Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα γερμανικο μετα το τελευταιο update των 400 mb η μπαταρια εγινε απιστευτα καλυτερη. Προσωπικα το λιωνω το κινητο σε 4g και γενικα λογω χρησης πριν τελειωσει η μερα στανταρ το εβαζα να φορτισει λιγο. Εδω και 3 μερες με την τελευταια αναβαθμιση στο τελος της μερας μενω με ενα 20% με sot 4 hours plus. Με δακτυλικο δεν ειχα προβλημα ποτε δουλευει αψογσ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γερμανικο μετα το τελευταιο update των 400 mb η μπαταρια εγινε απιστευτα καλυτερη. Προσωπικα το λιωνω το κινητο σε 4g και γενικα λογω χρησης πριν τελειωσει η μερα στανταρ το εβαζα να φορτισει λιγο. Εδω και 3 μερες με την τελευταια αναβαθμιση στο τελος της μερας μενω με ενα 20% με sot 4 hours plus. Με δακτυλικο δεν ειχα προβλημα ποτε δουλευει αψογσ

 

Ποια ακριβώς Ρομ έχεις; Άρα λοιπόν η γερμανική και η XEF ως τώρα έχουν πάρει το update των 400MB?

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ποια ακριβώς Ρομ έχεις; Άρα λοιπόν η γερμανική και η XEF ως τώρα έχουν πάρει το update των 400MB?

 

Σε αυτήν:

Καλημέρα παιδιά, έχω εγκατεστημένη την έκδοση: G920FXXU3DPDP/G920FEUR3DPD1/G920FXXU3DPDP απ' ότι λέει.

 

δεν έχει έρθει ακόμα πάντως τόσο μεγάλο update, μόνο αυτό των 19ΜΒ.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά από τρία χρόνια γυρίζω το ανδροιντ καθώς περιμένω τη δευτερα το καινούριο μου σ6. Έμαθα το ιμει της συσκευής που θα μου στείλουν και δυστυχώς ειναι από Ελβετία.. Θα μου προτείνατε να ακολουθήσω τη διαδικασία που αναγράφεται 100 σελίδες πίσω για να το αλλάξω σε αγγλικό ή δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία; Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά από τρία χρόνια γυρίζω το ανδροιντ καθώς περιμένω τη δευτερα το καινούριο μου σ6. Έμαθα το ιμει της συσκευής που θα μου στείλουν και δυστυχώς ειναι από Ελβετία.. Θα μου προτείνατε να ακολουθήσω τη διαδικασία που αναγράφεται 100 σελίδες πίσω για να το αλλάξω σε αγγλικό ή δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία; Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

 

Το M είναι ωραίο... Αν είχα ελβετικό και ήμουν ακόμα στην 5.χ θα το σκεφτόμουν σοβαρά...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Οποτε το ανοίγω κάνω τις αναβαθμίσεις και αν με βγάλει στην 6.0.1 δεν κάνω τπτ.. Αν με βγάλει στη 5 θα το σκεφτώ και εγώ πολύ σοβαρά μιας και απ' ότι διάβασα κατά 99% δεν χάνεται η εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Οποτε το ανοίγω κάνω τις αναβαθμίσεις και αν με βγάλει στην 6.0.1 δεν κάνω τπτ.. Αν με βγάλει στη 5 θα το σκεφτώ και εγώ πολύ σοβαρά μιας και απ' ότι διάβασα κατά 99% δεν χάνεται η εγγύηση

 

Στο sammobile έχει τη λίστα με τις Ρομ. Σε κάθε μια έχει το ίδιο βίντεο που εξηγεί βήμα βήμα τι να κάνεις. Το μόνο που δεν εξηγεί αν θυμάμαι καλά είναι το factory reset που είναι απαραίτητο να γίνει 2-3 φορές πριν, αλλά κυρίως μετά το πέρασμα της Ρομ. Για μένα κάνε τα update όπως σου τα βγάλει. Το αγγλικό δε λέει καιτπτ τρομερό. Άλλες χώρες έχουν πάρει καλύτερες αναβαθμίσεις. Εξάλλου είναι και το Brexit οπότε μακριά!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια? Στο S6 ηρθε (εκδοση Android) ενημερωση και εγκατεστησα την 6.0.1, ομως μου φενεται οτι ζεσταινετε ποιο ευκολα απ την 5+ που ειχε μανισια.

