Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μόλις άνοιξα το καινούργιο μου S6 .Οπότε καλως σας βρηκα!

 

Έχω μια απορία ομως!

Το κινητό παρόλο που ήταν σφραγισμένο όταν του έκανα την πρώτη εκκίνηση δεν με έβγαλε σε setup wizard.είναι φυσιολογικο?μήπως φταίει το ότι δεν είχε sim?

 

Καποιος το ειχε ανοιξει πρωτου απο εσενα δεν ειναι λογικο να μην κανει setup. Και οσο για το σφραγισμενο αν εννοεις το αυτοκολλητακι που γραφει samsung δεν ειναι οριτζιναλ βγαζουν μερικοι μονοι τους και τα κολλανε .δεν ειναι και τοσο κακο αυτο δηλαδη δεν ειναι συνήθως μεταχειρισμενο το τηλ αλλα μαλλον ηταν branded η συσκευη και περασαν ρομ unbranded .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καποιος το ειχε ανοιξει πρωτου απο εσενα δεν ειναι λογικο να μην κανει setup. Και οσο για το σφραγισμενο αν εννοεις το αυτοκολλητακι που γραφει samsung δεν ειναι οριτζιναλ βγαζουν μερικοι μονοι τους και τα κολλανε .δεν ειναι και τοσο κακο αυτο δηλαδη δεν ειναι συνήθως μεταχειρισμενο το τηλ αλλα μαλλον ηταν branded η συσκευη και περασαν ρομ unbranded .

Αυτό που λες είναι λίγο δύσκολο για την συγκεκριμένη ετικέτα.

Επίσης αλλάζοντας ένα branded κινητό σε unbranded βάζοντας άλλο λειτουργικό αυτό αμέσως σε βγάζει εκτός εγγύησης. Οπότε χλωμό το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις άνοιξα το καινούργιο μου S6 .Οπότε καλως σας βρηκα!

 

Έχω μια απορία ομως!

Το κινητό παρόλο που ήταν σφραγισμένο όταν του έκανα την πρώτη εκκίνηση δεν με έβγαλε σε setup wizard.είναι φυσιολογικο?μήπως φταίει το ότι δεν είχε sim?

 

Εχω παρει πολλες συσκευες samsung, παντα ολες ξεκινουσαν απο το setup στην αρχη. Για μενα πηγαινε το στη samsung και πες τους τι εχει γινει!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις άνοιξα το καινούργιο μου S6 .Οπότε καλως σας βρηκα!

 

Έχω μια απορία ομως!

Το κινητό παρόλο που ήταν σφραγισμένο όταν του έκανα την πρώτη εκκίνηση δεν με έβγαλε σε setup wizard.είναι φυσιολογικο?μήπως φταίει το ότι δεν είχε sim?

 

Κάνε έναν έλεγχο με το samsung kies, δίνοντας το σειριακό αριθμό να δεις τι csc πρέπει να έχει, και μετά δες στο κινητό σου με την βοήθεια του phone info ποιο csc "φοράει."

Εγώ είχα τύχει σε Αυστριακό branded με ρωσικό csc.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με σκέτο wipe cache μη φανταστείς ότι έγινε και κάτι στην περίπτωση σου. Θέλει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

έκανα επαναφορά αλλα δεν βλέπω να άλλαξε κάτι...! όντως είναι πολύ καλύτερη από την ελληνική rom... αλλα στο stock browser ύπαρχει ένα σοβαρό bug και κολλάει το keyboard...

 

έκανα και από το recovery factory reset... αλλα τπτ..

 

πάντως πολύ καλύτερα η χρήση σε σχέση με πριν...!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου κάνει ένα χαζό. Αδυνατεί σε πρώτη φάση να φορτώσει σελίδες βγαζωντας μηνυμα οτι η σελιδα δεν ειναι διαθεσιμη και η τις φορτώνει μετά από λίγα δευτερόλεπτα η θέλει να κάνει refresh

