Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλαγές που είδα:

 

-6.0.1

-Έφυγαν τα πλαίσια γύρω από τα εικονίδια των εφαρμογών (μπορεί να δει κάποιος αν του αρέσει και να το επαναφέρει απο τις ρυθμίσεις)

-Έφυγε το σπαστικό beta notification

-Αντιλαμβάνεται την αφή πιο γρήγορα και σκρολάρει πιο ομαλά

-Πριν που δεν ξεκλείδωνε αν ήταν καλυμμένος ο αισθητήρας απόστασης τώρα το έχουν σαν επιλογή να διαλέξεις αν θες να ξεκλειδώνει σε τσέπη ή τσάντα

-Ορίζεις εσύ αν θες με διπλό πάτημα του home να ανοίγει η κάμερα ή οχι

-Γενικά το κινητό φαίνεται πιο σβέλτο και οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

αρα οπου ναναι ερχεται η επισημη?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη...

Με μια λέξη η πρώτη εντύπωση

Έχει πλάκα πόσο γρήγορα κλείνουν οι εφαρμογές

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με το που την ήρθε κατευθείαν κατέβασμα και εγκατάσταση. Βιαστικα και κάποιες εφαρμογές που είχα απενεργοποιησει με το package disabler, δεν τις ενεργοποιησα πριν το Update. Λέτε να σημαίνει πρόβλημα αυτό? Είχα απενεργοπιημενες κάποιες τις Microsoft και κάποιες τις Google. Κάπου είχα διαβάσει στην εφαρμογή μάλλον ότι αν έρθει κάποιο οτα update πρώτα να ενεργοποιηθουν όλες οι εφαρμογές για να γίνει βελτιστοποιηση και σε αυτές.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο αποτύπωμα πετάει παιδιά. Το αναγνωρίζει πάρα πολύ γρήγορα.

 

Αυτό προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ! Δεν είναι άσχημο στη Lollipop αλλά όσο πιο γρήγορο τόσο καλύτερα. Μόνο εσείς με αγγλικό firmware πήρατε την αναβάθμιση;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη...

Με μια λέξη η πρώτη εντύπωση

Έχει πλάκα πόσο γρήγορα κλείνουν οι εφαρμογές

 

Αυτό προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ! Δεν είναι άσχημο στη Lollipop αλλά όσο πιο γρήγορο τόσο καλύτερα. Μόνο εσείς με αγγλικό firmware πήρατε την αναβάθμιση;

 

μακαρι γιατι το κινητο ειναι ο,τι πιο ομορφο υπαρχει και δε μου κανει καρδια να το αλλαξω με τιποτα.. το δαχτυλικο θα μαρεσε ναναι πιο γρηγορο αν και τελικα δεν το εχω καθολου σε χρηση καθως μου τη σπαει καθε φορα που θελω να δειξω μια φωτο ή κατι να...βαζω δαχτυλο και να λεω κωδικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσωπικά με ενδιαφέρει πολύ! Δεν είναι άσχημο στη Lollipop αλλά όσο πιο γρήγορο τόσο καλύτερα. Μόνο εσείς με αγγλικό firmware πήρατε την αναβάθμιση;

 

Και εμένα με ενδιαφέρει πολύ. Ήταν ένας από τους λόγους που τον Μάιο διάλεξα το s6. Λοιπόν και εγώ με την lollipop έλεγα είναι πολύ καλό. Αλλά με την Marshmallow beta και ειδικά τώρα με το σημερινό Update απογιωθηκε.

Μόνο αυτά με αγγλικό firmware και τις Κορέας νομίζω είναι στο beta Marshmallow πρόγραμμα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι το αποτύπωμα βελτιώθηκε ακόμα περισσότερο με την beta 2. Οι εφαρμογές πετάνε. Τελικά βοήθησε πολύ που έβγαλε beta η samsung η τελική έκδοση θα είναι τέλεια
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μένω UK δεν έχω αγγλικόfirmware. Τρελαίνεσαι ή δεν τρελαίνεσαι!!! Όπως και να'χει αν η αναβάθμιση το κάνει να πετάει ακόμα περισσότερο τότε η Samsung θα έχει κάνει πολύ μεγάλο βήμα προόδου.

 

Edit: Έχω LMY47X.G920FXXU3COI9. Στο app Phone info λέει CSC Country: Italy. Διάβασα κάπου ότι αυτό το firmware είναι released για το UK. Τι γίνεται; Μπερδεύτηκα!

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω αυτο ποια εκδοση πηρε αναβαθμηση;

 

Αναβάθμιση πήραν όσοι έχουν BTU όπως εσύ, γράφτηκαν στη beta και έλαβαν κάπου μέσα στις γιορτές την beta. Όσοι δεν γράφτηκαν στο beta programm και δεν έλαβαν την beta 6.0.0 δεν θα πάρουν αυτή την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

είμαι αναμεσα και μονο στο g4 και στο s6 τι προτείνεται εσεις ρε παιδια και για ποιο λογο?

