαι heavy user. Όσο για τα updates έχει ανακοινωθεί ότι το S6 συγκαταλέγεται στις συσκευές που θα πάρουν την N ( Mάιο του 2017 λογικά).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα ,οταν μπαινω απο dolphin σε διαφορες σελιδες μου πεταει ενα μηνυμα σαν σπαμ και μου λεει με σελιδα της google ιτι εντοπιστηκαν 4 υιοί και με παει σε μια σελιδα και ζηταει να συμπληρωσω το κινητο μου.Το ξερω οτι ειναι απατη το ολο θεμα απλα δεν μπορω να βρω τροπο να μξν μου πεταει αυτο το μηνυμα σε πολλες σελιδες που επισκέπτομαι καθημερινα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ,οταν μπαινω απο dolphin σε διαφορες σελιδες μου πεταει ενα μηνυμα σαν σπαμ και μου λεει με σελιδα της google ιτι εντοπιστηκαν 4 υιοί και με παει σε μια σελιδα και ζηταει να συμπληρωσω το κινητο μου.Το ξερω οτι ειναι απατη το ολο θεμα απλα δεν μπορω να βρω τροπο να μξν μου πεταει αυτο το μηνυμα σε πολλες σελιδες που επισκέπτομαι καθημερινα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου προτεινω να αρχισεις να δουλευεις τον μαμα browser samsung.ειναι γρηγορος σταθερος και το κυριοτερο υπαρχουν στο playstore 5-6 προσθετα adblock ειδικα για τον samsung browser,εννοείται χωρις ρουτ η τιποτα αλλες μετατροπες.και ξεμπερδεψες με ολες αυτες τις βλακειες με τους δηθεν ιους

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε καινούρια αναβάθμιση xef. 40+ mb. Ενημερώσεις ασφαλείας έλεγε.

 

Εχεις γαλλικο τηλεφωνο και γαλλική rom? Ρωταω γιατι δεν εχει ερθει σε μενα αυτη η αναβάθμιση ακομα. Ειμαι με ελβετικό τηλ και γαλλική rom

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω ελβετικο τηλεφωνο και η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ samsumg αφηνει ακομα ενα τηλεφωνο σαν αυτο με τη 5.1.1 , μπορει καποιος να μου πει ποιανης χωρας ρομ να βαλω για να εχω MM? ποια θεωρειται οτι εκατσε καλυτερα εν τελη? Σας διαβαζω εδω και καιρο αλλα δεν εδινα μεγαλη σημασια γιατι περιμενα να κανει μονο του την αναβαθμιση και να το γλιτωσω.. Αλλα οπως ειπα με την Κ@λοsamsung βαρεθηκα και θα το κανω μονος μου.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω ελβετικο τηλεφωνο και η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ samsumg αφηνει ακομα ενα τηλεφωνο σαν αυτο με τη 5.1.1 , μπορει καποιος να μου πει ποιανης χωρας ρομ να βαλω για να εχω MM? ποια θεωρειται οτι εκατσε καλυτερα εν τελη? Σας διαβαζω εδω και καιρο αλλα δεν εδινα μεγαλη σημασια γιατι περιμενα να κανει μονο του την αναβαθμιση και να το γλιτωσω.. Αλλα οπως ειπα με την Κ@λοsamsung βαρεθηκα και θα το κανω μονος μου.

 

Βαλε XEF που παιρνει και αναβαθμισεις απο τις πρωτες

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Η XEF ποιας χωρας ειναι? Με το odin κανω αναβαθμιση? Πρεπει περα απο backup να κανω κατι αλλο πριν τη διαδικασια?

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ παιδιά που έχω Ελβετική ρομ έβαλα Γαλλική και έκανα δυο τρεις επαναφορές και μέσα από το μενού του κινητού και μέσα από το boot menu (κρατώντας volume up-home-power). Με αυτό τον τρόπο όταν μπαίνει στο αρχικό μενού με τον συνδυασμό των πλήκτρων σου λέει ότι έχει εφαρμοστεί XEF csc. Οπότε με αυτόν τον τρόπο βλέπεις οτι παιρνεις τις αναβαθμισεις της XEF. Ολα αυτα τα αναφέρω γιατι καποια παιδια μπορει να εβαλαν καποιας αλλης χωρας ρομ οπως της Γαλλιας εγω αλλα να μην παιρνουν αναβαθμισεις γιατι το csc να εχει μεινει το παλιο (οπως το απαίσιο AUT).

ΥΓ εγω πηρα την αναβαθμιση των 40mb κανονικα.

mpanos
Link to comment
Share on other sites

Η XEF ποιας χωρας ειναι? Με το odin κανω αναβαθμιση? Πρεπει περα απο backup να κανω κατι αλλο πριν τη διαδικασια?

