Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μας πεις από που τα παίρνεις, :lol::p γτ εγώ ειλικρινά ΔΕ τη παλεύω με το κινητάκι..

Καταλαβαινω οτι μπορει να εχεις θεμα με το κινητο λογω κακου update.

 

Αν δεν θελεις να ασχοληθεις εσυ παρτο στο service, μπορει να στο κανουν και αυθημερον και θα χαρεις ξανα το κινητο.

 

Το να μη κανεις κατι απλα δεν εχει ουσια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μας πεις από που τα παίρνεις, :lol::p γτ εγώ ειλικρινά ΔΕ τη παλεύω με το κινητάκι..

 

παντως και η δικια μου συσκευη δεν εχει το παραμικρο lag,δεν εχω απολυτως κανενα παραπονο.Ακομη και οταν ανεβασει θερμοκρασια συνεχιζει το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου,μακάρι να ήμασταν κοντά να διαπιστώσεις και μόνος σού την ακέραια συμπεριφορά της συσκευής.

Κι οχι απλά να το κοιτάμε,να το λιώνουμε.

Αν εννοείς με την λέξη <<τα παίρνεις>> με τον όρο του ψωνίζεις.

Το ένα ήταν γερμανικό,τα υπόλοιπα ελληνικά,το edge δεν με ενθουσίασε οπότε δεν έχω και κάποια άποψη σίγουρη.

 

Από που τα αγοράζεις αναφέρομαι, διότι όπως ανέφερα και παραπάνω, πρακτικά αρκετοί από εμάς ήμασταν eraly adopters και μου κάνει τρομερή εντύπωση, το ανέφερα και αυτό παραπάνω, ποτς γένεν σ συσκευές πρώτων παρτίδων, άλλες να είναι άψογες και άλλες με "θέματα".:lol:

 

Καταλαβαινω οτι μπορει να εχεις θεμα με το κινητο λογω κακου update.

 

Αν δεν θελεις να ασχοληθεις εσυ παρτο στο service, μπορει να στο κανουν και αυθημερον και θα χαρεις ξανα το κινητο.

 

Το να μη κανεις κατι απλα δεν εχει ουσια!

 

Γουατ?.. Θέματα είχα και στην 5.0.2, με το ανελεητο lag και το χείριστο ram management.. Απλώς τώρα με την 5.1.1, προστέθηκε και το τηγάνισμα τραγανότατου bacon!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

κανένα θέμα με lag με γαλλική rom 5.1.1! ούτε υπερθέρμανση. απόλυτα ευχαριστημένος με το s6! για την μπαταρία αν ασχολείται κανείς συνέχεια λογικό είναι να μην κρατάει. λύνεται κι αυτό όμως με ένα powerbank.

για μένα προσωπικά το μόνο που με ενοχλεί είναι το lag που έχει όταν καλώ κάποιον.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οφειλω να πω οτι ειναι και πιο γρηγορο με την 5.1.1 απ οτι με την 5.0.2, μπραβο στη σαμμυ ακομα μια φορα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από lag καλουτσικα τα πάει η συσκευή για Samsung. Τα μεγάλα μείον είναι το multitasking και η μπαταρία. Ειδικά η μπαταρία πραγματικά μιλάμε για επίπεδα galaxy s3

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από lag καλουτσικα τα πάει η συσκευή για Samsung. Τα μεγάλα μείον είναι το multitasking και η μπαταρία. Ειδικά η μπαταρία πραγματικά μιλάμε για επίπεδα galaxy s3

 

Πολυ σωστος. Για την ακριβεια η μπαταρια ειναι κατωτερη απο S3 και παρομοια του Nexus 5, που καταστρεψανε με τη λολιποπ (στο θεμα της αυτονομιας).

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

5:30 ώρες σχεδόν οθόνη δεν θυμάμαι στο s3.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

5:30 ώρες σχεδόν οθόνη δεν θυμάμαι στο s3.

 

Εγω παλι θυμαμαι κατι ανετα 3ωρα οθονης στο S3, την ωρα που το S6 EDGE με την ιδια χρηση δε βγαζει ουτε 2,5 ωρες.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

5:30 ώρες σχεδόν οθόνη δεν θυμάμαι στο s3.