 

Αν δεν σου χρειάζεται "αποσπομενενο" κινητό και κάρτα μνήμης έρχεσαι στην παρέα μας.

Εμένα προσωπικά μου λείπει πολύ η κάρτα μνήμης αλλά οκ βρήκα μια λύση με usb otg 64GB. Σε καμία περίπτωση δεν έχει την ευκολία της κάρτας αλλά στο τίποτα καλό είναι μ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα και σε μια δυο μέρες θα έχω ποιο σαφή εικόνα.

Νομίζω ότι με την 6.0.1 το τηλέφωνο έχει βελτιωθεί πάρα πολύ παιδιά. Γενικά. Είδη έχω γράψει για το δακτυλικο αποτύπωμα που έχει γίνει αστραπή και δονητε μόνο αν δεν αναγνωρίσει το δακτυλικο αποτύπωμα. Μπαταρία πολύ νωρίς αλλά νομίζω υπάρχει βελτίωση. Βλέπω το ποσοστό μου να πέφτει ποιο αργά γιατί τελευταία το παρακολουθουσα.

Επισης με το θέμα Android 6 έχει φτιάξει ο dialer και έχει πλέον και τις επαφές. Multitasking βελτιωμένο και αυτό. Τις επόμενες μέρες νομίζω ότι θα τα επιβαιβεοσουμε τα παραπάνω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εξηγειστε μου το εξης. Εχουμε 3gb ram με ελευθερα μολις 600-700mb μονο. Νοτε 4 εχει ελευθερα πολυ περισσοτερα. Και τα 2 με 5.1.1. Επισης το j5 με 5.1.1 και 1.5gb ram πως στην ευχη ειναι τοσο γρηγορο. Γιατι το s6 τρωει τοσο πολυ ram με ιδιες lollipop. Δεν το καταλαβαινω. Τι φταιει στο s6 που δεν φταιει στα note 3 και j5.

Με 117 εφαρμογές,έπαιζε στο 700mb free το πολύ.

Και το note 5 το είχα,δεν έπαιζε πολύ παραπάνω,μόλις 900mb μου άφηνε,απορώ δηλαδή με τα 4gb ram....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου χρειάζεται "αποσπομενενο" κινητό και κάρτα μνήμης έρχεσαι στην παρέα μας.

Εμένα προσωπικά μου λείπει πολύ η κάρτα μνήμης αλλά οκ βρήκα μια λύση με usb otg 64GB. Σε καμία περίπτωση δεν έχει την ευκολία της κάρτας αλλά στο τίποτα καλό είναι μ

 

εγω εχοντας το 128αρι, εχω καθαρισει απο χωρο και με το usb on the go, μονο σε εκδρομες και βολτες, ριχνω τις φωτο στην καρτα μνημης που ειχα ή σε φλασακι και εχω το baCK UP μου..Ετσι το θεμα καρτας μνημης σχεδον δε με απασχολει. Ραδιο δεν ακουω απο κινητο οποτε το g4 Που ειναι και πολυ πιο ασχημο, πιο μεγαλο και αβολο και γενικα πολυ κατωτερο κατασκευαστικα/σχεδιαστηκα, δεν το σκεφτηκα καν για αγορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Υπαρχει τροπος να ξεχωρισουμε το αυθεντικο s6 απο καποια απομιμηση?

Ψαχνω για μεταχειρισμενο,μην πεσουμε θυματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Υπαρχει τροπος να ξεχωρισουμε το αυθεντικο s6 απο καποια απομιμηση?

Ψαχνω για μεταχειρισμενο,μην πεσουμε θυματα!

 

συνηθως οι απομιμησεις εχουν και..TV επανω. Γενικα μολις το χειριστεις 2 λεπτα φαινεται, ακομα και πανομοιοτυπο ναναι απεξω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατι πιο ειδικο??Γιατι στα samsung δεν ειμαι εμπειρος χρηστης,ουτε στο Interface,καθολου θα ελεγα.

Πχ καποιες εφαρμογες που εχει στανταρ το s6 και δεν θα τις εχει το μουφα,η καποιο χαρακτηριστικο στην κατασκευη,στα πλαστικα κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Κατι πιο ειδικο??Γιατι στα samsung δεν ειμαι εμπειρος χρηστης,ουτε στο Interface,καθολου θα ελεγα.

Πχ καποιες εφαρμογες που εχει στανταρ το s6 και δεν θα τις εχει το μουφα,η καποιο χαρακτηριστικο στην κατασκευη,στα πλαστικα κλπ?

 

πηγαινε ενα media markt, ΠΛαισιο κτλ και δες πως ειναι, ο,τι και να σου πουμε εδω αν δεν το δεις..

Εγω και χωρις να το δω θα καταλαβαινα το μαιμου γιατι εχει μαπα μενου, με τηλεοραση κτλ, παιζει να βγαινει και κεραια απο πουθενα..δε νομιζω να υπαρχει πιστο αντιγραφο και σε μενου και σε κατασκευη. ΘΑ δεις πιο αργο μενου πιο ασχημα εικονιδια λογικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...