Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις να μετραει??οταν πλησιαζει τους 70 το δειχνει και οταν συμπληρωσεις 210 το μετατρεπει σε mms

 

δεν εχω φτασει 70 και δεν το εχω δει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γνωρίζουμε ποτε θα πάρει την 5.1.1?

 

η κατάσταση τώρα είναι πολύ τραγική με την 5.0.2 μονο 200mb ram μένουνε ελευθερα από bloatware τις samsung κάτι services κλπ... καθημερινά κάνω και ένα reboot τώρα για να φτιάχνει λίγο η κατάσταση... όσο για την υπερθέρμανση τις συσκευής είναι και αυτή τραγική κατάσταση... μα είναι δυνατόν 50C θερμοκρασία????

 

καλά εδώ βεβαια καιγόμαστε και εμείς λόγο του καιρού... και κινητό με 2K οθόνη δεν θα ανέβαζε θερμοκρασία?? αυτό να μου πεις... :P

 

αλλα κάνα update για την ram ρε παιδί μου να πάρει λίγο αέρα το κινητό... :happy:

Και τι έγινε που μένουν 200mb? κολλάει?

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζουμε ποτε θα πάρει την 5.1.1?

 

η κατάσταση τώρα είναι πολύ τραγική με την 5.0.2 μονο 200mb ram μένουνε ελευθερα από bloatware τις samsung κάτι services κλπ... καθημερινά κάνω και ένα reboot τώρα για να φτιάχνει λίγο η κατάσταση... όσο για την υπερθέρμανση τις συσκευής είναι και αυτή τραγική κατάσταση... μα είναι δυνατόν 50C θερμοκρασία????

 

καλά εδώ βεβαια καιγόμαστε και εμείς λόγο του καιρού... και κινητό με 2K οθόνη δεν θα ανέβαζε θερμοκρασία?? αυτό να μου πεις... :P

 

αλλα κάνα update για την ram ρε παιδί μου να πάρει λίγο αέρα το κινητό... :happy:

Εμένα δεν ανεβάζει τόσο θερμοκρασία παντως. Γίνεται χλιαρο. Δεν ζεσταίνεται καθολου. Αλλά δεν παίζω παιχνιδια. Στα παιχνίδια σας το κανει;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε που μένουν 200mb? κολλάει?

 

Όχι, ούτε το moto maxx κολλάει, αλλά έχει 700mb free.. σεβασμός στον καταναλωτή λέγεται αλλιώς..:X

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε που μένουν 200mb? κολλάει?

 

Όχι, ούτε το moto maxx κολλάει, αλλά έχει 700mb free.. σεβασμός στον καταναλωτή λέγεται αλλιώς..:X

 

Δεν κολλάει παιδιά. Ούτε θέμα σεβασμού τίθεται βέβαια. Αυτό που σίγουρα συμβαίνει πάντως είναι πως κλείνουν οι εφαρμογές σχετικά γρήγορα παρά τα 3 γίγα μνήμης. Πχ είναι σχεδόν αδύνατον να βρεις τον browser ανοικτό μετά από λίγο. Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου για κινητο με 3 γίγα μνήμη. Φαίνεται πως το λειτουργικό καταναλώνει μεγάλο μέρος από αυτή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει παιδιά. Ούτε θέμα σεβασμού τίθεται βέβαια. Αυτό που σίγουρα συμβαίνει πάντως είναι πως κλείνουν οι εφαρμογές σχετικά γρήγορα παρά τα 3 γίγα μνήμης. Πχ είναι σχεδόν αδύνατον να βρεις τον browser ανοικτό μετά από λίγο. Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου για κινητο με 3 γίγα μνήμη. Φαίνεται πως το λειτουργικό καταναλώνει μεγάλο μέρος από αυτή.

 

Note 4 εδώ και συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Δεν είναι θέμα lollipop είναι καθαρά θέμα της σάμσουνγκ που δεν το κατάφερε μέχρι στιγμής. Κι εγώ πολλές φορές βγαίνω από τον browser, μπορεί να μπω σε άλλη εφαρμογή μπορεί κι όχι, και πολλές φορές ξαναφορτώνει ο browser. Αν έχω και 4 καρτέλες, εκεί χάνεται η μπάλα. Ξαναφορτώνουν όλες οι καρτέλες από την αρχή. Θεωρώ την htc στο συγκεκριμένο θέμα ΚΟΡΥΦΗ. Τι να την κάνω την καινούρια μνήμη ram όταν το optimization καταστρέφει την όλη εμπειρία.

Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει παιδιά. Ούτε θέμα σεβασμού τίθεται βέβαια. Αυτό που σίγουρα συμβαίνει πάντως είναι πως κλείνουν οι εφαρμογές σχετικά γρήγορα παρά τα 3 γίγα μνήμης. Πχ είναι σχεδόν αδύνατον να βρεις τον browser ανοικτό μετά από λίγο. Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου για κινητο με 3 γίγα μνήμη. Φαίνεται πως το λειτουργικό καταναλώνει μεγάλο μέρος από αυτή.