Γιατί φίλε μου υπάρχει σύγκριση στην μπαταρία με το nexus 5;σε λίγο θα βγάλουμε και το iphone 5s ανώτερο σε μπαταρία:eek:Πάντως έχω αλλάξει πάρα πολλές συσκευές το τελευταίο διάστημα και η γνώμη μου είναι ότι το s6 είναι απίστευτη συσκευή και ολοκληρωμένη :o

Link to comment
Share on other sites

το κυριοτερο μειονεκτημα της συσκευης κακα τα ψεματα εινα η μπαταρια και ηρθε και χειροτερεψε μετα την αναβαθμιση σε 5.1.1. (ναι εκανα πριν και μετα επαναφορα εργοστασιακων )

 

με την ιδια χρηση που εκανα και στην 5.0.2 το απογευμα κατεληγα με 40-45% ενω τωρα πεφτει και κατω απο το 20%. τελικα δεν μπορουσε η σαμσουνγκ να μην κανει εστω και μια πατατα με το λογισμικο.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγω παντος με 5.1.1 τις ιδιες ωρες βγαζω με ανοιχτη οθονη γυρω στις 5 ωρες και 30 λεπτα.Ισα ισα που εγινε ακομα ποιο γρηγορο το κινητο.Τωρα πως οι μισοι εχουν θεματα και οι αλλοι μισοι οχι ειναι αλλουνου παπα Ευαγγελιο.Αυτο που εχω καταλαβει ως τωρα το s6 flat εχει τα περισσοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μια χαρά το multitasking είναι αστείο

 

συμφωνώ απόλυτα.κανενα θεμα με την μπαταρια .το s5 πηγαινε 5.30 ωρες οθονη αυτο με την ιδια χρηση 5 ωρες οριακα και ειμαι ευχαριστημενος.το multitasking καμια σχέσει με συσκευή 3gb ram.γενικα ειμαι ευχαριστημένος μεχρι τωρα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παντως ο φιλος marios_ch..ειχε δικιο...με την 5.1.1 BTU (UK) ολα μια χαρα...!!!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο φιλος marios_ch..ειχε δικιο...με την 5.1.1 BTU (UK) ολα μια χαρα...!!!!

Ενω ειναι ουσιαστικα ιδιες ρομ με τη Γαλλικη σε μενα τουλαχιστον η BTU εκατσε γαντι.

Θα το προτεινα σε οσους εχουν θεματα με το update αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι πηρατε την 5.1.1 στο δαχτυλικο αποτυπομα ξεκλειδωνει ποιο γρηγωρα?

 

Οντως ξεκλειδωνει πιο γρηγορα τωρα με το δακτυλικο αποτυπωμα.

 

Παντως παιδες εγω δεν εχω δει καμια μερα οθονη πανω απο 3 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ξεκλειδωνει πιο γρηγορα τωρα με το δακτυλικο αποτυπωμα.

 

Παντως παιδες εγω δεν εχω δει καμια μερα οθονη πανω απο 3 ωρες.

Με πόση ώρα ομιλία όμως,αναμονή,δεδομένα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, παραδόξως, με την 5.1.1 η μπαταρία έχει φτιάξει.. αισθητά.. εκεί που πετύχαινα ένα 4ωράκι σε SOT, τώρα στο νερό μιλάμε για +~ 25min.
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Με πόση ώρα ομιλία όμως,αναμονή,δεδομένα?

 

Τωρα εχω 30% με 15 περιπου λεπτα ομιλια, 19 ωρες αναμονη και 2 ωρες οθονη. Το wifi το εχω μονιμα ανοιχτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με τη μπαταρία, τον quick charger και τη παροχή ρεύματος? Μπορούμε να χρησιμοποιούμε apps τύπου BOINC άφοβα και για πολύ ώρα ή δε κόβεται η παροχή ρεύματος μόλις φτάσεις στο 100%?
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα με την 5.1.1 κανένα θέμα υπερθέρμανσης..

Μόλις διαπίστωσα ότι το τζαμακι της κάμερας απέκτησε ένα ραγισμα...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την πολωνική XEO εκδοσή δεν εχει έρθει ακόμη ι 5.1.1 ξέρει κάνεις πότε θα έρθει?

απο μερα σε μερα θα ρθει.καθε μερα δινουν καινουριες χωρες.

Για την ώρα με την 5.1.1 κανένα θέμα υπερθέρμανσης..

Μόλις διαπίστωσα ότι το τζαμακι της κάμερας απέκτησε ένα ραγισμα...

 

πως το καταφερες?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...