Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι δεν λειτουργεί καθόλου και με τίποτα

Παράξενο.δεν γνωρίζω κάτι περισσότερο και δεν θέλω να σού πω να του κάνεις κανένα restore.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν από το κουτί κάποιος καταλαβαίνει αν το τηλέφωνο είναι branded (έχει κάποιο λογότυπο κάποιου παρόχου) και αν γράφει το κουτί το "G920F" ή ενδεχομένως κάποιον άλλο κωδικό.

 

Ευχαριστώ. :)

 

Μιας και δεν έλαβα απαντηση είπα να ξανακάνω την ερώτηση...:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έλαβα απαντηση είπα να ξανακάνω την ερώτηση...:)

 

αν θες να μάθεις από κλειστό κουτί, χώρα προέλευσης, αν είναι branded/unbranded, και ημερομηνία κατασκευής, απλά παίρνεις το ΙΜΕΙ που γράφει πάνω το κουτί, και παίρνεις τηλέφωνο τη σάμσουγκ. δεν χρειάζεται ούτε να πληρώνεις τις διάφορες υπηρεσίες στο ίντερνετ που το εκμεταλλεύονται.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Αλλά είναι εύκολο αυτό να γίνει πριν το αγοράσεις? Σε αφήνει ο πωλητής να το κάνεις εύκολα? :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Αλλά είναι εύκολο αυτό να γίνει πριν το αγοράσεις? Σε αφήνει ο πωλητής να το κάνεις εύκολα? :(

Απλό είναι, αν δεν σε αφήσει μην το πάρεις!!!:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Αλλά είναι εύκολο αυτό να γίνει πριν το αγοράσεις? Σε αφήνει ο πωλητής να το κάνεις εύκολα? :(

 

Αυτος θελει να το πουλησει, οχι εσυ! Αυτος θα χασει την αγορα αν δεν θελει να το δεις κτλ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον το firmware flag μέσω odin και βάζοντας ελληνική Rompuy (vfgr) το csc πρέπει να αλλάξει σε Ελλάδα? Πριν μου έρχεται Hungary και τώρα slovenia
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...εχω θεμα με τη φορτιση του s6 μου,ωρες ωρες ενω δειχνει οτι φοορτιζει δν ανεβαινει η σταθμη της μπαταριας ή πρεπει να το κλείσω ή να βγαλω και να ξαναβαλω το φορτιστη.Μήπωσ γνωριζετε τι πρεπει να κανω ή να παω κατευθειαν στο service?Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Κατευθειαν στο service ειδικα αν το εχεις παρει τωρα προσφατα για αντικατασταση.....
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Το home button είναι λίγο χαλαρό στο δικό μου. Έτσι είναι? Όταν τι χτυπαω απαλά με το δάχτυλο μου κάνει θόρυβο.
Link to comment
Share on other sites

Το φαινομενο burn in πως αντιμετωπιζεται στην Ελλαδα; Το κινητακι μου δυστθχως το επαθε...

Είναι εντός εγγύησης, αρκεί να το πας σε αναγνωρισμένο service. Εάν φαίνεται έντονα σίγουρα θα στο προχωρήσουν σε αλλαγή οθόνης.

Γι'αυτό σε Samsung γενικότερα καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τη φωτεινότητα στο φουλ για πολλές ώρες.

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτό που θέλω να αναφέρω είναι ότι έσκασε η μπαταρία στο galaxy S6 την ώρα που δούλευα το Gear VR σε μόλις 15λεπτά χρήσης...! επικοινώνησα με την samsung στο εξωτερικό γιατί στην ελλάδα μου έλεγαν ότι φταίω εγώ.. και έτσι μου στείλανε από έξω ένα galaxy s6 σφραγισμενο και μια νέα συσκευή Gear VR+ασύρματο φορτιστή...!

 

τελικά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως η αντιπροσωπεία στην ελλάδα είναι απαράδεκτη...!!! στο εξωτερικό σέβονται κάθε πελάτη τους...!