 

Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά;;;

Νοτε 3 και έχω 10 εφαρμογές (ίσως και 2 παιχνίδια ενιοτε) ανοικτές μέχρι να πέσει η μπαταρία....φορά lollipop και είναι από την ίδια εταιρεια και αυτό...υποτίθεται ότι το

touchwiz φτιάχτηκε....

 

μάλλον η αναβάθμιση του δεν ειναι 100% έτοιμη...υπόμονή

Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε που μένουν 200mb? κολλάει?

 

φυσικά και κολλάει... δεν είναι έτσι όπως το περίμενα... μέχρι και το iphone 5 είναι πιο γρήγορο από το S6 σε πολλά θέματα...

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και κολλάει... δεν είναι έτσι όπως το περίμενα... μέχρι και το iphone 5 είναι πιο γρήγορο από το S6 σε πολλά θέματα...

 

update σου ηρθε?

/

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε παιδια... ημουν ετοιμος να το παραγγειλω αυριο αλλα με αυτα που διαβαζω μαλλον με βλεπω να το καθυστερω λιγο ακομα.

Θα λυθουν ολα αυτα με update λετε?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα καταλαβαίνω αυτά με την ram.με 89 εφαρμογές εχω 0,92mb free ram.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με 208 και έχω όσο προανέφερα.. ενώ το moto maxx πετάει..

 

Υπαρχει προβλημα στη διαχειριση της RAM...το αναγνωρισε και η Samsung και ειπε θα δωσει κατι ψιλο updates

Link to comment
Share on other sites

Ε σε αναμονή λοιπόν.εντάξει καινούριο τηλέφωνο είναι,λογικό να εχει bugs πού όμως δεν επηρεάζουν την χρηστικότητα.τουλάχιστον αυτό βλέπω εγώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά;;;

Νοτε 3 και έχω 10 εφαρμογές (ίσως και 2 παιχνίδια ενιοτε) ανοικτές μέχρι να πέσει η μπαταρία....φορά lollipop και είναι από την ίδια εταιρεια και αυτό...υποτίθεται ότι το

touchwiz φτιάχτηκε....

 

μάλλον η αναβάθμιση του δεν ειναι 100% έτοιμη...υπόμονή

 

Έτσι ακριβώς. Το Νοτε 8 και το Νοτε 2 είχαν εξαιρετικη διαχείριση. Έβρισκες τον browser ανοικτο μετά από τρεις μέρες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η ram ειναι για τα μπαζα..update ρε παιδια στο nexus 6 εχει εκει που λεει για την έκδοση λογαριασμικου και για αποστολή σχολίων για την συσκευή. Εδω στο s6 δεν βλεπω κατι.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Η ram ειναι για τα μπαζα..update ρε παιδια στο nexus 6 εχει εκει που λεει για την έκδοση λογαριασμικου και για αποστολή σχολίων για την συσκευή. Εδω στο s6 δεν βλεπω κατι.
τωρα το επιασα στα χερια μου και η ραμ αντε γεια.οποτε και η μοαταρια αντε γεια.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή σε 1-2 μήνες θα ερθει στα ίσια του με καποια software update.

Γνωστές παιδικές ασθένειες απο Google και Sammy που τα έχουμε δει και απο άλλους κατασκευαστές τους πρώτους 1-3 μήνες κυκλοφοριας νέων συσκευών η εκδοςη λειτουργικού android.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εδώ ότι και να κάνω ότι και να ανοίξω η ελεύθερη είναι πάνω από 800.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θεωρώ πολύ σημαντικό (προσωπική άποψη πάντα) το θέμα του αισθητήρα φωτογραφικής μηχανής, επικοινώνησα με τη Samsung GR με ερώτημα αν υπάρχει η δυνατότητα να γνωρίζω πριν την αγορά τον αισθητήρα που φοράει η συγκεκριμένη συσκευή.Δυστυχώς δεν γνώριζαν το θέμα οι τεχνικοί αλλά θα μου απαντήσουν μόλις μάθουν κάτι σχετικό.Είδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εδώ ότι και να κάνω ότι και να ανοίξω η ελεύθερη είναι πάνω από 800.

 

Pots genen?.. 5.0.2 δεν έχεις?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Pots genen?..

 

 

ΚΛΑΙΩ!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

Εγω παντως 200-400mb RAM εχω free συνηθως!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εδώ ότι και να κάνω ότι και να ανοίξω η ελεύθερη είναι πάνω από 800.

 

η συσκευή σου είναι αγορασμένη από κατάστημα skroutz? πιθανόν να έχεις διαφορετική έκδοση..

 

5.0.2 είσαι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...