Τι μπορω να κανω, δεν ξερω αν φταιει η θερμοκρασια του καλοκαιριου η ειναι η ιδεα μου η φταιει η 6.0.1.

Τι να κανω νομιζω οτι θελω να γυρισω στην προηγουμενη εκδοση. Πως μπορω να το κανω αυτο;

Εχει διαπιστωσει κανεις τετοιο προβλημα;

 

Η συσκευη ειναι ζεστη, δεν πιανεται οταν την χρησιμοποιω σε μουσικη, φωρτιση, και στις ενημερωσεις που μου κανει.

Μπορει και απο εγκατασταση καποιων ενημερωσεων και μετα να ζεσταινετε, δεν ειμαι σιγουρος.

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

Πάρε backup και κανε ενα factory reset ,σε κάθε μεγάλο update καλό είναι να κάνουμε καθαρή εγκατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τρελό drain μετά από φόρτιση με το google backup κλειστό. Έχασα όλο το βράδυ πάνω από 25%. Μάλλον ώρα να επιτρέψω στην XEF. Εσείς που την έχετε μπορείτε να πείτε εντυπώσεις μετά από το μεγάλο update? Η BTU τα παίρνει καθυστερημένα και έχει γίνει κουραστικό όλο αυτό ειδικά με το drain.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xxu3DPF1 αυτη

 

XXU? DPF? Ποια είναι; Αν είσαι τόσο ευχαριστημένος να πάμε εκεί! Με το csc τι έπαιξε; Έχω BTU, θα αλλαξει ή θα πρέπει να βάλω άλλη άσχετη πρώτα;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τρελό drain μετά από φόρτιση με το google backup κλειστό. Έχασα όλο το βράδυ πάνω από 25%. Μάλλον ώρα να επιτρέψω στην XEF. Εσείς που την έχετε μπορείτε να πείτε εντυπώσεις μετά από το μεγάλο update? Η BTU τα παίρνει καθυστερημένα και έχει γίνει κουραστικό όλο αυτό ειδικά με το drain.

 

Ναι καλο θα ήταν να μας παραθεσει καποιος την αποψη του για το τελευταίο μεγαλο update..εγω δεν το έβαλα ακομη..

Link to comment
Share on other sites

Τρελό drain μετά από φόρτιση με το google backup κλειστό. Έχασα όλο το βράδυ πάνω από 25%. Μάλλον ώρα να επιτρέψω στην XEF. Εσείς που την έχετε μπορείτε να πείτε εντυπώσεις μετά από το μεγάλο update? Η BTU τα παίρνει καθυστερημένα και έχει γίνει κουραστικό όλο αυτό ειδικά με το drain.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

XXU? DPF? Ποια είναι; Αν είσαι τόσο ευχαριστημένος να πάμε εκεί! Με το csc τι έπαιξε; Έχω BTU, θα αλλαξει ή θα πρέπει να βάλω άλλη άσχετη πρώτα;

Ειναι η τελευταια των 400+ mb. Μεχρι τωρα ειμαι απιστευτα ευχαριστημενος...

 

Csc DTM,DDE... build date june 6

Link to comment
Share on other sites

Πάρε backup και κανε ενα factory reset ,σε κάθε μεγάλο update καλό είναι να κάνουμε καθαρή εγκατάσταση .

Factory Reset αυτο δεν εννοουμε:

Ρυθμισεις/Δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας/Επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων;

To εκανα, μια χαρα παει με τις θερμοκρασιες, φαινονται κανονικα ως τωρα (η εκδοση εμεινε στην 6.0.1.)

 

Αυτο που θελω να ξερω ακομα ειναι τι γινετε με τα update. Ποια πρεπει να κανουμε, μπορω να κλεισω τις ενημερωσεις τελειως;

Εγω παραδειγμα θελω να χρησημοποιω μονο 3 προγραμματα στην συσκευη μου. (ES File Manager, Shazam, και τωρα θελω αν υπαρχει ενα προγραμμα για GPS χωρις να απαιτει Wi-Fi.)

