Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα ;)

Προς το παρόν θα δουλεύω και το note 3, αλλά το 6 (32) σαν πρώτη εντύπωση είναι μπιμπελό!

 

Αφού το έστησα, το έβαλα για πρώτη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή όπως το cpu spy για να δω αν δουλεύουν όλοι οι πυρήνες και πως ;

Δηλαδή να τρέξω ένα benchmark και να δω ποιοι πυρήνες δούλεψαν και για πόσο;

Μέχρι τώρα βλέπω μόνο τους πρώτους τέσσερις που είναι έως 1.5 Ghz.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Απο Αγγλικη BTU 5.1.1 σε Ελληνικη Cosmote 5.1.1 και Κυπριακη 5.1.1.στο odin στο τελος βγαζει Fail...

Οι δυο rom εχουν ελαφρα διαφορετικο μεγεθος (μεγαλυτερες ) σε σχεση με την αγγλικη και νεωτερο changelist...

Τα φωτα σας.....

Κολλησες σε fail φιλε; δεν ετυχε σε μενα.

 

Εβγαλες ακρη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι Φιλε μου...προσπαθησα 3,4 φορες αλλα τπτ.συνεχεια Fail στο τελος..και ετσι παρεμεινα στην Αγγλικη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν σε ιταλικο unbranded εχει 5.1.1?

Και αν οχι αξιζει καποιος να ρουταρει για να την περασει?αξιζει? Γιατι διαβαζω γενικα οτι δεν ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σας! Είμαι από χτες κάτοχός του S6 ! Έχει ρωσικο λογισμικό 5.02! Με ενδιαφέρει να μάθω ποιο προέλευσης λογισμικό είναι καλύτερο και επίσης ποιο δέχεται τις ενημερώσεις γρηγορότερα για να το περάσω με ODIN

 

 

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας...

 

Ηθελα να ξερω τι κανετε για προστασια απο κακοβουλα apps και λοιπα (εκτος απ το να προσεχουμε)... το λεω για security αλλα περισσοτερο για privacy (εικονες, ηχητικα, αρχεια, δεδομενα, κλπ....) ΠΧ μπορω να μην επιτρεψω σε καποιο app να εχει προσβαση σε δεδομενα και permissions: δεν ειμαι root

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το τροφοδοτικό το αγοράζεις ξεχωριστά? ή μήπως κάνει ο φορτιστής που έχει μέσα το s6? (χλωμό μου φαίνεται)

 

Του s6 κάνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κολλησες σε fail φιλε; δεν ετυχε σε μενα.

 

Εβγαλες ακρη;

 

οτιδηποτε αλλο προσπαθησεις να περασεις εκτος απο Αγγλια...θα σου βγαζει σφαλμα.

μιλαω για odin παντα

Link to comment
Share on other sites

οτιδηποτε αλλο προσπαθησεις να περασεις εκτος απο Αγγλια...θα σου βγαζει σφαλμα.

μιλαω για odin παντα

Πριν το αγγλικο εγω περασα γαλλιας και ρωσιας!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!! ερώτηση .. την έχω κανει ξανά αλλά δεν βρήκα την ρύθμιση που μου είπαν . πως γίνεται όταν με καλεί κάποιος να μην δείχνει στην οθόνη και το τελευταίο sms που μου έχει στείλει ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα... ειχα ρωτησει χθες σχετικα με προστασια απο apps και privacy (πχ. Να κανεις μπλοκ καποιο permission). Αποσης ηθελα να ξερω ποιο browser ειναι καλο και safe (οσο γινετε) κατα την γνωμη σας... πχ. Οπως λενε πολλοι, chrome ειναι να το αποφυγεις. Firefox?

 

Ευχαριστω

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα... ειχα ρωτησει χθες σχετικα με προστασια απο apps και privacy (πχ. Να κανεις μπλοκ καποιο permission). Αποσης ηθελα να ξερω ποιο browser ειναι καλο και safe (οσο γινετε) κατα την γνωμη σας... πχ. Οπως λενε πολλοι, chrome ειναι να το αποφυγεις. Firefox?

 

Ευχαριστω

Για γενικές εφαρμογές μπορείς να ρωτήσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

και για browser εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι είναι αυτό το εικονίδιο που μου βγάζει σε διάφορες εφαρμογές;

 

https://www.dropbox.com/s/ypyyyw02jal6chj/2015-07-19%2013.53.04.png?dl=0

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι είναι αυτό το εικονίδιο που μου βγάζει σε διάφορες εφαρμογές;

 

https://www.dropbox.com/s/ypyyyw02jal6chj/2015-07-19%2013.53.04.png?dl=0

 

Είναι για το μενού. Σε κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργεί. Στις περισσότερες, το πατάς για να μπεις στο μενού της εφαρμογής (ρυθμίσεις κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας! Μια ερώτηση! Είναι λογικό η RAM να Είναι κατειλημμένη σχεδόν πάντα μεταξύ 80-87% ?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει αυξημένη κατανάλωση από την εφαρμογή του Instagram; Είναι συνεχώς στα top 3 της κατανάλωσης, χωρίς να τη χρησιμοποιώ καθόλου και με τα notifications off. Έκανα επανεγκατάσταση αλλά τίποτα.

Ναι φίλε και σε εμένα που είχα το s6 το instagram μου καταναλωνε πολύ μπαταρία ήταν πάντα στα τρία πρώτα...... Πραγματικά πολύ καλό το s6 αλλά η μπαταρία του τραγική για αυτό και το έδωσα...... Μετά το s5 έκανε πισωγυρισμα η Samsung στην αυτονομία.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!! ερώτηση .. την έχω κανει ξανά αλλά δεν βρήκα την ρύθμιση που μου είπαν . πως γίνεται όταν με καλεί κάποιος να μην δείχνει στην οθόνη και το τελευταίο sms που μου έχει στείλει ?

 

καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια με την ελληνικη και την αγγλικη 5.1.1 μου κρασαρει σποραδικα ο TW 'Αρχικη TW διακοπηκε''...εκανα επαναφορα ..ξαναπερασμα rom...παλι εμφανιζεται...

εχει καποιος κατι αντιστοιχο ....μηπως λογω καποιας αναβαθμισης εφαρμογης?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..

τα αρχεια και τις φωτο πως τις αποθηκευουμε στο pc?μεσω kies?γιατι εχω ενα mac και δεν γινεται ετσι ..μου λεει μεσω smart switch που παλι δεν γινεται..πως γινεται;

Airdroid??

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..

τα αρχεια και τις φωτο πως τις αποθηκευουμε στο pc?μεσω kies?γιατι εχω ενα mac και δεν γινεται ετσι ..μου λεει μεσω smart switch που παλι δεν γινεται..πως γινεται;

υπαρχει εκδοση smart switch για mac

http://samsungsmartswitch.org/

 

κανει πληρη αποθηκευση αρχειων ,εφαρμογων,φωτογραφιων,video,αρχειου κλησεων,μηνυματων κλπ

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εκδοση smart switch για mac

http://samsungsmartswitch.org/

 

κανει πληρη αποθηκευση αρχειων ,εφαρμογων,φωτογραφιων,video,αρχειου κλησεων,μηνυματων κλπ

 

Ευχαριστω φιλος

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...