Η φάση είναι ότι το κάνει και με το Chrome και με το Android browser

Δεν ξέρω αν είναι θέμα cosmote

Link to comment
Share on other sites

Το lag και το stutter στο play store και στο chrome δεν έχει βελτιωθεί καθόλου στην 5.1.1. Μπείτε στο gazzetta.gr για να καταλάβετε τι εννοώ. Έχει κανείς να προτείνει κατι εκτός απ το stock browser;
Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ μόνο τον next browser και είμαι πολύ ευχαριστημένος! τον stock ούτε για πλάκα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει κατι εκτός απ το stock browser;

 

Εγω εχω τον uc browser εδω και 2 μηνες... δεν εχει lag ουτε για πλακα... τους εχω δοκιμασει ολους και σαν αυτον δεν ειναι ΚΑΝΕΝΑΣ! Δοκιμασε τον και θα καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και ο next browser lagαρει υπερβολικά. Γενικότερα πάντως στην 5.1.1 η ομαλή ροή έχει θυσιαστει ακόμα περισσοτερο στο βωμό του υποφερτού multitasking που στην 5.0.2 ήταν τραγικό. Ανοίξτε τις ρυθμίσεις για πρώτη φορά και κάντε γρήγορο scrolling προς τα κάτω για να παρατηρήσετε το stuttering. Απαράδεκτα πράγματα.. Δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο να κρατήσω το s6 μόνο για την κάμερά του..
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον uc browser εδω και 2 μηνες... δεν εχει lag ουτε για πλακα... τους εχω δοκιμασει ολους και σαν αυτον δεν ειναι ΚΑΝΕΝΑΣ! Δοκιμασε τον και θα καταλαβεις.

Ειναι battery friendly φιλε;

 

Ανεβαινει ψηλα στα στατιστικα;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι battery friendly φιλε;

 

Ανεβαινει ψηλα στα στατιστικα;

 

Σε σχεση με αλλους browser δεν ξερω να σου πω γιατι ποτε κανενα αλλο δεν κρατησα για να ξερω τι καναλωση εχει... τωρα εσυ θα το δεις με την δικη σου χρηση γιατι αν εγω χρησιμοποιω μονο browser σε οτι και να κανω λογικο ειναι οτι θα μου τον δειχνει ψηλα στην καταναλωση μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με αλλους browser δεν ξερω να σου πω γιατι ποτε κανενα αλλο δεν κρατησα για να ξερω τι καναλωση εχει... τωρα εσυ θα το δεις με την δικη σου χρηση γιατι αν εγω χρησιμοποιω μονο browser σε οτι και να κανω λογικο ειναι οτι θα μου τον δειχνει ψηλα στην καταναλωση μπαταριας...

Ναι σιγουρα πως σου φαινεται ομως;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο έχει πιο ομαλό scrolling απ τους άλλους αλλά αργεί σχετικά να φορτώσει ολοκληρη τη σελιδα και είναι και λίγο δυσχρηστος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι λίγο δύσκολο για την συγκεκριμένη ετικέτα.

Επίσης αλλάζοντας ένα branded κινητό σε unbranded βάζοντας άλλο λειτουργικό αυτό αμέσως σε βγάζει εκτός εγγύησης. Οπότε χλωμό το βλέπω.

 

Δεν το λεω τυχαία φιλε μου .εχω ενα φιλο που εχει σκρουτζομαγαζο.να φαντασεις παλια ειχα παρει ενα Samsung που ειχαν ξεχασει να τοποθετισουν το αυτοκολλητακι και το ειχαν μεσα στο κουτι .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι λίγο δύσκολο για την συγκεκριμένη ετικέτα.

Επίσης αλλάζοντας ένα branded κινητό σε unbranded βάζοντας άλλο λειτουργικό αυτό αμέσως σε βγάζει εκτός εγγύησης. Οπότε χλωμό το βλέπω.

 

πολλοι εχουν βαλει unbranded filmware σε branded..ισχυει κανονικα η εγγυηση,σε πολλα s4 i9506 ειχε γινει αυτο!!!Δεν εχουν ολα τα σωστα filmware για χωρα προορισμου τους!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα πως σου φαινεται ομως;

 

Πρεπει να εχει λιγο παραπανω καταναλωση οπως σου ειπα ομως δεν εχω συγκριση απο αλλους browser...