Mπορω να ενημερωνω μονο αυτα και να αγνοω ολα τα αλλα, πως γινετε αυτο;

Tωρα Ρυθμισεις/πληροφοριες Συσκευης/Αυτοματη ληψη ενημερωσεων το εχω απενεργοποιημενο. Χρειαζετε να κανω και κατι αλλο;

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η τελευταια των 400+ mb. Μεχρι τωρα ειμαι απιστευτα ευχαριστημενος...

 

Csc DTM,DDE... build date june 6

 

Η DTM βλέπω ότι είναι της T-Mobile. Δεν έχει πάνω εφαρμογές της; Τζάμπα bloatware;;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Η DTM βλέπω ότι είναι της T-Mobile. Δεν έχει πάνω εφαρμογές της; Τζάμπα bloatware;;

Οχι δεν εχει. Αλλα αν φοβασαι κατι δες σε ποια unbranded βγηκε και βαλε αυτη. Στις branded να ξερεις οτι απουσιαζει η βιντεοκληση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει. Αλλα αν φοβασαι κατι δες σε ποια unbranded βγηκε και βαλε αυτη. Στις branded να ξερεις οτι απουσιαζει η βιντεοκληση.

 

Δε με αφορα η βιντεοκλήση, νομίζω δεν υποστηρίζεται καν στο δίκτυό μου. Στη γαλλική XEF άκουσα ότι βγήκε το 400άρι update αλλα δεν έχω διαβάσει εντυπώσεις ως τώρα. Σταθερά βελτιωμένη πάντως βρίσκεις εσύ τη δικιά σου, έτσι;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Η DTM βλέπω ότι είναι της T-Mobile. Δεν έχει πάνω εφαρμογές της; Τζάμπα bloatware;;

Οχι δεν εχει. Αλλα αν φοβασαι κατι δες σε ποια unbranded βγηκε και βαλε αυτη. Στις branded να ξερεις οτι απουσιαζει η βιντεοκληση.

Link to comment
Share on other sites

Καμία άλλη εκτός απο XEF και DTM που να έχει πάρει το update των 400ΜΒ?? Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καθότι είμαι νέος κάτοχος του S6 ήθελα να ρωτήσω ποια θήκη προτείνετε για την προστασία του κινητού. Έχω βρει την παρακάτω στο E-bay που μου φαίνεται καλή. Ευχαριστώ.

http://www.ebay.com/itm/COVER-PER-SAMSUNG-GALAXY-S6-MOD-SPIGEN-NEO-HYBRID-TPU-PELLICOLA-PLASTICA-O-VETRO-/191575676502?var=&hash=item2c9accd656:m:mk7QSX5le6ktSD2vvRcXajA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καθότι είμαι νέος κάτοχος του S6 ήθελα να ρωτήσω ποια θήκη προτείνετε για την προστασία του κινητού. Έχω βρει την παρακάτω στο E-bay που μου φαίνεται καλή. Ευχαριστώ.

http://www.ebay.com/itm/COVER-PER-SAMSUNG-GALAXY-S6-MOD-SPIGEN-NEO-HYBRID-TPU-PELLICOLA-PLASTICA-O-VETRO-/191575676502?var=&hash=item2c9accd656:m:mk7QSX5le6ktSD2vvRcXajA

Nillkin TPU.

λεπτή βέβαια αναδεικνύει το κινητό όμως. Απλά μην σου πέσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καθότι είμαι νέος κάτοχος του S6 ήθελα να ρωτήσω ποια θήκη προτείνετε για την προστασία του κινητού. Έχω βρει την παρακάτω στο E-bay που μου φαίνεται καλή. Ευχαριστώ.

http://www.ebay.com/itm/COVER-PER-SAMSUNG-GALAXY-S6-MOD-SPIGEN-NEO-HYBRID-TPU-PELLICOLA-PLASTICA-O-VETRO-/191575676502?var=&hash=item2c9accd656:m:mk7QSX5le6ktSD2vvRcXajA

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00UX3GTH2/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00VK62EUM/ref=oh_aui_detailpage_o04_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00T6HG55W/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00V3M6WIS/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00UL2TCHO/ref=oh_aui_detailpage_o05_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Εγώ αυτές έχω. Συνήθως φοράω της σιλικόνης καθότι είναι βολική και πολύ διακριτική, αλλά ανάλογα την περίσταση μπορεί να αλλάζω. Η fitbag ειναι πολύ ωραία και στυλάτη.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...