Είναι Γαλλία , ναι με odin κανεις αναβαθμιση . κανε ένα back up για καλο και για κακό αν και δεν θα χρειαστει. θα περασεις οπως περιγραφεται στο sammobile και είσαι ετοιμος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν εγώ παιδιά που έχω Ελβετική ρομ έβαλα Γαλλική και έκανα δυο τρεις επαναφορές και μέσα από το μενού του κινητού και μέσα από το boot menu (κρατώντας volume up-home-power). Με αυτό τον τρόπο όταν μπαίνει στο αρχικό μενού με τον συνδυασμό των πλήκτρων σου λέει ότι έχει εφαρμοστεί XEF csc. Οπότε με αυτόν τον τρόπο βλέπεις οτι παιρνεις τις αναβαθμισεις της XEF. Ολα αυτα τα αναφέρω γιατι καποια παιδια μπορει να εβαλαν καποιας αλλης χωρας ρομ οπως της Γαλλιας εγω αλλα να μην παιρνουν αναβαθμισεις γιατι το csc να εχει μεινει το παλιο (οπως το απαίσιο AUT).

ΥΓ εγω πηρα την αναβαθμιση των 40mb κανονικα.

Για να αλλαξει και το CSC πρεπει να γινει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων είτε μέσα από το recovery menu είτε μέσα από το τηλέφωνο ?. Οσες φορες μπαινω στο recovery που βγαζει μηνυμα Android updating και μετα τριγωνο με θαυμαστικό που σημαινει οτι απετυχε. Μετα μπαινει κανονικα στο recovery mode αλλά το CSC παραμένει AUT :mad::mad:

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Κανε πολλές φορες φορματ απο το αρχικο μενου απανωτά και θα δεις ότι θα αλλάξει. Έτσι έκανα και πήγα στην αρχή σε BTU και μετα ξανα σε AUT (οπου ηταν και υποβαθμιση) και μετα σε XEF χωρις προβλημα και χωρις να γραψει ο ΚΝΟΧ εννοείται.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Κανε πολλές φορες φορματ απο το αρχικο μενου απανωτά και θα δεις ότι θα αλλάξει. Έτσι έκανα και πήγα στην αρχή σε BTU και μετα ξανα σε AUT (οπου ηταν και υποβαθμιση) και μετα σε XEF χωρις προβλημα και χωρις να γραψει ο ΚΝΟΧ εννοείται.

 

αν μπορουσες να γραψεις ενα οδηγο με τα βηματα αναλυτικα, θα βοηθουσες πολυ εμας με τα AUT. βαρεθηκαμε να περιμενουμε τους ελβετους.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσες να γραψεις ενα οδηγο με τα βηματα αναλυτικα, θα βοηθουσες πολυ εμας με τα AUT. βαρεθηκαμε να περιμενουμε τους ελβετους.

 

Έχω γράψει στο post 5363:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6603347#post6603347

Link to comment
Share on other sites

Κανε πολλές φορες φορματ απο το αρχικο μενου απανωτά και θα δεις ότι θα αλλάξει. Έτσι έκανα και πήγα στην αρχή σε BTU και μετα ξανα σε AUT (οπου ηταν και υποβαθμιση) και μετα σε XEF χωρις προβλημα και χωρις να γραψει ο ΚΝΟΧ εννοείται.

 

Με ενα factory reset αλλαξε και το CSC και μου ηρθε και η αναβαθμιση των 43,15mb . Πλεον ελβετικο κινητο με γαλλικη rom και CSC:)

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Στεφανε. Δεν ξερω τι να γράψω στον οδηγο fidel δεν εκανα κατι συγκεκριμένο απλα πολλές φορές φορματ κ με τους 2 τροπους. Αν ξερεις πως γίνονται τα φορματ και εχεις backup και όρεξη ξεκίνα. Καλημέρα.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

εμεις δηλαδή που έχουμε BTU δεν θα την πάρουμε?

 

Σε μια εβδομαδα περιπου θα την παρουμε και εμεις,οι αναβαθμισεις βγαινουν με μια σειρα και η btu αργει λιγο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που εκανα την αναβαθμιση από AUT σε XEF οπως λεει στο Sammobile με το Phone info μου δειχνει το orginal csc κενο ενώ το firmware csc code και το active csc code XEF. Θα έχω θέμα με τις αναβαθμίσεις OTA;;; :confused:

PS. Οταν δε το συνδεω στο Smartswitch μου γραφει Το λογισμικο της συσκευής είναι ενημερωμενο PF1(AUT) :confused: :confused:

Edited by vagemm
Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πήρα το s6 από πλαίσιο και είχε ταινία ασφάλειας πάνω στην υπάρχουσα ταινία ασφαλείας που ήταν κομμενη. Υπάρχει τρόπος από το hidden menu να δω πόσες ώρες λειτουργίας έχει για να μη τρέχω για αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πήρα το s6 από πλαίσιο και είχε ταινία ασφάλειας πάνω στην υπάρχουσα ταινία ασφαλείας που ήταν κομμενη. Υπάρχει τρόπος από το hidden menu να δω πόσες ώρες λειτουργίας έχει για να μη τρέχω για αλλαγή;

 

με το phone info δες πόσες φορές έχει συνδεθεί ο φορτιστής

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το κατέβασα ήδη αλλά δεν μπορώ να βρω αυτή τη πληροφορία, μήπως θέλει την έκδοση plus που είναι με πληρωμή;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το κατέβασα ήδη αλλά δεν μπορώ να βρω αυτή τη πληροφορία, μήπως θέλει την έκδοση plus που είναι με πληρωμή;

 

στην καρτέλα personal είναι

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην είναι.

Στην καρτέλα personal κάτω που λέει usage history

 

20160715_060249.jpg

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...