 

Έχεις δίκιο έχει πιο ομαλό scrolling απ τους άλλους αλλά αργεί σχετικά να φορτώσει ολοκληρη τη σελιδα και είναι και λίγο δυσχρηστος.

 

Ναι το εχω παρατηρησει οτι καθυστερει λιγο ομως και παλι σαν συνολικη εμπειρια ειναι πολυ καλυτερος...

Link to comment
Share on other sites

πολλοι εχουν βαλει unbranded filmware σε branded..ισχυει κανονικα η εγγυηση,σε πολλα s4 i9506 ειχε γινει αυτο!!!Δεν εχουν ολα τα σωστα filmware για χωρα προορισμου τους!!

 

Ετσι ακριβως.εδω μεσα εχει αναφερθει πολλες φορες .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λεω τυχαία φιλε μου .εχω ενα φιλο που εχει σκρουτζομαγαζο.να φαντασεις παλια ειχα παρει ενα Samsung που ειχαν ξεχασει να τοποθετισουν το αυτοκολλητακι και το ειχαν μεσα στο κουτι .

 

πολλοι εχουν βαλει unbranded filmware σε branded..ισχυει κανονικα η εγγυηση,σε πολλα s4 i9506 ειχε γινει αυτο!!!Δεν εχουν ολα τα σωστα filmware για χωρα προορισμου τους!!

 

Οπως και να χει μακαρι το παλικαρι να μην εχει μπλεξιματα διοτι ειναι κριμα με τοσα λεφτα που δινουμε να τρεχουμε επιπλεον για τετοια θεματα. Και επειδη τον τελευταιο καιρο περασα πολλα μεχρι να βρω ενα σωστο τηλ αφου εβγαλα πεντε κινητα doa λογο προβληματων που ειχανε, επιτελους κατεληξα στο s6 edge 64gb. Οποτε κατανοω απολυτα την αγωνια που περναει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

 

Λοιπόν οσον αφορά το θέμα μου παρατήρησα ότι πέρα απτην γλώσσα που ήταν προεπιλεγμενη στα γερμανικά μέσα στη μνήμη είδα 5 αρχεία apk τα οποία και ειχαν εγκατασταθει αλλά παρόλα αυτά δεν είχαν τρεξει από καποιο χρηστη.Σαν απλά καποιος να εγκατέστησε κάποιες εφαρμογές και τελος.Οι εφαρμογές αυτές είναι της γερμανικής Mobilcom-debitel.Οπότε λογικά επειδή το κινητό αγοραστηκε από αυτούς είχε μεσα καποιες εφαρμογές τους!

 

Μηπως λόγο knox επειδή οι εταιρίες δεν μπορούν να επεμβούν στον λειτουργικο περνάνε τις εφαρμογές τους με αυτο τον τροπο?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

 

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει και ζητω συγνωμη.

 

Χρονους φορτισης με την ασυρματη βαση την επισημη ξερουμε;

Απο 15% περιπου η και απο μηδεν.

 

Χιλια ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου κάνει ένα χαζό. Αδυνατεί σε πρώτη φάση να φορτώσει σελίδες βγαζωντας μηνυμα οτι η σελιδα δεν ειναι διαθεσιμη και η τις φορτώνει μετά από λίγα δευτερόλεπτα η θέλει να κάνει refresh

Η φάση είναι ότι το κάνει και με το Chrome και με το Android browser

Δεν ξέρω αν είναι θέμα cosmote

θέμα της cote είναι, το ίδιο κάνει και σε μένα εδώ και μερικές μέρες και στο mate 7 και στο ip6 πού εχω για δεύτερο (λογο δουλειάς). δωκιμασα χτες και στ p7 που έχω πλέον στήν ακρι το ίδιο πράγμα.

btw για browser που ρωτήθηκε πριν το καλύτερό που έχω δοκιμάσει ειναι το uc browser, αν και έχει ενα bug λόγο κάποιας ασυμβατοτιτας με touchwiz framework αργει λίγο να φορτώσει σελίδες σε samsung κοντά (μαμά rom)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανα θεμα με το swift key;?;?.απεγκαθισταται μονο του

 

Εγώ αυτό χρησιμοποιώ, και είναι ΟΚ. Κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...