 

αυτά από εμενα...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας ,στο Alpha που ειχα υπηρχε μια ρυθμιση ,εργαλειοθηκη λεγοταν ,ενα στρογγυλο κουμπι πανω στην οθονη οπου το μετεφερες οπου ηθελες εσυ και οταν δεν το χρησιμοποιουσες γινοταν αχνο οπου μπορουσες να βαλεις εως και 5 εφαρμογες σαν συντομευση.Αυτο στο S6 edge υπαρχει ; Και αν οχι ξερετε καποια εφαρμογη απο play store;
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω την έχουν βγάλει πλέον απο τα νέα μοντέλα ,κοιτά στο play store για Floating ToolBox-Floating App .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπ παιδιά συγνώμη για το post αλλά δεν έχω τον χρόνο για να ψάξω. .. δυο ερωτήσεις

.. η μπαταρία στα 2550 κρατάει? ?? Σε 380 ευρώ 3 μηνών κινητό αξίζει να το πάρω? ? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την σειρά S γιαυτό ζητάω την γνώμη σας... Ευχαριστώ εκ των προτέρων

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Για ποια εκδοση μιλας φιλε 32g 64g 128g ? Αν ειναι η 32 μπορεις να βρεις και φθηνοτερο.Οσο για την μπαταρια αυτο ειναι αναλογα με το τι απαιτησεις εχει ο καθε χρηστης...μπορεις να μπεις στην κατηγορια που υπαχει κ μιλανε για την μπαταρια του τηλεφωνου

Και να κρινεις...υπολογισε 4-5ωρες οθονη πανω κατω. Οχι ομως με 3g .και να βγαζει 24ωρο.

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντός εγγύησης, αρκεί να το πας σε αναγνωρισμένο service. Εάν φαίνεται έντονα σίγουρα θα στο προχωρήσουν σε αλλαγή οθόνης.

Γι'αυτό σε Samsung γενικότερα καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τη φωτεινότητα στο φουλ για πολλές ώρες.

 

Το εχω παρει απο το public και μαλιστα την υπηρεσια safety net που παρεχουν... Ειναι αντικατασταση; Μηως αν ειναι θα μπορουσα να το δωσω κ να πληρωσω διαφορα να παρω ενα αλλο;

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτό που θέλω να αναφέρω είναι ότι έσκασε η μπαταρία στο galaxy S6 την ώρα που δούλευα το Gear VR σε μόλις 15λεπτά χρήσης...! επικοινώνησα με την samsung στο εξωτερικό γιατί στην ελλάδα μου έλεγαν ότι φταίω εγώ.. και έτσι μου στείλανε από έξω ένα galaxy s6 σφραγισμενο και μια νέα συσκευή Gear VR+ασύρματο φορτιστή...!

 

τελικά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως η αντιπροσωπεία στην ελλάδα είναι απαράδεκτη...!!! στο εξωτερικό σέβονται κάθε πελάτη τους...!

 

αυτά από εμενα...!!

το κινητό το είχες αγοράσει από ελληνικό κατάστημα? σε ποιο service το πήγες? arvato?και στο εξωτερικό που λες, πώς έγινε? τους έστειλες το κινητό? με ποιο service επικοινωνησες?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτό που θέλω να αναφέρω είναι ότι έσκασε η μπαταρία στο galaxy S6 την ώρα που δούλευα το Gear VR σε μόλις 15λεπτά χρήσης...! επικοινώνησα με την samsung στο εξωτερικό γιατί στην ελλάδα μου έλεγαν ότι φταίω εγώ.. και έτσι μου στείλανε από έξω ένα galaxy s6 σφραγισμενο και μια νέα συσκευή Gear VR+ασύρματο φορτιστή...!

 

τελικά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως η αντιπροσωπεία στην ελλάδα είναι απαράδεκτη...!!! στο εξωτερικό σέβονται κάθε πελάτη τους...!

 

αυτά από εμενα...!!

Που ακριβός έστειλες mail απλα για να ξερω γιατι το δικο μου ειναι ευρωπαϊκό αλλα το εχω απο Αμερική και να ειμαι ενημερος αν γινει κατι. Γιατι εδω ελλαδα δεν θα βγαλω ακρη ευκολα πιστεύω

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτό που θέλω να αναφέρω είναι ότι έσκασε η μπαταρία στο galaxy S6 την ώρα που δούλευα το Gear VR σε μόλις 15λεπτά χρήσης...! επικοινώνησα με την samsung στο εξωτερικό γιατί στην ελλάδα μου έλεγαν ότι φταίω εγώ.. και έτσι μου στείλανε από έξω ένα galaxy s6 σφραγισμενο και μια νέα συσκευή Gear VR+ασύρματο φορτιστή...!

 

τελικά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως η αντιπροσωπεία στην ελλάδα είναι απαράδεκτη...!!! στο εξωτερικό σέβονται κάθε πελάτη τους...!

 

αυτά από εμενα...!!

 

να μας πεις την διαδικασια να ξερουμε και εμεις που να περνουμε τηλεφωνο ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...